روحانی: تحریم و کرونا نمی‌توانند تولید ما را متوقف کنند/تشکر از رهبر انقلاب

گروه سیاسی الف،   3990301060 ۰ نظر، ۱۴ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

حجت الاسلام حسن روحانی گفت: من از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که از سال ۹۳ تقریباً همه درخواست‌هایی که نسبت به آب و خاک داشتم و از صندوق می‌خواستیم استفاده کنیم ایشان این اجازه را دادند و با درخواست من موافقت کردند.

 روحانی: تحریم و کرونا نمی‌توانند تولید ما را متوقف کنند/تشکر از رهبر انقلاب

به گزارش الف، حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی استان سیستان و بلوچستان که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: باران رحمت الهی باعث توسعه دشت سیستان خواهد بود. دشت سیستان از دیرباز تأمین‌کننده نیازمندی‌های نه تنها این منطقه بلکه بخش بزرگی از کشور بود.

وی با تأکید بر اهمیت این سه پروژه گفت: آب شرب زابل، زهک و هیرمند و ۹۳۰ روستا که از این پروژه تأمین می‌شود، برای ما اهمیت دارد که آب آشامیدنی مردم به خوبی تأمین شود. از محل این پروژه بیش از ۵۰ درصد آب مورد نیاز کشاورزی تأمین می‌شود.

رئیس‌جمهور در خصوص طرح امنیتی و توسعه استان گفت: لایروبی این مسیل‌ها موجب می‌شود مردم بر اثر سیلاب‌ها در خطر نباشند و از سیلاب‌ها به خوبی استفاده و بهره‌برداری کرد.

روحانی با بیان اینکه به مردم عزیز سیستان و بلوچستان به دلیل این اقدام بسیار مهم وزارت نیرو تبریک می‌گویم، گفت: ۳۵۶ میلیارد تومان برای این سه طرح هزینه شده است.

روحانی گفت: یکی از آرزوهای من احیای اراضی سیستان بود، از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم که در سال گذشته و جاری با همه درخواست‌هایی که برای استفاده از منابع صندوق جهت احیای اراضی کشاورزی و آب داشتیم، موافقت کردند.

وی ادامه داد: در مورد این ۴۶ هزار هکتار هر روز پیگیری کردم و ان شاء الله امسال همه این ۴۶ هزار هکتار به بهره برداری برسد و قولی که به مردم دادیم محقق شود.

رئیس‌جمهور افزود: خوشحالیم که امروز ۳۲ هزار هکتار به بهره برداری می‌رسد. محصولی که این طرح در اختیار مردم منطقه و کشور می‌گذارد بسیار مهم است. با استاندار محترم این مسئله را دنبال می‌کنیم تا همه طرح‌هایی که در کنار این ۴۶ هزار هکتار برای بهره برداری است، اجرا شود. در خصوص صادرات نیز باید اقدام شود.

رئیس‌جمهور در جریان افتتاح طرح ۴۶ هزار هکتاری خطاب به استاندار سیستان، گفت: خوشحالم که شما بیماری کرونا را در سیستان و بلوچستان کنترل کردید و مردم عزیز و بزرگوار ما در این استان انشاالله بیشتر در عمل حمایت می‌کنند و دستورالعمل‌ها را مد نظر قرار می‌دهند تا این استان بدون تلفات و مشکلات حاد، از این ویروس عبور کند.

روحانی ادامه داد: امیدواریم در تمام کشور بتوانیم قدم به قدم شرایط بهتری را تجربه کنیم.

وی با تأکید بر اینکه کرونا نباید مانع فعالیت زیرساختی و تولیدی دولت شود، گفت: باید دستورالعمل‌ها و فاصله‌گذاری‌ها را مد نظر قرار دهیم و از مواد ضدعفونی به اندازه کافی استفاده کنیم تا اجرای طرح‌های عمرانی ادامه پیدا کند.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: امیدوارم در کشت پاییزه شاهد تکمیل و بهره‌برداری همه ۴۶ هزار هکتار باشیم.

روحانی گفت: پیشاپیش عید سعید فطر و روز قدس را به مردم تبریک می گویم، روز قدس یادگار امام (ره) است و ما آن را گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: امروز بسیار خوشحالم که دو اقدام مهم در استان سیستان و بلوچستان انجام شد. طرح‌های مهمی وزارت نیرو و جهاد کشاورزی در استان داشت و مردم شاهد بودند آب آشامیدنی بخش‌های مختلف تأمین شد و ۴۶ هزار هکتار اراضی کشاورزی سیستان با سیستم آبیاری مدرن آبیاری خواهد شد که این امر اقدام بسیار مهمی است.

رئیس جمهور تأکید کرد: این اراضی حدود یک میلیون تُن محصولات کشاورزی و مواد غذایی را دراختیار مردم قرار می‌دهد و حرکت و اشتغال خوبی در منطقه سیستان ایجاد خواهد شد، مشابه چنین طرح‌هایی برای منطقه بلوچستان نیز اجرایی خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه استان سیستان و بلوچستان برای ما بسیار مهم است گفت: دولت یازدهم و دوازدهم طرح‌های بسیار مهمی در استان سیستان و بلوچستان دارد. یکی همین طرح ۴۶ هزار هکتاری بود و طرح دیگر احیا و فعال کردن بندر مهم چابهار است، این بندر نیز در حال توسعه است و توسعه آن ادامه دارد و برخی از فازهای مهم این طرح در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیده است.

روحانی اظهار داشت: راه آهن چابهار به زاهدان، از طرح‌های بسیار مهم است که ان شاء الله به شهرهای زابل و دیگر شهرها ادامه خواهد یافت.

وی احیای معادن را یکی از طرح‌های مهم استان سیستان و بلوچستان خواند و گفت: استان سیستان و بلوچستانی استانی مهم برای کشور ما است از لحاظ امنیت ملی، یکی از استان‌های حساس است. مرز چابهار و استان سیستان و بلوچستان پیشانی امنیت ملی ایران است، سیستان و بلوچستان با دو همسایه خوب ما افغانستان و پاکستان هم مرز است و دارای معادن بسیار باارزشی است که باید برای احیای این معادن کار بزرگی انجام شود بخشی از این اقدامات در دولت یازدهم انجام شده است که ادامه خواهد یافت.

روحانی گفت: سیستان و بلوچستان مسیر اصلی کریدور ترانزیتی جنوب به شمال است، این کریدور باید از چابهار و سیستان و بلوچستان عبور کند. بندر اقیانوسی ما در ایران در چابهار قرار دارد. با این مسیر می‌توانیم مسیر اقیانوس هند و آفریقا را به آسیای مرکزی متصل کنیم. در این راستا گام‌های مهمی برداشته شده است.

وی ادامه داد: من آرزو دارم که راه آهن چابهار به زاهدان و ایرانشهر در این دولت افتتاح شود. این طرح جزو طرح‌هایی است که بنده به صورت مداوم پیگیری می‌کنم. برای امنیت سیستان و بلوچستان مردم تلاش بسیار خوبی کردند. در دولت یازدهم و دوازدهم شاهد امنیت مناسب در مرزهای سیستان و بلوچستان بودیم که این امنیت توسط مردم اجرایی شد.

وی با تأکید بر اینکه وحدت شیعه و سنی برای ما بسیار مهم است، گفت: از همه علمای اهل سنت، علمای شیعه و مقامات استانی به خاطر وحدتی که در این استان وجود دارد، تشکر می‌کنم.

رئیس جمهور گفت: مخزن پارس جنوبی، برای ما بسیار مهم است، این مخزن مشترک بود اما از طرف ایران استفاده و بهره برداری نمی‌شد. از دولت آقای خاتمی سرمایه گذاری روی این مخزن آغاز شد و در دولت آقای احمدی نژاد نیز ادامه یافت و ۱۰ فاز در این منطقه افتتاح شد. در دولت یازدهم و دوازدهم ۱۷ فاز دیگر تکمیل شد.

روحانی تأکید کرد: در پارس جنوبی کاری که قرار بود انجام شود انجام شده است و در فاز ۱۱ مقداری مشکلات وجود دارد. ما منتظر شرکت‌های خارجی بودیم و می‌خواستیم با همکاری آنها انجام دهیم. در حال حاضر فرانسوی‌ها و چینی‌ها کنار رفته اند و خود ما اجرای این فاز را ادامه می‌دهیم. ما طرح فشارافزایی در فازهای پارس جنوبی را داشتیم که با مشارکت شرکت‌های فرانسوی و چینی راحت تر محقق می‌شد، این امر جزو طرح‌های مهم ما است.

وی ادامه داد: باید فشار در این فازها حفظ شود. همین جا به آقای زنگنه عرض می‌کنم که جز مواردی که تا پایان دولت باید با تمام تلاش محقق کنیم، این است که این طرح را باید حداقل در گام‌های اولیه محقق کنیم.

روحانی گفت: در آغاز دولت در سال ۹۲ پارس جنوبی کلاً ۲۸۰ متر مکعب در روز گاز تولید می‌کرد و امروز به ۷۰۰ میلیون متر مکعب افزایش یافته است. امیدواریم تا سال آینده ۵۰ میلیون متر مکعب دیگر به حجم تولیدات اضافه شود. در این مدت بیش از دو برابر همه اقداماتی که قبلاً انجام شده است، در این پروژه شاهد توسعه بوده ایم.

رئیس جمهور از مهندسان، شرکت‌های دانش بنیان و مدیریت وزارت نفت تشکر کرد و گفت: یکی از مهمترین افتخارات ما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حوزه نفت و گاز است. با اکتشاف عظیمی که صورت گرفت ۵۳ میلیارد بشکه میدان جدید اکتشاف شد که در سال گذشته به مردم اعلام شد. اقدامات عظیمی در غرب کارون انجام گرفته و در حال ادامه است.

وی گفت: اقداماتی برای ایجاد بندرهای جدید برای صادرات نفت صورت گرفته است که در کنار خلیج فارس، بنادر دریای عمان نیز فعال شود.

روحانی تأکید کرد: ملت ایران بدانند تحریم، فشار شدید بی سابقه نمی‌تواند بر حرکت ملت ما تأثیر بگذارد. آمریکا نمی‌تواند ملت ایران را به زانو دربیاورد. طرح‌هایی که در سال ۹۹ پس از دو سال و چند ماه تحریم شدید افتتاح می‌شود، نشان دهنده این واقعیت است.

وی تصریح کرد: کرونا و مشکلاتی از این دست نمی‌توانند تولیدات ما را متوقف کنند. ویروس آمریکایی و ویروس کرونا بی تأثیر نیستند اما هیچ کدام از این ویروس‌ها ما را متوقف نخواهند کرد و ما به تولیدمان ادامه می‌دهیم.

رئیس جمهور اظهارداشت: با تمام توان تلاش می‌کنیم اهداف مدنظر مقام معظم رهبری در راستای جهش تولید را اجرایی کنیم. ان شاء الله تا پایان سال هر هفته افتتاح‌های بزرگ خواهیم داشت.

وی ادامه داد: نمی‌گذاریم لبخندی بر روی صورت مستبدان کاخ سفید بنشیند و کاری می‌کنیم که شاهد غم و اندوه آنها باشیم. ملت ایران سرافرازتر خواهد بود، ما از این مشکلات به خوبی عبور خواهیم کرد و ان شاء الله دیگران را هم یاری می‌کنیم.

روحانی افزود: ما همیشه یار محرومان و یار ملت فلسطین خواهیم بود.

دیدگاه کاربران


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

   2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

   3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

   4. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

   5. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

   6. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

   7. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

   8. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

   9. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

   10. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

   11. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

   12. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

   13. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

   14. لاریجانی: مجلس دهم مظلوم واقع شد/ تکرار فساد فساد علیه نمایندگان ورژن همان بگم بگم سابق است/ رهبر انقلاب هیچ‌گاه دستوری به مجلس ندادند

   15. گمانه‌زنی درباره دیدار قالیباف با سورنا ستاری/نان وکیل‌الدولگی برخی نمایندگان/ نظر فرشاد مومنی درباره رونق بورس/کاندیدای اجاره‌ای اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ مشخص شد؟

   16. واکنش حسین شریعتمداری به ادعای فلاحت‌پیشه؛ آمریکا که ارزان‌تر حساب کرده بود!

   17. روحانی: فلسطین آزاد خواهد شد/ مردم می‌خواهند دولت و مجلس دست در دست هم دهند/ ارز باید به شرایط تعادل بازگردد

   18. قالیباف: نیازمند الگوی جدیدی برای حکمرانی هستیم/ بخشی از ناکارآمدی‌ها که نارضایتی‌هایی را به دنبال داشته به بحث مدیریتی باز می‌گردد

   19. ادعای دوگانه قالیباف - نیکزاد/رأی آذری‌زبان‌ها سرنوشت‌ساز شد

   20. معروف‌ترین چهره سیاسی که اختتامیه مجلس را ندید+ عکس

   21. نمایندگان مجلس بعد از پایان نمایندگی به کجا می‌روند؟

   22. اسامی نامزدهای ریاست و نواب رئیس مجلس یازدهم مشخص شد

   23. روحانی: در زمینه کرونا از سه مرحله عبور کرده‌ایم/ همه کارمندان از ۱۰ خرداد در ادارات حاضر می‌شوند

   24. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرا رسانه‌های بیگانه قم را عامل شیوع کرونا دانستند/زلزله‌های خفیف گسل مشا پیش زمینه زلزله بزرگی است/آقای روحانی حاضرند فقط یک روز با مترو سفر کنند؟

   25. مجلس دهم مظلوم بود؟

   آخرین عناوین