کانون‌های جدید شیوع کرونا در جهان

گروه جهان الف،   3990301011

افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در کشورهای پرجمعیت نشان‌دهنده مشکلات بیشتری است که در آینده پیش روی مردم جهان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، موارد ابتلا به کروناویروس جدید پس از یک روند کاهشی به ویژه در چندین کشور پرجمعیت سیر صعودی داشته است.

در حال حاضر پس از ایالات متحده آمریکا کشورهای روسیه، اسپانیا و برزیل به ترتیب از جمله کشورهایی هستند که میزان بالای ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را گزارش کرده‌اند و این امر نشان می‌دهد که تا پایان یافتن همه گیری کروناویروس فاصله زیادی باقی مانده است.  

اکنون کانون‌های جدید شیوع بیماری در جهان پدیدار شده‌اند و با وجود چنین شرایطی می‌توان پیش بینی کرد که با افزایش موارد ابتلا در چندین کشور "پرجمعیت" از هند گرفته تا آفریقای جنوبی و مکزیک مشکلات بیشتری پیش روی مردم جهان است.

در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۳۰۰ مورد جدید ابتلا شناسایی شده که در مجموع تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در این کشور به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده و حدود نیمی از آنان در مسکو بوده اند. به گفته مقامات این کشور بیش از ۲۹۰۰ نفر قربانی این بیماری شده‌اند.

همچنین مواردی از افزایش ابتلا در سراسر آفریقا گزارش شده که طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آفریقا در تمامی ۵۴ کشور این قاره در مجموع بیش از ۸۸ هزار مورد ابتلا و ۲۸۰۰ مورد فوتی گزارش شده است.

در این میان آفریقای جنوبی بالاترین رقم مبتلایان به کووید ۱۹ را گزارش کرده که طبق آمارها بیش از ۱۷ هزار نفر مبتلا شده و بیش از ۳۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. موارد ابتلا به این بیماری به طور قابل توجهی در کیپ تاون و مناطق مجاور استان کیپ غربی افزایش پیدا کرده است.

در آمریکای لاتین نیز بیش از ۴۸۰ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شناسایی شده و مجموع قربانیان به حدود ۳۱ هزار مورد رسیده است. بیشترین آمار مبتلایان در آمریکای لاتین در برزیل گزارش شده که اکنون در رتبه چهارم جهانی به لحاظ دارا بودن بالاترین آمار مبتلایان قرار دارد.

در هند نیز بیش از ۴۰۰۰ مورد جدید ابتلا به بیماری کووید ۱۹ طی یک روز گزارش شده که از زمان برداشته شدن محدودیت‌ها بیشترین افزایش بوده است.

به گزارش شبکه خبری فاکس نیوز، نزدیک به پنج میلیون نفر در جهان به کروناویروس جدید آلوده شده و بیش از ۳۲۵ هزار نفر نیز تاکنون جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست داده‌اند.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. از لواسان به جماران بازگردید !

 15. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 16. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 17. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 18. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 19. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 20. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 21. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 22. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 23. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 24. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 25. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

آخرین عناوین