نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

گروه اقتصادی الف،   3990231056 ۲۵ نظر، ۴ در صف انتشار و ۱۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به دادستان تهران، با رونوشت به رئیس قوه قضائیه، از وی خواست تا پیش از روشن شدن وضعیت اعلام جرم دیده بان از نحوه واگذاری غیرقانونی کشت و صنعت مغان در دادگاه رسانه، از انجام هرگونه تشریفات جدید خودداری کند.

نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

به گزارش الف، این درخواست دیده‌بان شفافیت و عدالت در پی دستور اخیر وزیر اقتصادی و دارایی به سازمان خصوصی سازی مبنی بر باز پس گیری دادخواست تنظیمی خود از هیات داوری صورت گرفت.

به گزارش الف متن این نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر محترم جناب آقای القاصی‌مهر
دادستان محترم تهران

سلام علیکم

پس از اعتراض وزارت اطلاعات، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور و اتاق تعاون ایران به واگذاری کشت و صنعت و دامپروری دشت مغان همزمان با شکایت و اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان واگذاری کشت و صنعت مغان، بر اساس مصوبه ۲۰۶۳۳ مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ که به امضای رئیس این شورا، وزیر امور اقتصادی و دارایی رسیده است؛ سازمان خصوصی‌سازی موظف می‌شود که ابطال قرارداد واگذاری شرکت سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان را به دلایل مختلف درخواست کند و ملک مذکور را به دولت بازگرداند. نتیجه شکایت سازمان خصوصی‌سازی، ابطال قرارداد در جلسه مورخ ۱۱/۰۲/۱۳۹۹ هیأت داوری بود. در پی این رای و اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه این واگذاری؛ از روز یکشنبه ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ آقای روحانی رئیس‌جمهور فشارهای سختی را به وزرای اقتصاد و دادگستری آغاز می‌کند و تلاش می‌کنند رای هیأت داوری مبنی بر ابطال قرارداد را از اعتبار بیندازند تا تصرف ناصواب خریدار بر مایملک مردم ادامه یابد.

با اعلان این اخبار در رسانه‌ها، حامیان سرمایه‌دار مذکور از طریق مصوبه هیئت واگذاری وارد عمل شدند. بدین نحو که هیئت واگذاری مصوب پیشین خود را که سازمان خصوصی‌سازی را ملزم به تقاضای ابطال از هیئت داوری کرده بود، غیرقانونی اعلام کرد تا رای هیات داوری بی اثر شود.

وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در بند ۲ صورتجلسه نخست که خصوصی‌سازی را مکلف به شکایت می‌کند می‌نویسد: «گزارش فرایند واگذاری شرکت “کشت و صنعت و دامپروري مغان” مطرح و پس از بحث و بررسی درخصوص ایرادات و ابهامات مطرح شده در خصوص مواردی همچون قیمت پایه تعیین شده در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۰۴/۰۲، اعتبار گزارش کارشناسی در مورد قیمت پایه شرکت فوق، نحوه رجوع به نفر دوم مزایده و همچنين اهليت مالی نفر دوم مزایده، مقرر شد ایرادات و ابهامات وارده به واگذاری مذکور طی دادخواست توسط “سازمان خصوصی‌سازی” با توجه به درخواست “اتاق تعاون ایران” و سایر مکاتبات ایرادات اعلام شده از سوی مراجع نظارتی، محاسباتی، امنیتی و قضایی در این ارتباط دادخواست لازم به “هیأت داوری” موضوع ماده (۳۰) قانون سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی ارسال شود تا هیئت ياد شده بر این اساس رأی صادر نماید.»

و با کمال شگفتی در مصوبه شماره ۲۳۲۲۹ مورخ ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ همین آقای وزیر می‌نویسد و امضا می‌کند که: «موضوع اقامه دعوی سازمان خصوصی‌سازی علیه خریداران “کشت و صنعت و دامپروری مغان” مطرح و پس از بحث و بررسی و با توجه به شرح مذاکرات جلسه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ هیأت واگذاری با تشکیک در خصوص تنظیم بند “۲” صورتجلسه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ هیأت واگذاری و با رجوع به، مذاكرات جلسه مزبور، مشخص شد که در آن جلسه هیچ‌گونه جمع‌بندی راجع به ارجاع پرونده به هیات داوری صورت نگرفته بود. در نتیجه فراز انتهایی بند ن۲” صورتجلسه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ هیأت واگذاری مبنی بر “در این ارتباط دادخواست لازم به هیأت داوری موضوع ماده (۳۰) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی ارسال شود تا هیأت یاد شده بر این اساس رأی صادر نماید” حذف و بر این اساس مقرر شد:

سازمان خصوصی‌سازی نسبت به استرداد دادخواست تنظیمی از هیأت داوری اقدام نمایند»

آشکار است که به فرموده عمل کرده است. وگرنه یک فرد تحصیل کرده چنین آشکارا تناقض‌گویی نمی‌کند. این نمایشنامه زشت در تاریخ اقتصادی کشور خواهد ماند و این جانبداری خاص از سرمایه‌داران حرام‌خوار از یادها نخواهد رفت.

بدیهی است فرایند ابلاغ تصمیم ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ و تصمیم هیأت داوری مبنی بر ابطال قرارداد قابل تغییر نیست. چون در حقوق عمومی شاکی حق ندارد شکایت را پس بگیرد، چون حق خودش نیست تا ببخشد. مضافا بر اینکه مسببان و مباشران این صحنه‌سازی مضحک باید خود تحت تعقیب قرار گیرند.

پرونده اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت را جنابعالی به بازپرسی شعبه ۹ فرهنگ و رسانه ارجاع فرمودید. چون ممکن است با این تصمیم غیرقانونی مسئله پیچیده‌تر و حل مشکل سخت‌تر شود تقاضا داریم دستور فرمایید تا تکلیف اعلام جرم روشن نشده، از انجام هرگونه تشریفات جدید خودداری گردد. حمایت قوه قضائیه برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت مظلوم را انتظار می کشیم.

با تشکر
احمد توکلی

رونوشت:
برادر ارجمند جناب آیت الله رئیسی؛ رئیس محترم قوه قضائیه

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۵۴۱۱۸۱۰:۳۷:۵۶ ۱۳۹۹/۲/۳۱
موردی نمیشه برخورد کرد کل کشور مشکل پیدا کرده تجدید نظر در قانون اساسی اجتناب ناپذیر هست
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۴۵۴۲۹۳۱۲:۲۴:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۳۱
جناب دکتر توکلی ریاست محترم دیده بان شفافیت و عدالت همانطور که استحضار دارید طی دوسال گذشته که دولت نرخ دلار را دستکاری کرد تا کسری های خود را پوشش دهد و زیان بانک ها را هم پوشش دهد تا بع مسله موسسات گرفتار نشوند مسکن بصورت نجومی گران شده و از خرداد ماه بحران و معضل عظیم اجاره نشینان که باعث ناهنجاری های خانوادگی و حاشیه نشینی و صدها گرفتاری خانوادگی ایجاد میکند لطفا در اینمورد نامه سرگشاده به دولت بدهید تا فعلا چاره اندیشی موقت کنند و در فرصت لازم برنامه جامعی در نظر بگیرند
راه۱۴۵۴۶۷۹۱۷:۰۰:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۳۱
محاکمه‌ و اعدام مسئولین مجرم ، حلقه‌ی مفقوده‌ی عدالت است _______
ناشناس۱۴۵۵۸۳۱۱۵:۰۳:۵۶ ۱۳۹۹/۳/۱
اصلا اخلاقیات و فرهنگ مال دیگر خوری باید ریشه کن شود.
ناشناس۱۴۵۴۱۴۱۱۰:۵۷:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۳۱
برای افتادن مویی عده ای وا اسلاما وسینه زنان سرداده بیرون می شوند اکنون کجایند؟
ناشناس۱۴۵۴۲۹۸۱۲:۲۷:۱۵ ۱۳۹۹/۲/۳۱
از حسن و اسحاق ملولیم اینارا کجای دلمون بزاریم
کور پیش بین۱۴۵۴۳۱۸۱۲:۴۱:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۳۱
پیگیر دادگاهی کردن نماینده گان رد صلاحیت شده دارای فساد اقتصادی باشید و نگذارید اینها بعد از مجلس در سمت های دولتی و شرکت های تحت پوشش قرار گیرند
ناشناس۱۴۵۴۳۵۸۱۳:۲۸:۴۲ ۱۳۹۹/۲/۳۱
تحقیق و تفحص از بانک مرکزی باید مجددا در مجلس جدید بفوریت انجام پذیرد در مجلس دهم این طرح تصویب شد ولی تبانی میان رییس مجلس و دولت مانع اینکار شد
ناشناس۱۴۵۴۱۵۹۱۱:۰۷:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
برادر توکلی میدونی چرا این مشکلات حل نمیشه؟ چون مسوولان دستشان تو کاره و پرونده دارند
ناشناس۱۴۵۴۳۰۲۱۲:۳۰:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۳۱
دادگاه پوری حسینی و فریدون و جهانگیری باید سریعا بصورت علنی برگزار شود خیلی دیر شده نکند مشمول مرور زمان شود و به فراموشی سپرده شود
ناشناس۱۴۵۴۱۷۸۱۱:۱۸:۱۶ ۱۳۹۹/۲/۳۱
درود بر دکتر توکلی عزیز که مفسدان اقتصادی را رسوا می کند.
حسنعلی دیده بان بدون دوربین و توپچی۱۴۵۴۳۱۲۱۲:۳۶:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۳۱
ضمن تشکر از زحمات اقای توکلی و تلاش های خستگی ناپذیر ایشان بهترین روش مبارزه با فساد پیشنهاد مجازات های سخت و تصویب در مجلس و بالاترین . بهترین راهکار برای برخورد با فسادهای گذشته و حال پیگیری جنابعالی برای اجرایی شدن قانون از کجا اورده ای می باشد
علی 671۱۴۵۴۱۹۲۱۱:۳۰:۳۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
چه خبره توی این مملکت و با خون مردم و شهدا چه می کنند که روحانی هم ازشان حمایت می کند .
حسن۱۴۵۴۲۱۹۱۱:۴۵:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۳۱
باسلام و درود ضمن سپاسگزاری از خدمات اقای توکلی و دیده بان شفافیت و عدالت یک واگزاری مساله دار دیگر که در اردبیل در طی سالیان قبل توسط اقای پوری حسینی انجام گرفته مجتمع صنعتی گوشت اردبیل است که به ثمن بخس توسط خود پوری حسینی و اطرافیانش خریداری گردید خواهشمندم دیده بان به این مورد نیز ورود نماید.
سیروس مهدوی۱۴۵۴۲۷۲۱۲:۰۸:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۳۱
وقت آن رسیده ملت ایران رای خود از روحانی را پس بگیرد و رییس دولت در محکمه پاسخگو باشد. و اما مجلس یازدهم با فوریت قانون حمایت از گزارشگران فساد را تصویب و اجرا نماید تا نظارت عمومی بر کل حاکمیت آغاز شود و حق ملت در حاکمیت به ملت بازگردانده شود. براستی حرکت دکتر توکلی در مبارزه با فساد شروع یک انقلاب بزرگ در حکومت داری می باشد و مردم می بایست پشتوانه نهاد مردمی دیده بان شفافیت باشند تا این حرکت قانونی، ملی، مردمی و اسلامی به تنیجه نهایی که ریشه کنی فساد می باشد برسد.
ناشناس۱۴۵۴۵۳۱۱۵:۱۶:۴۴ ۱۳۹۹/۲/۳۱
وقتی شروع این کار از دفتر معاون اول بوده و رئیس جمهور هم بشدت پیگیر آن است ، بدون ذره ای شک و تردید مطمئن باشید که آقایان ( حسین فریدون و مهدی جهانگیری ) حامیان خریدار هستند .
ناشناس۱۴۵۴۵۳۹۱۵:۱۹:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۳۱
واقعا باید خون گریست ک رییس جمهور مملکت با این وضوح در پی منافع یک شخص خاص میباشد،واقعا چه منافعی وجود دارد.پوری حسینی کجای این معادله سراسر ضرر برای مردم قرار میگیرد؟؟؟؟!!!
ناشناس۱۴۵۴۶۵۰۱۶:۳۴:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۳۱
سلام خون شهدا توسط خود مسیولین پایمال میشود کجای کارید
ناشناس۱۴۵۴۶۹۵۱۷:۰۷:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۳۱
کشت و صنعت مغان را مفت مفت دادن، یک دهم قیمت واقعی؟؟؟؟؟دشت مغان دارای خاک بسیار خاصلخیز، آب فراوان و آب غنی رود ارس و آب و هوای بسیار مناسب برای کشاورزی. الان هر هکتار زمین کشاورزی مغان آبی، ششصد میلیون تومن هستش. حساب کنید ۲۷هزار هکتار چقدر میشه! حالا کارحانه ها و دامداری و باغات رو حساب نکنین!!!
ناشناس۱۴۵۴۸۰۷۱۸:۴۱:۵۵ ۱۳۹۹/۲/۳۱
چرا اصرار به خیانت دارند ، الحمدالله مجلس دهم خلاص ، انشاءاللّه مجلس یازدهم دولت دوازدهم را زودتر خلاص کند وگرنه این دولت کشور را خلاص میکند .
ترکان۱۴۵۴۸۷۷۲۰:۰۶:۱۲ ۱۳۹۹/۲/۳۱
این کشت و صنعت و زمین آن در اصل قشلاق مردم بومی بوده که ازشون گرفته شده و ناعادلانه به یک نفر غیره بومی دادنش
ناشناس۱۴۵۵۰۱۰۲۲:۲۳:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۳۱
جناب مدیر کل شفافیت ! 14000 میلیارد چی ؟؟؟؟؟
ناشناس۱۴۵۵۱۵۲۰۱:۲۶:۰۶ ۱۳۹۹/۳/۱
ریال+تومن میشه ریمن ١٤٠٠٠ میلیارد ریمن
ناشناس۱۴۵۵۸۶۱۱۵:۲۸:۴۴ ۱۳۹۹/۳/۱
جناب دکتر بزرگترین چپاول کننده اموال کشور و ملت مدیران نالایقن که رانتی تمام کارخانجات و سازمانها را گرفتند.
داود اصیل۱۴۵۶۸۶۳۲۰:۵۸:۲۵ ۱۳۹۹/۳/۲
با سلام جناب توکلی من به نحوه واگذاری کار ندارم که خلاف بوده یا نه ولی به کسی که وگذارشده یعنی شیرین عسل ایشان ثابت کرده اند که مغز اقتصادی دارند وبهتراز دولتی ها می توانند انرا اداره کنند حداقل این مکان را را به ایشان اجاره دهند تا کشت وصنعت مغان را سود ده کرده وسر وسامان دهد با تشکر داوداصیل کارشناس رسمی دادگستری کشاورزی ومنابع طبیعی

پربحث‌های دیروز

 1. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 2. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 3. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 4. آمار جانباختگان آبان‌ ماه ۹۸/ نامه جلیلی به قالیباف/ توصیه جنتی به نمایندگان/ ماموران شهرداری به آسیه پناهی اسپری فلفل زدند

 5. ذوالنور: ۲۳۰ نفر در حوادث آبان‌ماه کشته شدند/ ۲۲ درصد از افراد کشته شده سابقه‌دار بودند/ ۵۰۰۰ مامور مجروح شدند

 6. زاگرس در رقص آتش؛ چرا «حریق جنگل» مهار نمی‌شد؟

 7. پاسخ نویسنده «کیمیا» به گلایه‌های سردار سیاری

 8. اعلام قیمت جدید ۸ محصول ایران خودرو: دنا ۸۲ میلیون تومان شد/ رشد ۳۲ درصدی پژو پارس اتوماتیک

 9. زوال غرب و فروپاشي آمريكا

 10. بازداشت ۴۱۰۰نفر در اعتراضات آمریکا/ تا کنون ۵نفر کشته شده‌اند/ تلاش معترضان برای عبور از فنس‌های کاخ سفید

 11. لغو معافیت‌های برجامی؛ تبدیل برجام ستیزی آمریکا به فرصت

 12. جلسه بررسی اعتبارنامه «تاجگردون» تشکیل شد/ نتایج بررسی امروز اعلام می‌شود

 13. محسن اسماعیلی رئیس دفتر قالیباف می شود 

 14. ظریف خطاب به دولتمردان آمریکایی: تکنیک «زانو روی گردن» جوابگو نیست

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 11. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 12. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 13. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 14. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 15. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 16. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 17. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 18. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 19. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 20. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 21. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 22. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 23. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 24. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 25. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین