پزشک فولاد خوزستان: وضعیت اینجا قرمز است

گروه ورزشی الف،   3990227212

پزشک تیم فولاد خوزستان گفت: برای برگزاری سالم مسابقات باید امکانات در اختیار تیم‌ها قرار بگیرد و همچنین عوامل مستقیم و غیر مستقیم برگزاری مسابقات مسائل بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش فارس، اکبر مرادی پزشک تیم فولادخوزستان درباره فعالیت‌های ورزشی و البته شرایط خاص در استان خوزستان گفت: متاسفانه در منطقه‌ خوزستان با حالت قرمز زندگی‌ می‌کنیم و طبیعی‌است که در حالت قرمز فعالیت ورزشی صورت نخواهد گرفت، مسئولین باید راهکارهایی را اتخاذ کنند تا با همکاری با مردم بتوانیم آن را به وضعیت زرد و سپس سفید در بیاوریم.

وی ادامه داد: مسئولان فدراسیون همیشه به کادرهای پزشکی تیم‌های فوتبال لطف داشته‌اند و به نوبه خودم از همکاری و قدردانی آن‌ها ممنون هستم اما برای برگزاری لیگ باید از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تیم‌ها به امکانات پزشکی مجهز شوند، با تمام احترامی که به تمام تیم‌ها و همکاران پرتلاشم قائل هستم اما بعضی تیم‌ها برای داشتن حداقل امکانات پزشکی با مشکل مواجه هستند و در این خصوص نیاز به همکاری مسئولان است. برای انجام پروتکل‌های فیفا باید امکانات را فراهم کنیم و همچنین از نظر بعد اقتصادی نیز تصمیماتی را اتخاذ کنیم. پزشکان در خدمت بهداشت روان و جسم جامعه هستند، ما نیز وظیفه داریم که این بهداشت و سلامت را در باشگاه خود جاری کنیم. 

مرادی افزود: بالاخره ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز تمرین 29 رشته ورزش‌های انفرادی را داده‌اند و ما هم می‌توانیم تمرینات را به صورت انفرادی و با فاصله انجام بدهیم اما در شرایط بازی نمی‌توان از برخوردها در محوطه جریمه و در زمان بازی جلوگیری کرد.  باید تست‌های کرونا از تمامی عوامل تیم‌ها در مواقع مختلف صورت بگیرد تا احتمال شیوع این ویروس را کم و کم‌تر کنیم.

وی همچنین گفت: زمزمه‌هایی زیادی در خصوص برگزاری مسابقات شنیده می‌شود و ما نیز با هماهنگی آقای آذری مدیرعامل و آقای نکونام سرمربی در تلاش خواهیم بود تا تمام تمهیدات بهداشتی را در تیم خود رعایت کنیم. طبق دستور مدیریت باشگاه ما تنها موظفیم که در اختیار ستاد عالی مقابله با کرونا برای تصمیم‌گیری باشیم و از تصمیم آن‌ها تبعیت کنیم. انشاءالله مسئولان ذی‌ربط در صورت انجام تمرینات و مسابقات، همکاری لازم با تیم‌ها را انجام بدهند و همه عوامل فوتبال این موضوع را جدی بگیرند چرا که در این زنجیره اگر حتی یک مورد اصول بهداشتی را رعایت نکند، می‌تواند تمام زنجیره را آلوده کند. کارمندان هتل‌ها، فرودگاه‌ها و دیگر عواملی که غیر مستقیم با فوتبال در ارتباط هستند نیز باید مسائل بهداشتی را رعایت کنند تا خدایی ناکرده با مشکلی دچار نشویم.

پزشک تیم فولادخوزستان در انتها نیز گفت: فکر می‌کنم تصمیم برای برگزاری مسابقات زود گرفته شد اما به هرحال من و همکارانم به عنوان جزیی از بدنه فوتبال در خدمت سلامت اعضای باشگاه‌های خود و البته جامعه هستیم و ان‌شاءالله بهترین تصمیم از سوی ستاد ملی کرونا در این خصوص گرفته شود و عزیزان در این ستاد و همچنین فدراسیون پزشکی و ورزشی، ایفمارک و ... برای سلامتی بازیکنان و جامعه با باشگاه‌ها همکاری لازم را خواهند کرد.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 11. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 12. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 13. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 14. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 15. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 16. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 17. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 18. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 19. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 20. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 21. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 22. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

 23. نماینده مجلس: تخلفات تاجگردون به ۱۰ محور رسیده است/ تهدیدها را هنوز به تخلفات اضافه نکرده‌ایم

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین