در ستایش دکتر احمد ضابطی جهرمی

دکتر علی دارابی،   3990227089
در ستایش دکتر احمد ضابطی جهرمی

اکنون فرصتی شد تا به بهانه انتخاب شایسته دکتر احمد ضابطی جهرمی به عنوان استاد نمونه کشور از سوی وزارت علوم چند کلامی درباره جایگاه ارزشمنداين مرد بزرگ بنویسم. عنوان استاد از ابتدای جوانی برازنده ضابطی جهرمی بود، از همان زمانی که او در خدمت سربازی برای نیروهای نظامی استودیو تاسیس کرد، شایسته این عنوان بود. 

استاد عزیز دانشگاه صدا و سیما، در طول نزدیک به هفتاد سال تلاش بی وقفه در عرصه سینما و تلویزیون دانشجویان بسیاری تربیت کرد. دانشجویانی که همه از دقت نظر و تسلط بی نظیر استاد در مباحث تئوریک و تولید به صورت توأمان صحبت می‌کنند و خالصانه استادشان را می‌ستایند. او بیش از ۱۲۰ مقاله پژوهشی و ده ها فیلم و کتاب در کارنامه پر افتخار خود دارد.


کلاس های درس او برای دانشجویانش فرصتی بی نظیر است تا در اقیانوس بی کران دانش استاد غور کنند. او از ورود دانشجویانش و نحوه نشستن آنها در کلاس گرفته تا سوالاتی که در ذهن دارند بهانه ای برای بیان عمیق‌ترین مباحث سینما و تلویزیون پیدا می‌کند و از آنها عاشقانی می‌سازد تا با تلاش شبانه روزی در فکر خدمت بیشتر به سینما و تلویزیون ایران باشند و البته بارها پرورش‌یافتگان کلاس‌های این استاد گرانمایه را در جشنواره‌های مختلف سازمان صداوسیما مورد تقدیر قرار داده‌ام که با تکیه بر دانش و تلاش توانسته‌اند در سنگر رسانه به مردم خدمت کنند.

درمصاحبه وجذب اعضاى هيات علمى دقيق،نكته سنج وكاملا علمى وبانهايت ادب ومروت رفتارمى كند.ساليانى است دركناراين مرد بزرگ مى آموزم.


ضابطی جهرمی از ستاره‌های درخشان آسمان تلویزیون ایران است و مایه افتخار جامعه علمى وصداوسیماست و در این سال‌ها اندوخته‌هایش را علاوه بر کلاس درس به عنوان داور و هیئت اندیشه‌ورز به مراکز استانی سازمان منتقل کرده است.
دعا ميكنم دکتر احمد ضابطی جهرمی عمر طولانی داشته باشند و همچنان در راه پرافتخار علم و دانش گام‌های بلند و موثر بردارند.استاد جهرمى نماد اخلاق،علم وادب است.سايه استاد مستدام باد.