رفتار جنجالی دوباره رئیس جمهور آمریکا / ترامپ: مردم در هر شرایطی می‌میرند! + عکس

گروه جهان الف،   3990223031

نشست خبری ترامپ بار دیگر به دلیل رفتار و حرف های او به حاشیه رفت و خبرنگاران و شخص رئیس جمهور از اصل مدیریت کرونا در آمریکا غافل ماندند.

رفتار جنجالی دوباره رئیس جمهور آمریکا / ترامپ: مردم در هر شرایطی می‌میرند! + عکس
به گزارش خبرآنلاین، دونالد ترامپ روز گذشته در نشست خبری برای کرونا با یک خبرنگار آسیایی درگیر شد. به گزارش وب سایت شبکه خبری سی ان ان، رئیس جمهور آمریکا با پرخاش به خبرنگار اسیایی که پرسیده بود چرا آمار مرگ و میر شما از همه کشورها بالاتر است پرخاش کرد و نشست را ترک کرد.

از دیگر حواشی این نشست جداسازی تریبون ترامپ از سایر اعضای کارگروه مبارزه با کرونا بود که گفته می شود سه تن از اعضای این کارگروه به کرونا مبتلا شده اند.

دونالد ترامپ در این نشست خبری به انجام ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار آزمایش کرونا در آمریکا اشاره کرد و گفت: توانایی انجام آزمایش در اینجا بیشترین توسعه را در سطح جهان داشته است.

این در حالی است که تاکنون سه مقام ارشد پزشکی آمریکا به دلیل نگرانی از احتمال ابتلا به کرونا، خود را در قرنطینه قرار داده‌اند و روز گذشته هم خبرهایی مبنی بر قرنطینه مایک پنس معاون اول ترامپ، منتشر شد.

وی در پاسخ به این سوال که روز گذشته معاون اول شما خود را در قرنطینه قرار داد چرا که برخی از کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شده‌اند، آیا نشان دهنده شکست سیستم مراقبتی نیست، گفت: ما با یک دشمن نامرئی روبرو هستیم، این افراد چندبار آزمایش کرونا داده بودند که منفی بود و یکبار مثبت شد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: این نگران کننده و نشان‌دهنده شکست سیستم مراقبتی نیست.

ترامپ در جواب به این سوال که شما از کارکنان خود هر روز آزمایش کرونا می گیرید، چه زمانی این برای همه شهروندان فراهم خواهد شد که آنها هم هر روز آزمایش انجام دهند؟ گفت: به زودی این ظرفیت فراهم خواهد شد.

وی وقتی با این سوال مواجه شد که آیا این تبعیض نیست که کارکنان کاخ سفید هر روز آزمایش انجام دهند و مردم عادی از چنین امکانی برخوردار نباشند، افزود: اگر ما چنین کاری نکنیم، شما به سرعت این سوال را مطرح می‌کنید که چرا از کارکنان خود آزمایش نمی‌گیرید.

مردم در هر شرایطی می‌میرند!

خبرنگاری پرسید که در توئیت‌هایتان انگیزه دموکرات‌ها برای تداوم تعطیلی به خاطر ایمنی، سیاسی دانسته‌اید در حالیکه انگیزه خودتان برای بازگشایی اقتصاد به خاطر انتخابات پیش رو، سیاسی است.

رئیس جمهوری آمریکا پاسخ داد: اگر به پنسیلوانیا به عنوان نمونه نگاه کنید، می‌بینید که مردم می‌خواهند برگردند اما تعدادی از مقامات می‌گویند شما نمی‌توانید. مردم در ایالت‌های آبی(دموکرات) خواستار بازگشتن به فعالیت هستند.

ترامپ افزود: آنها می‌خواهند که کشورمان بازگشایی شود و من هم چنین می‌خواهم. البته می‌خواهم با ایمنی این بازگشایی انجام شود اما می‌خواهم که باز شود.

وی در ادامه اظهارات شگفت‌انگیز خود گفت: فراموش نکنید که مردم در شکل‌های دیگری هم می‌میرند.  اگر همه چیز را تعطیل کنید، درهای خانه‌ها را ببندید و اجازه تحرک به آنها ندهید، باز هم مردم خواهند مرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا افزود: به معتادان، به خودکشی‌ها و چیزهای دیگری که اتفاق می‌افتد، نگاه کنید. مردم در این راه‌ها می‌میرند که می‌توانید پرونده‌ای با ارقام بالاتر ایجاد کنید.

ترامپ ادامه داد: برخی از مردم و من توجه داده‌ایم که برخی ایالت‌ها می‌توانند سریع‌تر حرکت کنند در حالی که ایمنی را هم داشته باشند. برتری با ایمنی است اما مردم در موقعیت تعطیلی هم می‌میرند.

برآشفتگی از سوال خبرنگار آسیایی‌تبار

خبرنگار آسیایی‌تباری پرسید: بارها گفته‌اید که آمریکا بهتر از هر کشور دیگری عمل کرده است، پس چرا آمار جان‌باختگان آمریکا هر روز بیشتر از دیگر کشورها است؟

رئیس جمهوری آمریکا که از این سوال برآشفته بود، پاسخ داد: در تمام جهان، هر روز تعداد زیادی جان خود را از دست می‌دهند. شاید باید این سوال را از چین بپرسید. این سوال را از من نپرس، این سوال را از چین بپرس؛ باشد؟! اگر از آنها بپرسید شاید پاسخ غیرمعمول دریافت کنید.

خبرنگار پرسید چرا به طور مشخص چنین حرفی را به من گفتید؟

ترامپ پاسخ داد: من به تو گفتم و به هرکسی که چنین سوال زننده‌ای بپرسد، می‌گویم.

در پایان هم ترامپ به خبرنگاری که از او خواسته بود تا سوالش را بپرسد به دلیل اینکه اجازه داد این خبرنگار آسیایی تبار ادامه انتقاد از پاسخ ترامپ را داشته باشد، مجال پرسش نداد و نشست خبری را ترک کرد.

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 5. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 6. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 7. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 8. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 9. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 10. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 11. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 12. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 13. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 14. از لواسان به جماران بازگردید !

 15. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 16. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 17. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 18. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 19. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 20. پاسخ به هشت سوال درباره آینده بازار مسکن

 21. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 22. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 23. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 24. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 25. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

آخرین عناوین