ادعای کمک تیم پهپادی روسیه برای شناسایی تروریست‌ها در ونزوئلا

گروه جهان الف،   3990221190

برخی رسانه‌ها مدعی کمک تیم پهپادی روسیه در عملیات شکار تروریستها در ونزوئلا شدند.

به گزارش فارس، رسانه‌های ونزوئلایی مدعی شدند که نظامیان روسیه با هدایت پهپادها در حال عملیات شناسایی بیشتر تروریستهایی هستند که هفته گذشته قصد حمله به ونزوئلا را داشتند.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از وبگاه «ال ناسیونال» از رسانه‌های محلی ونزوئلا نوشت که  دستکم هشت اپراتور روسی در عملیات جستجوی پهپادی  نزدیک منطقه «لاگواریا» در شمال «کاراکاس» پایتخت این کشور مشغول هستند. بنابر ادعای این رسانه ونزوئلایی، یک هواپیما نیز پنجشنبه گذشته با ورود به فرودگاه بین المللی کاراکاس قرار است به این ماموریت ملحق شود.

این در حالی است که ونزوئلا تاکنون از هرگونه اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده  و معاون وزیر خارجه روسیه نیز روز شنبه منکر همکاری نظامی کشورش با ونزوئلا شد.

ارتش ونزوئلا  روز شنبه اعلام کرد که چند روز بعد از عملیات نظامی شکست‌خورده‌ آمریکا، سه فروند قایق سبک جنگی متعلق به دولت کلمبیا را همراه با مقادیر زیادی تسلیحات در آب‌های این کشور کشف و ضبط کرده‌ است. وزارت دفاع ونزوئلا شامگاه شنبه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر کشف این تسلیحات، توضیح داد که آنها را در رودخانه «اُرینوک» و در جریان عملیات گشت‌زنی گسترده در سراسر ونزوئلا  توقیف کرده است.

«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا یک روز بعد از وقوع این حادثه، از دستگیری دو تبعه آمریکایی در جریان حمله نظامی روز یکشنبه علیه دولت خود خبر داد. «جردن گوریدو» نظامی سابق عضو نیروهای ویژه آمریکا روز قبل از آن اعتراف کرده بود که فرماندهی ماموریت نظامی مخفی علیه مادورو را با حمایت گوایدو برعهده داشته است.