ترکیب منتخب پرسپولیسی‌های جدا شده

گروه ورزشی الف،   3990221074

در این مطلب تیم منتخبی از بازیکنان جدا شده پرسپولیس را معرفی می‌کنیم که مربوط به خروجی‌های این تیم در پایان لیگ پانزدهم تا به حال می‌شود.

ترکیب منتخب پرسپولیسی‌های جدا شده

خبرورزشی نوشت: بهترین گلر آسیا در دو سال اخیر به زودی پرسپولیس را به مقصد بلژیک ترک می‌کند. بیرانوند تنها ستاره این روز‌های پرسپولیس نیست که پایان فصل جدا می‌شود و محمد نادری هم باید به تیم سابقش در بلژیک بازگردد و از طرفی بشار رسن هم به پیشنهاد‌های خارجی اش فکر می‌کند. به این سه بازیکن باید بازیکنانی مثل علی علیپور، مهدی ترابی و شجاع خلیل زاده را هم اضافه کرد که ساز جدایی را کوک کردند و معلوم نیست سال بعد با پیشنهاد بهتر، پرسپولیس را ترک کنند یا نه؟ با رفتن این بازیکنان بدون شک گل‌محمدی با بحران کمبود بازیکن روبه‌رو خواهد شد، اما این فرصت را دارد تا بازیکنان جدیدی جذب کند. اتفاقی که در پایان لیگ هفدهم برای پرسپولیس افتاد و چند ستاره اش کوچ کردند، اما برانکو توانست با پنجره‌های بسته تیمش را سر پا نگه دارد و شرایط امروز پرسپولیس را با پنجره‌های نقل و انتقالاتی باز، نمی‌شود بدون راه حل دید.

در این سال‌ها بازیکنان زیادی پرسپولیس را ترک کردند که در صدر آن‌ها باید نام مهدی طارمی را قرار داد، اما قهرمانی‌های پی در پی باعث شد جای خالی او حس نشود و اگر از هواداران پرسپولیس بپرسید کدام بازیکن را دوست داشتند از دست ندهند همه به مدافعان راست این تیم اشاره می‌کنند. عملکرد مهدی شیری به عنوان جانشین رامین رضاییان و صادق محرمی قابل قبول نبوده و پرسپولیسی‌ها خیلی دوست دارند صادق یا رامین به تیم‌شان بازگردند. در ادامه تیم منتخبی از بازیکنان جدا شده پرسپولیس را معرفی می‌کنیم که مربوط به خروجی‌های پرسپولیس در پایان لیگ پانزدهم تا به حال می‌شود. لیگی که پرسپولیس در پایانش به مقام دوم رسید و بعد از آن برانکو دست به تغییرات زیادی در تیمش زد تا به قهرمانی برسد.

دروازه‌بان؛ سوشا مکانی
قطعاً پرسپولیسی‌ها از رفتن او خوشحال شدند، اما سوشا بعد از ترک پرسپولیس در لیگ نروژ به خودش آمد و حتی به تیم ملی هم رسید و در تنها بازی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ که بیرانوند مصدوم بود درون دروازه تیم ملی ایستاد و برابر سوریه کلین‌شیت کرد. سوشا در بازگشت مجددش به لیگ برتر هم بازی‌های خوبی برای نفت مسجد سلیمان انجام داد و بهترین دروازه‌بانی است که در این سال‌ها پرسپولیس را ترک کرد.

مدافعان میانی؛ مایکل اومانیا و حسین ماهینی
لیگ پانزدهم خط دفاع پرسپولیس نمایش ناامیدکننده‌ای داشت و برانکو همه مدافعانش را فروخت و سیدجلال حسینی و چند دفاع خارجی خرید. سید شد کاپیتان تیم، اما خارجی‌ها به کار برانکو نیامدند تا سال بعد یعنی در لیگ هفدهم فقط با سیدجلال حسینی فصل را پشت سر بگذارند. لیگ هفدهم انصاری و ماهینی به سید کمک کردند و بعد از آمدن شجاع، پرسپولیس مدافع میانی نداشت که بخواهد از دست بدهد. اومانیا ملی‌پوش کاستاریکایی بهترین دفاع میانی است که پرسپولیس را ترک کرد و حسین ماهینی که فقط چند بار در این پست بازی کرد بهتر از بازیکنان تخصصی دفاع وسط پرسپولیس بود که این تیم را ترک کردند.

دفاع راست؛ صادق محرمی
روز‌های آخری که در پرسپولیس بازی می‌کرد کسی جلودارش نبود. استارت‌های او را با مهدی مهدوی‌کیا مقایسه می‌کردند. صادق محرمی هر وقت اراده می‌کرد بازیکن پیش رویش را با دریبل دو طرفه جا می‌گذاشت و علاوه بر آن بازیکن جنگنده‌ای هم بود. مدافعی که به تیم ملی هم دعوت شد و در کرواسی کارشناسان را به تعریف و تمجید واداشته و آینده درخشانی دارد. جای خالی صادق در پرسپولیس به شدت حس می‌شود و دیگر خبری از نفوذ‌های تند و تیز مدافع راست پرسپولیس نیست.

دفاع چپ؛ شایان مصلح
برانکو در لیگ پانزدهم محمد انصاری را به فوتبال ایران معرفی کرد و از زمان حضور او خیال پرسپولیسی‌ها از جناح چپ راحت بود. با این حال شایان مصلح بهترین دفاع چپی بود که در این سال‌ها به پرسپولیس آمد و رفت. شایان در سپاهان بازی‌های خوبی را به نمایش گذاشته و هواداران پرسپولیس هم در زمان حضورش از او راضی بودند.

هافبک طراح؛ محسن مسلمان
پاس‌های در عمق محسن مسلمان دل هواداران پرسپولیس را برده بود و در مقطعی محبوب‌ترین بازیکن روی سکو‌ها به حساب می‌آمد، اما با عملکرد ضعیفش در ذوب‌آهن و سپاهان کاری کرد که دیگر هیچ پرسپولیسی دلش برای او تنگ نشود و کسی خواهان بازگشت او نیست، اما نمی‌شود بازی‌های چشم‌نوازش در پرسپولیس که به قول خودش حال برانکو را می‌گرفت را فراموش کرد.

هافبک راست؛ رامین رضاییان
درخشش صادق محرمی در دفاع راست رامین رضاییان را یک خط جلو‌تر برد تا هافبک راست شود، پستی که در حال حاضر در قطر هم بازی می‌کند. زوج رامین و صادق یکی از بهترین جناح‌های راست تاریخ باشگاه پرسپولیس را ساخته بود که به هیچ تیمی رحم نمی‌کرد. دوندگی، سرعت و ارسال‌های کوتاه و بلند صادق و رامین هر جناح چپی را کلافه می‌کرد، حتی در تیم کی‌روش هم انتخاب بین رامین، صادق و وریا کار مربی پرتغالی را سخت می‌کرد. بدون شک هر تیمی دوست دارد این دو بازیکن را در اختیار داشته باشد و رفتن‌شان از پرسپولیس آسیب بزرگی به جناح راست سرخپوشان زد.

هافبک چپ؛ فرشاد احمدزاده
فرشاد بازیکن مورد علاقه برانکو بود، اما اختلافش با سکو‌ها باعث جدایی‌اش شد. هافبک تند و تیز و تکنیکی پرسپولیس خیلی زود پشیمان شد و به تیم سابقش برگشت، اما ضعف شدید فرشاد و افتش در لهستان به اندازه‌ای بود که دیگر در پرسپولیس جایگاهی نداشته باشد. البته حضور ترابی هم در این پست بی‌تأثیر نبود تا فرشاد بار دیگر از پرسپولیس برود و کسی در حال حاضر علاقه‌ای به بازگشت او ندارد، اما فرشاد بازیکن تأثیر‌گذاری در پرسپولیس بود و دو قهرمانی را با این تیم به عنوان یکی از بازیکنان اصلی تجربه کرد.

هافبک نفوذی؛ سروش رفیعی
در اولین نیم فصلی که به پرسپولیس آمد خیلی سریع فیکس شد و جای محسن مسلمان را در پست هافبک نفوذی گرفت. سروش بسیار آماده بود و در قهرمانی پرسپولیس در لیگ شانزدهم سهیم شد، اما وقتی دلار‌های قطری‌ها جلوی چشمش را گرفتند بی‌خیال پرسپولیس شد و خیلی زود پرسپولیس را ترک کرد. سروش باز هم به پرسپولیس بازگشت، اما آنقدر افت کرده بود که کالدرون او را در لیست مازاد قرار داد، اما با این حال هافبک نفوذی در حد او در پرسپولیس ندیدم ولی خب سروش هم بازیکن سابق نبود و باید می‌رفت.

زوج خط حمله؛ مهدی طارمی و گادوین منشا
مثل طارمی در فوتبال ایران نداریم. بازیکنی که در لیگ پرتغال می‌درخشد و چشم بزرگ‌ترین تیم‌های این کشور را گرفته، اما بی‌وفایی‌هایش به پرسپولیس همیشه باعث خشم هواداران می‌شد و شاهد بودیم سال آخر حضورش می‌گفتند او را از تیم پرت کنید بیرون! طارمی برای فوتبال ایران یک فوق ستاره است و نمی‌شود از نبودنش ناراحت نبود، اما برای زوج طارمی، منشا را انتخاب کردیم؛ زوجی که به دلیل محرومیت طارمی شکل نگرفت، اما هر دو بازی‌های به یاد ماندنی در لیگ قهرمانان آسیا برای پرسپولیس انجام دادند و بهترین مهاجمان سال‌های اخیر تیم بودند.

قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس اجازه نمی‌دهد هواداران جای خالی بازیکنان رفته را احساس کنند و این لیست به چشم کسی نمی‌آید، اما بعد از رفتن بیرانوند، نادری و احتمالاً رسن، علیپور و خلیل‌زاده دیگر این لیست قابل چشم‌پوشی نیست و شاید غیبت این بازیکنان جبران‌ناپذیر باشد.

از صادق محرمی تا طارمی و منشا

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

    آخرین عناوین