حاجی‌میرزایی: فردا درباره وضعیت مدارس در ستاد کرونا تصمیم‌گیری می‌شود

گروه فرهنگی الف،   3990220064 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

وزیر آموزش و پرورش درباره دغدغه بازگشایی مدارس گفت: به خانواده ها اطمینان می‌دهم که سلامت بچه ها برای ما اصل اول است و کاری نمی‌کنیم که با پروتکل های بهداشتی ناسازگار باشد. فردا درباره وضعیت مدارس در ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می‌شود.

حاجی‌میرزایی: فردا درباره وضعیت مدارس در ستاد کرونا تصمیم‌گیری می‌شود

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی با حضور در شبکه اول سیما با بیان اینکه احساس شیرینی در ماه مبارک دارم گفت: وقتی به روزهای پایانی این ماه نزدیک می شویم غمگین می‌شوم.

وی با اشاره به روز تکریم خیرین گفت: قبل از حادثه کرونا در یک اجتماع خیرین در خراسان رضوی حضور داشتم و در چند نوبت غبطه خوردم و آرزو کردم که ایکاش جای یکی از آنها بودم. توفیق بی نظیری است که افراد از باب تعهد و مسئولیت پذیری آمده اند و چقدر کارشان برکت پیدا کرده است.

30 هزار خیر حقیقی و حقوقی داریم

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: حضور خیرین در عرصه تعلیم و تربیت راهگشاست و امیدوارم قدم هایشان استوار تر باشد. 30 هزار خیر حقیقی و حقوقی داریم اما با اشتیاق ملی روبرو هستیم، برای کسانی که علاقه مند هستند با سرمایه های خرد وارد این امر خیر شوند طرح «آجر به آجر» را طراحی و از همین هفته اجرا می کنیم. هر فرد می تواند هر هفته، هر ماه و یا هرسال به اندازه یک آجر در ساخت مدرسه مشارکت کند. برای ما فرهنگ ساخت مدرسه اهمیت دارد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه مدرسه یک ساختمان نیست، مدرسه یک فرهنگ، کانون تحول و عرصه آماده کردن انسان ها برای آینده است گفت: فرهنگ کار خیر در تمام دنیا از باب مسئولیت های اجتماعی برای بنگاه‌ها و مجموعه های بزرگ اقتصادی مطرح است.

30 درصد فضای آموزشی را خیرین ساخته اند

وی با بیان اینکه 30 درصد فضای آموزشی ما را خیرین تعهد کرده و ساخته اند گفت: ایران پهناور است، جایی جمعیت دانش آموز کم و در جایی تراکم بالاست. دولت هم در این مسیر با تمام ظرفیت وارد شده است و علاوه بر آن هر پروژه ای که خیرین تعهد کنند تا 50 درصد را هم دولت میدهد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اعتبارات نوسازی بیش از چهار برابر شده است اما همچنان نیازمند ساخت مدرسه ایم. البته ما منت دار حضور خیرین حتی بعد از بی نیازی از مدرسه هستیم.

وی با بیان اینکه از سال 77 بنیان جامعه خیرین به همت مرحوم حافظی گذاشته شد گفت: این بنا امروز استوار شده و همچنان استوار خواهد ماند زیرا کار خیر در فرهنگ ما تنیده شده است. از مرحوم حافظی به نیکی یاد میکنیم.

حاجی میرزایی در بخش دوم سخنان خود درباره کارکردهای واقعی مدارس و نظام تعلیم و تربیت برای آماده سازی دانش آموزان جهت ورود به زندگی گفت: این تصور ایجاد شده که مدرسه گام رسیدن به کنکور است. بعدا هم این خطا ادامه یافته و اشتغال و موقعیت اجتماعی بر پایه تحصیلات تکمیلی بنا شده در حالی که آموزش و پرورش ماموریت کاملی دارد و ماموریتش آماده کردن افراد برای زندگی است. آموزش و پرورش با این هدف مانوس است و گام هایی در این زمینه برداشته است.

وی افزود: شش ساحت تربیتی در سند تحول تعریف شده و افراد باید به لحاظ هنری، زیبایی شناختی، تربیت بدنی و... تربیت شوند. انسان، یک موجود چندوجهی دیده شده که همه وجوه او باید به یک اندازه تقویت شود. او باید مهارت ارتباطی، فکر کردن و حل مسئله داشته باشد. ما حرکت از وضع موجود به وضع مطلوب را شروع کرده ایم. طرح هدایت تحصیلی زمینه آشنایی افراد را با مشاغل گوناگون مهیا می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیپلم باید قیمتی شود گفت: قیمت کنکور، جواز شرکت در کنکور نیست بلکه مجموعه ای توانمندی هایی است که فرد برای زندگی نیاز دارد. وی باید بتواند معیشت خود را سامان دهد و زندگی اش را مدیریت کند.

در سال تحصیلی آتی طرح هر دانش آموز یک مهارت را اجرا می کنیم

حاجی میرزایی با بیان اینکه در سال تحصیلی آتی طرح هر دانش آموز یک مهارت را اجرا می کنیم گفت: هر دانش آموز باید یک مهارت متناسب با محل زندگی اش کسب کند. طرح مدرسه خوانا در دوره ابتدایی نیز برای تقویت مهارت خواندن، نوشتن و حساب کردن از سال آینده در دوره ابتدایی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت، ماموریت خانواده است و با شکل گیری آموزش رسمی، خانواده امر تربیت را به نظام رسمی واگذار کرد و خودش کنار نشست گفت: در ایام خانه نشینی کرونا این پیوند بین اعضای خانواده برقرار شد و باید در دوران بعد از کرونا نیز تداوم یابد. معلمان هم کاری کارستان کردند. آنها کارهای بزگی انجام دادند، از امکانات شخصی خود برای آموزش استفاده کردند، از روی تخت بیمارستان تدریس کردند و.... در این ایام پیوند دانش آموز با آموزش قطع نشد.

 12 میلیون دانش آموز، 98 درصد مدیران مدارس و بیش از 80 درصد معلمان عضو شبکه شاد شده اند

وزیر آموزش و پرورش افزود: آموزش تلویزیونی از دوم فروردین شروع شد و روز تعطیل نداشتیم. سامانه شاد نیز راه اندازی شد و تلاش های مختلفی صورت گرفت که آموزش تداوم داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه دنیا به سمت آموزش های مکمل رفته و ما هم باید به این سمت حرکت و خود را تقویت کنیم اظهار کرد: علاوه بر مدرسه تلویزیونی نیاز بود امکان تعامل معلم با دانش آموزان را برقرار کنیم. امروز 12 میلیون دانش آموز، 98 درصد مدیران مدارس و بیش از 80 درصد معلمان عضو شبکه شده اند و حدود یک میلیارد فایل در این محیط امن و اختصاصی، مبادله شده است.

حاجی میرزایی ادامه داد: بنده از این اقدام تعبیر به "رزمایش" میکنم. این احتمال هست که در پاییز هم با کرونا روبرو باشیم. باید خودمان را آماده کنیم و نمی‌توانیم بگوییم که غافلگیر شده ایم. راه حل های متفاوتی برای پاسخگویی به نیازهای آموزشی طراحی کردیم که مهمترین آنها شبکه شاد است. به سرعت در حال حل مشکلات هستیم و از صبوری اولیا و معلمان قدردانی می کنم.

17 خرداد زمان شروع امتحانات نهایی است

وی درباره دغدغه بازگشایی مدارس گفت: به خانواده ها اطمینان می‌دهم که سلامت بچه ها برای ما اصل اول است و کاری نمی‌کنیم که با پروتکل های بهداشتی ناسازگار باشد. فردا درباره وضعیت مدارس در ستاد ملی کرونا تصمیم گیری می‌شود.

وی درباره وضعیت برگزاری امتحانات نیز گفت: تاکید ما آزمون از همه محتوای آموزشی است. تا هرزمانی لازم باشد برای استمرار آموزش برنامه ریزی می کنیم. امتحانات را اگر بتوانیم حضوری و اگر نتوانیم غیر حضوری برگزار میکنیم و خانواده ها نگران نباشند. اما درباره پایه دوازدهم تصمیم گیری نهایی شده است‌؛ 17 خرداد زمان شروع امتحانات نهایی است و سه هفته زمان لازم است. امتحانات تا هفته اول تیر به اتمام میرسد و دانش آموزان می توانند دهه اول مرداد برای برگزاری کنکور آماده باشند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه چون مدارس تعطیل است این امکان وجود دارد که با رعایت فاصله گذاری و افزایش پایگاه‌های امتحانی، امتحانات را حضوری برگزار کنیم گفت: اما اگر در آن زمان وزارت بهداشت مصلحت دیگری بداند قطعا عمل می کنیم. فعلا تصمیم نهایی بر همین روال است.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۴۱۵۷۴۱۳:۵۱:۳۳ ۱۳۹۹/۲/۲۰
مابچه ها مونو به مدرسه نمی فرستیم اینو همه مسئولین بدونن

پربحث‌های دیروز

 1. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 2. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 3. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 4. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 5. حكايت ناقلان خاموش؛ هزینه تست کرونا با جیب مردم نمی‌خواند

 6. نماینده مجلس: دولت از عمل به قانون اساسی تخطی کرده است/" آخوندی" باید بازخواست شود

 7. جدیدترین خبر از تبدیل ریال به تومان/ ۲.۵ میلیارد دلار ارز برگشت

 8. نوبخت: ما ارز خودمان را فروختیم، اگر بانک مرکزی نگه داشته عرضه کند / افزایش قیمت ها را به فروش ارز صندوق ربط ندهید

 9. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 10. پیشنهاد معنادار حسام الدین آشنا به مردم: برای هر تصمیم اقتصادی یک هفته صبر کنید

 11. گمانه زنی‌ها از "گشایش اقتصادی" رئیس جمهور/ پای عرضه اوراق سلف نفتی در میان است؟

 12. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 13. زیباترین عکس جهان

 14. ماه‌چهره خلیلی درگذشت

 15. نخستین تظاهرات ضددولتی پس از انفجار بیروت/ معترضان و نیروهای امنیتی زخمی شدند

 16. نصرالله: انفجار بیروت ربطی به حزب‌الله ندارد؛ عوامل حادثه جدای از وابستگی سیاسی و مذهبی، محاکمه شوند

 17. افزایش آمار کشته‌های انفجار بیروت به ۱۴۵ تن/ ماکرون: کمک‌ها به دست‌های فاسد نخواهد رسید

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: تهیه مسکن وظیفه نماینده است و تا این کار نشود درکی از زجر مردم ندارد/ وقتی از مردم مالیات می گیرید آنها تعیین می‌کنند صرف چه می‌شود/ کرونا را نباید سیاسی کرد

 19. پیامکی عجیب از واشنگتن به ایران و روسیه؛ اطلاعات بدهید، پول بگیرید!

 20. حادثه رانندگی برای مجری ورزشی تلویزیون/ عکس

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. خانه‌های خالی در محاصره مالیاتی / سامانه ملی املاک را دریابید!

 4. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 5. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 6. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 7. نمایندگانی که خانه سازمانی ۳۸۰ متری مجلس را از آنِ خود کردند!

 8. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 9. خداحافظی دکتر احمد توکلی از صاحب‌ ‌امتیازی الف

 10. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 11. درخواست قالیباف برای تعویق کنکور/توکلی: مردم اشکنه هم نمی‌توانند بخورند/رویای ریاست جمهوری؛ از جهانگیری و لاریجانی تا سیدحسن خمینی

 12. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 13. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 14. پشت پرده تجمع طالبان در تهران/احتمال خط خوردن لاریجانی و ناطق نوری از فهرست اصلاح‌طلبان/وضعیت وخیم بیماران کرونایی در پایتخت/تابلویی از تصویر رهبری که به قالیباف هدیه داده شد

 15. آیا تعویق کنکور سراسری امکان‌پذیر است؟

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 21. روحانی: هدف دشمنان ایجاد هیجان‌زدگی و بی‌برنامه‌گی در مدیریت کشور است

 22. پایانی بر یک مجادله درباره عزاداری محرم امسال

 23. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 24. توکلی: برخی دولتمردان مشکل معیشتی ندارند/ کوپن بدتر از نابودی پول ملی نیست

 25. واقفین دماوند و جنگل‌های هیرکانی چه کسانی هستند؟

ابر آروان

آخرین عناوین