حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی تا نیمه اول سال ۹۹

گروه اجتماعی الف،   3990218041

رئیس پلیس راهور ناجا از حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی در نیمه اول سال ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: جریمه و کروکی‌های کاغذی در راستای تحول سیستمی پلیس، الکترونیکی می‌شود.

حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی تا نیمه اول سال ۹۹

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار سیدکمال هادیانفر درباره اجرایی شدن حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی که قرار بود اسفند سال ۱۳۹۸ انجام شود، اظهار داشت: یکی از برنامه‌هایی که به صورت جدی در پلیس راهور علاوه بر برنامه‌هایی از جمله کاهش تصادفات، مدیریت صحیح ترافیک و ارائه خدمات مطلوب، انجام می‌شود؛ تحول سیستمی در حوزه هوشمند سازی پلیس در این بخش است که البته اقدامات گسترده‌ای در این حوزه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: حذف جریمه و کروکی‌های کاغذی منجر به صحت کار و کاهش هزینه‌های دولت و مردم می‌شود که این اقدام از موضوعات جدی پلیس است.

۶ هزار دست افزار در اختیار مأموران راهور

این مقام انتظامی افزود: حدود ۶ هزار دست افزار در کشور به همین منظور در اختیار مأموران پلیس قرار گرفته و تقریباً درصد زیادی از همکارانم در پلیس راه‌های شهرها و پلیس راه از دست افزارهای هوشمند استفاده می‌کنند که از طریق این دست افزارها نسبت به وضعیت راننده و وسیله نقلیه مطلع می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: در اعمال جریمه دستی چنین مزیتی وجود ندارد اما با الکترونیکی شدن جریمه و کروکی‌ها، کافی است شماره پلاک را وارد سیستم کنیم تا تمام اطلاعات وسیله نقلیه در دست افزار پلیس رؤیت شود و دیگر نیازی نیست که بقیه موضوعات مرتبط به خودرو را وارد کنند یا با وارد کردن کد ملی یا شماره گواهینامه به راحتی اطلاعات خودرو در اختیار پلیس قرار می‌گیرد.

سردار هادیانفر افزود: از طریق دست افزارها می‌توان بیمه خودروها را چک کرد و از معتبر بودن آن مطمئن شد البته اطلاعات دیگری نیز از جمله مسروقه یا توقیفی بودن خودرو نیز در اختیار افسر پلیس راهور قرار می‌گیرد.

وی به موضوع کرونا و اختلال در برنامه ریزی ها، اشاره و بیان کرد: البته این ویروس نه تنها در برنامه ریزی پلیس بلکه در برنامه ریزی دنیا اختلال ایجاد کرده اما خیلی زود تجهیزات مرتبط به این موضوع کامل می‌شود و به تعهدی که به مردم داده‌ایم، عمل خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه به زودی سیستم الکترونیکی شدن جریمه و کروکی‌ها در کشور به صورت یکپارچه انجام می‌شود، گفت: از اقداماتی که براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی صورت گرفت این است که جریمه‌ها را بلافاصله به صورت پیامک به افرادی که تخلف کرده‌اند، اطلاع رسانی کنیم که بدانند در کجا و به چه دلیلی جریمه شده‌اند از این طریق اقدام پیشگیرانه صحیح اتفاق می‌افتد و همچنین هموطنان از میزان جریمه خود مطلع می‌شوند تا مشمول بحث دو برابری شدن جرایم نشوند.

بیش از ۹۰ درصد جریمه‌ها با دست افزارها صادر می‌شوند

سردار هادیانفر افزود: اکنون در سراسر کشور بیش از ۹۰ درصد جریمه‌ها با سیستم دست افزار انجام می‌شود هر چند با پانچ دستی نیز پیامک به هموطنان ارسال می‌شود اما دست افزارهای پلیس بلافاصله جریمه‌ها را ارسال می‌کند.

وی درباره حذف کروکی‌های دستی، گفت: دوره آزمایشی آن سپری شده و به دنبال تأمین تجهیزات در این زمینه هستیم تا کروکی‌ها الکترونیک شوند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در مرحله اول کروکی‌های سازشی را تحت شبکه، اجرایی می‌کنیم که در این سیستم مختصات اطلاعات به صورت دقیق در اختیار پلیس قرار می‌گیرد و همچنین از کروکی‌های تقلبی و کلاهبرداری در این بخش جلوگیری می‌شود و صحت بخشی که در این زمینه وجود دارد بسیار بیشتر از کروکی‌های دستی و زمان بر است که با تأمین تجهیزات مورد نیاز جریمه و کروکی‌های الکترونیکی تا نیمه اول امسال اجرایی می‌شود.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین