هفت خوانی که بورس و وزارت اقتصاد برای مردم تدارک دیدند؟!

فرهاد خادمی،   3990217044 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
هفت خوانی که بورس و وزارت اقتصاد برای مردم تدارک دیدند؟!

در پی آزادسازی فروش سهام عدالت و عرضه آن در بورس؛ هجوم مردم که بیش از 49 میلیون نفردارنده سهام عدالت هستند به کارگزاری های بورس ودفاترپیشخوان دولت آغازشد .به گونه ای که مردم با اهل وعیال ازساعت 3صبح درمقابل دفاترپیشخوان تجمع کرده تا نوبت ورود وانجام کارهای دریافت کدبورسی شان برسد.

این شرایط که پیش آمد وزارت اقتصاد وسازمان بورس؛برای کاهش تجمعات مردم دراین اوضاع واحوال "کرونایی"؛ طرح دریافت الکترونیکی شدن کد سجام را مطرح کردند  که مردم خوشحال شوند.

امامتاسفانه ازآنجا که درکشورما برخی کارهاوتصمیمات دردقیقه"91" گرفته می شود واکثرا هم فاقد عقلانیت وهمه جانبه نگری ومعقولیت هستنداین تصمیامات مشکلات مضاعف تری را نیز ایجادمی کنند.

لطفا توجه کنید چندروزپیش‌(مجری طرح الکترونیکی کردن احراز هویت سهامداران عدالت درباره فرآینداین احرازالکترونیکی در یک برنامه تلویزیونی گفت: این فرایند بدین صورت است که وقتی فرد در سامانه سجام ثبت نام کرد و اطلاعات هویتی آن فرد از ثبت احوال کشور، اطلاعات بانکی از سامانه بانکی کشور، اطلاعات محل سکونت از اداره پست و شماره تلفن او از طریق سامانه شاهکار تطبیق داده شد برای احراز هویت می‌تواند از طریق این زیر ساخت‌ها به صورت الکترونیکی اقدام کند.

وی ادامه داد: وقتی فرد وارد این زیر ساخت می‌شود بر اساس رمز یک بار مصرفی که برای او صادر می‌شود وارد سیستم شده و در مرحله اول عکس او با تصویر برروی کارت ملی تطابق داده می‌شود. این تطابق مبتنی بر الگوریتم‌هایی پیچیده است و قطعاً دقت‌های دارد و ممکن است خطاهایی نیز داشته باشد.
وی افزود: نکته دوم این است که کارت ملی فرد باید توسط خود فرد اسکن شده و تصویر آن با تصویر کارت ملی که نزد ثبت احوال است چک می‌شود.

ماهیار توضیح داد: در گام بعدی از کاربر خواسته می‌شود که از خود یک فیلم سلفی گرفته و متن تصادفی که ظاهر می‌شود را بخواند در این مرحله فرد از زوایای مختلف نحوه بیان او سنجیده می‌شود و این با الگویی که گفته شده مقایسه می‌شود که آیا این ویدئو به صورت زنده گرفته شده و آیا این جمله‌ها به طور صحیح گفته شده است یا خیر؟

مجری طرح الکترونیکی کردن احراز هویت سهامداران عدالت ادامه داد: در نهایت کاربر امضایی به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد و آن‌را برای سجام می‌فرستد.

ماهیار در پایان تصریح کرد: برای کنترل‌های بیشتر از اپراتورهای آفلاین هم استفاده کرده‌ایم این اپراتورها در بازه‌های زمانی مخالف اطلاعات کاربر را بررسی می‌کنند و پس از اینکه مطمئن شدند شماره موبایل و آدرس فرد به نام خود فرد بوده است و اطلاعات هویتی هم به صورت‌کامل احراز شد اگر مشکلی وجود نداشته باشد این فرد به عنوان فرد سجامی معرفی می‌شود.

هفت خوان های جدید وشگفت انگیز!!

اول کار می شنویم یا می خوانیم که متولیان امر بفکر آرامش مردم هستند خوشحال می شویم ،اما وقتی درمتن وماهیت خبراعلام شده ورود می کنیم آه ازنهادمان برمی آید که ای کاش مردم درهمان صف های چندساعته کرونایی بمانند واین بار اسیرتر ازدفعه قبل نشوند.

لطفا به اشکالات این مطلب که تیترواراشاره می کنم دقت فرمایید چون قطعا این طرح به سرنوشت طرح (شاد)وزارت آموزش وپرورش دچارمی شود:

1-اولین پارامتربرای اجرای الکترونیکی این است، که این 49 میلیون نفر که عمدتا ازضعیف ترین ؛محرومترین وفقیرترین اقشارجامعه شامل روستاییان ؛عشایر ؛کارگران واقشارصدردصدآسیب پذیرجامعه هستند باید یک شماره تلفن همراه بنام خودشان ویکدستگاه گوشی تلفن همراه که قابلیت ارسال ضبط ویدوئو وتماس دوطرفه تصویری داشته باشد را داشته باشند!!!!!(مشابه طرح شاد)

2- گفته شده درگام بعدی از کاربر خواسته می‌شود که از خود یک فیلم سلفی گرفته و متن تصادفی که(روی صفحه گوشی تلفن وی ) ظاهر می‌شود را بخواند در این مرحله فرد از زوایای مختلف نحوه بیان او سنجیده می‌شود و این با الگویی که گفته شده مقایسه می‌شود که آیا این ویدئو به صورت زنده گرفته شده و آیا این جمله‌ها به طور صحیح گفته شده است یا خیر؟

** ازمجریان محترم این طرح می پرسیم  به زعم ونظر خودتان چندمیلیون نفر ازاین 49 میلیون نفر ،توانایی تهیه گوشی های مدل بالا باقابلیت ضبط تصویر وویدئو سلفی  را دارند؟ ؛(بماند که دستورالعمل فرهنگسنان زبان فارسی را درخصوص عدم استفاده ازکلمه سلفی را هم رعایت نکرده اند،فقط جهت مزاح بود )،چندمیلیون نفر ازاین مردم سواد خواندن ونوشتن دارند که بتوانند با این اینترنت  ضعیف ، دراقصی نقاط کشور،متن را انجوری که شمادوست دارید بخوانند تابعداشما متوجه شوید زنده تهیه شده وصدای خودشان است وصدای ضبط شده ویا صدای دیگری نیست ؟!!!

3-از  برادران برج عاج نشین میپرسم آیا از خود پرسیده اند ، کارگران،روستاییان؛قالیبافان وزارعین ما تاکنون چه نسبتی با امضای الکترونیکی داشته اند که این بار داشته باشند  و برای شما امضای الکترویکی بکنند !!

چرالقمه را دورسرتان پیچاندید؟!!

باید ازاین نخبگان وفرهیختگانی که چنین نسخه هایی برای این مردم بی پناه وگرفتارمی پیچند،بپرسیم برادران وخواهران عزیز، ،بااین هفت خوانی که شما جلوی پای 49 میلیون نفر دارنده سهام عدالت گذاشتید ؛خداوکیلی خودتان یکبارمتن اطلاعیه تان را بدقت خواندیده اید؟ آیا سوالاتی که دربالا نوشته ام به ذهنتان خطور نکرده است ؟ اگربگویید نه ،که واویلاست ؛واگربگویید خواستیم کاری از سررفع  تکليف انجام بدهیم ،که زهی تاسف و در آن دنیا باید پاسخگوباشید!

الف)- قطعا ویقینا به زعم نویسنده این بارهم این طرح اجرایی نخواهد شد وبازهم ابروریزی دیگری برای طراحان طرح بوجودخواهدآمد.

ب)-آیا بهترنبود برای جلوگیری از تراکم جمعیت درمقابل دفاترپیشخوان ،می آمدیدشعب بانک ها ؛شعب پستی ویا حتی مکان نهادهای مردمی مثل مساجد؛شورایاری ها،پایگاه های بسیج و.....را به خدمت می گرفتید تااین کارزودتربه سرانجام می رسید؟

ج)-براستی چگونه استفاده ازاین امکانات به ذهنتان خطور نکرده است ؛وقتی شمادرمساجد وپایگاه های بسیج ومدارس امرمهم وسرنوشت سازی مثل انتخابات مجلس وریاست جمهوری را برگزارمی کنید؛ آیا الان نمی شد مجددا ازاین ظرفیت استفاده نمایید؟

د)-براستی آن روستایی وعشایروحتی پیرمرد وپیرزن شهری بیسواد چگونه باید متن شمارابخواند وبرای شماویدئو تهیه وارسال کند؟

ذ)-اصلا شما که اطلاعات فردی مندرج درکارت ملی وشناسنامه 85میلیون ایرانی را دارید آیا همان اسکن مدارک برایتان کفایت نمی کرد که حتما باید تصویر زنده متقاضی را داشته باشید؟

شماکه آمارمردگان ومتوفیات را نیز دارید چگونه می شود کس دیگری بخواهدبامدارک دیگری کدبورسی بگیرد؟

برادران وخواهرانی که پشت درب های بسته چنین تصمیاتی می گیرید لطفا کمی بیاندیشید،به محتویات این متن توجه نمایید وبفکرمردم وآرامش آنها باشید!!یادتان باشد ؛"عالم محضرخداست "؛والسلام.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۳۸۲۳۸۱۰:۲۲:۴۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
من بنا بر توصیه ریاست جمهور دنبال خرید دلار نرفتم و پس انداز چند ساله ام به هیچ تبدیل شد الان هم که مدام هشدار می دن وارد بورس نشوید که حبابه من کارمند چطور باید از کمتر شدن ارزش پولم محافظت کنم ؟؟؟
ناشناس۱۴۳۸۳۶۰۱۱:۳۵:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۱۷
به تو گفت نخر که داداش خودش بره بخره
ناشناس۱۴۳۸۹۲۲۱۹:۱۵:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۱۷
مردم ایران در شرایط معمولی افسرده و عصبی بودند وقتی که بورس و سهامشوندهم بالا و پایین بشه اختلالات روانی در جامعه بسیار بیشتر میشود
ناشناس۱۴۳۸۳۷۱۱۱:۴۱:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۱۷
فقط ملک بخر که بدانی قمار در بورس نمیکنی و سرمایه دست خودت است و در تمام دنیا ملک حرف اول را میزنه
ناشناس۱۴۳۸۵۶۷۱۴:۰۱:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۱۷
با پول من یک متر ملک می شه خرید از قیمت املاک بی خبری یا فکر کردی من کارمند پولدارم ؟
ناشناس۱۴۳۸۸۲۳۱۷:۳۲:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۱۷
با سی میلیون تو به من ملک بده من میخرم
ناشناس۱۴۳۸۹۳۰۱۹:۲۲:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۱۷
با ۳۰ ملیون کجا ملک بخرم؟
ناشناس۱۴۳۸۳۷۵۱۱:۴۲:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۱۷
این چند ساله چرا بورس عزیز نبود بانک هایی که تا دو سال قبل اکثرا ورشکسته و زیان ده بودند با کدام کار عملیاتی سود ده شده و قیمتدهای نجومی پیدا کردند دولت سهام های ورشکسته را می خوا6د بیندازد سر دل ملت بدبخت
omid۱۴۳۸۴۷۲۱۲:۴۶:۳۸ ۱۳۹۹/۲/۱۷
سکه و دلار فقط اونم برا نگهداری بلند مدتسوابق رو اگه یاد داشته باشید و یا با یه سرچ ساده تواینترنت محاسبه کنید،البته که مسکن خیلی بهتره ولی خوب سرمایه زیاد میخواد،پس الکی بهانه در نیارید.
ناشناس۱۴۳۸۵۸۹۱۴:۱۸:۴۶ ۱۳۹۹/۲/۱۷
عوضش با عزت زندگی می کنی.
ناشناس۱۴۳۸۶۳۶۱۵:۰۴:۰۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
برو طلا بخر
علی۱۴۳۸۲۵۵۱۰:۳۰:۲۳ ۱۳۹۹/۲/۱۷
تدبیر برابر با تزویر
ناشناس۱۴۳۸۲۷۷۱۰:۳۹:۳۵ ۱۳۹۹/۲/۱۷
معنای تدبیر دقیقا همین است نشان دهیم که پول میدهیم در حالی که واقعا چنین قصدی نداریم
ناشناس۱۴۳۸۲۸۱۱۰:۴۱:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
مردم آزار،مردمآزار ،مردم آزار ،مردم آزار، مردم آزار ،مردم آزار مردم آزار ،مردم آزار ،مردم آزار ،مردم...‌..‌....‌.......‌...................................آزار
ناشناس۱۴۳۸۲۸۳۱۰:۴۲:۰۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
یک سوال مردم از خود نمی پرسند چرا امسال به یکباره بورس برای دولت عزیز شد و می خواهند همه مردم را دیوانه و عصبی کنند از چند وقت دیگه که همه احاد کشور بورسی شدند یک روز که بورس رونق داره و روز دیگه که زیان داشت عصبی و خود درگیر کلا ارامش انسان ها گرفته میشه تا دولت کسری های خود را از این بازار مکاره بدست اورد
ناشناس۱۴۳۸۲۹۰۱۰:۴۶:۱۲ ۱۳۹۹/۲/۱۷
وقتی همه بورسی بشوند کی می خواهد کار و تولید بکند بورس قمارخانه ای است دولتی که سهامداران عمده و دارندگان اطلاعات نهانی و رانتی برندگان قمار و سهامداران خرد و نا اگاه بازندگان این قمار و شیتیلی بستان های این قمار دولت با گرفتن مالیات و کارگزاری ها با گرفتن کارمزد
ناشناس۱۴۳۸۷۴۹۱۶:۲۵:۰۱ ۱۳۹۹/۲/۱۷
پول های بورس برای صنایع خرج میشه ربطی به قمارخانه ندارد !!
ناشناس۱۴۳۸۳۱۵۱۱:۰۳:۱۹ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اگه این دولت اش پاک می پزه راه حل کارشناسی اینه که به نیابت از مردم سهام را بفروشه وپولش را به حساب مردم واریز کنه این همه داستان نداره دراین شرایط کرونائی ..........
ناشناس۱۴۳۸۳۵۰۱۱:۳۰:۱۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
همین الانش هم صدها سنگ جلوی سهام برای سجام رفته ها و سهام گرفته ها انداختند و دیگر کسی غصه مستضعفان و روستاییان و عشایر و ساده دلان و ناتوان ها و ناآگاهان و سهام نگرفته ها را نمی خورد هر چه ته ظرف بماند بهتر است بعنوان پاداش بین مدیران تقسیم می شود. ایران برای مردمش احترام دارد آن را پاس بداریم لطفا
باهر۱۴۳۸۳۵۱۱۱:۳۰:۴۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
این روش اخراز هویت فقط کسی میتواند انجام دهد که متخصص فن اوری اطلاعات باشد نه مردم عادی و حتی دارای لیسانس سایر رشته ها!!!!
مهران۱۴۳۸۸۸۹۱۸:۳۳:۵۲ ۱۳۹۹/۲/۱۷
آقا من متخصص فناوری اطلاعات هستم همه چیزهایی که خواسته بودن انجام دادم آخرش پیامک اومد که اطلاعات شما ناقصه ولی نگفته کجاش ناقصه
ناشناس۱۴۳۸۳۷۹۱۱:۴۵:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۱۷
این دولت به اسم اصلاح طلب خودش را جا زد و بدتر محمود شد دولتی که امنیتی و همه چیز را عکسش را انجام دهد و ارزشی برای زندگی مردم و سلامت و سرمایه مردم قائل شود شما چه نامی را برایش خواهید گذاشت
omid۱۴۳۸۵۵۱۱۳:۵۲:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اسم محمود رو نیار که ظلم بزرگی بهش میشه،من با محمود موافق نبودم ولی قیاس مع الفارق است،روی محمود رو سفید کرد حسن آقا...
سعید۱۴۳۸۳۹۱۱۱:۵۱:۲۳ ۱۳۹۹/۲/۱۷
نگفتن که فقط این روش، حالا اونایی که میتونن از این روش استفاده میکنن عملاً فشار کار دفاتر کم میشه
ناشناس۱۴۳۸۳۹۵۱۱:۵۳:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۱۷
شور موضوع دیگه در اومده نمیتونید کاری رو درست انجام بدید مردم رو تو دردسر نندازید هی عکس بفرست اسکن بفرست فیلم بفرست مگه جنایتکار جنگی گیر آوردید!!
ناشناس۱۴۳۸۴۵۸۱۲:۳۶:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۱۷
هفت شهر عشق را حسن گشت ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
ناشناس۱۴۳۸۵۷۲۱۴:۰۳:۴۹ ۱۳۹۹/۲/۱۷
فقط حسن ؟! محمد و اکبر و محمود هم همینطور بودند این اوضاع گل و بلبل را دسته جمعی برای این ملت درست کردند هر سال دریغ از پارسال
ناشناس۱۴۳۸۶۲۹۱۴:۵۷:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اقای ظریف فرمودند مردم خودشان خواستند
ناشناس۱۴۳۸۷۱۴۱۵:۵۳:۰۰ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اصلا نیاز به احراز نیست. هر کس حساب بانکی و شبا دارد قبلا از طرف بانک احراز هویت شده است. می ماند متوفیان که آن هم سیستم خودش حذف می کند.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  15. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  16. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  17. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  18. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  19. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  20. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  21. غیزانیه از نمای نزدیک

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  24. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  25. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

  آخرین عناوین