راه‌اندازی سامانه‌ای جامع برای راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی مسئولان

گروه سیاسی الف،   3990217021

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خواستار ارائه طرحی پیرامون مدرک تحصیلی مسؤولان به مجلس شد و گفت: سامانه‌ای راه‌اندازی شود که راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور را بررسی و به صورت شفاف به عموم مردم ارائه کند.

راه‌اندازی سامانه‌ای جامع برای راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی مسئولان

به گزارش فارس، سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای، در خصوص این طرح گفت: راستی آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولان کشور از جمله موارد شفافیت است و زمانی که شخصی مدرکی ارائه می‌کند توسط وزارت علوم بررسی و صحت و سلامت آن مدارک اعلام می شود. 

* راه‌اندازی سامانه‌ برای راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی 

وی افزود: مهم است که فرد در چه زمانی مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشد.در بعضی مواقع ممکن است فردی مسؤولیت و جایگاه شغلی داشته باشد و همزمان مدرک تحصیلی بگیرد که قطعا چنین مدرکی قابلیت پیگیری دارد. زمانی هم هست که شخصی مسؤولیتی دارد و باید کارش را انجام دهد و قطعا نمی‌شود که همزمان هم مسؤولیت داشته باشد، هم درس بخواند و مدرک دکتری بگیرد؛ البته شاهدیم که برخی از مسؤولان به این صورت مدرک اخذ کرده‌ا‌ند. 

وی در پاسخ به این سوال که این راستی‌ آزمایی باید از طریق چه ارگانی صورت بگیرد، گفت: یکی از راه‌ها این است که طرحی در این مورد به مجلس ارائه شود تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد یا سامانه‌ای راه‌اندازی شود که راستی‌ آزمایی مدرک تحصیلی مسؤولین کشور را بررسی و به صورت شفاف به عموم مردم ارائه کند. 

وی در پایان گفت: البته در زمان انتخابات دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله شورای نگهبان صلاحیت‌ افراد و اصالت مدرک تحصیلی را بررسی می‌کند ولی ارگانی که به صورت عمومی چنین کاری را انجام دهد در کشور وجود ندارد.