واکنش برخی از مداحان به توقف برنامه محمود کریمی در رسانه ملی

گروه فرهنگی الف،   3990216126 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

برخی از مداحان و وعاظ مطرح کشورمان نسبت به توقف برنامه مناجات‌خوانی محمود کریمی از صدا و سیما واکنش نشان دادند.

واکنش برخی از مداحان به توقف برنامه محمود کریمی در رسانه ملی

به گزارش تسنیم، برخی از مداحان و وعاظ مطرح کشورمان در واکنش به حاشیه‌های برنامه مناجات‌خوانی حاج محمود کریمی و توقف برنامه این مداح از صدا و سیما در صفحه شخصی خود مطلب نوشتند.

حنیف طاهری

"چند روزی است تیغ تهاجم ناجوانمردانه دوست و دشمن به سوی حاج محمود کریمی یکی از مفاخر مادحین دستگاه  سیدالشهدا(ع) روانه شده، من با بهانه این حملات کاری ندارم و بدیهى است که اشتباه کلامى فقط از معصوم رخ نمی‌دهد. اما در این میانه‌‌ برای کسانی چون من که سال‌های طولانی ایشان را از نزدیک می‌شناسیم و بزرگی کار او و اثر شگرف ذوق و هنرش در سبک و سیاق مدح و ثنای آل‌الله را درک کرده‌ایم، چشم بستن و روبرگرداندن از این سابقه قابل توجه جایز نیست:

اول؛ حاج محمود کریمی مبدع تحولی بزرگ در مداحی عصر ماست، مگر غیر از این است که اوج هنر ذاکر اباعبدالله استفاده درست و صحیح از شعر و ادبیات فاخر همزمان با بهره بردن از نواهای اصیل مذهبی و ایرانی است؟ هزاران ساعت صوت و تصویر ماندگار از حاج محمود موجود است که شنیدن آنها موجب پیوند قلبی ما با خاندان وحی شده است. با اشعاری معرفت بخش، با نواهایی متناسب با حماسه و غم و شادی آل‌الله. و مهم‌تر از همه‌ی این مطالب حال درونی و اشک‌هایی که همراه با مرثیه‌خوانی از چشم‌های او به لطف سیدالشهدا جاری می‌گردد که نشان از عنایت حضرت به اوست.

دوم؛ همزمان با این ابداعات بزرگ که هر کدام قلب میلیون‌ها انسان را با ذات منور #اهل_بیت(ع) گره می‌زند. حاج محمود ماموریت مجلس امام حسین (ع) در عصر انقلاب اسلامى را به بهترین شکل عملیاتی می‌کند، خواندن حاج محمود فقط برای گریه و آرام شدن قلب سراسر آتش گرفته محبان سیدالشهدا (ع) نیست، او در اوج عاطفه، عقل مخاطب را به فکر کردن درباره خودش و امام عصرش (عج) و انقلابی که با خون چند صد هزار شهید در این سرزمین پرچم بلند کرده، وا می‌دارد.

فرزند و برادر شهیدی که به وقت فتنه‌ها و بحران‌ها به میدان مبارزه و دفاع از انقلاب اسلامی آمده و اتفاقا آثار به یادماندنی به جا گذاشته است.

سوم؛ با این وجود حاج محمود فقط برای سینه‌چاکان و اصطلاحاً مشتری‌های همیشگی دستگاه سیدالشهدا نیست، او ضمن خواندن از معارف و مصائب اهل‌بیت(ع)، ضمن استفاده از مضامین زیبا و اثرگذار، ضمن دفاع از انقلاب و رهبری، از طیف‌ها و سلیقه‌های متنوع فرهنگی در جامعه خودمان مخاطب دارد. این طیف مخاطب هنر منحصر به فرد حاج محمود است، هرچند این وظیفه همه مداحان و خادمان این دستگاه هست.

آری! ما با نوای (عشق یعنى عشق ناب فاطمه) به اقیانوس بی‌انتهای محبت آل‌الله وصل شدیم و در روزگار فتنه‌های آخرالزمان به ریسمان نجات سیدالشهدا چنگ زدیم..

این نیز بگذرد...
التماس دعا
#حنیف_طاهری"

میثم مطیعی

میثم مطیعی پس از توقف پخش برنامه محمود کریمی از رسانه ملی، از فعالان فضای مجازی درخواست  کرد تا با انتشار ویدئویی از مداحی‌های ماندگار این ذاکر اهل‌بیت (ع) از یک عمر خدمتگزاری او قدردانی کنند.

سید رضا نریمانی

سید رضا نریمانی مداح استان اصفهان در صفحه مجازی خود نسبت به این اقدام واکنش نشان داد و گفت: این که داستانی که اخیراً برادر عزیز مداح مخلص اهل‌بیت (ع) حاج محمود کریمی در پخش زنده تلویزیون گفتند، بجا بود یا نه بماند اما کنار گذاشتن ایشان از پخش زنده با این حالِ خوب مناجاتی که شبها به مردم می‌داد واقعاً کار خیلی زشت و به دور از انصاف بود. خیلی‌ها شبها به عشق صدا و حال خوب ایشان مخاطب این برنامه بودند اما... قضاوت نمی‌کنم اما بسته شدن مسجد ارگ تهران و گرفتن آنتن زنده آقای کریمی به خاطر یک اشتباه کوچک، کار درستی نبود.

محمود کریمی , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مداحی ,

حجت‌الاسلام حامد کاشانی

حجت الاسلام کاشانی با انتشار استوری در صفحه شخصی نوشت: "قدرشناس باشیم و منصف"

محمود کریمی , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مداحی ,

حسین طاهری

"سلام عرض ادب
‏‎ببینید دوستان عزیز
‏‎هیچکس از انتقاد‌سالم ناراحت نمیشه
‏‎اما وقتی تخریب نامردانه ونامنصفانه ‏‎و عقده گشایی هایی حزبی و شخصی
‏‎در فضای مجازی،روزنامه ها وحتی رسانه های ملی جای انتقاد سالم ومنطقی رو می گیره
‏‎و مثل همیشه سر بزنگاه و‌درست سروقت
‏‎پای رسانه های ضدانقلاب ، غربی ، صهیونیستی ، یهودی و درنهایت سعودی هم به این موضوعات باز میشه تا مثل گذشته ها به خیال باطلشون ، با شکستن حرمت و قداست بزرگترها ، الگوها ‌ و اساتید برجسته ی بسیاری از جوان ها در مقام ستایشگری ، روضه خوانی و نوکری اهل بیت عصمت و‌طهارت صلوات الله علیهم اجمعین ، با آبروی این دستگاه و قداست اصل روضه و روضه خوانی بازی کنند ، هیچ وقت صبر ‌ ما هم قد نمیده و تحمل این همه حرف ناحق رو‌نداریم!
‏‎و اما قسمت جالب ماجرا...
‏‎تا حالا دقت کردید این جورمواقع رسانه های معاند غربی مثل:
‏‎#بی‌‌بی‌سی
‏‎#ایران‌اینترنشنال
‏‎#صدای‌آمریکا
‏‎و...

محمود کریمی , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مداحی ,

امیر کرمانشاهی

امیر کرمانشاهی مداح شهر مقدس مشهد هم نسبت به متوقف‌شدن برنامه محمود کریمی در رسانه ملی واکنش نشان داد و نوشت: در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که دشمن تهاجمش را همه جانبه کرده است و در این مسیر با احدی تعارف ندارد.

آنقدر ادامه می‌‌دهد تا بالاخره راه نفوذش را بیاید. از طرفی تاریخ در حال تکرار است....

محمود کریمی , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , مداحی ,

حسین سازور

«بسم رب شهر رمضان»

دل‌نوشته‌ای برای رفیق عزیزم؛ محمود کریمی

محمود عزیز!
سلام بر تو و سلام بر پدر و برادر شهیدت که پشتوانه‌ی همیشگی تو در زندگی بوده و هستند.
شنیدم این روزها، مورد هجمه‌ی شدید دوست و دشمن واقع شدی که البته این هجمه‌ها تازگی ندارد. بارها و بارها تو و امثال تو، برای دین خدا و برای زنده ماندن مکتب عاشورا مورد هجوم و حمله‌ی این و آن قرار گرفته‌ای. دوستان از یک سو که بعضاً از سر دلسوزی بوده و خیلی از اوقات هم بی‌اطلاع از عمق اعمال و دشمنان که وظیفه‌ی دشمنی خود را انجام می‌دهند.

امّا میدانم که از دشمن گله نداری چرا که آنها سالهای متمادی است در پی ترور شخصیت شما و افراد مؤثر مانند شما بوده‌اند.
امّا دوستان و دلسوزانی که این روزها صدایشان از حلقوم دشمن شنیده می‌شود چرا؟!!

مگر نه این است که بزرگان این قوم و دلسوزان حقیقی که عالمان دنیای اسلام‌اند، باید من و تو را زیر بال و پر گرفته، هم راهنما باشند و هم دِژ، که از گزند دشمن در امان‌مان بدارند.!!
و مگر نه این است که من و تو و دیگران از این سلسله‌ی طیبه، سالهای متمادی و در مواقع حساس، برای آنها دِژ و سپر بوده‌ایم؟!!
وقتی آنان می‌بینند و می‌شنوند که دشمن از آن سوی مرزها تیرهای زهرآگین رها کرده و ریشه را نشانه گرفته، وقتی می‌بینند و می‌شنوند روزنامه‌ها و رسانه‌هایی که تا دیروز مدافعین انقلاب و مکتب عاشورا را مورد هجمه قرار می‌دادند، دیروز پرچم مقدس سیدالشهداء(ع) را مانند پیکر عزیز او لگدکوب می‌دیدند و از مُشتی اراذل و اوباش به نام آزادی دفاع می‌کردند و حالا امروز سینه‌چاک مکتب اهل‌بیت‌(ع) شده‌اند، چرا و چرا آنها؟! دفاع که نه، چرا ...؟! چه بگویم؟!!

برادرم حاج محمود!
من از خود سؤال کردم سالهای سال خدمت و نفس‌زدن شما در حرم مطهر امام‌رضا(ع) و نیز پُر کردن برنامه‌های شبکه‌های مختلف رسانه ملی در تمامی ایام مقدس سال، باید از سوی مسئولین آنها، اینگونه پاسخ داده شود؟!!
باید محمود کریمی که در نوک پیکان دفاع از فرهنگ عاشورا بوده اینگونه از ناحیه‌ی خودی‌ها مورد بی‌مهری و شماتت قرار گیرد؟!!
امّا همه و همه‌ی این‌ها برای ما و شما جز خیر نخواهد بود. آنکه خدا او را عزیز کند، تمام خلق نمی‌توانند خدشه‌ای به او وارد کنند.

محمود عزیز!
می‌دانم و با روحیه‌ی شما آشنایم که این گفته‌ها و موضع‌گیری‌ها و شماتت‌ها، تو را در دفاع از مکتب عاشورا و اثرگذاری در فرهنگ سیدالشهداء(ع)، راسخ‌تر می‌کند و می‌دانم عده‌ای هم ممکن است به این دل‌نوشته ایرادها گرفته و آن را تخطئه کنند.
من هم چون شما، به دوستان و آنهایی که از سرِ دلسوزی مطلبی گفتند دعا می‌کنم و عزمم برای دشمنی با دشمنان خدا و اهل‌بیت(ع) جزم‌تر خواهد شد.

تو را عمیقاً دوست دارم و آرزو دارم تو را در خیمه‌ی نورانی حضرت حجةابن‌الحسن(عج) روضه‌خوان ببینم. ان‌شاءالله

سحر یازدهم ماه مبارک رمضان 1441

رفیق و همسنگر شما ؛ عبدالحسین سازور

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۳۷۴۷۰۱۶:۳۶:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۱۶
بنده خدا مگر چی گفته؟ روایت از گذشته ذکر کرده یا از خودش چیز جدید درست کرده؟
ناشناس۱۴۳۷۵۶۸۱۷:۴۱:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۱۶
در نهایت دریغ از یک عذرخواهی حتی!!! همه طلبکار
محمد۱۴۳۷۵۹۶۱۸:۱۱:۳۴ ۱۳۹۹/۲/۱۶
همکارهای ایشون بیشتر به سوابق ایشون پرداخته اند در صورتی که موضوع سوابق ایشون یا جایگاه ایشون نیست. نیت ایشون هم درست. پیامد این حکایتشون الان موضوع اصلی نیست؟ اینکه این حکایت چه پیامدی می تونه داشته باشه مد نظره. بله هر کسی اشتباه می کنه نیت مهمه تا عملکرد و حتما نیت ایشون هم خیر بوده. اما گاهی پیامد یک عملکرد ،آسیب زیادی می زنه طوری که خود فرد هم فکرش و نمی کرد که اینطور بشه.
ناشناس۱۴۳۷۶۴۴۱۹:۰۷:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۱۶
بجز مداحی و کمی صدا چه کاردیگه ای بلد هستید.
اكبر۱۴۳۷۷۱۰۲۰:۲۰:۴۷ ۱۳۹۹/۲/۱۶
برادران و اقايان مادحين محترم، لطفا با اين نوشته ها بين ما مردم عوام و اقاي كريمي فاصله ايجاد نكنيد. ما هنوز هم ايشان را دوست داريم، پاي مداحي ايشان هم ميرويم و اگر دوباره هم خداي ناكرده مطلب قابل تذكري از ايشان ديديم ، تذكر هم ميدهيم. ايشان هم با روي باز پذيرفته و آينده هم خواهد پذيرفت. اينطوري حاج محمود، حاج محمود شد. بله.
محمد۱۴۳۷۷۴۶۲۱:۱۱:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۱۶
چقدر امام حسین (ع)مظلوم هست ..حتی بین مدعیان دوستی.
ناشناس۱۴۳۷۷۹۸۲۱:۵۹:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۱۶
کجا حذف شده ؟امروز داشت از شبکه دو پخش میشد .
ناشناس۱۴۳۷۸۴۲۲۲:۴۸:۱۱ ۱۳۹۹/۲/۱۶
اینا باید سندیکا داشته باشند
ناشناس۱۴۳۷۸۷۹۲۳:۳۸:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۱۶
عجب حمايتگرهايي داره اين كريمي
ناشناس۱۴۳۷۹۲۰۰۰:۲۸:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۱۷
ربنای شجریان هم پخش کنید
ناشناس۱۴۳۷۹۹۳۰۲:۴۸:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۱۷
خود شجریان گفت پخش نکنید. ضمنا وضع ایشون و حرفهای ضد انقلابش رو از یاد نبردیم.
ناشناس۱۴۳۷۹۵۷۰۱:۳۲:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۱۷
ایشان یکی از مفاخر مرثیه خوانی هستند درسته حکایتی که بیان کردند بجا نبود اما حق ایشان هم نبود که اینگونه با ایشان رفتار شد
ناشناس۱۴۳۸۰۱۵۰۳:۵۷:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اگه روزی که هفت تیر کشید جلوش وایمیستادید به اینجا نمی رسید
ناشناس۱۴۳۸۰۳۹۰۴:۵۱:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۱۷
اقایان مداحان همه ما نیازمند بازآموزی هستیم.
مهدی۱۴۳۹۸۵۹۱۶:۰۱:۴۸ ۱۳۹۹/۲/۱۸
خیلی شلوغش نکنید هرچه گفته خودش میدونه و اهل البیت(ع) طرف دو رکعت نماز تابحال نخونده!!! یک ساعت توی جلسه امام حسین(ع)شرکت نکرده الان داره اظهار نظر میکنه که حاج محمود فلان حاج محمود فلان.... والا به خدا...

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

آخرین عناوین