۷۰۰ بار سرقت کردم برای هیجانش!

گروه حوادث الف،   3990215028

ساعت ۱۸ دهم آذرماه طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع یک سرقت داخل خودرو به کلانتری ۱۰۷ فلسطین اعلام شد.

۷۰۰ بار سرقت کردم برای هیجانش!

روزنامه شهروند نوشت: با حضور مأموران کلانتری در موقعیت و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سارق با یک موتورسیکلت پالس NS اقدام به سرقت محتویات صندوق عقب و داخل کابین یک خودروی سواری پارک‌شده در مقابل یک مجتمع مسکونی کرده است.

پرونده با موضوع سرقت داخل خودرو تشکیل و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 6 تهران برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد. با توجه به اظهارات مالباخته، کارآگاهان با بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی یک موتورسیکلت پالس آبی‌رنگ که شماره پلاک آن مخدوش بود، شدند که سرنشین نسبتا جوان آن اقدام به سرقت محتویات داخل کابین و صندوق عقب خودرو می‌کند.

در شاخه دیگر از تحقیقات، پرونده‌ای مشابه سرقت داخل خودرو با این تفاوت که سارق جوان از یک دستگاه موتورسیکلت مشکی رنگ دیگری استفاده کرده است، به پایگاه واصل شد که با تجزیه و تحلیل پرونده‌ها و تجمیع چند پرونده مشابه در سطح شهر تهران، کارآگاهان با یک‌سری اقدامات پلیسی و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی مالک موتورسیکلت‌ها شدند.

در ادامه رسیدگی به پرونده مالک موتورسیکلت که فردی میانسال بود، در محل سکونتش در محله نواب دستگیر و اعلام کرد 3 موتورسیکلت مذکور را برای پسرم که به نام ناصر خریداری کرده و حدود یک‌ماه است که ناصر به خانه سر نزده است.با قوت‌گرفتن اینکه سرقت‌ها توسط ناصر صورت گرفته و با توجه به تصاویر به دست آمده از او، کارآگاهان با تلاش‌های شبانه‌روزی موفق به شناسایی مخفیگاه او در خیابان مولوی شدند.

درنهایت نیز با هماهنگی بازپرس پرونده در عملیات غافلگیرانه او را دستگیر کردند که در بازرسی از مخفیگاه متهم، مأموران موفق به کشف مقادیر زیادی از انواع لوازم مسروقه از قبیل مدارک شناسایی، ساک ورزشی، کیف‌دستی، ابزارآلات، ده‌ها دستگاه ضبط خودرو و غیره از مخفیگاه متهم شدند که بنابر اعتراف متهم از صدها سرقت داخل خودرو به دست آمده است.

سارق جوان در تحقیقات صورت‌گرفته به بیش از 700 سرقت اعتراف کرد و گفت: «بیشترین سرقت‌ها را در مناطق مختلف شهر به‌ویژه در محدوده‌های مرکزی شهر و خیابان‌های بهارستان و جامی و بازار تهران به تنهایی انجام داده‌ام. اموال مسروقه را به 6 مالخر می‌فروختم و در سایت خریدوفروش اینترنتی آگهی می‌کردم. همچنین پول به دست آمده را صرف خوشگذرانی می‌کردم.»

متهم ادامه داد: «هیچ‌گونه نیاز مالی برای انجام سرقت نداشتم و تنها به خاطر هیجان سرقت می‌کردم. از حدود یک‌سال پیش بود که به واسطه پیشنهاد یکی از دوستان خود شروع به مصرف شیشه کردم. اوایل همه چیز جنبه تفریح داشت اما به مرور به مصرف شیشه اعتیاد پیدا کردم. با وجود این، نیاز مالی انگیزه‌ای برای انجام سرقت‌ها نشد بلکه هربار، پس از مصرف شیشه و برای هیجان بیشتر اقدام به سرقت می‌کردم.»

سرهنگ قاسم دستخال، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت، با اعلام این خبر گفت: «در ادامه تحقیقات پلیسی خریداران اموال مسروقه شناسایی و طی یک عملیات پلیسی دستگیر و به جرم خود اعتراف کردند و متهمان با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی مالباختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی هستند.»

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  آخرین عناوین