نجفی: بین خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم/با حدود ۱۰ میلیارد رضایت گرفتم/ دوست داشتم قصاص شوم

گروه اجتماعی الف،   3990214167 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

متهم نجفی در دادگاه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در دور سوم گفت: بین دو تصمیم یعنی خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم.

نجفی: بین خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم/با حدود ۱۰ میلیارد رضایت گرفتم/ دوست داشتم قصاص شوم

به گزارش ایسنا، دادگاه رسیدگی به پرونده نجفی به اتهام قتل میترا استاد در دور سوم امروز یکشنبه (۱۴ اردیبهشت) در شعبه ۱۰ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی متین راسخ برگزار شد.


در ابتدای جلسه قاضی متین راسخ از اختیاری، نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست را قرائت کند.

نماینده دادستان ضمن تشریح کیفرخواست بیان کرد: محمد علی نجفی ۶۹ ساله، متهم به مباشرت در قتل عمدی همسر دوم، حمل و نگهداری سلاح غیر مجاز و ایراد صدمه بدنی عمدی منتهی به جرح است.

وی با بیان اینکه دادسرا رأی دیوان عالی را دارای ایراد می داند، عنوان کرد: متهم در خصوص مسلح بودن سلاح اظهارات متناقضی دارد. متهم در جای جای پرونده دلیل قتل را اختلافات خانوادگی ذکر می کند اما در یکی از اظهارات خود بیان کرده که قصد قتل نداشته است. همچنین اظهارات متهم و وکلای ایشان در خصوص مهدورالدم بودن و ساب النبی بودن مقتوله کذب است. علت این تناقض گویی ها چیست؟

اختیاری خاطرنشان کرد: در صحنه جرم پنج گلوله شلیک شده بود و گلوله پنجم به دست متقوله برخورد کرد و فرضیه کمانه کردن گلوله منتفی است و شلیک پنجم به صورت غیر مستقیم بوده است چرا که از کف دست وارد بدن شده و پس از آن به قفسه سینه آسیب وارد شده است.


نماینده دادستان: متهم نجفی مستحق تخفیف مجازات نیست

وی در ادامه با اشاره به اظهارات وکیل متهم نجفی گفت: وکیل متهم در جایی اظهار داشته که آقای نجفی ساعت ۱۱ شب به کمیسیون روانپزشکی رفته در حالی که متهم ساعت ۸ صبح به کمیسیون رفته است. در این پرونده شریک و معاونی وجود ندارد و استحقاق تخفیف مجازات برای متهم منتفی است

در این بخش از جلسه دادگاه قاضی راسخ گفت: در پرونده آمده که استوار دوم آگاهی متهم را به آگاهی برده در حالی که متهم مدعی شده که خودش را معرفی کرده است.

نماینده دادستان نیز خطاب به متهم نجفی بیان کرد: آقای نجفی، شما به فکر آبروی مقتوله و خانواده ایشان نبودید؟ متهم فاقد شرایط تخفیف است و باید از مجازات های تکمیلی نیز استفاده کرد. ارتکاب قتل عمدی میترا استاد از نظر دادسرا محرز بوده و تقاضای اشد مجازات برای اتهام قتل عمد و تقاضای اشد مجازات برای ایراد صدمه بدنی و تقاضای اشد مجازات در اتهام حمل و نگهداری سلاح را تقاضا دارم. همچنین تقاضای تشدید قرار متهم را خواستارم.

با پایان قرائت کیفرخواست، قاضی متین راسخ از متهم نجفی خواست تا در جایگاه حاضر شود.

ادعای متهم نجفی در دادگاه در خصوص حجاب همسرش

متهم نجفی ضمن قرارگیری در جایگاه گفت: سلاح را همیشه در منزل پنهان می کردم و اختلافات زیادی با مقتوله داشتم چرا که بعد از ازدواج حجاب ایشان عوض شد. همچنین تقاضاهای مالی متعددی مطرح می کرد و اصرار داشت که از همسر اولم طلاق بگیرم. مرحومه خانواده ام را تهدید به اسید پاشی می کرد و به من می‌گفت که مطلقه است، اما متوجه شدم که با همسر سابقش زندگی می کند و می گفت که به خاطر پسرم جدا زندگی نمی کنم چرا که خودکشی می کند. بعد از این موضوع متوجه شدم که طلاق در شناسنامه مقتوله نیز قید نشده است.

قاضی: شما حقایق را کتمان می کنید

قاضی متین راسخ خطاب به متهم نجفی گفت: در حال حاضر موضوع مجازات تعزیری مانده است؛ اما شما حقایق را کتمان می کنید. نصیحت می کنم که واقعیت را بگویید.

متهم نجفی نیز گفت: پس از وقوع قتل به فکر خودکشی بودم و به خانواده و وکلایم گفتم که برای قصاص آماده ام و برای رضایت تلاش نکنید. بعد از حادثه تعداد گلوله های شلیک شده را نمی دانستم و فکر می کردم چهار گلوله شلیک شده در حالی که در پلیس آگاهی گفتند پنج گلوله شلیک شده است.

در این بخش از جلسه دادگاه، رییس دادگاه با طرح پرسشی از متهم نجفی گفت: آیا قبول دارید که رفتار شما باعث قتل شده است؟

متهم نجفی نیز در پاسخ گفت: بله قبول دارم؛ اما گلوله کمانه کرده است.

قاضی متین راسخ با طرح پرسش دیگری از متهم نجفی بیان کرد: آیا لحظه درگیری بین شما و مقتوله شخص دیگری وارد خانه شده است یا خیر؟

متهم پاسخ داد: خیر.

تشریح نحوه قتل از سوی متهم در دادگاه

متهم نجفی در خصوص نحوه شلیک گلوله ها در حمام نیز بیان کرد: وقتی وارد حمام شدم به مرحومه گفتم که مسائل را حل کنیم اما به خاطر اینکه دو دستش را روی شانه های من گذاشت و بدنم متمایل به عقب شد گلوله اول شلیک شد. مطمئنم که گلوله اول به بالش برخورد کرد و پس از آن به کابینت روشویی اصابت کرد تیرهای دوم ، سوم ، چهارم و پنجم رو به پایین شلیک نشد و دستانم رو به بالا بود و تیر آخر که شلیک شد دستانم را رها کرد و به زمین افتاد که دیدم سینه مقتوله سوراخ شده است.

وی ادامه داد: بارها پیشنهاد طلاق دادم اما مخالفت می کرد و چندین بار تهدید کرد که به دختر و نوه ام اسید می پاشد.

در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی متین راسخ از زهرا نجفی ( دختر متهم) پرسید: چه تاریخی ازدواج کردید و مهریه شما چقدر است؟

دختر متهم نجفی در پاسخ گفت: سال ۹۵ و مهریه ام ۲۰۰ سکه است.

قاضی متین راسخ سپس خطاب به متهم نجفی گفت: دختر آقای نجفی ۲۰۰ سکه برای مهریه خود انتخاب کرده اما مهریه مرحوم استاد ۱۳۶۲ سکه تمام بهار آزادی بوده است. دلیل این موضوع چیست؟

علت تعیین مهریه سنگین برای مقتوله از زبان متهم

متهم نجفی پاسخ داد: مرحومه می گفت که اگر مهریه من کم باشد همسر اولت فشار می آورد که مهریه من را بدهی و طلاق بگیری.

رییس دادگاه خطاب به متهم نجفی گفت: مرحومه بعد از عقد دائم مرتب به شما می گفت که اجازه دهید با آقای اسد زاده در ارتباط باشم.

متهم نجفی عنوان کرد: بحث های پیش آمده بین ما نیز به خاطر همین مسائل بود.

قاضی راسخ گفت: در دو جا گفته اید که خانواده مرحومه شیطان پرست هستند، نامه های یک صفحه ای و سه صفحه ای را به چه منظوری نوشتید؟

متهم نجفی پاسخ داد: احساس کردم بعد از حادثه خانواده ام تحت فشار قرار بگیرند.

وی افزود: همیشه سلاح را جایی قرار می دادم که کسی دسترسی نداشته باشد؛ برای تمدید کارت حمل سلاح نیز قصور کردم و نمی دانستم که تاریخش گذشته است. با علم و آگاهی خودم را به اداره آگاهی معرفی کردم و تمام شلیک ها غیر ارادی و غیر مستقیم بوده است و تیری که منجر به فوت مقتوله شده کمانه کرده است. تقاضای گذشت بی دلیل ندارم و انشاالله حکم شایسته ای صادر شود.

در این بخش از جلسه دادگاه، قاضی متین راسخ از گودرزی وکیل متهم نجفی خواست تا در جایگاه حاضر شود.

توضیحات وکیل متهم در خصوص نحوه شلیک گلوله

وکیل متهم نجفی گفت: درباره مبلغ گزاف برای اخذ ر ضایت باید بگویم که صلح سیره نبوی است. حق موکلم بود که قرار وثیقه وی پذیرفته شود ایرادات زیادی در پرونده وجود داشت که به قاضی کشکولی گفتم و برخی مسائل رفع شد. باید دلایل کافی برای عمدی بودن وقوع قتل وجود داشته باشد.

رییس دادگاه گفت: صرف نظر از اینکه تیر مستقیم یا غیر مستقیم برخورد کرده قانونگذار بی پروایی را قصد ثانویه می داند.

وکیل متهم نجفی نیز گفت: اعتقاد داریم که گلوله از کف دست به سمت سینه نرفته است. در خصوص دفرمه شدن گلوله نیز اعتقاد داریم که گلوله به جسم سخت برخورد کرده و پس از آن وارد بدن شده است.

گودرزی درباره شبه عمد بودن قتل نیز گفت: کارشناسان بر کشمکش طرفین تاکید کرده اند و ما نیز معتقدیم که گلوله کمانه کرده و هیچ قصدی وجود نداشته است.

قاضی متین راسخ در واکنش به دفاعیات گودرزی گفت: متهم نجفی موبایلش را خاموش کرده بود که رهگیری نشود.

وکیل متهم نحفی پاسخ داد: وقتی متهم به آگاهی رفته پس قصد خروج از کشور را نداشته است.

نماینده دادستان نیز بار دیگر برای متهم نجفی از دادگاه اشد مجازات را درخواست کرد.

گودرزی نیز گفت: پاسخ نماینده دادستان در لایحه تقدیمی وجود دارد.

در این بخش از جلسه دادگاه، رییس دادگاه از متهم نجفی خواست در جایگاه حاضر شود و از وی پرسید: با چه مبلغی رضایت گرفتید؟

متهم نجفی گفت: ۱۳۶۲ سکه برای مهریه حساب شد که حدود هشت میلیارد و خرده ای بود اما مجموعا حدود ده میلیارد تومان پرداخت کردیم.

قاضی متین راسخ ضمن تفهیم اتهام به متهم نجفی، از او خواست تا آخرین دفاعیات خود را شرح دهد.

آخرین دفاع؛ دوست داشتم قصاص شوم

متهم نجفی ضمن تشریح آخرین دفاعیات خود گفت: اتهام قتل عمد را قبول ندارم و متاسفانه این اتفاق موجب ایجاد شوک در جامعه شد. درباره تمدید جواز سلاح نیز قصور کردم و دوست داشتم قصاص شوم و موافق مذاکره برای اخذ رضایت نبودم. گوشی خود را خاموش کردم تا توسط ماموران دستگیر نشوم؛ چرا که بین دوتصمیم یعنی خودکشی و معرفی به آگاهی مردد بودم و می خواستم که اگر تصمیم به معرفی به آگاهی گرفتم خودم به اداره آگاهی بروم. همچنین مصاحبه ام نیز به خاطر شایعه خروج از کشور بود و در آخر تقاضا دارم که حکم شایسته ای برای بنده صادر شود.

رییس دادگاه با اعلام ختم جلسه دادگاه گفت: اتخاذ تصمیم موکول به مشورت هیئت قضایی پس از مطالعه لوایح وکلا و دریافت لایحه تکمیلی حداکثر تا روز چهارشنبه است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۳۵۱۹۴۲۰:۲۴:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۱۴
به نظر من در مورد نیات کسی که از روز اول 1362 سکه مهریه درخواست می کند باید شک کرد.
ناشناس۱۴۳۵۳۴۰۲۳:۴۰:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۱۴
این پولها را از کجا آورده !
ناشناس۱۴۳۵۱۹۶۲۰:۲۹:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۱۴
دادستان چه اصراری دارد از مقتوله که معلومه با چه نیتی به نجفی نزدیک شده دفاع کند. مگر خانواده نگفتند که بدون گرفتن پول رضایت داده اند. حالا معلوم شد ۱۰ میلیارد گرفته اند. که این ماهیت و نیت خانواده را نشان میدهد.
ناشناس۱۴۳۵۲۰۱۲۰:۳۵:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۱۴
اگه میخواستی قصاص بشی ده میلیارد نمی‌دادی
ناشناس۱۴۳۵۲۱۰۲۰:۵۵:۲۶ ۱۳۹۹/۲/۱۴
جمع كنيد اين بساط رو
ناشناس۱۴۳۵۲۲۳۲۱:۱۴:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۱۴
قتل عمد با سلاح گرم و آزاد با ۱۰ میلیارد تومان.
ناشناس۱۴۳۵۲۲۵۲۱:۱۸:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۱۴
شما چطوری به این ثروت 10 میلیاردی رسیدی؟؟
ناشناس۱۴۳۵۳۱۹۲۳:۱۸:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۱۴
اول _ این ده میلیارد قسمت کوچکی از ثروت ایشان است ، دوم _ صادقانه روش کسب ثروتشان را بگویند خودم قتل را بعهده می گیرم
ناشناس۱۴۳۵۳۸۵۰۰:۱۵:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۱۵
این در مقابل ثروت های پنهان ایشان و سایر مسولان مانند یک اب نبات در مقابل گوهر است در ضمن مردم عادی هم که کاراگاه نیستند می فهمند که نجفی قتل را گردن گرفت
ناشناس۱۴۳۵۳۹۳۰۰:۲۵:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۱۵
10میلیارد برای مسولین پولی نیست پول قهوه آنان هم نیست تازه این جزو خوبان بوده
ناشناس۱۴۳۵۵۲۶۰۸:۰۷:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۱۵
ده میلیارد نقد داشته چند ده میلیارد غیر نقد میتونه داشته باشه ؟
ناشناس۱۴۳۵۵۴۶۰۸:۵۴:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۱۵
واقعیت تلخیه ولی ۱۰ میلیارد الان پول زیادی نیست. پول دو تا خونه تو تهرونه. . . .
ناشناس۱۴۳۵۵۴۹۰۸:۵۶:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۱۵
پول بيت المال پولي كه بايد خرج مردم مي شد
ناشناس۱۴۳۵۵۸۸۰۹:۳۲:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۱۵
همکار من بود تو کارخونه !کلی بدبختی کشیده با اضافه کاری و دوشیفت کار کردن این پول دیه رو جور کرده ، عیدی و سنوات سال نود و هفتم گذاشته روش
ناشناس۱۴۳۵۶۰۹۰۹:۵۷:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۱۵
باقناعت وصرفه جویی...
ناشناس۱۴۳۵۶۲۵۱۰:۰۹:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۱۵
سوال منهم هست. من استاد دانشگاهم در یک رشته مهندسی در یک دانشگاه معتبر با حدود ۳۰ سال سابقه. کل زندگیم را روی هم بریزم (خانه ماشین طلاهای زنم پول نقد) به سه میلیارد هم نمی رسه. اقای نجفی اول انقلاب مگه چقدر ثروت داشت که حالا یه قلم ۱۰ میلیارد خسارت داده؟
ناشناس۱۴۳۵۲۵۰۲۱:۵۴:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۱۴
پرسش ملت " شما از كجا اين پول داشتي"
سینا۱۴۳۵۳۲۰۲۳:۱۹:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۱۴
آقا من فقط یه کوچولو سوال دارم لطفا درج کنید, این 10 میلیارد رو از کجا اوردی؟ همین سنگینتر از موضوع اتهامی است
ناشناس۱۴۳۵۳۵۳۲۳:۵۰:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۱۴
,جرم: مباشرت به قتل همسر دوم؟؟؟؟ آدم از این ادبیات سخیف می مونه. مگه توی اصل جرم تاثیری داره؟؟؟
ناشناس۱۴۳۵۳۷۷۰۰:۱۱:۲۸ ۱۳۹۹/۲/۱۵
اول که تهمت زدند به آن مرحومه بعد گفتند کار نجفی نبوده بعدش گفتند غیر عمد بوده وسطا گفتند گلوله بیضوی حرکت کرده رضایت را که گرفتند کم کم مراحل آخر این ماجراست احتمالا با آزادی و دلجویی از نجفی و نهایتا تقدیر و تشکر از ایشان این پرونده بسته خواهد شد
ناشناس۱۴۳۵۴۱۴۰۰:۵۵:۵۲ ۱۳۹۹/۲/۱۵
نباید دادگاه قبول میکرد این میزان دیه رو.... اونایی که ندارند و بدون قصد قبلی اقدام به قتل میکنند چه کار کنند... اشد مجازات فقط.،‌
م.ر۱۴۳۵۴۱۶۰۱:۰۰:۲۶ ۱۳۹۹/۲/۱۵
اصلاح طلب یعنی سرمایه دار
ناشناش۱۴۳۵۴۱۸۰۱:۱۱:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۱۵
گلوله را چقدر دقیق کمانه داده که تو فضای بسته اتفاقی خورده به مقتوله!
ناشناس۱۴۳۵۴۶۰۰۲:۵۴:۰۱ ۱۳۹۹/۲/۱۵
تقصیر خانومه بوده کسی که مهریه اش هزار و خورده ای سکه هستش قصدش مشخصه.در ایران آقایان مظلوم واقع شده اند.
ناشناس۱۴۳۵۴۶۹۰۳:۳۱:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۱۵
پول داشته باش پادشاهی کن
ناشناس۱۴۳۵۴۷۷۰۴:۱۴:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۱۵
امیدوارم پس از مشخص شدن حکم اتهام قتل همسر، آقای نجفی و دوستانشون به جرایم اقتصادی که انجام دادن اعتراف کنن تا معلوم شه از کجا اینهمه پول دارن که راحت ۱۰ ملیارد میدن!!
احد۱۴۳۵۵۳۰۰۸:۱۲:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۱۵
دوست داشتم قصاص شوم !!! ولی ده میلیارد دادم تا رضایت بگیرم !! دم خروس یا قسم حضرت ... !!!؟؟؟
ناشناس۱۴۳۵۵۵۵۰۹:۰۰:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۱۵
بعد از یک سال کم کم داره همه چی برعکس میشه. من دارم شک می کنم نکنه زنش اینو کشته ما خبر نداریم!!
ناشناس۱۴۳۵۵۵۸۰۹:۰۲:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۱۵
خانواده کاسب آن مرحوم که میگفتند با خون او معامله نخواهند کرد. احتمالا میخواسته اند قیمت را بالا ببرند! تابلو است که کل این جریان از چه قرار است.
ناشناس۱۴۳۵۵۶۱۰۹:۰۴:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۱۵
حتمأ میگه خانه قدیمی پدری بوده که من الان هم اجاره نشینم. تازه برا خودکشی الانم دیر نیست. اگر مردی و راست میگی؟
بابک۱۴۳۵۵۶۷۰۹:۱۰:۴۰ ۱۳۹۹/۲/۱۵
دیگه شورش دراومده
ناشناس۱۴۳۵۶۸۳۱۰:۵۸:۱۹ ۱۳۹۹/۲/۱۵
قبول مهریه آنچنانی خودش جرم بزرگی است

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

  2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

  3. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

  4. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

  5. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

  6. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

  7. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

  8. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

  9. پزشک ۵۰۰ تومانی میبد درگذشت

  10. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

  11. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

  12. اقدام تحسین برانگیز نجاح محمدعلی در پاسخ به توهین کارشناسان من و تو

  13. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

  14. واریز ۲۷ هزار میلیارد تومان به حساب خاص رئیس جمهور

  15. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

  16. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

  17. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

  18. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

  19. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

  20. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

  21. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

  22. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

  23. ماجرای مهرداد سپهری به روایت چند شاهد عینی

  24. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

  25. یک ازدواج ساده چقدر آب می‌خورد؟ + جدول قیمت‌ها

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

   2. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

   3. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

   4. یک ازدواج ساده چقدر آب می‌خورد؟ + جدول قیمت‌ها

   5. واکنش شهرداری مشهد به ماجرای تندیس چوبی شجریان

   6. توضیحات رامبد جوان درباره «خندوانه» جدید و سفر به خارج از کشور

   7. مسئولانی که یک شبه دکتر یا مهندس می‌شوند!

   8. رئیسی: عدالت باید وارد زندگی مردم شود/ یک حادثه نباید بهانه تضعیف پلیس شود/ هتک حرمت افراد مذموم است

   9. مردم می خواهند رعایت کنند اما...

   10. آقای رئیس جمهور! علت عدم استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!

   11. قالیباف: آموزش و پرورش را رها کرده ایم/ معلمان تربیت کننده جامعه هستند

   12. رئیس پلیس تهران: نمره بالای ۱۷ به امنیت می‌دهم/ عدد ۳۰۰ تجاوز کیوان.ا را تائید نمی‌کنم

   13. رکوردهای تازه کرونا؛ آیا دولت به وظایفش عمل کرده است؟

   14. احمد توکلی: به‌جای تحمیل هزینه سنگین، با کنکوری‌ها مدارا کنید

   15. هرمز انصاری بر اثر کرونا درگذشت

   16. دفاع علی مطهری از چرخاندن اراذل و مجرمان در خیابان

   17. آذری جهرمی به مدیرکل ارتباطات گیلان: تا رفع مشکل اینترنت منطقه بلوکات حق بازگشت به رشت را ندارید

   18. واکنش معاون سیاسی وزیر کشور به ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب

   19. امسال فکری به حال کاهش آلودگی هوا می‌شود؟!

   20. تاکید رئیس قوه قضائیه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

   21. واکنش «ساترا» به محکومیت مدیر «آپارات»

   22. آیت الله مکارم شیرازی: بهره مندی از هوش مصنوعی در حوزه اجتماعی ضروری است

   23. دادستان تهران: دشمن روی اوباش برنامه‌ریزی کرده است

   24. عقب‌نشینی از محدودیت‌ها در دقیقه ۹۰

   آخرین عناوین