همه چیز درباره زمان واریز و نحوه بازپرداخت وام یک میلیون تومانی

گروه اقتصادی الف،   3990211059

در این گزارش به مواردی که درباره وام یک میلیونی ویژه یارانه بگیران در ایام کرونا باید بدانید، اشاره شده است.

همه چیز درباره زمان واریز و نحوه بازپرداخت وام یک میلیون تومانی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با شیوع کرونا دولت تصمیم گرفت برای جبران بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی خانوارها تسهیلاتی را در نظر بگیرد.

وام یک میلونی ویژه یارانه بگیران یکی از کمک های تسهیلاتی دولت به مردم بود که از ۲۶ فروردین ماه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی اطلاعیه ای شرایط ثبت نام برای دریافت وام یک میلیونی را اعلام کرد.

طبق اطلاعیه ای که این وزارت خانه اعلام کرد این‌طور تعیین شد که سرپرستان خانوار کدملی خود را با سیم کارتی که به نام خودشان است به ۶۳۶۹ پیامک کند، این شیوه ثبت نام در نظر اول بسیار ساده می‌آمد اما بودند سرپرستان خانواری که سیم کارت به نامشان نبود و نمیدانستند که برای ثبت نام چه کار بایدانجام دهند.

حسین میرزایی سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا، اظهار کرد: سرپرست خانواری که خط تلفن به نام خود ندارد باید یک سیم کارت با کد ملی خود او به نامش خریده شود.

وی بیان کرد: پرداخت این وام توسط بانک صورت می‌گیرد و ساده‌ترین راه برای احراز هویت سرپرست خانوار همین خرید سیم کارت با کد ملی فرد است چراکه گاهی ممکن است فردی فوت کرده، اما جایی ثبت نشده باشد این کار برای احراز هویت سرپرست خانوار است.

با اعلام این خبر سرپرستان خانواری که سیم کارت به نامشان نبود باید اقدام به خرید سیم کارت می‌کردند، اما یک مشکل دیگر به وجود آمد آن هم ایجاد صف های طولانی در مقابل دفاتر پیشخوان برای خرید یک سیم کارت بود. همان روز بعد از انتشار تصاویر این صف ها وزیر ارتباطات اعلام کرد که اپراتورها باید به صورت آنلاین سیم کارت به فروش برسانند همچنین تعیین شد سرپرستان خانواری که سیم کارت به نام خود ندارد می‌تواند به صورت رایگان سیم کارت خریداری کند.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت آخرین روز برای ثبت نام دور اول دریافت وام یک میلیونی بود و طبق اعلام سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا بنا شد سرپرستان خانواری که تا این تاریخ کد ملی خود را ۶۳۶۹ ارسال کردند ۴ اردیبهشت ماه این وام را دریافت کنند که در این مرحله به حساب ۱۷ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۲۱ سرپرست خانوار وام یک میلیونی واریز شد.

مرحله دوم ثبت نام از ۱ اردیبهشت تا ۷ اردیبهشت  آغاز شد و اعلام شد سرپرستان خانواری که تا ۷ اردیبهشت کدملی خود را پیامک می‌کنند ۱۱ اردیبهشت می‌توانند این وام را دریافت کنند. به همین منظور حسین میرزایی سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا، درباره تعداد ثبت نام کنندگان برای دریافت وام یک میلیونی، اظهار کرد: وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از ۱ اردیبهشت تا ۷ اردیبهشت ماه پیامک‌های ارسالی به ۶۳۶۹ را دریافت کرده و لیست ۲ میلیون و ۲۶۶ هزار و ۲۶۳ سرپرست خانوار را برای سازمان هدفمندی یارانه ارسال کردیم.

وی بیان کرد: سازمان هدفمندی یارانه اطلاعات را در اختیار بانک مرکزی قرار داد و بانک مرکزی نیز اعلام کرد که ۲۴ ساعت بعد از دریافت اطلاعات فرایند واریز را آغاز می‌کند بنابراین ۱۱ اردیبهشت فرایند واریز آغاز می‌شود.

اما در این بین اخبار جابه‌جایی به گوش رسید که ۷ اردیبهشت ماه آخرین مهلت برای دریافت وام یک میلیونی است که سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا این موضوع را رد و اعلام کرد که ۱۸ اردیبهشت آخرین مهلت برای ثبت نام وام یک میلیونی است و کسانی که تا ۱۸ اردیبهشت ثبت نام کنند اواخر ماه مبارک رمضان می‌توانند وام یک میلیونی را دریافت کنند.

اما در همان روز وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هیچ محدودیتی در زمان ثبت نام و درخواست وجود ندارد و یارانه بگیران می‌توانند تا پایان ایام کرونایی هر زمان که بخواهند برای دریافت وام اقدام کنند.

همچنین حسین میرزائی سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا بیان کرد: بنابر گفته شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تا پایان ویروس کرونا اگر خانواری باشد که این وام را دریافت نکرده باشند مسیر برایش باز است و می‌تواند ثبت نام کند.بنابراین ۱۸ اردیبهشت آخرین فرصت برای دریافت وام یک میلیونی نیست و تا زمانی که کرونا هست مهلت برای ثبت نام این وام یک میلیونی دارند.

این تمام جزئیات وام یک میلیونی ویژه یارانه بگیران در ایام کرونا بود که به صورت اجمالی به تمام موارد در این مدت پرداخته شد.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

  2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

  5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

  6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

  7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

  8. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

  9. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

  10. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

  11. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  12. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  15. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

  16. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

  17. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

  18. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

  19. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

  20. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

  21. غیزانیه از نمای نزدیک

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

  24. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  25. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

  آخرین عناوین