۲ سامانه بارشی تازه در راه است

گروه اجتماعی الف،   3990208108

مدیر پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: از روز آینده در مناطق مختلفی از کشور رگبار باران و در مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می‌شود و تا شنبه ۱۳ اردیبهشت نیز بارش‌ها در اغلب مناطق کشور ادامه دارد.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی بیان کرد: امروز بارش باران در شمال شرق کشور، سواحل شرقی خزر و دامنه‌های البرز شرقی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شاهد هستیم که با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه است. هم چنین امروز در ارتفاعات سردسیر البرز مرکزی بارش به صورت برف و در مناطق مستعد به صورت تگرگ است.

وی افزود: در شمال غرب، مرکز، جنوب و شرق کشور نیز بارش پراکنده و رعد و برق امروز پیش بینی شده است.

ضیائیان افزود: روز سه شنبه 9 اردیبهشت در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رگبار باران و رعد و برق و در دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

مدیر پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز چهارشنبه 10 اردیبهشت در اغلب مناطق کشور غیر از جنوب شرق، بارش باران پیش بینی می‌شود که در برخی نقاط با رعد و برق و رگبار باران پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه شدت بارش‌ها در امتداد دامنه‌های زاگرس از زنجان و کردستان تا فارس و بوشهر پیش بینی می‌شود، هم چنین در سواحل غربی خزر و خراسان رضوی بارش داریم.

ضیائیان گفت: روز پنجشنبه 10 اردیبهشت سامانه بارشی دیگری وارد کشور می‌شود و موجب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ (در مناطق مستعد)‌خواهد شد که این شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ فقط در سیستان و بلوچستان نخواهیم داشت.

مدیر پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز پنجشنبه شدت بارش‌ها در امتداد دامنه‌های زاگرس، از زنجان و کردستان و خوزستان و لرستان تا فارس است. هم چنین این شرایط در دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و خراسان رضوی حاکم خواهد بود.

وی اضافه کرد: این سامانه تا ظهر روز جمعه 12 اردیبهشت در شمال شرق کشور فعال است و به تدریج خارج می‌شود. پس از آن در بعد از ظهر جمعه سامانه بارشی دیگری موجب رگبار باران و رعد و برق در جنوب و جنوب غرب کشور می‌شود و روز شنبه 13 اردیبهشت در اغلب مناطق کشور بارش داریم.

وی افزود: در مناطقی که ذکر شد از روز آینده تا جمعه احتمال بالا آمدن آب رودخانه‌ها، آب گرفتگی معابر و برخورد صاعقه وجود دارد که توصیه می‌شود صعود به ارتفاعات و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها متوقف شود. هم چنین تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های موقت محکم شوند و نسبت به پوشش گلخانه‌ها توجه لازم وجود داشته باشد.

ضیائیان بیان کرد: روز آینده بندر عباس با بیشینه دمای 36 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 2 درجه بالای صفر خنک ترین مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌ بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت توضیح داد: روز آینده آسمان تهران نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود و رگبار باران نیز در تهران محتمل است. بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 21 و 12 درجه خواهد بود.

وی افزود: امروز در تهران آسمان نیمه ابری، سرعت باد 42 کیلومتر بر ساعت و جهت باد غربی است. دید افقی امروز در پایتخت بیش از 10 کیلومتر و نم نسبی 25 درصد است.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

  2. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

  3. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

  4. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

  5. هشدار احمد توکلی به روحانی: نام ساقط کردن کشور «گشایش» است؟/ دولت‌های بعد شما، بدهی خود را چگونه بپردازند؟

  6. گشایش اقتصادی برای مردم یا دولت؟

  7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

  8. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

  9. صحنه آهسته انفجار بیروت

  10. عادی سازی روابط اعراب با رژیم صهیونیستی رسما کلید خورد / «توافق ننگین» امارات و اسرائیل برای عادی سازی

  11. ثبت واکسن روسی کرونا؛ پایان رنج بشر یا تبلیغات زودهنگام؟!

  12. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

  13. زمان توزیع عادلانه یارانه بنزینی فرا رسیده است؟

  14. زیباکلام: باید برجام ۹۹ را با آمریکا امضا کنیم!

  15. واکسن روسی کرونا و فرهنگ ترجیح جمع بر فرد

  16. ۸+۱ مورد از باورنکردنی ترین فواید استفاده از کولرهای گازی در خانه

  17. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

  18. انتقاد حسین شریعتمداری از پرویز فتاح

  19. ستاد کرونا با تعویق کنکور مخالفت کرد/ برگزاری کنکور در موعد مقرر قبلی

  20. مافیا در بورس هم وجود دارد/ مخالف ورود مردم به بورس نیستم اما نگرانم/ باید یک شبکه تلویزیونی بورس داشته باشیم/ قیمت‌های بورس با واقعیت اقتصادی همخوانی ندارد

  21. دختر ربایی و زیر گرفتن مامور پلیس در مشهد

  22. بازی با اعصاب مردم!

  23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

  24. ۵ شرط رئیسی برای موافقت با طرح دولت/هشدار توکلی به روحانی/تغییر سیمای کرونا در پاییز/ نماینده سابق مجلس بازداشت شد

  25. هفته ای که کنکوری ها در آن نقره داغ شدند !

  ابر آروان

  آخرین عناوین