در گفتگو با الف مطرح شد معادله پیچیده سوریه در مثلث ایران، روسیه و ترکیه

گروه سیاسی الف،   3990208060 ۴۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک کارشناس مسائل خاورمیانه و جهان عرب گفت: روند آستانه می‌تواند در این شرایط به اوضاع سوریه کمک کند و همه طرف‌های ذی نفوذ به یک توافق دست پیدا کنند و این امکان فراهم شود تا قدرت‌های خارجی حاضر در سوریه از خاک این کشور خارج شوند و دولت بتواند سلطه سرزمین خود را بر عهده بگیرد.

معادله پیچیده سوریه در مثلث ایران، روسیه و ترکیه

به گزارش الف، پدافند ارتش سوریه بامداد دوشنبه با موشک‌های شلیک شده از سوری رژیم صهیونیستی مقابله کرده و تعدادی از آنها را ساقط کرده است، دولت سوریه خبر داد که این مقابله بر فراز آسمان حومه دمشق صورت گرفته است.

موشک‌های شلیک‌شده توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی از فراز آسمان لبنان شلیک شده بودند. همچنین گفته می‌شود که آمریکا بار دیگر یک محموله سنگین از تجهیزات نظامی را به سوریه اعزام کرده است. 

این درحالی است که تحرکات ماه‌های اخیر ترکیه در ادلب و ورود نظامیان این کشور به خاک سوریه موجب حساس شدن اوضاع سوریه شد. «رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» رؤسای جمهوری ترکیه و روسیه پس از افزایش تنش‌های بی سابقه میان ارتش‌های سوریه و ترکیه، در تاریخ ۵ مارس (۱۵ اسفند) در مسکو به توافق آتش بس در استان ادلب سوریه دست یافتند.

در هفته‌های منتهی به توافق آتش بس، استان ادلب سوریه بر اثر تحرکات گروه‌های تروریستی متشنج شده بود که ورود ارتش ترکیه به این منطقه و درگیری آن با نیرو‌های ارتش سوریه و نیز گلوله باران مناطق پیرامون ادلب از سوی گروه‌های تروریستی هرچه بیشتر بر تنش‌ها افزود.

مسکو و آنکارا پس از اعلام توافق آتش بس با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که طبق توافق گذرگاه امنی در جاده بین المللی M۴ در استان ادلب سوریه ایجاد می‌شود لذا در حال حاضر وضعیت امنیتی ادلب باید هر چه سریع‌تر مشخص شود و ارتش سوریه درصدد است تا کنترل کلی این استان را در دست بگیرد.

قاسم محب علی، رئیس سابق اداره کل خاومیانه وزارت امور خارجه و مسایل خاورمیانه در گفتگو با خبرنگار الف، در خصوص تحولات اخیر سوریه و تجاوز هوایی رژیم صهیونیستی به خاک این کشور اظهار داشت: اولین بار نیست که رژیم صهیونیستی به خاک سوریه تجاوز می‌کند، در طی هفته‌های گذشته نیز چندین بار چنین اتفاقی رخ داد که پدافند هوایی سوریه با آن مقابله کرد، هدف از این حملات رژیم صهیونیستی حضور ایران و روسیه در سوریه است و این رژیم به همراهی آمریکا به دنبال تضعیف جبهه مقاومت است.

وی تصریح کرد: تحولات سوریه در حال حاضر پیچیده شده است و تحولات میدانی به خصوص در ادلب و شرق سوریه،کاملاً شکننده بوده و امکان تنش در آنجا وجود دارد. چرا که هم روسیه، هم ارتش سوریه و هم نیروهای محور مقاومت به دنبال تقابل جدی با تروریست های حاضر در سوریه هستند که اکنون در استان ادلب تمرکز پیدا کرده اند و چالش جدی میان ترکیه با روسیه با ارتش سوریه در خصوص ادلب وجود دارد.

سفیر سفیر اسبق ایران در مالزی و یونان با بیان اینکه روسیه و ترکیه به روند آستانه نگاهی ابزاری دارند، گفت: در حال حاضر باید گفت که بازگشت حاکمیت دولت سوریه به منطقه و توافق سیاسی بین ترکیه و روسیه بستگی به روند آستانه دارد، چراکه ترک‌ها علاقه‌مند نیستند باتوجه به حجم زیادی از امکانات و نیرویی که در ادلب مستقر کرده‌اند و همچنین موضوع آوارگان از این منطقه عقب‌نشینی کنند. از سوی دیگر در شرق سوریه نیز کردها و آمریکایی‌ها مستقر هستند و اکنون شرایط سوریه متفاوت از چند سال گذشته است و کشوری در نهایت در تحولات سیاسی پیروز خواهد شد که بتواند در تحولات میدانی نقش خوبی بازی کند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه و جهان عرب افزود: روند آستانه می‌تواند در این شرایط به اوضاع سوریه کمک کند و همه طرف‌های ذی نفوذ به یک توافق دست پیدا کنند و این امکان فراهم شود تا قدرت‌های خارجی حاضر در سوریه از خاک این کشور خارج شوند و دولت بتواند سلطه سرزمین خود را بر عهده بگیرد . باید قانون اساسی در سوریه بر مبنای یک روند دموکراتیک و با نظارت سازمان ملل معیار باشد.

محب علی خاطرنشان کرد: باید نگاه طایفه‌ای و قومی در سوریه حل و فصل شود و ساختار سیاسی جدیدی مثل لبنان و عراق شکل بگیرد و راه برای رایزنی و مذاکرات سیاسی گشوده شود تا سوریه بتواند از این بحران چند ساله نجات پیدا کند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۳۰۳۱۳۱۷:۲۸:۴۹ ۱۳۹۹/۲/۹
چرا باید ما در سوریه حضور داشته باشیم؟
ناشناس۱۴۳۰۴۷۷۲۱:۰۱:۴۵ ۱۳۹۹/۲/۹
برای اینکه بخشی از پول نفت در انجا خرج شود
ناشناس۱۴۳۰۵۰۳۲۱:۲۰:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۹
قیمت هر بشکه نفت سنگین ایران (پایه سبد نفتی اوپک) در ۴ ماه نخست سال ۲۰۲۰ با ۸۳.۳ درصد کاهش از حدود ۶۰ دلار به نزدیک ۱۰ دلار رسید. بهتر نیست کمی احتیاط کنیم؟
ناشناس۱۴۳۰۵۱۹۲۱:۳۵:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۹
چرا فرزندان مسئولان در سوریه حضور ندارند ؟ آیا اصولا در فرزندان مسئولان ، مدافع حرم وجود دارد ؟!
ناشناس۱۴۳۰۵۷۲۲۲:۳۳:۱۱ ۱۳۹۹/۲/۹
چرا باید در سوریه سرمایه گذاری کنیم؟
ناشناس۱۴۳۰۵۸۵۲۲:۵۶:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۹
برای تداوم حاکمیت اقلیت علوی ها(۱۳/۵%)
ناشناس۱۴۳۳۱۲۰۱۹:۰۹:۲۶ ۱۳۹۹/۲/۱۲
به همون دلیلی که روسیه و امریکا و ترکیه،و فرانسه اونجا حضور دارند
ناشناس۱۴۳۰۳۱۵۱۷:۲۹:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۹
منافع ما در سوریه چه هستند؟
ناشناس۱۴۳۰۵۲۳۲۱:۳۸:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۹
منافع ما مرتب در حال تخریب و از بین رفتن است و ما صرفا نظاره گر !
ناشناس۱۴۳۰۵۶۰۲۲:۱۷:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۹
ضررهای ما در سوریه صدها برابر منافع ما در سوریه است
ناشناس۱۴۳۰۳۱۸۱۷:۳۱:۱۰ ۱۳۹۹/۲/۹
چرا در سوریه انتخابات آزاد برگزار نشده تا مشکلات سیاسی این کشور حل و فصل شوند؟
ناشناس۱۴۳۰۵۸۹۲۳:۰۰:۳۹ ۱۳۹۹/۲/۹
چون در صورت برگزاری انتخابات آزاد بشار اسد هیچ شانسی برای پیروزی ندارد،
ناشناس۱۴۳۰۳۳۲۱۷:۴۱:۱۵ ۱۳۹۹/۲/۹
چرا ایران سامانه باور 373 را در سوریه مستقر نمی کند تا از آسمان این کشور محافظت کند؟
ناشناس۱۴۳۰۳۳۶۱۷:۴۲:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۹
هدف روسیه از حضورش در سوریه، تنها حفظ پایگاه نظامیش در دریای مدیترانه است.
ناشناس۱۴۳۰۵۹۴۲۳:۰۴:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۹
نه ... هدف روسیه حفظ متحدش،یعنی نظام سوریه و حزب بعث،به هر قیمت است چه با میل مردم چه خلاف میل مردم آن کشور مانند رویکرد شوروی در چکسلواکی،مجارستان و افغانستان
ناشناس۱۴۳۰۳۵۸۱۸:۰۴:۱۱ ۱۳۹۹/۲/۹
از نظر ترکیه و روسیه معادله اصلا پیچیده نیست . قدرت را در سوریه بین خودشان تقسیم میکنند و منافع آنرا هم همینطور .
ناشناس۱۴۳۰۳۶۰۱۸:۰۷:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۹
این مثلث نیست چون مثلث سه ضلع دارد اما در سوریه فقط دو ضلع وجود دارد روسیه و ترکیه . همین .
ناشناس۱۴۳۰۳۶۲۱۸:۰۹:۳۹ ۱۳۹۹/۲/۹
نگران نباشید ،روسیه وترکیه این معادله به زعم شما پیچیده را بین خودشان حل خواهند نمود .
ناشناس۱۴۳۰۴۱۸۱۹:۱۹:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۹
معادله سوریه پیچیده نیس بشار اگه ریاست رو دوس داره باید با رای درون صندوق بشه رئیس جمهور
ناشناس۱۴۳۰۵۳۵۲۱:۴۲:۴۴ ۱۳۹۹/۲/۹
انتخابات فراگیر در تمام سوریه و با حضور ناظران بین المللی
ناشناس۱۴۳۱۱۸۰۱۳:۱۶:۴۵ ۱۳۹۹/۲/۱۰
انتخابات سال ۲۰۱۴ برگزارشد،با مشارکت بشاراسد و دو تن از مریدانش و حضور ناظرانی از روسیه و ونزوئلا و کوبا،آقای اسد با کسب %۸۵آرا پیروز شدند.
ناشناس۱۴۳۰۶۳۳۰۰:۰۰:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۱۰
انتخابات کاملا آزاد در سوریه برگزار شد در سال ۲۰۱۴ با مشارکت بشاراسد و دو کاندید دیگر که می گفتند در صورت پیروزی رویکرد اسدرا ادامه خواهند داد و در شرایطی که میلیون ها سوری ساکن مناطق تصرف کردهایاداعش یا ارتش آزاد و النصره و یا آواره در خارج از کشور به صندوق رای دسترسی نداشتند.
ناشناس۱۴۳۱۲۱۶۱۳:۴۳:۲۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
انصاف نیست اسد که دو بار در انتخابات تک نفره و یک بار در رقابت با نوچه هاش رئیس جمهور شده دوباره در انتخابات بتونه شرکت کنه.
ناشناس۱۴۳۰۴۲۱۱۹:۲۱:۵۰ ۱۳۹۹/۲/۹
ترکیه در جریان ادلب ، پوزه روسیه رو به خاک مالید
ناشناس۱۴۳۰۴۳۲۱۹:۲۷:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۹
اسد سوریه را 200 سال به عقب راند
ناشناس۱۴۳۰۴۳۳۱۹:۲۸:۵۵ ۱۳۹۹/۲/۹
بشار اسد با یه خداحافظی ، دل ۲۵ میلیون سوری را شاد کند .
ناشناس۱۴۳۰۶۰۸۲۳:۲۶:۳۵ ۱۳۹۹/۲/۹
اگر به دنبال شادی دل مردم بود. شهرها رو بمباران نمی کرد
ناشناس۱۴۳۰۸۱۷۰۷:۱۱:۴۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
حتی گر بشار اسد هم کنار برود چیزی تغییر نمی کند، چون ارتش و نیروی هوایی و گارد ریاست جمهوری و مخابرات های چهار گانه تحت نفوذ و تسلط حزب بعث و طایفه علوی و نزدیکان اسد است
ناشناس۱۴۳۰۴۳۹۱۹:۳۹:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۹
سوریه زمانی رنگ آرامش و آسایش را خواهد دید گه نظر و رای مردم از درون صندوق رای خارج شود
ناشناس۱۴۳۰۶۱۱۲۳:۳۰:۱۵ ۱۳۹۹/۲/۹
اگر حکومت سوریه معتقد به رای مردم بود قبل از بحران نه نظام تک حزبی بود در انحصار حزب بعث نه انتخابات ریاست جمهوری تک نفره و در انحصار خانواده اسد
ناشناس۱۴۳۰۴۴۵۱۹:۴۹:۱۶ ۱۳۹۹/۲/۹
دیگه دیپلماسی در سوریه جواب نمیده فقط باید به زور متوسل شد
ناشناس۱۴۳۰۴۷۵۲۱:۰۰:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۹
زور ، این امتیاز را دارد که حداکثر در ۳ روز مشکل سوریه کاملا مرتفع گردد
ناشناس۱۴۳۰۵۳۸۲۱:۴۴:۲۴ ۱۳۹۹/۲/۹
منظورت 《 تا نباشد چوب تر 》 است ؟
ناشناس۱۴۳۰۶۹۴۰۱:۲۸:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۱۰
کار روسها در سوریه این است تحمیل حکومت بعث به مردم سوریه هر چند مردم ناخشنود باشند مثل تجربه شوروی در افغانستان و چکسلواکی و مجارستان و برلین شرقی
ناشناس۱۴۳۰۶۹۹۰۱:۳۷:۲۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
آقای بشار اسد اگر صادقانه در فکر خدمت به مردم می بودی ۱۰سال ریاست جمهوری قبل از جنگ داخلی برای خدمت کردن و خوش نام شدن کافی بود در ایران امیر کبیر با کمتر از ۴سال صدارت نامش جاودانه گشت اما شما در قدرت ماندی به قیمت ویرانی بخش بزرگی از کشورت، و آوارگی میلیونها نفر به خارج و ...
ناشناس۱۴۳۰۷۸۲۰۶:۰۲:۲۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
دولت سوریه در حال تغییر بافت جمعیتی حومه دمشق و مناطق هم مرز بالبنان از طریق اخراج سنی ها و پر کردن منطقه با جمعیت شیعی است
ناشناس۱۴۳۰۸۰۰۰۶:۵۱:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
در سالهای جنگ سوریه داعش ۹۰% توان خود را در جهت نابودی کردها و تضعیف و پراکنده کردن گروه هایی ارتش آزاد و النصره
ناشناس۱۴۳۱۱۷۵۱۳:۱۴:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۱۰
روسیه هم در کمتر از %۱۰حملات هوایی در سوریه داعش رو هدف قرار داده
ناشناس۱۴۳۰۸۰۷۰۶:۵۸:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۱۰
در آستانه اجلاس پاریس در مورد سویه بمبی منفجر شد با دهها کشته که داعش مسئولیت رو بر عهده گرفت عجیبه یعنی داعش نمی دانست که این کار به نفع کیه؟
ناشناس۱۴۳۲۰۲۸۱۰:۴۷:۱۰ ۱۳۹۹/۲/۱۱
در بسیاری از جبهات هماهنگی و همکاری اعلام نشده ای بین داعش و ارتش سوریه وجود داشت.
ناشناس۱۴۳۰۸۱۹۰۷:۱۶:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۱۰
اگر دولت سوریه می تواند سر پای خود بایستد به برکت همین دولت های خارجی است نظام سوریه دو بار سقوط کرد و خارجی ها هر دو بار مانع شدند
ناشناس۱۴۳۱۱۸۵۱۳:۱۹:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۱۰
عامل حملات شیمیایی خان شیخون که در آن ۵۵غیر نظامی از جمله تعدادی کودک کشته شدند ارتش سوریه بوده است بخشی از گزارش سازمان ملل
ناشناس۱۴۳۱۲۲۴۱۳:۴۹:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۱۰
۴۸سال سیستم تک حزبی با محوریت حزب بعث و ۴۰سال انتخابات ریاست جمهوری خانوادگی با محوریت "اسد"،عامل شروع بحران در سال ۲۰۱۱بود.
ناشناس۱۴۳۱۳۷۱۱۵:۴۳:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۱۰
خون زنان و کودکان بی گناه و گرسنگی آوارگان عاقبت دامنگیر بشار اسد و حامیانش خواهدشد
ناشناس۱۴۳۱۴۳۴۱۶:۳۴:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۱۰
حزب بعث عربی سوریه در سال ۱۹۶۳ به قدرت رسید و برای اثبات میهن پرستی خود تابعیت صدها هزار شهروند کردزبان را لغو و آنان را از آمار حذف کرد که حتی برای دریافت خدمات درمان و آموزش با مشکلات جدی مواجه شدند.
ناشناس۱۴۳۱۵۲۸۱۸:۲۴:۱۷ ۱۳۹۹/۲/۱۰
رژیم بعث آخر سر ساقط می شود حال هر چه می خواهد مردم را بمباران، شکنجه،اعدام و سرکوب کند.
ناشناس۱۴۳۱۵۸۲۱۹:۵۲:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۱۰
علی رغم جمعیت ۲۰وچندمیلیونی سوریه رئیس جمهور سوریه مرداد ۹۴گفت ارتش با کمبود نیروی انسانی مواجه است،آقای بشار اسد پس مردم حاضر به حمایت از شما و رفقای بعثی تان نیستند،چرا نمی پذیرید واقعیت رو که شما منفور اکثریت هستید.
ناشناس۱۴۳۲۵۳۳۰۰:۲۸:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۱۲
روسیه تلاش می کند تا قیام مردم سوریه برای رهایی از استبداد و خفقان را با "مشت آهنین" سرکوب کند،همان طور که شوروی انتفاضه مردم مجارستان را به خاک و خون کشید.

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 3. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 4. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 5. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 6. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 7. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 8. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 9. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 10. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 11. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 12. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 13. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 14. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 15. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 16. جزئیات عملکرد شبکه فساد خودرویی با مشارکت ۲ نماینده مجلس و مدیرعامل وقت سایپا

 17. نظرات برگزیده مخاطبین الف: با این وضع اقتصادی فرزندآوری محقق نمی‌شود/ آمریکا از ترس تهدیدات نظامی ایران کاری به نفتکش‌ها نداشت/ چرا مدعی‌العموم از نمایندگان ردصلاحیت‌شده شکایت نمی‌کند؟

 18. لطفاً مردم را پشت درهای مجلس نگه ندارید

 19. موتلفه به دنبال چیست؟

 20. محمد عزیزی بازداشت شد

 21. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 22. گزینه‌های نهایی فراکسیون انقلاب برای هیئت رئیسه/دیدار امام جمعه اهواز با نوجوانی از غیزانیه/روایت روزنامه اصلاح‌طلب از ائتلاف طرفداران احمدی‌نژاد با پایداری‌/دولت نگران مجلس است؟

 23. رشوه ۶۵ میلیارد تومانی به نماینده مجلس برای جلوگیری از یک طرح

 24. اقتدار در دریای کارائیب؛ صدای پای ایران در حیاط خلوت آمریکا

 25. وزارت خارجه ایران: صدای معترضان در آمریکا باید شنیده شود/ مقامات آمریکا عدالت را اجرا کنند

آخرین عناوین