مهران احمدی و تناقضات این روزهای ما

محمدعلی حبیبی،   3990206105 ۷۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
مهران احمدی و تناقضات این روزهای ما

آقای مهران احمدی، بازیگر، در برنامه دورهمی مهران مدیری طی سخنانی در دفاع از صنف خود از مقایسه هنرمندان و بقیه مردم در بحث مالیات گلایه کرد و مدعی شد هنرمندان برای سه نسل خاطره‌سازی می‌کنند!

ویدئوی این سخنان را در زیر ببینید:

شنیدن این سخنان در صدا و سیما بیانگر تناقضی جدی در رفتار این رسانه است. همه ما عادت کرده‌ایم در گزارش‌هایی که درباره وقایع سیاسی از خبر صدا و سیما پخش می‌شود همیشه سلبریتی‌ها محکوم شوند اما در یک برنامه دیگر، به یک سلبریتی تریبون داده شود تا از خود دفاع کنند و افراد را محکوم کند که چرا از سلبریتی‌ها طلب مالیات می‌کنند.

این تناقض در رفتار رسانه‌ای صدا و سیما عجیب و آزاردهنده است. از یک‌طرف از سلبریتی‌ها انتقاد می‌کند اما از طرف دیگر یک سلبریتی در شبکه‌ای دیگر رانندگان تاکسی را تحقیر می‌کند و از ندادن مالیات دفاع می‌کند و بعد هم به اشتباه ادعا می‌کند مالیات می‌دهند.

اما چرا چنین تناقضی در رفتار رسانه‌ای صدا و سیما مشاهده می‌شود. اخیرا رئیس دانشگاه صدا و سیما که از جوانان انقلابی است در دفاع از صدا و سیما یادداشتی در یکی از خبرگزاری‌ها منتشر کرده است. مراجعه به این یادداشت برای درک عملکرد صدا و سیما جالب است.

سخن اسفندیاری در دفاع از حضور سلبریتی‌ها در صدا و سیما را می‌توان در چند جمله خلاصه کرد: بودجه صدا و سیما کفاف حقوق کارمندان را نمی‌دهد چه برسد به هزینه تولید برنامه‌ها و سریال‌ها. برای تامین بودجه مجبوریم با کمک اسپانسرها برنامه بسازیم. اسپانسرها هم نیاز به دیده‌شدن دارند و برای دیده‌شدن از سلبریتی‌ها دعوت می‌کنند.

مسئولان صدا و سیما در سال‌های اخیر مدام از کمبود بودجه گلایه کرده‌اند و همه مشکلات سازمان را به کمبود بودجه حواله داده‌اند. اما تاکنون هیچ یک از ایشان به درستی پاسخ نداده‌اند که این‌همه هزینه در صدا و سیما برای پرداخت حقوق ۳۷هزار کارمند و ۱۴هزار بازنشسته صورت می‌گیرد با خروجی سازمان متناسب است یا نه.

و بد نیست رئیس دانشگاه صدا و سیما به این سوال پاسخ دهند که اگر سازمان با ازدیاد نیرو مواجه است چرا فارغ‌التحصیلان دانشگاه صدا و سیما الزاما موظف به استخدام در سازمان می‌شوند؟

به صحبت‌های مهران احمدی بازگردیم. سخنان احمدی یک تناقض دیگر را هم نشان می‌دهد: تناقض در رفتار جمعی ایرانیان. چند روز پیش سحر قریشی جمله‌ای تحقیرآمیز درباره یک پاکبان محترم به کار برد که با واکنش عمومی مردم و مسئولین روبه‌رو شد. سخنان مهران احمدی در تحقیر رانندگان تاکسی دست کمی از رفتار سحر قریشی ندارد؛ هرچند تلاش می‌کند با جملات بعدیش زهرش را بگیرد.

اما این سخنان و بعد از آن دفاعی که با تبختر از صنف خود می‌کند نه‌تنها با واکنش منفی مواجه نمی‌شود بلکه حاضران در استودیو وی را تشویق می‌کنند و برایش کف می‌زنند. به‌راستی بر سر ما چه آمده است که به‌جای انتقاد از خودمداری و خودبرتر بینی آن را تشویق می‌کنیم و بدتر از آن چنین اتفاقی بر صفحه تلویزیون شاهدیم؟ چرا صدا و سیما بایداین روحیه را ترویج کند؟

به نظر می‌رسد باید در برابر این ۷۰ نفر سلبریتی عکس‌العمل دیگری نشان داد. نخستین گام باید از سوی حاکمیت برداشته شود و از ایشان مالیات گرفته شود. هرکدام از اینها باید بداند با همه مردم برابر است و باید مالیاتش را به‌عنوان نخستین وظیفه شهروندی بپردازد. در گام دوم صدا و سیما باید از بزرگ‌کردن این افراد خودداری کند؛ افرادی که به اعتراف احمدی در جمع‌وجور کردن زندگی خانوادگی خود هم درمانده‌اند.

 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۲۷۴۶۸۰۶:۲۸:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۷
در اینکه هنرمندان مانند سایر صنوف باید مالیات بدهند شکی نیست ولی این موضوع نباید مانع از تریبون دادن و شنیدن حرف آنها شود. به نظرم یکی از موضوعات برنامه مناظره می تواند همین موضوع مالیات هنرمندان باشد.
ناشناس۱۴۲۷۷۷۷۱۱:۴۵:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۷
حق با سلبریتی ها است. عده ای چشم دیدن آنها را ندارند. چون نمی توانند در اوج بودن آنها را تحمل کرده و حسودی شان را می کنند.
ناشناس۱۴۲۷۸۰۱۱۲:۱۲:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۷
سلبریتی ها نباشند هم مشکلی پیش نمی آید.
ناشناس۱۴۲۷۸۴۶۱۲:۴۳:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۷
تو چرا نمی توانی سلبریتی شوی؟؟؟
ناشناس۱۴۲۷۹۰۱۱۳:۲۵:۲۷ ۱۳۹۹/۲/۷
چون سلبریتی شدن استعداد ذاتی می خواهد.
ناشناس۱۴۲۷۹۱۹۱۳:۳۶:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۷
چون استعداد همه به درد سرگرم کردن آدما نمیخوره.
ناشناس۱۴۲۷۸۵۵۱۲:۴۸:۴۴ ۱۳۹۹/۲/۷
خیلی ها نباشند مشکلی پیش نمی آد
ناشناس۱۴۲۷۹۸۵۱۴:۱۰:۵۸ ۱۳۹۹/۲/۷
من و شما هم نباشیم مشکلی پیش نمیاد. اینها یک سری آدم معمولی اند که به خاطر شغلشون معروف شده اند. مردم هستند که تصمیم می گیرند راجع به اعمال و رفتار چه قشری حرف بزنند. اگه راجع به دانشمندان فضول بودیم اونا سلبریتی می شدند
ناشناس۱۴۲۷۸۱۶۱۲:۲۱:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۷
در اوج ؟؟؟ این چهار تا بازیگر نصفه و نیمه که اونقدر نقش تکراری و بی معنی بازی کردن که حال همه به هم میخوره در اوج هستن ؟؟؟
ناشناس۱۴۲۷۸۵۴۱۲:۴۸:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۷
طرز زندگی اشرافی، مسکن لوکس، رفاه، مسافرت های خارج متعدد، ماشین چند میلیاردی......... آرزوی همه است.
ناشناس۱۴۲۸۲۹۰۲۰:۱۲:۰۱ ۱۳۹۹/۲/۷
سلبریتی برای من نان و اب نمی شوند اگر جزو مردم هستند باید مالیات بدهند درهرکجای دنیا هم مالیات میدهند واگر از مردم نیستند اینقدر مردم مردم نکنند
ناشناس۱۴۲۸۰۵۴۱۵:۰۲:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۷
دقیقا. این که به نظرات مختلف تربیون داده بشه چیز بسیار خوبیه. فارغ از محتوای نظرشون. و این به نفع جبهه حق هست و باعث میشه که حق بتونه خودشو نشون بده
ناشناس۱۴۲۷۴۷۴۰۶:۵۶:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۷
عیب بزرگ در کشور ما تبعیض و تفاوت قایل شدن در همه بخش هادمیباشد وقتی یک قانونی تصویب میشود و جنبه عمومی داردرهمه در برابرش یکسانند و اگر تفاوتی باید در یک موضوع خاص باشد از محل های دیگری انهم با قانون دیگری تامین شود
ناشناس۱۴۲۷۴۷۶۰۷:۰۰:۰۹ ۱۳۹۹/۲/۷
مهران مدیری:من گربه ام را هم به هنرمندان نمی دهم
ناشناس۱۴۲۷۵۹۳۰۹:۲۹:۳۸ ۱۳۹۹/۲/۷
دادن کرونا هم به اینا اشتباهه چه برسه به گربه
ناشناس۱۴۲۷۷۸۰۱۱:۵۳:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۷
مهران مدیری خودش گنجشک رنگ می کنه جای قناری می فروشه
علی۱۴۲۷۴۷۸۰۷:۰۰:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۷
وقتی صدا و سیما دولتی است مثل هر سازمانی عریض و طویل دیگری حقوق بگیر دارد . مگر سازمانهای بزرگ دولتی دیگر یا ارگانهای دارای بودجه چندین میلیاردی که اتفاقا کارمندان کمتری هم دارند چه خروجی دارند که در دل مردم بنشینند . صدا و سیما در بخش خبر خود بسیار یکسویه گزارش میدهد که گویی کشور ما گل و بلبل است و سایر جهان جهنم . برنامه سازی هم طبق چهارچوب خاص اخلاقی باید انجام بگیرد که طبق سلیقه همه نیست بنابر این کانالهای ماهوارهای رقیب جدی صدا و سیما شده اند .
ناشناس۱۴۲۷۷۹۴۱۲:۰۸:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۷
اینو از دوات مطبوعتون بپرس که بودجه را هم کم کرده و هم نمیده بنوعی بودجه را گروگان گرفته این دولت
آریابان۱۴۲۷۸۳۵۱۲:۳۷:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۷
"پرداخت حقوق به ۳۷هزار کارمند و ۱۴ هزار بازنشسته" !!!!!!! اتفاقا مدتیه که مد شده و خود مسئولان از "فربه شدن" !!!!!! دستگاه دولتی انتقاد می کنند و شعار های دلنشین سر میدهند برای ایجاد یک دستگاه "چالاک" ، البته همزمان با استخدام باز هم بیشتر ، البته از آن قماشی که باید !!!!!!!!!
ناشناس۱۴۲۷۴۸۹۰۷:۴۹:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۷
سلبریتی ها رو ما بزرگ کردیم... با دنباله روی کور کورانمون
ناشناس۱۴۲۷۸۶۸۱۲:۵۹:۱۸ ۱۳۹۹/۲/۷
مشكل شما اين است معايب سلبريتيها را مي بينيد. ولي معايب بزركتر مانند رانتخواري - مديريتهاي فاميلي ، جناحي ،قبيله اي - دلالي مايحتاج عمومي و اقتصاد دلالي - فرارهاي كلان مالياتي را نمي بينيد . و بطور احساسي ويا مغرضانه به اين صنف و ان صنف هجوم مي بريد
ناشناس۱۴۲۷۴۹۴۰۸:۰۰:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۷
دیگه از سحر قریشی و مهران احمدی خوشم نمیاد
ناشناس۱۴۲۷۵۹۰۰۹:۲۷:۲۱ ۱۳۹۹/۲/۷
خوب نیاد
ناشناس۱۴۲۷۵۰۱۰۸:۰۵:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۷
هیچ معنی ندارد منِ معلم پیش از دریافت دستمزد،مالیاتم کسر شود( والبته افتخار می کنم که مالیات می دهم ) اما عده ای اما و اگر بیاورند. اگر اینها ادعا دارند از سطح فکری جامعه بالاترند( که نیستند) به وظیفه شهروندی خود بی منت عمل کنند. همین و همین
علی۱۴۲۷۵۰۸۰۸:۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۲/۷
۳۷ هزارنیرو !!! ای خدا خودش یه لشکره .خروجی صفر . ایا لازم بود در هر استانی یک ویا دو شبکه استانی و برای برون مرزی فوج عظیمی ازنیروها در این سازمان بکارگمارده شوند ؟ اگر برنامه سازی میشد باز مرحمی بود اما و بی تدبیری و بی تخصصی و ایجاد انزجار از تولیدات بشدت کلیشه ای و دولتی جفا به بیت المال و خون شهداست
جمشید۱۴۲۷۵۲۱۰۸:۳۸:۱۵ ۱۳۹۹/۲/۷
چیزی نگفت که بنده خدا چرا اینقدر بی انصافی میکنی کلا سایت الف دنیا رو اونجوری که میخایی تفسیر میکنی کاش کمی انصاف داشتی حداقل
ناشناس۱۴۲۷۵۲۶۰۸:۴۲:۵۴ ۱۳۹۹/۲/۷
من مطمئنم تعداد سلبریتی ها بیش ار 70 نفره. فکر می‌کنم واسه هر سریال 70 تا سلبریتی هستند.
ناشناس۱۴۲۷۵۲۷۰۸:۴۳:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۷
آقای مهران احمدی ممنون از توضیحتون. ازینکه دل مارو شاد می کنید خوشحالیم. دست شما درد نکنه.
ناشناس۱۴۲۷۶۵۸۱۰:۱۲:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۷
وای به حال دل شما که با اینها شاد میشود.
ناشناس۱۴۲۷۸۰۸۱۲:۱۹:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۷
بهترازاونهاییان که گریه میندازن
ناشناس۱۴۲۷۵۳۹۰۸:۵۱:۵۵ ۱۳۹۹/۲/۷
مدیریت ضعیف و سیاست گزاری های غلط و پراشتباه سازمان مالیات کشور اقشار مختلف مردم و جامعه را مقابل هم قرار می هد و البته عدالت هم در مالیات ستانی رعایت نمی شود.
رضا۱۴۲۷۵۴۱۰۸:۵۴:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۷
اين تناقض نيست. به نظر من جدي از اينكه درسته يا غلط موضوع ماليات از هنرمندان، اينكه توي رسانه همه بتونند حرفشون رو بزنند درسته.
ناشناس۱۴۲۷۵۴۴۰۹:۰۰:۵۶ ۱۳۹۹/۲/۷
تافته جدا بافتگی ممنوع
حسن۱۴۲۷۵۴۶۰۹:۰۲:۴۲ ۱۳۹۹/۲/۷
این نتیجه سنجش همه چیز با پول است پول زیاد غروروخود برتر بینی می اورد چون این افراد تربیت درستی ندارند!!!
ناشناس۱۴۲۷۶۹۱۱۰:۳۱:۳۵ ۱۳۹۹/۲/۷
این نتیجه انحصار در رسانه است
ناشناس۱۴۲۷۵۵۰۰۹:۰۷:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۷
چقدر هم هنرمندید آخه !
ناشناس۱۴۲۷۵۶۵۰۹:۱۲:۵۹ ۱۳۹۹/۲/۷
وقتی از حقوق کارمند قبل از پرداختش مالیات کسر میشه، ایشان خیالشان راحت است که کس دیگری جورشان را می کشد.
ناشناس۱۴۲۷۵۸۶۰۹:۲۳:۳۶ ۱۳۹۹/۲/۷
شما رو بنظرم تو دو تا سریال بیشتر ندیدم و تا قبل از نقش شکیب ناشناخته بودین. فکر کنم از سر شما 700 تا هم باشن. البته از سر آقای مدیری شاید 70 تا باشن.
علی۱۴۲۷۵۹۴۰۹:۲۹:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۷
برو مالیاتتو بده
SMAH1۱۴۲۷۶۲۲۰۹:۴۴:۰۵ ۱۳۹۹/۲/۷
یا این استدلال «خاطره سازی» می می توان گفت که «دکترها هم جان یک آدم را نجات می دهند یعنی در واقع جان به تمام نسلهای او داده اند پس نباید مالیات بدهند»!!!! در ضمن مالیات فروش فیلم از جیب تهیه کننده است و ربطی به دستمزد بازیگران ندارد.و در نهایت هم «چقدر چرند گفت در مورد مالیت هنرمندان».
مهدی۱۴۲۷۶۴۱۰۹:۵۷:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۷
دادن تریبون به نظر مخالف تناقض نیست، باعث تضارب آراء و رشد و بالندگی فکری است.
ناشناس۱۴۲۷۶۴۵۰۹:۵۹:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۷
خطابم به اقای حبیبی و امثال ایشان است که چند سالیست سعی در القای این مسایل در اجتماع دارند.از اینکه گروه ها و احاد جامعه را رو در روی هم قرار میدهید چه منظوری دارید؟
روزبه۱۴۲۷۶۵۱۱۰:۰۹:۲۰ ۱۳۹۹/۲/۷
اول اینکه چرا نباید حرفها و نظرات مخالف در صدا و سیما باشد ؟ عکس العمل و تایید یا تکذیب عموم مهم است . صدا و سیما باید نظر همه را پخش کند. اما سلبریتی شدن باید معیار درست داشته باشد . مرحوم تختی هم سلبریتی بود ولی همه عمر خود را وقف خدمت به مردم کرد نه آقایی بر مردم . وقتی یک هنرمند مشهور که چند فیلم بازی کرده ولی سواد سیاسی ندارد نباید در زمینه فرضا احزاب سیاسی اظهار نظر کند و...
ناشناس۱۴۲۷۶۵۶۱۰:۱۲:۰۱ ۱۳۹۹/۲/۷
سلبریتیها همان تلخکان قدیم بودند که جزو طبقات پایین جامعه محسوب میشوند و الان به لطف دنیای مجازی خودشان را برتر میدانند
ناشناس۱۴۲۷۶۹۰۱۰:۳۱:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۷
واقعن فکر می کنی شنیده شدن سخنان مختلف از طریق صدا و سیما آزار دهنده است:/. همین است که داریم وارد سال ۱۴۰۰ میشیم مغز مردم ایران بجای خلق ایده و انتخاب استعمار زده است و چشمشان به پیشرفت های مرغ همسایه :/.
ناشناس۱۴۲۷۶۹۸۱۰:۳۹:۲۹ ۱۳۹۹/۲/۷
پاشو برو مالیاتتو بده حاجی گزافه گویی بسه. از منه کارگر مالیات میگیرن تا دینار آخر بعد تو و امثال تو با کلی درآمد هیچی؟؟ تا موقعیکه عدالت در بخش های مختلف این کشور بطور کامل اجرا نشه ما به هیچ جا نمیرسیم در نهایت هم مردم عصبانی و ....
ناشناس۱۴۲۷۷۲۶۱۱:۰۲:۳۰ ۱۳۹۹/۲/۷
من فقط میخوام بدونم اگه ی زمانی کلا دیگه فیلم و سریالی تولید نشه اینا واقعا میخوان چیکار کنند. همون رانندگی تاکسی هم فکر نکنم بلد باشند. نمیدونم واقعا به چیشون مینازند. به دست به خير بودنشان؟! به جمالشان؟! به مردم داریشان؟! به کارآفرین بودنشان؟! به دینداریشان؟! به عشق به خاک و میهن بودنشان یا ولع در اخذ تابعیت برای خود و خانواده شان؟!
محمد۱۴۲۷۷۲۸۱۱:۰۴:۴۰ ۱۳۹۹/۲/۷
اگراینهاهنرمند والگوهستندچرابیشترشان متارکه میکنند.چرانباید مالیات بدهند؟
ناشناس۱۴۲۷۷۳۵۱۱:۰۹:۲۲ ۱۳۹۹/۲/۷
مسأله این است که این همه آدم حسابی در ایران است در صنوف مختلف، مهران مدیری غیر از سلبریتی ها و سوالهای تکراری و پاسخ های تکراری از اونها، چرا از این افراد گمنام دعوت نمی کنه؟!!! واقعا سلبریتی ها چه چیزی برای گفتن دارند؟!!
ناشناس۱۴۲۷۷۵۳۱۱:۲۲:۲۰ ۱۳۹۹/۲/۷
آخه آدم حسابی که اینهارو آدم حساب نمیکنه وقتش رو تلف کنه بیاد تو برنامه در پیت مهران مدیری که خودش معلموم نیست؟! به کجا وصله..
gg۱۴۲۷۷۴۷۱۱:۱۶:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۷
مگر چند تا متخصص فلان چند مدیر چند تا خلبان شکاری ..........................چرا از اینا مالیات میگیرید !@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۴۲۷۷۴۸۱۱:۱۷:۰۷ ۱۳۹۹/۲/۷
طبق نظر این سلبریتی, پس پاکبانان از همه بر گردن مردم حق بیشتری دارند چون میکروبها و ویروسها را جمع میکنند و از بین میبرند, پس هم حقوقشان باید چند برابر این سلبریتیهای دوزاری شود و هم مالیات ندهند.
امیر۱۴۲۷۷۵۸۱۱:۲۶:۳۲ ۱۳۹۹/۲/۷
آقای مهران احمدی با تعریفی که شما از مالیات دادن ارائه فرمودید 90 درصد مردم به صورت اتوماتیک مالیات می دهند. کشاورزی که محصول تولید کرده مالیات می دهد، بنگاه عرضه میوه و تره بار مالیات می دهد، عمده فروشی ها و خرده فروشی های میوه و سبزی هم مالیات می دهند، مصرف کننده میوه هم مالیات می دهد آیا هر یک از آن ها می تواند با استدلال شما بگوید چون در این زنجیره نفر قبل مالیات داده آن مالیات شامل ما هم می شود؟ علاوه بر این، خاطره سازی چه برتری برای شما ایجاد می کند؟ بهترین خاطره ای که می توانید بسازید این است " با شرافت کار کرد و با شرافت مالیات هم داد"
ناشناس۱۴۲۷۷۶۵۱۱:۳۵:۲۶ ۱۳۹۹/۲/۷
شما برای 3 نسل خاطره می سازید. پس اون معلمی که آینده سازان یک جامعه را باید تربیت کنه چی؟ کدوم کارتون مهم تره؟!
ناشناس۱۴۲۷۷۹۶۱۲:۰۹:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۷
عناوین مالیاتی را باید کاهش بدهند و فقط محدود کنند به مالیات بر درآمد یا مالیات بر ارزش افزوده. اما همین مالیات را از همه بگیرند. اینطوری فساد بسیار کمتر خواهد شد. هرچه عناوین مالیاتی زیاد بشه استثنا هم زیادتر و زمینه فساد بیشتر میشه
ناشناس۱۴۲۷۹۳۵۱۳:۴۵:۲۵ ۱۳۹۹/۲/۷
سه گروه ادم تو جامعه داریم یک عده می فهمند یک عده نمی فهمند یک عده تحت فهمند مثلا یک باری یک مسئله ای مطرح شد به نام نجومی بگیر مثلا یک رئیس بانکی رو سرو ته کردن که این اقا داره ماهی پنجاه میلیون میگیره بعد گروه سه شانتاژ کردن گروه دو پیروی کردن اب گل الود شد میلیارد دلاری بردن وخوردن وگفتند چیزی نشده یه مسئله جزئی پیش امده
ناشناس۱۴۲۷۹۴۰۱۳:۴۷:۱۳ ۱۳۹۹/۲/۷
۹۹ درصد کسانی که کار هنری انجام میدهند نه تریبونی دارند و نه وضع مالی مناسبی . تعداد یک درصد که آن هم فقط تعدادی از بازیگران را شامل میشود اوضاع مالی خوبی دارند .
ناشناس۱۴۲۸۰۳۵۱۴:۴۳:۱۲ ۱۳۹۹/۲/۷
حرف بدی نزد و توهینی به راننده تاکسی هم نکرد . گفت لازم نیست که یک مجری معروف با یک راننده تاکسی مقایسه شود
امیر۱۱۰۱۴۲۸۰۷۳۱۵:۲۰:۱۴ ۱۳۹۹/۲/۷
همه باید مالیات بدهند هنرمندان، پزشکان، بازاریان، بساز بفروش ها، دستگاه های زیر نظر بیت رهبری، آستان قدس رضوی، بنیاد مستضعفان، و ...
ناشناس۱۴۲۸۰۹۶۱۵:۳۹:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۷
پرداخت مالیات یعنی پرداخت امنیت امکانات و هر آنچه که آقای احمدی شما از این کشور وبا پول کل مردم برای تو فراهم شده که کاربازیگریتو انجام میدی پس تو باید حق این مردم را پرداخت کنی این ها همش توجیه می فهمی توجیه
جسین۱۴۲۸۱۳۰۱۶:۱۸:۰۸ ۱۳۹۹/۲/۷
من به عنوان یک مهندس مالیات می دهم به این صورت که در اداره دارایی پرونده دارم و به صورت فصلی کارکرد خود را با سند ارائه میکنم و سالیانه بخشی از کارکرد سال قبل خود را طی یک فیش بانکی به حساب خزانه واریز می کنم. آقای بازیگر اگر شما هم این روال را داری پس تو هم مالیات می دهی.
ناشناس۱۴۲۸۱۳۴۱۶:۲۱:۳۱ ۱۳۹۹/۲/۷
چه سفسطه می کنه هنر مندان مغلطه می کنه، ما مالیات می دهیم؟ کجا؟ از سینما می گیرند، یعنی چی؟
ناشناس۱۴۲۸۱۶۱۱۶:۴۰:۴۵ ۱۳۹۹/۲/۷
حمایت از هنر و فرهنگ حمایت از چندتا بازیگر نیست. خداییش این اهالی هنر و فرهنگ رو میبینم با چه عشقی با این مشکلاتی که براشون درست میکنید مبارزه میکنن میخوام سر به تنتون نباشه. برای همین هست که تتلو میشه الگو.
ناشناس۱۴۲۸۱۷۵۱۶:۵۶:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۷
کارگر بیچاره نیست که قبل از اینکه حقوقش رو بدن مالیاتش را برداشتند . با این ژست و قیافه چقدر تکرار میکنه مامالیات میدیم . بعد آخرش خودش اقرار میکنه که بازم از جیب این مردم میره . یعنی اگر ازشون مالیات بگیرن باز یه جوری اون مالیاتو از جیب مردم در میاره میده به دولت . به گفته خودشون .
ممدی۱۴۲۸۱۷۹۱۷:۰۳:۰۳ ۱۳۹۹/۲/۷
متاسفانه تبعیض درصداوسیما هست همین اجرای دورهمی درشرایط کرونا چرابرای دیگربرنامه های پرمخاطب ترچون عصر جدید و...میسرنیست ولی دورهمی تکراری وخسته کننده هست باسئوال های مسخره تکراری مثل چندسالته و...اینکه ۳۸یا۳۶سالش باشه چه افزایش علمی برای بیننده دارد اینهمه افرادارزشمند باشخصیت درکشورهست ولی ازدرپیتی ها میاوردوبهم نان قرض میدهند والکی ازهم تعریف میکنند باد میکنندوبانگاهی متکبرانه ازهم تشکرمیکنند گوئی تنهافهیمان جهانند ودیگران ......
ناشناس۱۴۲۸۱۸۸۱۷:۲۸:۰۱ ۱۳۹۹/۲/۷
توی همین صفحه و خیلی سایتهای مشابه خبری انواع تبلیغات چاقی و لاغری و سفیدی و سیاهی مو پیدا میکنید. چرا؟ هر موقع خودتون جواب دادید می تونید از صدا و سیما هم توقع مشابهی داشته باشید.
ناشناس۱۴۲۸۱۹۲۱۷:۳۴:۱۲ ۱۳۹۹/۲/۷
ادعای خاطره ساز بودن و توجیه برای ندادن مالیات ! دوم از روی عدم فهم مفهوم مالیات قسم خورد که مالیات می دهد.
باهر۱۴۲۸۲۰۱۱۷:۵۳:۲۰ ۱۳۹۹/۲/۷
حتی اگر درکشورهای پیشرفته این گروه مالیات نمیدهند درایران با توجه به وضعیت وخیم اقتصادی اکثریت مردم جامعه باید مالیات بدهند تا بتوان به فقرا وبیکاران رسیدگی بهتر و بیشتر کرد.
کشاورز۱۴۲۸۲۵۲۱۹:۲۳:۵۱ ۱۳۹۹/۲/۷
متأسفانه فقط یک مطلب نوشته شده صرف نوشتن و چندتا کلیک بیشتر خود صدا و سیما هم اعلام کرده تماشاگر نیست و این تشویق ها مونتاژ شده است
ناشناس۱۴۲۸۲۸۸۲۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۹/۲/۷
آستان ... هم مالیات میده؟
ناشناس۱۴۲۹۱۱۱۱۵:۳۴:۴۳ ۱۳۹۹/۲/۸
بله
ناشناس۱۴۲۸۲۹۵۲۰:۱۵:۰۴ ۱۳۹۹/۲/۷
اتفاقا خوب شد به این بی سوادهای خودبزرگ بین تریبون داده شد که ماهیت خود را معلوم کنند و نشان دهند که همیشه طلبکار مردم هستند
ناشناس۱۴۲۸۴۳۹۲۲:۵۳:۳۷ ۱۳۹۹/۲/۷
کاملا ایشون حقیقت را گفته چون من که در تلوزیون سریال پایتخت را دیدم مالیات می دهم در نتیجه آقای مهران احمدی مالیات می دهد!!!!!!
ناشناس۱۴۲۸۵۲۰۰۱:۲۵:۵۳ ۱۳۹۹/۲/۸
به نظرم حرف های آقای مهران احمدی کاملا از نگاه بالا به پایین بود مخصوصا وقتی هنرمندان رو با راننده تاکسی مقایسه کرد. اتفاقا چون پولدارها مالیات ندادند عدالت اجرا نشده و راننده تاکسی وضعش این چنینه و هنرمندان وضعشان آن چنین.....
ناشناس۱۴۲۸۵۲۲۰۱:۲۸:۱۵ ۱۳۹۹/۲/۸
راستی حراجستون مدیری کی برگزار می شه؟
ناشناس۱۴۲۹۳۱۹۱۹:۱۹:۵۵ ۱۳۹۹/۲/۸
مشکل اصلی در ایران اینه که بجای اینکه سعی بشه بیشتر از افراد مالیات گرفته بشه، بیشتر سعی میشه از کسب و کارها مالیات گرفته بشه که همین هم باعث فساد شده و هم باعث سخت شدن کسب و کار

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 3. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 4. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 5. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 6. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 7. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 8. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 9. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 10. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 11. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 12. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 13. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 14. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 15. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 16. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 17. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 18. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 19. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 20. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 21. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 22. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 23. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 24. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 25. غیزانیه از نمای نزدیک

آخرین عناوین