ترکیه سایت های خبری سعودی و اماراتی را فیلتر کرد

گروه جهان الف،   3990131163

روزنامه القدس العربی گزارش داد: ترکیه دسترسی به سایت های خبری عربستان و امارات را در این کشور محدود کرده است.

به گزارش مهر، روزنامه القدس العربی گزارش داد: ترکیه دسترسی به سایت های خبری عربستان و امارات را در این کشور محدود کرده است و این به فاصله چند روز پس از آن رخ می دهد که عربستان سایت های خبری ترکیه از جمله آناتولی و سایت تلویزیون تی آر تی ترکیه را در سایه تشدید اختلافات سیاسی فیلتر کرد.

این رسانه آورده است: منابع آگاه در داخل ترکیه از سخت بودن دسترسی به بسیاری از سایت های خبری سعودی و اماراتی در داخل ترکیه خبر می دهند. خبرنگار القدس العربی در ترکیه گزارش داد که فیلترینگ شامل بسیاری از سایت های خبری سعودی و اماراتی شده است از جمله نسخه ترکی ایندیپندنت وابسته به عربستان و نیز سایت شبکه اسکای نیوز امارات و نیز سایت شبکه العربیه و سایت روزنامه عکاظ عربستان و سیاست شبکه الاخباریه و نیز خبرگزاری های رسمی عربستان و امارات.

القدس العربی گزارش داد: منابع رسمی ترکیه ای واکنشی به این موضوع نشان نداده اند و مشخص نیست که این تصمیم به فیلتر جزیی است یا کلی و یا اینکه موضوع به دلایل دیگر مربوط می شود.

این رسانه آورده است: منابع وابسته به سایت خبری ترکی ایندیپندنت عربستان اعلام کردند که ترکیه دسترسی به این سایت را محدود کرده است و دنباله کنندگان این سایت در داخل ترکیه از دشواری دسترسی خود از ساعات اولیه صبح یکشنبه خبر می دهد که این اینگونه می تواند تفسیر شود که واکنشی به تصمیمات سعودی است.

القدس العربی می نویسد: سعودی ها امتیاز نسخه عربی و ترکی ایندیپندنت انگلیس را در ترکیه به دست آوردند؛ اما با انتقادهای فراوانی در ترکیه روبرو هستند زیرا سیاست هایش در مخالفت با دولت ترکیه و مجری سیاست ها خصمانه سعودی علیه ترکیه به طور کلی است.