توافق گروه ۷ برای هماهنگی روند بازگشایی اقتصادی در جهان

گروه اقتصادی الف،   3990129051

کاخ سفید اعلام کرد، رهبران گروه اقتصادی هفت بعد از دیدار تله‌کنفرانسی خود که با میزبانی دونالد ترامپ به عنوان رئیس فعلی این گروه برگزار شد بر سر هماهنگ کردن تلاش‌هایشان برای باز کردن مجدد اقتصادهایشان بعد از بحران شیوع کروناویروس و همچنین "تضمین وجود زنجیره‌های تامینی قابل اعتماد" در آینده توافق کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عنوان رئیس دوره‌ای گروه هفت میزبان این دیدار ویدیویی رهبران این گروه شامل انگلیس، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا و ژاپن بود. این اقتصادهای بزرگ جهان هر چه بیشتر به دنبال پایان دادن به فلج اقتصادی ناشی از تلاش‌ها به منظور شیوع کرونا ویروس هستند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: رهبران گروه هفت وزرای دولت‌هایشان را مامور همکاری با یکدیگر به منظور آماده ساختن اقتصادهای این کشور برای بازگشایی امن کردند؛ بازگشایی اقتصادی به گونه‌ای که به کشورهای گروه هفت اجازه ایجاد دوباره روشد اقتصادی همراه با سیستم‌های بهداشت و درمان منعطف‌تر و زنجیره‌های تامینی قابل اعتمادتر را بدهد.

در ادامه این بیانیه عنوان شد: رهبران گروه هفت متعهد شدند به این که هر تدبیر لازم را برای تضمین یک پاسخ جهانی هماهنگ و قدرتمند به این بحران سلامتی و مسائل اقتصادی و انسانی وابسته به آن اتخاذ کرده و روند یک بازیابی پایدار و قدرتمند را کلید بزنند.

در عین حال در پی این دیدار، رهبران گروه هفت بر سر بازبینی در مدیریت سازمان بهداشت جهانی در بحران شیوع کرونا ویروس و اعمال اصلاحات در این سازمان نیز توافق کردند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، رهبران گروه هفت همچنین خواستار اصلاحات در سازمان بهداشت جهانی به سبب آنچه که "عدم وجود شفافیت" در پاسخ این سازمان به بحران جهانی شیوع کرونا خواندند، شدند.

در بیانیه کاخ سفید عنوان شد: بخش عمده گفتگوی سران گروه هفت با محور عدم وجود شفافیت در عملکرد سازمان بهداشت جهانی و سوءمدیریت مزمن این سازمان در بحران شیوع کروناویروس انجام گرفت و این رهبران خواستار یک فرآیند بازبینی و اصلاح جامع برای این سازمان شدند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. بالاخره مجلس مخالف برجام است یا موافق برجام!؟

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 9. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 10. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 11. وقتش که برسد خواهید دید ...

 12. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 13. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 14. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 15. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 16. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 17. گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

 18. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

 19. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 20. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 21. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 22. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 23. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

 24. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

 25. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

آخرین عناوین