نشریه آمریکایی: مخالفت واشنگتن با اعطای وام به ایران کاری شیطانی است

گروه جهان الف،   3990122017 ۳۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک نشریه آمریکایی مخالفت واشنگتن را با اعطای وام صندوق بین المللی پول به ایران، ناشی از دیدگاه های شیطانی آمریکا و آن را متاثر از "بهانه ای نخ نما" خواند

نشریه آمریکایی: مخالفت واشنگتن با اعطای وام به ایران کاری شیطانی است

نشریه محافظه کاران آمریکا همچنین نوشت ایرانی ها همواره به خاطر خواهند داشت که دولت آمریکا در شرایط بحرانی، برای رفع مشکلاتشان یک قدم هم برنداشت. 

<<برای نخستین بار در 60 سال گذشته، ایران تلاش کرده است از صندوق بین المللی پول (IMF) وامی دریافت کند تا با شیوع ویروس کرونا مقابله کند؛ اما گزارش ها حاکی است که آمریکا با آن مخالفت کرده است. 

طرفداران کاهش تحریم های ایران نیز تایید کرده اند ایران برای کنترل کرونا باید به تمام منابع دسترسی داشته باشد و لذا از صندوق بین المللی پول خواسته اند با درخواست ایران موافقت کند.  

هادی قائمی، یک فعال امور حقوق بشر ایران ماه گذشته با درخواست برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران گفته بود: زمانی بسیار خطیر است. دولت آمریکا باید به زودی تمام تحریم هایی را که انتقال کالاهای انسان دوستانه را به ایران تحت تاثیر قرار می دهد، لغو کند از جمله تحریم های بانکی. واشنگتن همچنین باید درخواست ایران را برای دریافت وام ضروری تصویب کند. 

بهانه رسمی آمریکا برای مقابله با وام IMF  آن است که دولت آمریکا مدعی است ایران به این وام نیاز نداشته و اعطای وام، به تهران اجازه می دهد منابع مالی را صرف حمایت از گروه های نیابتی خود کند. این مساله، بهانه ای بسیار نخ نما است، و اعتباری ندارد. دولت ایران برای کنترل شیوع کرونا هرگونه شرایط تشویقی را دارا است. این فرضیه که ایران از این وام برای ارسال پول بیشتر به گروه های نیابتی اش استفاده خواهد کرد، از دیدگاه مضحک و ایدئولوژیک به این کشور ناشی می شود. تندروهای ضد ایران (در دولت آمریکا) تصور می کنند که تهران می خواهد از مساله شیوع کرونا به عنوان بهانه ای برای "ماجراجویی" بیشتر بهره ببرد زیرا این چیزی است که آنها امیدوار بوده اند ایران انجام دهد. تندروهای ضد ایرانی تصور می کنند این بهترین فرصت برای آنها است تا رژیم ایران را تغییر دهند، و برای رسیدن به این هدف مایل هستند که کرونا هزاران نفر از افراد بی گناه را بکشد. 

می توان اعطای این وام را تایید و در عین حال درباره نحوه مصرف آن در ایران ضمانت دریافت کرد، و این که پس از آن می توان برای تایید این که وام مورد نظر در موارد اعلام شده مصرف خواهد شد، نظارت کرد: 

"برایان اوتول" یک مقام ارشد سابق وزارت خزانه داری آمریکا در دولت اوباما، می گوید "آمریکا باید ضمانت دهد که درخواست وام ایران را از صندوق بین المللی پول وتو نخواهد کرد تا تهران اقلام انسان دوستانه خریداری کرده و در عین حال واشنگتن برای جلوگیری از هر گونه انحراف (در مصرف وام)، بری این روند نظارت کند." 

برای اطمینان از این که این وام به کار آمده و منافع مردم ایران را بیش از هر چیز دیگر برآورده می کند، راه هایی وجود دارد اما ظاهرا دولت آمریکا برای رسیدن به این راه ها، علاقه ای ندارد. 

مخالفت با اعطای وام IMF به ایران، از مخالفت شیطانی دولت آمریکا برای کاهش تحریم های ضد ایرانی ناشی می شود، و پیشنهادات آمریکا را برای کمک به ایران، به تمسخر می گیرد. هرگاه فرصتی دست داده است تا دولت ترامپ به ویژه با درخواست کمک ایران برای مقابله با کرونا موافقت نهایی خود را اعلام کند، از انجام دادن آن خودداری می کند. دولت آمریکا حتی به هیچ وجه نباید در این مساله دخالت کند تا ایران اجازه یابد از دیگران کمک دریافت کند. تمام آنچه که آنها باید انجام دهند، خودداری از مخالفت با این مساله است اما انتظار چنین چیزی هم از آنها بسیار زیاد است. 

عملکرد دولت ایران در مقابله با شیوع کرونا در نخستین ماه های آن ناقص بوده است، ولی نبودن منابع و تجهیزات که از تحریم ها ناشی می شود نیز مانع آنها شده است. سیاست ما در قبال ایران باعث شده است درد و رنج ملت ایران به میزان چشمگیری تشدید شود، و موافقت با اعطای این وام فرصتی است برای بازسازی بخشی از آن خسارت. البته آمریکا باید تحریم های ایران را نیز لغو کند، اما تا آن زمان نباید مقابل تصویب این وام قرار گیرد. مردم ایران همواره به خاطر خواهند داشت در شرایطی که آنها به کمک های فوری نیاز داشتند، دولت ما حتی یک قدم هم برنداشت.>> دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۰۸۸۰۹۱۶:۱۳:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
همین 3-2 ماه قبل بود که آقای همتی از میزان بالای ذخایر ارزی ایران خبر داد. با این ذخایر ارزی که داریم چرا باید طلب وام کرده و کشور را نیازمند به دیگران نشان دهیم؟
ناشناس۱۴۰۸۹۹۷۱۹:۵۸:۴۱ ۱۳۹۹/۱/۲۲
بیاری خداوند انشالله در آینده نزدیک دانشمندان ایرانی هم واکسن و هم داروی شفا دهنده کامل ویروس را کشف میکنند . میسازند و آنرا بطور مجانی در اختیار بشریت قرار میدهند بدون هیچ انتظاری
ناشناس۱۴۰۹۰۸۴۲۳:۰۲:۳۱ ۱۳۹۹/۱/۲۲
مثل همون قبلی ها که کشف کردن؟
ناشناس۱۴۰۹۱۶۰۰۰:۳۲:۲۱ ۱۳۹۹/۱/۲۳
منفی ها وطن فروشند
ناشناس۱۴۰۹۲۸۹۰۶:۰۵:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۲۳
لطفا فعلا اول ماسک مجانی رو در خدمت بشریت ایران قرار دهند ممنون میشویم واکسن باشه بعدا . فعلا بشریت عجله نداره برای واکسن مجانی !
ناشناس۱۴۰۸۹۹۸۱۹:۵۸:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
نمیشه همه منابع کشور رو خرج کرد. باید پول برای روز مبادا داشته باشیم.
ناشناس۱۴۰۹۳۴۷۰۷:۴۶:۱۰ ۱۳۹۹/۱/۲۳
روز مبادا کی است؟ وقتی که اپیدمی بیماری مسری مردم را کشت؟
ناشناس۱۴۰۹۰۱۷۲۰:۲۳:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۲۲
پیشنهاد:دانشمندان فیزیک جهان کمپینی تشکیل دهند و اطلاعات خودرا درزمینه استفاده از فیزیک برای از بین بردن ویروس ها و میکروب ها به اشتراک بگذارند سالها پیش قبل از اینکه کرونا مطرح باشد پژوهش های زیادی در استفاده از امواج فرا بنفش و لیزر و امواج ماکرویو و انواع تابش ها مرعی و نا مرعی صورت گرفته و به نتایج مثبتی هم رسیده اند حال که تبعات این ویروس جهانی است دانشمندان فیزیک ایرانی مستقر در هرجای دنیا پیشنهاد این کمپین را بدهند
ناشناس۱۴۰۹۲۳۱۰۲:۲۱:۰۰ ۱۳۹۹/۱/۲۳
پرتو دهی با کبالت ۶۰ برای بیماران خیلی خیلی بد حال پیشنهاد منه
ناشناس۱۴۰۹۲۱۹۰۲:۰۱:۲۱ ۱۳۹۹/۱/۲۳
ان شاءالله ویروس کرونا پایان امپراطوری یانکی ها خواهد بود.
کاظم۱۴۰۸۸۱۳۱۶:۱۴:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۲۲
اینکه مبلغ وام را بر اساس نظارت جهانی مصرف کنیم بمعنای بی اختیاری و نقض حاکمیت ایران است . یعنی خودمان قبول میکنم که بایستی بر اساس فرامین بانک جهانی خرج کنیم . از سوی دیگر چاره ای هم در این اقتصاد ویران برای ما باقی نمانده است .
ناشناس۱۴۰۸۹۹۱۱۹:۵۴:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۲۲
لوازم پزشکی و دارو و مایحتاج عمومی به همان قیمتی که به سایر کشورها میدهند به ما بدهند ما وام بصورت نقد و دلار نمی خواهیم سازمان بهداشت جهانی هم نسبت به توزیع اقلام بهداشتی و دارویی و سازمان غذا و دارو نظارت نمایند
ناشناس۱۴۰۹۱۰۱۲۳:۲۲:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
لطفا دنیا نه به ما کمک کنه نه پول نقد بده چون همش میره تو جیب و انبار های آقازاده های مسئولین تا دوباره با قیمت کذایی به مردم مظلوم سرزمینم فروخته بشه..
ناشناس۱۴۰۸۸۱۴۱۶:۱۶:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۲۲
مسئولان بارها گفته اند که در رابطه با کرونا نیازی به کمک های خارجی ندارند. پس چرا در این رابطه در خواست گرفتن وام کرده اند؟
ناشناس۱۴۰۹۰۸۵۲۳:۰۴:۰۰ ۱۳۹۹/۱/۲۲
مسئولین گفتن آماده تاسیس مراکز بهداشتی در اروپا هستن. یعنی نیازی به کمک خارجی نداریم
ناشناس۱۴۰۸۸۲۲۱۶:۲۳:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۲۲
اشکال نداره . عوضش خودمون داریم فردا رزمایش کمک اجرا میکنیم با هدف استفاده از ظرفیت های مالی مردم
ناشناس۱۴۰۸۸۲۳۱۶:۲۴:۲۸ ۱۳۹۹/۱/۲۲
آمریکا بداند و دشمنان ما بدانند ما خودمان رزمایش کمک مومنانه داریم
ناشناس۱۴۰۸۸۲۶۱۶:۲۵:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۲۲
این نشریه آمریکایی اسم نداره ؟! چرا اسم نشریه رو نگذاشتید ؟!
ناشناس۱۴۰۸۸۲۸۱۶:۲۷:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
وام برای اونایی است که پول نداشته باشن ما خودمون پول زیاد داریم . ..
ناشناس۱۴۰۸۸۳۲۱۶:۳۶:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۲۲
صندوق بین المللی نباید به ما پول نقد بده . پول نقد منبع انتشار ویروس کروناس . اگه پول ها آلوده به ویروس کرونا هم نباشن .. ! اصلا نباید اجازه بدن $ وارد کشور بشه . فقط ماسک و دستکش و صابون و الکل و قرص فاوی پیراویر ژاپنی همین . پول نقد ؛ هرگز ! ما مردم ایران اصلا پول نمیخواهیم پول ، چرک دسته
ناشناس۱۴۰۸۸۳۶۱۶:۴۱:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
در بلاد کفر (..) ؛ به هر نفر بالغ مبلغ ۱۲۰۰ دلار و هر کودک ۵۰۰ دلار دادن ؛ بلاعوض . اینجا : به هر خانواده ۶۴ دلار با سود ۱۲ ٪ همین !
ناشناس۱۴۰۸۹۷۶۱۹:۳۴:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۲۲
وام ۱ میلیونی با سود ۱۲٪ بخوره توی سر کرونای بنفش
ناشناس۱۴۰۸۸۳۷۱۶:۴۳:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۲۲
شعار هر ایرانی : مرگ بر کرونا بلند بگو : مرگ بر کرونا
ناشناس۱۴۰۸۸۴۵۱۶:۵۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۲۲
مردم ایران وام نمیخواهد . تمام
ناشناس۱۴۰۸۸۴۶۱۶:۵۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۲۲
ما خودمون پول زیاد داریم برای خرید اقلام انساندوستانه
ناشناس۱۴۰۸۸۴۹۱۶:۵۶:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۲۲
چطور پزشک بدون مرز رو نمیخواهیم ولی پول رو میخواهیم ؟
ناشناس۱۴۰۸۸۵۰۱۶:۵۷:۳۰ ۱۳۹۹/۱/۲۲
شعار ملت ما : پول از صندوق جهانی ؛ نمیخوایم نمیخوایم
ناشناس۱۴۰۸۸۶۹۱۷:۳۷:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۲۲
ما نیازی به وام نداریم ما خودمان رزمایش کمک مومنانه داریم
ناشناس۱۴۰۸۸۷۰۱۷:۳۸:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۲۲
دادن وام مستقیم به ایران صحیح نیست باید بجای آن دارو و تجهیزات پزشکی و مواد ضروری بدهند زیرا اگر دلار بدهند تیم اقتصادی ایران تشنه این دلارها می باشد و سریعا آنها را حیف ومیل میکند و سر مردم بی کلاه میماند
ناشناس۱۴۰۸۸۷۹۱۷:۴۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۲۲
لازم نیست آقایون از صندوق بین المللی پول وام بگیرن . مردم ایران ؛ همشون بالاتفاق اون ۱ میلیون وام ۱۲ درصدی کرونا رو میبخشن به خود دولت . خوبه ؟ نخواستیم ..
ناشناس۱۴۰۸۹۵۵۱۹:۰۴:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۲۲
.. بودجه نظامی ایران نسبت به خیلی از کشورهای منطقه بودجه متوسط یا پایینه اونوقت همین هم باید کنار گذاشته بشه تا هرکسی خواست به ایران حمله کنه؟
کوروش فرهودیان۱۴۰۹۰۳۶۲۱:۰۷:۵۶ ۱۳۹۹/۱/۲۲
اینکه ما پول داریم یا نداریم بحث فرعی است نکته مهم اینکه در شرایط اضطرار هر آدمکش و روانی هم باید بفهمم که هر کاری باید در جهت حفظ و حراست از کل انسانیت انجام بده ما هم باید پافشاری کنیم برای وام تا رسوا بشود هرکه در او غش باشد وگرنه یار و یاور ما خدای کریم است و ما را نجات خواهد داد اگر با هم باشیم و به یاد خدا
ناشناس۱۴۰۹۰۶۲۲۲:۱۵:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۲۲
فعلا تکلیف ماسکها و دستکشهایی که از محتکران گرفتین و معلوم کنین بعد برای خرج کردن ۵ میلیاد پول نقشه بکشین، من واقعا خوشحالم که این پولو بهمون نمیدن چون خرج مردم نمیشه به شماها اعتمادی نیست
ناشناس۱۴۰۹۰۸۷۲۳:۰۶:۳۱ ۱۳۹۹/۱/۲۲
آقای الف حالا فهمیدی که حتی مردم ایران هم مخالف درخواست وام ۵ میلیارد دلاری از خارج هستن. پس دیگه آنقدر نگو آمریکا مخالفه
ناشناس۱۴۰۹۱۶۱۰۰:۳۳:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۲۳
مخالفت امریکایی ها خباثت و دشمنی آنها را اثبات می کند.
ناشناس۱۴۰۹۲۱۷۰۱:۵۹:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۲۳
کاری شیطانی نیست کار شیطان است
ناشناس۱۴۰۹۲۷۸۰۴:۵۹:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۲۳
مردم ايران وام و پول نميخوان فقط و فقط تجهيزات پزشكي و دارو
ناشناس۱۴۰۹۵۵۰۰۹:۵۹:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۲۳
بجاي وام گرفتن پولي كه اقازاده ها از بيت المال به سرقت بردند پس گرفته شود

پربحث‌های دیروز

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 3. صحنه آهسته انفجار بیروت

 4. برجام ۹۹ به روایت زیباکلام/واکنش کدخدایی به اظهارات علی مطهری/احمدی‌نژاد دوباره ردصلاحیت می شود؟

 5. ریش و قیچی قیمت خودرو در دستان خودروسازها/ قیمت ماشین هر سه ماه یک‌بار تغییر می‌کند!

 6. بیژن مقدم : آقای فتاح رسما و شفاف اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد

 7. وزیر بهداشت: پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور در ستاد ملی کرونا بررسی می شود

 8. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 9. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 10. امضاهای استیضاح زنگنه در حال افزایش است/ نوع مدیریت زنگنه به صورتی است که مشکلات زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به وجود می‌آورد

 11. جزئیات احتمالی از وعده «گشایش اقتصادی»

 12. واکنش سردار جباری به اظهارات رئیس بنیاد مستضعفان

 13. موضع‌گیری دژپسند علیه وزارت نفت/ نفتی‌ها آماده عرضه «دارا دوم» نبودند

 14. جزئیات طرح مجلس برای تغییر در شیوه سهمیه‌بندی بنزین

 15. تصاویر هوایی از اعتراضات بیروت

 16. حمله وحشیانه با قمه به صاحب مغازه در کرمانشاه

 17. کدخدایی: توصیه می‌شود کسانی که در دوران قبل صلاحیت‌شان تایید نشده، در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت نکنند/ مرحله دوم انتخابات مجلس با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌شود

 18. مالیات خانه‌های خالی بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی ۲ برابر می‌شود

 19. توضیحات نیروی دریایی ارتش پیرامون اظهارات فتاح

 20. اعلام آمادگی دانشجویان جهادی ایران برای کمک به بازسازی بیروت

پربحث‌های هفته

 1. با فتح کجا جنگ برای ما تمام می‌شود؟

 2. ماجرای یک قاضی که علیه خودش حکم صادر کرد

 3. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 4. بازگشت به سیاست‌های هاشمی ؟!

 5. وعده سربسته روحاني درباره گشايش اقتصادي/ گرهي گشوده مي شود؟!

 6. املاک بنیاد مستضعفان و فرصت‌های برابر

 7. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 8. دستورالعمل اخذ مالیات بر خانه‌های خالی یکماهه تدوین می شود + جزئیات

 9. صحبت‌های «فتاح» درباره کاخ مرمر، مدرسه حدادعادل، ساختمان مرکز پژوهش‌ها و املاک در دست نیروهای مسلح

 10. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 11. شايعات مربوط به آذری جهرمی به روایت روزنامه اصلاح‌طلب/ مانور تجمل در خاطرات آیت‌الله هاشمی/ احمدی‌نژاد، مهره سوخته عرصه سیاست/وزارت اطلاعات: فساد بشدت امنیت ملی را تهدید می‌کند

 12. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 13. پاساژگردها معترض برگزاری محرم

 14. رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

 15. صفر تا ۱۰۰ داستان وضع مالیات بر محتکران خانه

 16. جهانگیری: مخالف کالابرگ هستیم

 17. تحریف در روایت تاریخی مشروطه

 18. چرا آمریکا "تیک‌تاک" را فیلتر می‌کند؟

 19. تصویری کمتر دیده شده از رهبر انقلاب

 20. صحنه آهسته انفجار بیروت

 21. خبر خوش واعظی درباره پایان تحریم ها و سیگنال مثبت کشورهای اروپایی و آسیایی

 22. گوژپشت نوتردام، زيباترين زن پاريس و دشنه ظريف عروس خاورميانه

 23. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 24. روحانی: با وجود جنگ اقتصادی، دولت کشور را مدیریت کرده/ از تعطیل شدن تولید و تشدید بیکاری جلوگیری کرده‌ایم

 25. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. آیا پیروزی بایدن بر ترامپ به نفع ایران است؟

 2. توصیه های جمعیتی مسوولان به مردم از کنار گود

 3. وقوع انفجار مهیب در بندر بیروت لبنان با صدها کشته و هزاران زخمی + فیلم | پیام همدردی کشورهای مسلمان با لبنان

 4. ترامپ بازنده انتخابات رياست جمهوری می‌شود؟

 5. ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم

 6. آیا دونالد ترامپ در مرحله پيشافاشيستي است؟

 7. پشت پرده ناآرامی‌های بیروت پس از انفجار/ آیا انتخابات زودهنگام راه خروج لبنان از بحران‌هاست؟

 8. استعمارگری پشت نقاب شعر و قهوه/ چرا باید در بحث لبنان و فرانسه، ما هم دقیق شویم؟

 9. دستور پادشاه عربستان برای کمک فوری به لبنان

 10. هوک: به انجام توافقی جدید با ایران تمایل داریم

 11. وعده انتخاباتی ترامپ: اگر پیروز شوم ظرف چهار هفته توافقی با ایران خواهم داشت

 12. نشنال اینترست: برای ائتلاف بزرگ ایران- چین آماده شوید

 13. روایت آسوشیتدپرس از رویای «ماکرون بناپارت» در لبنان

 14. جزئیات انفجار عظیم بیروت، موارد مشابه در جهان و واقعیت‌سنجی گازهای سمی

 15. ظریف: اشتباهات محاسباتی ابرقدرتها تبعات فاجعه‌بار بدنبال داشته است

 16. وزارت دفاع روسیه: به هرگونه حمله موشکی، پاسخ اتمی خواهیم داد

 17. کرونا فقط یک بیماری نیست، نوعی «بحران» است/ وزارت بهداشت نمی تواند به تنهایی فرمانده ستاد ملی کرونا باشد/ کسانی که ماسک نمی زنند باید جریمه شوند

 18. آمریکا: نباید بگذاریم ایران ثروتمند شود

 19. چه کسانی از انفجار بیروت سود می‌برند؟

 20. افشای کمک چین به عربستان در ساخت یک سایت اتمی محرمانه

 21. دو فرضیه درباره انفجار بیروت

 22. موضع گیری خصمانه شورای همکاری خلیج فارس علیه ایران

 23. کشتی «روسوس» چگونه باعث فاجعه انفجار بندر بیروت شد؟

 24. تل آویو و انفجار بیروت؛ دلیل خشم اسرائیلی‌ها از اظهارات ترامپ چیست؟

 25. پمپئو: هفته آینده پیش نویس قطعنامه تحریم تسلیحاتی ایران را به شورای امنیت می‌بریم

آخرین عناوین