مرگ زنی که رسوایی جنسی بیل کلینتون را فاش کرد

گروه جهان الف،   3990121126 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

لیندا تریپ که مخفیانه صحبت‌هایش را با مونیکا لوینسکی کارآموز کاخ سفید ضبط کرده بود تا از روابط نامشروع بیل کلینتون رئیس جمهوری وقت آمریکا در جریان روند استیضاحش پرده بردارد روز چهارشنبه در سن ۷۰ سالگی فوت کرد.

مرگ زنی که رسوایی جنسی بیل کلینتون را فاش کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژوزف مورتا یکی از وکلای این پرونده فوت لیندا تریپ را اعلام کرد و از جزئیات مرگ وی اطلاعات بیشتری نداد ولی با این حال شایان ذکر است که این خانم در سال ۲۰۰۱ تحت درمان برای مقابله با سرطان سینه بوده است.

لیندا تریپ که مادر دو فرزند و مطلقه بود در سن ۴۸ سالگی زمانی که در شهر کلمبیا در ایالت مریلند زندگی می‌کرد به یکی از چهره‌های بحث‌برانگیز در پرونده استیضاح بیل کلینتون در سال ۱۹۹۸ تبدیل شد. برای برخی از افراد او یک قهرمان بود که قصد داشت قوانین حقوقی را اجرا کند ولی برای برخی دیگر او شخصی بود که می‌خواست از اعتماد یک زن جوان ۲۲ ساله نفع ببرد.

مونیکا لوینسکی در سن ۲۲ سالگی در یک دوره کارآموزی در کاخ سفید در تابستان ۱۹۹۵ شرکت کرد. روابط او با رئیس جمهوری آمریکا در اکتبر همان سال آغاز و موجب استخدام وی در کابینه کلینتون شد. وی زمانی با لیندا تریپ دوست شد که در حال انتقال به پنتاگون در آوریل ۱۹۹۶ بود.

تریپ کارمند سابق وزارت دفاع آمریکا به طور مخفیانه گفت‌وگوهای تلفنی با این کارآموز سابق کاخ سفید را ضبط کرده بود که رسوایی جنسی که به استیضاح کلینتون منجر شد را فاش کرد.