ویروسی کوچک ... اما به اندازه دنیا

 3990121080

« کووید ۱۹» ویروسی کوچک است، به قدری کوچک که چشم نمی تواند آن را ببیند و فرد مبتلا نیز حضورش را حس نمی کند مگرآنکه علائم آن مانند خستگی و احساس ضعف و تنگی نفس ظاهر شود وآنگاه است که تلاش می کند از خطرهای آن خلاص شود.

 طلال سلمان نویسنده و روزنامه نگار برجسته لبنانی و جهان عرب در مقاله ای که در روزنامه مصری الشروق منتشر شده است ، می افزاید: ویروسی کوچک است اما قوی تراز انسانی که به آن مبتلا شده باشد و فرقی نمی کند که زن باشد یا مرد.

خدا را شکر کودکان دختر و پسری که به آن مبتلا شده اند تعدادشان کم است و گوئی « کووید 19» ازانسان هایی که کودکان را در جنگ های داخلی و بین المللی قتل عام می کنند، بزرگتر است.

این یک ویروس کوچک است اما ویرانگرتر و فراتر از بمب اتمی  به خصوص اینکه مرزهای بین کشورها را به رسمیت نمی شناسد و پشت مرزها متوقف نمی شود، بین قومیت ها و ملیت ها فرق نمی گذارد و زن و مرد هدف آن هستند.

ویروسی کوچک است اما بدون بال ، از هواپیما و وسایل حمل و نقل دیگر هم استفاده نمی کند اما از شرق کره زمین ( چین و ژاپن و کشورهای اطراف آنها) تا غرب آن ( اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس ، سوئد و غیره) تا قاره آمریکا (آمریکا ، کانادا ، برزیل ، آرژانتین و سایر کشورها) به جز کوبا را در نوردیده است.

کووید 19 ویروسی کوچک است اما ثابت کرد که جهان هم کوچک است.

این ویروس کوچک همه گیربا سرعت مافوق صوت در چهار گوشه دنیا منتشر شده و از مرزهای کشورها بسادگی عبور می کند، کشورهایی که ارتش هایشان به زره پوش ها ، تانک ها ، جنگجویان ، هواپیماهای جنگی با توان پرواز مافوق صوت مجهز هستند و با توپخانه هایشان آن سوی مرزها را که با رادارها و دوربین ها و چشم های بیدار مراقبت می شوند، درهم می کوبند.

جهان بزرگ است بخاطر وجود انسانی که تسلیم شدن را نمی شناسد و برای شناخت بیشتر هستی و وجود و دلایل مرگ و زندگی و دلایل بیماری ها و راه های درمان و بهبودی از آنها مبارزه می کند.

اما ای انسان از باب احتیاط و برای حمایت از خود، فکر کن و به خدا توکل کن. برای حمایت و حفاظت از خانواده و اطرافیان و برای آنکه در سلامت و امان باشی در قرنطینه بمان وگرنه این ویروس کوچک که آن را نمی بینی و دوست نداری آن را ببینی ، تو را شکست می دهد.

از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید19) تاکنون و براساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن به این ویروس مبتلا شده و بیش از 88 هزار تن جان خود را در سراسر جهان از دست داده اند.

منبع: ایرنا