ویروسی کوچک ... اما به اندازه دنیا

 3990121080

« کووید ۱۹» ویروسی کوچک است، به قدری کوچک که چشم نمی تواند آن را ببیند و فرد مبتلا نیز حضورش را حس نمی کند مگرآنکه علائم آن مانند خستگی و احساس ضعف و تنگی نفس ظاهر شود وآنگاه است که تلاش می کند از خطرهای آن خلاص شود.

 طلال سلمان نویسنده و روزنامه نگار برجسته لبنانی و جهان عرب در مقاله ای که در روزنامه مصری الشروق منتشر شده است ، می افزاید: ویروسی کوچک است اما قوی تراز انسانی که به آن مبتلا شده باشد و فرقی نمی کند که زن باشد یا مرد.

خدا را شکر کودکان دختر و پسری که به آن مبتلا شده اند تعدادشان کم است و گوئی « کووید 19» ازانسان هایی که کودکان را در جنگ های داخلی و بین المللی قتل عام می کنند، بزرگتر است.

این یک ویروس کوچک است اما ویرانگرتر و فراتر از بمب اتمی  به خصوص اینکه مرزهای بین کشورها را به رسمیت نمی شناسد و پشت مرزها متوقف نمی شود، بین قومیت ها و ملیت ها فرق نمی گذارد و زن و مرد هدف آن هستند.

ویروسی کوچک است اما بدون بال ، از هواپیما و وسایل حمل و نقل دیگر هم استفاده نمی کند اما از شرق کره زمین ( چین و ژاپن و کشورهای اطراف آنها) تا غرب آن ( اسپانیا ، ایتالیا ، سوئیس ، سوئد و غیره) تا قاره آمریکا (آمریکا ، کانادا ، برزیل ، آرژانتین و سایر کشورها) به جز کوبا را در نوردیده است.

کووید 19 ویروسی کوچک است اما ثابت کرد که جهان هم کوچک است.

این ویروس کوچک همه گیربا سرعت مافوق صوت در چهار گوشه دنیا منتشر شده و از مرزهای کشورها بسادگی عبور می کند، کشورهایی که ارتش هایشان به زره پوش ها ، تانک ها ، جنگجویان ، هواپیماهای جنگی با توان پرواز مافوق صوت مجهز هستند و با توپخانه هایشان آن سوی مرزها را که با رادارها و دوربین ها و چشم های بیدار مراقبت می شوند، درهم می کوبند.

جهان بزرگ است بخاطر وجود انسانی که تسلیم شدن را نمی شناسد و برای شناخت بیشتر هستی و وجود و دلایل مرگ و زندگی و دلایل بیماری ها و راه های درمان و بهبودی از آنها مبارزه می کند.

اما ای انسان از باب احتیاط و برای حمایت از خود، فکر کن و به خدا توکل کن. برای حمایت و حفاظت از خانواده و اطرافیان و برای آنکه در سلامت و امان باشی در قرنطینه بمان وگرنه این ویروس کوچک که آن را نمی بینی و دوست نداری آن را ببینی ، تو را شکست می دهد.

از زمان شیوع ویروس کرونا (کووید19) تاکنون و براساس آمار رسمی کشورها تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن به این ویروس مبتلا شده و بیش از 88 هزار تن جان خود را در سراسر جهان از دست داده اند.

منبع: ایرنا

پربحث‌های هفته

 1. ایران به سرعت پیر می‌شود و مسوولان فقط نگاه می‌کنند !

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 4. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 5. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 6. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 7. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 8. از لواسان به جماران بازگردید !

 9. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 10. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 11. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 12. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 13. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 14. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 15. واکنش قالیباف به اظهارات تازه ترامپ

 16. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 17. قرعه‌کشی خودرو یک شوخی تلخ با مردم است

 18. پیروز بازی شطرنج خودروسازان با بازار کیست؟

 19. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 20. یک عکس؛ یک شرح | اسب نجیب ایران خودرو !

 21. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 25. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین