گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

حمیدرضا بابائی، گروه جهان الف،   3990119053 ۶۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

یک نشریه آمریکایی با اشاره به آنچه که "مرگ گروهی" ساکنان مراکز سالمندان در این کشور خواند، آن را نتیجه نبودن امکانات آزمایش کرونا و نیز تعلل در رسیدگی به این بیماری همه گیر در این مراکز خواند.

گزارش پولیتیکو از تراژدی مرگ گروهی در خانه های سالمندان آمریکا

به گزارش الف نشریه پولیتیکو نوشت، صدها مرکز مراقبت از سالمندان به ویروس کرونا آلوده شده اند اما موارد کمی از آن اعلام شده است. <<در خانه های سالمندان در آمریکا، غمنامه ای در حال وقوع است که شامل مرگ گروهیِ سالمندان است. این مساله یکی دیگر از عواقب انجام ندادن آزمایش ابتلا به کرونا است. زیرا در شرایطی که آمریکا به مساله آزمایش اهمیتی نمی داد، خانواده ها، کارکنان و کادر پزشکی ناخواسته ویروس کرونا را به مراکز نگه داری از سالمندان منتقل کردند که ساکنان آن کمترین مقاومت را در برابر این ویروس دارند.>>

<< در راس این مشکلات، کمبود لباس های محافظتی برای کارکنان بهداشتی است که اوضاع را بحرانی تر کرد... نبودن آمادگی، ظرفیت ناکافی آزمایش کرونا، و ناتوانی از درک این مساله که کرونا به راحتی گسترش می یابد، سبب مرگ و میر گسترده در تعداد زیادی از خانه سالمندان در سراسر کشور شده است، آن هم در شرایطی که بیماران نه تنها به سرعت می میرند، بلکه خانواده و نزدیکانشان هم هنگام مرگ در کنارشان حضور ندارند.>> 

به نوشته پولیتیکو، اعلام این که دستکم 400 مرکز خدمات رسانی آلوده شده، احتمالا آمار دقیقی نیست که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها انجام داده است، زیرا این مرکز تعداد این مراکز و یا افرادی را که در آنها آلوده شده اند، دنبال نمی کند. مثلا در ایالت نیوجرسی تعداد مراکز نگه داری آلوده به کرونا، از نسبت یک مورد آلودگی در بیست مرکز، به نسبت یک مورد در سه مرکز در دو هفته اخیر افزایش یافته است. 

<< یک مشکل دیگر کارشناسان امور بهدشت و سلامتی که تلاش میکنند شیوع ویروس را در مراکز نگه داری کاهش دهند، این است که تمام ایالات به صورت علنی به شناسایی مراکز آلوده نمی پردازند. این مساله علاوه بر افزایش استرس بر خانواده ها، رهگیری نحوه شیوع ویروس را در خانه های سالمندان دشوار تر میکند.>> 

به گزارش پولیتیکو، دوم آوریل (14 فروردین) بود که سازمان نظارت بر خانه های سالمندان، سفارش کرد افراد مبتلا به کرونا در این مراکز از کسانی که آلوده نیستند، جدا شوند و برای هر کدام از آنها نیروهای خدماتی مجزا درنظر گرفته شود. اما در شرایطی که امکانات آزمایش کرونا چندان در دسترس نیست، به سختی بتوان گفت چه کسی آلوده است؛ به ویژه آنکه دانشمندان اکنون میگویند این بیماری می تواند از طریق افرادی منتقل شود که هیچ گونه علایم بیماری ندارند.

<< شیوع ویروس کرونا در این مراکز همچنین به معنای تلاش برای مذاکره با بیماران یا خانواده هایشان در خصوص "پایان آرزوهای عمر" است؛ مساله ای که عموما با ورود افراد سالمند به این مراکز صورت می گیرد اما در شرایط بحران، دشواریِ کار بسیار بیشتر است. البته زمانی که تمام گزینه ها ارائه می شود، برخی بیماران و یا خانواده هایشان با ارائه دستگاه های تنفس مصنوعی و یا خدمات شدید مراقبتی برای افرادی که علایم پیشرفته کرونا دارند، مخالفت می کنند.>>

به نوشته پولیتیکو، در شرایطی که خانه های سالمندان و ایالات در حال مبارزه با کرونا هستند، برخی مقامات کاملا شفاف عمل میکنند. مثلا مقامات در مریلند، نیوجرسی و وست ویرجینیا، واقعیات تلخی را بیان کرده اند: با وجود اعمال محدودیت دیدار با ساکنان مراکز مراقبت از سالمندان، عوامل آلودگی به این مراکز راه و به سرعت گسترش یافت، و در برخی موارد بین دهها نفر از ساکنان آن مراکز شیوع پیدا کرد.

<< لوئیزیانا در میان ایالت هایی است که به صورت علنی اطلاعات مربوط به آلودگی را آشکار می کند. سازمان بهداشت این ایالت اعلام کرده است تا یکشنبه گذشته از بین 436 مرکز سالمندان، 40 مرکز شاهد آلودگی گروهی بوده اند که البته با توجه به دشواری های انجام دادن آزمایش کرونا، این رقم احتمالا بیشتر است. در می سی سی پی، تا روز یکشنبه 35 خانه سالمندان آلوده بودند؛ که البته این رقم در دو روز قبل از آن یعنی روز جمعه 28 مورد بود.>>

یک سخنگوی امور بهداشت آمریکا گفته است << بروز حتی یک مورد ویروس کرونا در این مراکز – چه بین ساکنان و یا کارکنان آن- به معنای شیوع بیماری است.>>

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۴۰۴۶۴۳۱۱:۱۳:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۱۹
آمریکا باید چین را به سبب گسترش و انتشار 《 ویروس ووهان 》 به دنیا گوشمالی سختی دهد ‌. به نحوی که توان ایستادن بر روی پای خود را نداشته باشد . اینجوری حتی خفاش ها و پنگولین ها و مارمولک ها و وزغ ها و قورباغه ها و سگ ها و گربه ها و لاکپشت ها و سایر جانداران موجود نیز در کمال آرامش به زندگی خود در چین ادامه خواهند داد .
ناشناس۱۴۰۵۹۰۰۰۰:۲۳:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۲۰
ذره میکرونی کرونا آبروی نداشته امریکا و اروپا را بُرد و دشمنان خبیث ایران را رسوا کرد.
نجیب۱۴۰۵۹۲۶۰۰:۵۶:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۲۰
آمریکا دارد تقاص کشتن 500 هزار ایرانی از اول انقلاب تا الان، کشتن هزاران فلسطینی، کشتن هزاران سوری، کشتن هزاران ویتنامی، کشتن هزاران عراقی، کشتن هزاران یمنی و .. را می دهد. هنوز کمه.
ناشناس۱۴۱۲۹۹۸۱۵:۲۷:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۲۵
بقیه دنیا دارن تقاص چی رو پس میدن ؟
ناشناس۱۴۰۵۹۴۸۰۱:۳۴:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۲۰
مگر آمریکا ویروس را به چین نبرده؟
ناشناس۱۴۰۵۹۹۲۰۳:۳۳:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
همه میدونن کار امریکاست قضیه خفاشم ساختگیه طرف میگه مال سوپ خفاشه یه سوال سوپ خفاشو میخوان درست کنن رو آتیش درستش میکنن به نظرت ویروس تو دمای جوش زنده میمونه؟
ناشناس۱۴۰۴۶۵۰۱۱:۱۶:۱۰ ۱۳۹۹/۱/۱۹
تمام دنیا باید از چین به دلیل مخفی کاری شکایت و درخواست غرامت کنند . زمان آن رسیده که کمر چین مزخرف شکسته شود
ناشناس۱۴۰۴۹۳۱۱۳:۳۰:۵۱ ۱۳۹۹/۱/۱۹
کرونا ویروس ساخته و پرداخته شیطان بزرگ است البته چاه کن ته چاه افتاد.
تهرانی۱۴۰۵۶۴۸۲۰:۳۱:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
فیلم معروف هالیوود آمریکا درمورد شیوع کرونا ده سال قبل کاملا کپی وضع موجود است آنوقت ترامپ دستش را سمت چین دراز کرد!؟ ما هم باور میکنیم!!؟
ناشناس۱۴۰۵۸۰۹۲۲:۲۶:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۱۹
نظرت راجع به مسلمانان اویغور که توسط دولت چین زندانی و سرکوب میشن چیه؟
ناشناس۱۴۰۵۹۴۹۰۱:۳۵:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۲۰
از حق دفاع می کنیم هرجا باشد
ناشناس۱۴۰۵۹۹۵۰۳:۳۴:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
تو امریکا فرق نداره همه رو سرکوب میکنن
ناشناس۱۴۰۶۰۲۴۰۵:۳۱:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۲۰
ایغورها بیشتر خودرا ترک میدانند و با ترکیه چیک و پوک دارند تا مسلمان و باز هم با ترکیه و عربستان نزدیکی دارند تا با ایران شیعه توجه کنید به این نکات.
ناشناس۱۴۰۶۱۳۲۰۹:۲۱:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۲۰
شاید طرفدار داعش هستند ؟ از کجا میدانی اگر دلت زیاد برای مسلمانان سوخته سیاست های غرب در مورد فلسطین و یمن و سوریه و البته خود ایران را محکوم کن واز غرب حمایت کردن و ماله کشی کردن را کنار بگذار و این همه حرف های غربیان دروغگو که از هم ماسک می دزدند را قبول نکن
ناشناس۱۴۰۴۹۵۵۱۳:۴۰:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۱۹
امریکا چرا بابت خروج از برجام به ایران غرامت پرداخت نکرد ؟!
ناشناس۱۴۰۵۹۵۰۰۱:۳۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۲۰
.. کدام ایرانی متعادلی آمریکا را بدهکار غرامت به ایران برای برجام نمی داند؟
ناشناس۱۴۰۶۱۴۲۰۹:۲۴:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۲۰
چرا عراق بابت ٨سال کشتار مردم ایران و١٠٠٠میلیارد دلارخسارت به ایران غرامت نداد؟
ناشناس۱۴۰۵۰۳۱۱۴:۱۲:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
سازمان بهداشت جهانی هم همسایه شمالی هم خودمان هم که کلا دنیا باید پاسخگوی ما باشد
ناشناس۱۴۰۵۰۸۳۱۴:۳۹:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۱۹
تایوان همسایه چین با جمعیت 23 میلیون نفری فقط 335 مبتلا و 5 نفر فوتی داشته است از تجربه موفق این کشورها باید استفاده می کردیم.
ناشناس۱۴۰۴۶۵۴۱۱:۱۸:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۱۹
چین باید ظرف ۷۲ ساعت توسط موشک های کدخدا شخم زده شود
ناشناس۱۴۰۴۹۲۸۱۳:۲۹:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۱۹
امریکا توان مقابله با کره شمالی را ندارد چه برسه به چین ابرقدرت اقتصادی و نظامی دنیا .
ناشناس۱۴۰۵۴۸۰۱۸:۱۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۱۹
مرگ بر امریکا مرگ بر اسراییل: چرا به &quot;نصف&quot; دنیا مرگ میفرستیم(۳۵۰ میلیونم نمیشوند) این مرگ بر این و اون برمیگرده به خودمون،..
ناشناس۱۴۰۵۹۵۱۰۱:۳۷:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۲۰
بارها توضیح داده شده نفهمیدید؟ مرگ را به رژیم های جنایتکارشان می گویند نه به مردم.
ناشناس۱۴۰۵۹۹۸۰۳:۳۶:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۲۰
مرگ واسه همه حقه واسه بعضی ها واجب
ناشناس۱۴۰۵۹۹۶۰۳:۳۵:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۲۰
عجب که
ناشناس۱۴۰۴۶۸۸۱۱:۳۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۱۹
با فوت هر نفر سالمند، دولت ها بسیار سود خواهند کرد. چون دیگر نمی خواهد پول بازنشستگی و خدمات سلامت بدهند. به نظرم عدم کنترل کرونا در مراکز سالمندان می تونه عمدی باشه.
ناشناس۱۴۰۴۸۳۱۱۲:۳۵:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۱۹
اونا مشکل پرداخت پول ندارن برای ۴ تا بازنشسته
ناشناس۱۴۰۴۹۳۳۱۳:۳۳:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۱۹
مشکل کمبود کیت تست کرونا و دستگاه ونتیلاتور دارند و برای همین افراد مسن را به حال خود رها می کنند تا بمیرند.
عجایب شهر۱۴۰۶۰۴۳۰۷:۰۴:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۲۰
فکر کنم نیروهایی که در خانه سالمندان مشغول کار بودند جونشون رو گرفتن و در رفتن.
علی۱۴۰۴۷۱۲۱۱:۴۶:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۱۹
اسفندماه مطلبی خواندم که یکی از اهداف پنهانی ایجاد کرونا را خلاصی غرب از دست سالمندان پرهزینه و بی بهره اعلام کرد
عمران۱۴۰۴۷۲۶۱۱:۵۴:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۹
وااااای! بی خیال بابا! امریکا آب میخوره اگه یک ثانیه تو گلوش گیر کنه شما خبر میکنید؟ این همه ما مسائل مهم داخلی داریم، چه کار داریم در خانه های سالمندان در امریکا چه شده.
ناشناس۱۴۰۴۹۳۹۱۳:۳۵:۰۱ ۱۳۹۹/۱/۱۹
کرونا نشان داد که امریکا و کشورهای غربی مدعی پیشرفت و تکنولوژی چقدر عقب افتاده اند و این مسئله باید برای همگان تبیین بشود.
ناشناس۱۴۰۵۵۸۴۱۹:۳۳:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۱۹
چی گیر ما میاد؟اینو بگو
ناشناس۱۴۰۵۹۹۴۰۳:۳۴:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۲۰
همین که غربگرایان بفهمند امریکایی ها و اروپایی ها خیلی نایس نیستن دستاورد مهمی است.
ناشناس۱۴۰۶۰۰۰۰۳:۳۷:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۲۰
شما بگو با تبلیغ علیه ایران چی گیر اونا میاد به جواب سوالت میرسی
نا شناس۱۴۰۶۸۷۷۱۸:۴۸:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۲۰
البته کرونا نشان داد که تکیه گاه بشر در سختی ها علم و دانش است..
ناشناس۱۴۰۴۹۷۱۱۳:۴۶:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۱۹
کاملا درست است یک نمونه آزادی ۱۲۰۰۰ معتاد در تهران گیر دادین به ترامپ
ناشناس۱۴۰۶۶۹۵۱۶:۰۶:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۲۰
اسم آمریکا میاد چه فوری تقوا پیشه می شوند
ناشناس۱۴۰۴۷۳۰۱۱:۵۴:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۱۹
با اینکه میدانم طرفداران غرب الان بد و بیراه را شروع می کنند میگویم: در نظام سرمایه داری کسانی که در تولید ثروت نقشی ندارند و بلکه فقط مصرف کننده هستند مردنشان نه تنها بد نیست بلکه استقبال هم از آن میشود. البته که چنین چیزی رسما اعلام نمیشود ولی به آن عمل میشود.
ناشناس۱۴۰۴۷۶۱۱۲:۰۷:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
الحمدلله پیرهای ما هم رویین تن هستند!
ناشناس۱۴۰۴۹۵۲۱۳:۳۹:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
الحمدلله ما اینقدر مرام و معرفت داریم که پیرهای خود را به حال خود رها نمی کنیم تا بمیرند.
ناشناس۱۴۰۶۰۰۱۰۳:۳۹:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۲۰
پیرهای ما روئین تن نیستن ولی جوانان ما روئین تن هستند واز پیرها حمایت میکنن
ناشناس۱۴۰۴۸۸۶۱۳:۰۹:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۱۹
بابا آمریکا بده بد خیلی بد چرا سعی می کنید خودتونو با آمریکا مقایسه کنید.
ناشناس۱۴۰۴۹۴۹۱۳:۳۸:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۹
امریکا بیشترین مبتلایان به کرونا ویروس در جهان را دارد و رکود شدید اقتصادی باعث نابودی امریکا خواهد شد.
ناشناس۱۴۰۵۰۵۸۱۴:۲۹:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۱۹
آمریکا امکان تولید 1 میلیون کیت در هفته را دارد، برای همین هم می تواند 100 هزار مبتلا در روز را شناسایی کند و هزاران علت مرگ را تعیین می کند، ما روزی 10 هزار کیت تولید می کنیم پس روزی 1500-2000 مبتلا را شناسایی می کنیم و 100-200 علت مرگ را تعیین! و گرنه تعداد مبتلایان به خط مرزی ربط ندارد!
ناشناس۱۴۰۶۰۰۵۰۳:۴۱:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
دقیقا با همین سرعت که فرمودید هم میتونه کیتها و تجهیزات پزشکی سایر کشورها رو تو فرودگاهاشون هاپولی کنه
ناشناس۱۴۰۵۲۶۴۱۶:۰۵:۵۱ ۱۳۹۹/۱/۱۹
انشاءالله
ناشناس۱۴۰۴۹۰۹۱۳:۲۰:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۱۹
به مملکت خودمون بپردازید و جوری مطلب نزنید که اینطور القا بشه ما خوشحالیم از این مورد .
ناشناس۱۴۰۴۹۴۶۱۳:۳۶:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
امریکایی ها چرا از ورود کرونا به ایران خوشحال بودند و آنرا در جهت فشار حداکثری مفید می دانستند ؟!
ناشناس۱۴۰۵۷۹۷۲۲:۱۶:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۱۹
لطفا مرجع حرفتو بزار که ابراز خوشحالی کردن
ناشناس۱۴۰۵۸۹۹۰۰:۱۹:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
سخنان پمپئو در این مورد در اینترنت منتشر شده بود.
ناشناس۱۴۰۵۹۴۶۰۱:۲۹:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۲۰
المیادین بنقل از العالم بنقل از ..
ناشناس۱۴۰۶۰۰۶۰۳:۴۲:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
رجوع شود به سخنان چند روز پیشه جناب پمپئو
ناشناس۱۴۰۴۹۹۴۱۳:۵۴:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۱۹
هر وقت اشکالی از غرب بیان میشه یک عده میریزند که به خودمون بپردازیم! بابا خبره دیگه چرا بهت برمیخوره کابوی؟
ناشناس۱۴۰۵۱۸۶۱۵:۲۸:۳۰ ۱۳۹۹/۱/۱۹
هر موقع سطح زندگی و امکانات به میون میاد شما میگه به خودمون بپردازیم دو روی یک سکه
عمران۱۴۰۶۳۸۱۱۲:۱۶:۰۰ ۱۳۹۹/۱/۲۰
روزی چند نفر در امریکا تشنج میکنند هم خبر است، چند تا بچه در امریکا مشق شب ننوشته اند هم خبر است، فلان هنرپیشه چه رنگ لباسی پوشیده هم خبر است، حالا این طور خبرها به چه دردی میخورد؟ یک مرزی مشخصی وجود دارد بین خبر با ارزش و اخبار نا مرتبط و وقت حرام کن.
افشین۱۴۰۶۸۷۳۱۸:۴۱:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۲۰
از قدیم گفتند : عیبش همه گفتی هنرش نیز بگو. غرب در کنار معایب ، محاسنی هم داره ما باید اونا رو هم بشنویم و ازش درس بگیریم
ناشناس۱۴۰۵۰۶۸۱۴:۳۴:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۹
تا دو روز پیش که می گفتن چون خود امریکا را مبتلا نکرده پس خودش اینوساخته! الان از آمار تلفات امریکا ذوق می کنن وگزارش میدن که امریکا شکست خورد! هیچ جوابی هم نمیدن که بابا تا چند روز پیش یه چیز دیگه می فرمودید! آدم باید یه ذره صداقت داشته باشه چین باید به دنیا غرامت پرداخت کند ..
ناشناس۱۴۰۵۰۷۲۱۴:۳۵:۲۸ ۱۳۹۹/۱/۱۹
امریکا توسط صیهونیست های نژاد پرست اداره میشود لذا برای جان انسان ها ارزشی قائل نیستند. من در تعجبم که چرا اگر حقیقتی در مورد آمریکا گفته میشود چرا به یک عده بر میخورد.
ناشناس۱۴۰۵۱۷۶۱۵:۲۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۱۹
در جواب آن فرد محترمی که فرمودند که چرا بهت برمیخوره کابوی ،باید عرض کنم مردم از اخبار مربوط ، به آمریکا بهشون برنمی خوره بلکه ازبس تکراریه حالشون بهم میخوره ،رفیق
ناشناس۱۴۰۶۰۰۹۰۳:۴۷:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
پس چرا برعکسش که هر روز از رسانه های خارجی بر مردم ایران تحمیل میشه صادق نیست و کسی بهشون نمیگه بابا بسه مردیم از بس خالی بستید و تکرار کردید؟
ناشناس۱۴۰۵۱۹۴۱۵:۳۲:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۱۹
آسایش دوگیتی تفسیر این دو حرف است *** با دوستان مروت با دشمنان مدارا
ناشناس۱۴۰۶۰۰۷۰۳:۴۴:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
اون مال دشمنای قدیم بود که یه ذره مردونگی تو وجودشون بود دشمنان الان کاملا فرق دارن
ناشناس۱۴۰۵۲۲۱۱۵:۴۲:۴۱ ۱۳۹۹/۱/۱۹
کرونا .. .. .. عبرت است برای قدرت های دنیا که گوشه ای از زجری را که بر دیگران تحمیل می کنند بچشند و محافل علمی دنیا که هر پدیده ای را از عینک تفرعن پوزیتیویستی صرف نمی شود دید.
ناشناس۱۴۰۶۰۲۵۰۵:۳۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۲۰
مافکر کردیم امریکا یک کشور فوق پیشرفته است!
ناشناس۱۴۰۶۱۳۸۰۹:۲۳:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۲۰
امریکا شیطان بزرگ است و دشمن اصلی ما امریکاست غربی ها برای یک عده ساده لوح می خواهند امریکا را بی گناه جلوه دهند دشمنت را نشناسی مجبوری تاوان های سنگین بدهی
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 2. بالاخره مجلس مخالف برجام است یا موافق برجام!؟

 3. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 4. چگونه پاسخ به ترور به رفع تحریم ها کمک می کند؟

 5. یک راه سوم بین دو راهی انتقام

 6. اقدام راهبردی مجلس برای تغییر معادلات برجامی

 7. این تحلیل ها دام است !

 8. واکنش روحانی به طرح مجلس: بگذارید آن‌هایی که تجربه موفق دیپلماسی دارند، کارشان را انجام دهند

 9. شهادت محافظان برای اعتلای نظام/ از محافظ «رهبر انقلاب» تا محافظ «رئیس جمهوری» و «حاج قاسم» + تصاویر

 10. فریدون عباسی تهدید به افشاگری کرد/ در دولت یازدهم برای شهید فخری‌زاده مزاحمت ایجاد کردند

 11. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. وقتش که برسد خواهید دید ...

 14. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 15. رفتار دشمن را پر هزینه کنیم!

 16. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 17. خوزستان نمایشگاه بزرگ ناکارامدی مدیران

 18. ظریف: سردار سلیمانی همیشه در مقابل درد و دل‌هایم می‌گفت باید تحمل کنی/ می‌گویند ظریف جاسوس است/ قصدی برای کاندیداتوری در ۱۴۰۰ ندارم/ به امضای جان کری یا قسم اوباما اعتماد نکردیم

 19. گروگان گرفتن دیپلمات ایرانی در قلب اروپا

 20. روحانی: مصوبه دیروز مجلس را مضر می‌دانم/ در صنعت هسته‌ای از هر زمان دیگری قدرتمندتر هستیم/ به دلیل پروتکل‌های بهداشتی به مجلس نرفتم

 21. حراج آبروی طب سنتی در عطاری‌های متخلف

 22. سر چشمه شاید گرفتن به بیل ...

 23. رهاشدگی بازارها و وعده‌های بی‌نتیجه/ در جنگ اقتصادی غرب وزارت صمت کجاست؟

 24. غذاخوری‌های دانشگاه‌های خارجی چه امکاناتی دارند؟+تصاویر

 25. همدستان قاتلان شهید فخری زاده چه کسانی هستند؟

پربحث‌های هفته

 1. نشانه شناسی یک ترور؛ چشم های آبی، دندان های نیش

 2. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 3. اهداف ترور «فخری‌زاده» به روایت روزنامه لبنانی

 4. آژانس اتمی: توقف بازرسی‌ها بردی نصیب ایران نمی‌کند

 5. رسانه آمریکایی :موساد با پشتیبانی اطلاعاتی آمریکا اقدام به ترور فخری زاده کرده است 

 6. تحریف آشکار توییت رهبر انقلاب در سی ان ان !

 7. داستان تخیلی سرقت ۵۰ هزار فایل مخفی هسته ای از تهران !

 8. واکنش سازمان ملل به ترور دانشمند ایران

 9. واکنش تازه فرانسه به ترور شهید فخری‌زاده

 10. واکنش عادل الجبیر به ترور شهید فخری‌زاده

 11. بایدن: بر موضع خود برای بازگشت به برجام ایستاده‌ام

 12. واکنش نماینده روسیه به تصمیم اخیر مجلس درباره همکاری با آژانس

 13. توضیح ظریف درباره زمان و چگونگی افشای نام شهید فخری‌زاده

 14. ظریف: شرم آور است که برخی از ایستادن در برابر تروریسم خودداری می‌کنند

 15. سندرز: ترور «فخری‌زاده» غیرقانونی، تحریک‌آمیز و بی‌ملاحظه بود

 16. بایدن با پای آتل بسته ظاهر شد+عکس

 17. واکنش بحرین به ترور شهید فخری زاده

 18. ترامپ دست داشتن موساد در ترور شهید «فخری زاده» را تائید کرد

 19. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 20. اولین اظهار نظر بایدن درباره ترور شهید «فخری‌زاده»

 21. وزیر بحرینی: ما و اسرائیل در یک جبهه علیه ایران هستیم

 22. امارات جنایت ترور شهید «محسن فخری‌زاده» را محکوم کرد

 23. بایدن مصدوم شد/ واکنش ترامپ

 24. هیات سردبیری فایننشال تایمز: ترور فخری زاده، اقدامی خطرناک و خودسرانه

 25. جانسون: اولویت من جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی است

آخرین عناوین