سرقت میلیاردی در روزهای کرونایی از خانه یک بیمار

گروه اجتماعی الف،   3990117152

فرمانده انتظامی خراسان رضوی از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با سوء‌استفاده از موقعیت کاری خود اقدام به سرقت طلا و وجوه نقد به ارزش ۱۰ میلیارد ریال از خانه یک بیمار کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار محمدکاظم تقوی ‌گفت: در پی اعلام شکایت یکی از شهروندان مبنی بر سرقت مقدار قابل توجهی طلا و وجه نقد از گاوصندوق خانه مسکونی‌اش دستورات لازم برای پیگیری سریع پرونده صادر شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی در مشهد وارد عمل شدند و بررسی‌های اولیه آن‌ها حاکی از آن بود که سرقت از خانه مسکونی بدون هیچ‌گونه آثار تخریب بر روی قفل و بدنه گاوصندوق اتفاق افتاده است و این فرضیه سرقت توسط فردی که به محل رفت و آمد و آشنایی کامل داشته است را قوت بخشید.

وی اظهار کرد: تحقیقات بعدی پلیس قطعات پازل پیگیری پرونده را یکی پس از دیگری پشت سرهم قرار داد و با توجه به بیماری همسرش شاکی مشخص شد اقوام و آشنایان رفت و آمد چندانی با این خانواده نداشته‌اند و از سوی دیگر صاحبخانه برای انجام کارهای خانه و پرستاری همسر بیمارش، 2 کارگر نظافتی و یک پرستار استخدام کرده که این افراد به خانه مذکور در رفت و آمد بوده‌اند.

سردار تقوی افزود: دو کارگر و پرستار خانه به‌عنوان مظنون به پلیس آگاهی هدایت و تحقیقات از آن‌ها آغاز شد اما اظهارات این افراد نیز گره‌ای از حل مشکل باز نکرد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی با دقت نظر بیشتری تحقیقات خود را ادامه دادند و بررسی‌های علمی آن‌ها نشان داد شاکی در اتاق همسرش یک دسته کلید از تمامی قفل‌ها و گاو صندوق مخفی کرده و پرستار هر روز 12 ساعت در اتاق مذکور به‌سر می‌برده است.

وی بیان کرد:‌ بررسی‌های کارشناسان با زیر نظر گرفتن فرد مظنون ادامه یافت و در بازجویی به‌عمل آمده از وی، او نتوانست به پراکندگویی‌های خود ادامه دهد و اعتراف کرد با مشاهده دسته کلید وسوسه شده و اقدام به سرقت 10 میلیارد ریال طلاجات و وجوه نقد از داخل گاو صندوق کرده‌است.

سردار تقوی با اعلام اینکه متهم به مراجع قضایی معرفی و بنا به احکام صادره روانه زندان شد به شهروندان توصیه کرد: از اعتماد بی‌جا و دسترسی افراد به کلیدهای ساختمان و اسناد و مدارک پرهیز کنند و به‌خصوص افرادی که در خانه خود وسایل باارزش و گران‌قیمت دارند نسبت به نصب دوربین‌های کنترلی و تجهیزات بازدارنده از سرقت‌ها توجه بیشتری داشته باشند.