فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران: مردم باید همچنان در خانه بمانند

گروه سلامت الف،   3990115038 ۱۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار
فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران: مردم باید همچنان در خانه بمانند

فرمانده ستاد مقابله با کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز به ثبات و پایداری مورد نظر از نظر گسترش بیماری در تهران نرسیدیم، تاکید کرد: با شتابزدگی و عجله نباید تصمیماتی اتخاذ شود که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی را مخدوش کند. مردم باید همچنان در خانه بمانند و مسوولان نیز در ارتباط با همین راهبرد تصمیم‌گیری مقتضی داشته باشند. 

به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا زالی با بیان اینکه در تهران هنوز در تب و تاب استمرار بیماری قرار داریم، اظهار کرد: آمار بیمارانی که روزانه در تهران به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند و بیمارانی که در بخش‌های عادی و ویژه بستری می‌شوند نشان می‌دهد که شرایط ما هنوز به آن ثبات و پایداری مورد لزوم نرسیده است.

به گفته وی، مهمترین غفلتی که ممکن است در این شرایط رخ دهد این است که تصور کنیم بر این بحران توفق پیدا کردیم که این موضوع می‌تواند بسیار گمراه کننده و فریبنده باشد و اگر در این شرایط تصمیمات قاطعانه و کارآمد را بطور مستمر ادامه ندهیم ممکن است با شرایط بدتری مواجه شویم.

وی افزود: از اعمال طرح فاصله‌گذاری اجتماعی با شرایط مطلوبی که مورد نظر ما بود بیش از چندروزی نمی‌گذرد و هنوز ما با تکانه‌های بازگشت مسافران نوروزی روبرو نشدیم. البته موضوع نهفتگی این بیماری نیز داستان را قامض‌تر می‌کند.

دکتر زالی با تاکید بر این که مطلقا نباید با شتابزدگی و عجله تصمیماتی اتخاذ کنیم که طرح مهم فاصله‌گذاری اجتماعی را مخدوش کند، گفت: این که تصور کنیم به اوضاع کاملا مسلط شده و از ثبات کاری برخوردار هستیم و زودرس و با شتابزدگی این طرح را تحت شعاع قرار دهیم در واقع یک اشتباه بزرگ راهبردی است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود:  اگر تصمیماتی اتخاذ کنیم که با راهبرد ماندن در منزل در تناقض باشد مردم سردرگم می‌شوند. به نظرم الان خیلی زود است که بخواهیم تصمیماتی بگیریم که طرح فاصله گذاری اجتماعی را دچار اختلال کند هنوز زمان لازم است و باید در انتظار تکانه‌های بعدی باشیم. موضوع بازگشت مسافران نوروزی و افرادی که در مقطع زمانی فعلی دچار بیماری هستند اما دوره نهفتگی آنان به پایان نرسیده، از جمله این موارد است.

وی خاطرنشان کرد: در تهران هنوز شرایط به آن حد از ثبات نرسیده است که بخواهیم هر گونه تغییر جدیدی در اسلوب خدماتی انجام دهیم. هنوز خیلی زود است و این اقدام زودرس می‌تواند باعث بروز مشکلات شود. اگر در عرصه سلامت کشور با ساده انگاری به این موضوع بیندیشیم و این کاهش مراجعات بیماران در روزهای اخیر که به دلیل تعطیلات نوروزی و برخی مداخلات و محدودیتها رخ داده را نشانه تسلط بر اوضاع و یا مهار بیماری تصور کنیم؛ به تعبیری به جنگ احد می‌ماند.

دکتر زالی این بحران را یک جنگ تمام عیار دانست که اگر در این جنگ تمام عیار بیولوژیکی با ویروس کرونا مراقب نباشیم درست همان سناریوی تنگه احد برای ما پیش خواهد آمد و از موضع بسیار نامربوطی دچار صدمه بسیار شدید و شکست خواهیم شد.

براساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در خاتمه با بیان اینکه هنوز هم بخشی از بیمارستانها و مراکز درمانی در تهران اعم از بخش‌های عادی، اورژانس و ویژه در تسخیر این ویروس قرار دارند و تعداد زیادی از مبتلایان به این بیماری در آنها بستری هستند، تاکید کرد: باید خیلی مراقبت کنیم. مردم معمولا همکاری می‌کنند، اما  به طور طبیعی  بخشی از مشی مردم نیز در تعاقب تصمیم مسوولان است و امیدوارم که تصمیمات متناقض با  نظرات فنی و کارشناسی در این خصوص اتخاذ نشود.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۹۸۹۳۰۱۲:۵۴:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۱۵
تا تمام ایران قرنطینه نشود و مرز ها بسته نگردد تا موقع ریشه کنی ان در جهان مردم زیادی بیمار خواهند شد و جانشان را از دست خواهند داد کاری که اول میبایست با قم بکنند حالا باید با تمام ایران انجام پذیرد در غیر ان بیماری خیلی ها را از پا در خواهد اورد
ناشناس۱۳۹۸۹۶۹۱۳:۱۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۱۵
وقتی ادارات رو تعطیل نمی کنید من کارمند چطور می تونم در خانه بمونم؟؟؟!!!
ناشناس۱۳۹۸۹۷۲۱۳:۲۱:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۱۵
باشه
کامران دانی اذر۱۳۹۸۹۸۲۱۳:۳۱:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۵
فرمانده مقابله با کلانشهر تهران یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
رضا۱۳۹۹۱۰۴۱۵:۱۴:۳۰ ۱۳۹۹/۱/۱۵
پس چرا دولت داره ادارات رو دوباره باز میکنه؟ وزیر بهداشت چی کاره ست؟ چرا از جان و سلامتی مردم با قاطعیت دفاع نمیکنه؟
ناشناس۱۳۹۹۱۲۱۱۵:۲۹:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۱۵
وقتی از فردا باید رفت شرکت و ... چطوری میشه تو خونه موند !!!
ناشناس۱۳۹۹۲۱۵۱۷:۰۰:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۱۵
مشاغل آزاد و صنوف بله میتونن تا هر وقت دلشون خواست نرن مغازه.معلمین و اساتید و کارکنان بخش‌های آموزشی هم که بدستور دولت مرخصی بدون احتساب دارند.این وسط اما تکلیف سایر کارمندان که در هر ماه تنها ۲.۵ روز مرخصی استحقاقی دارن و مازاد بر این با توبیخ همراهه چی میشه؟؟؟چرا دولت تعطیلی رسمی اعلام نمیکنه؟؟؟
فرود۱۳۹۹۲۳۲۱۷:۲۵:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۱۵
يكي از مشكلات زبان فارسي اين است كه گوينده ميتواند حرف چند پهلو بزند. اقاي محترم شركت محل كار بنده مرا و بقيه همكاران را مجبور كرده فردا شنبه سر كار حاضر باشيم. بالاخره رفت ما به مصلحت روند كنترل بيماري هست يا نه؟ شركت ميتواند اجبار به حضور در محيط كاري كند يا خير؟ كسر حقوق مجاز هست يا نه؟
ناشناس۱۳۹۹۲۷۷۱۸:۴۸:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۱۵
به همه مردم پول بدید تا بمونن تو خونه.
ناشناس۱۳۹۹۴۶۳۲۲:۰۷:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۱۵
وقتي ادارات براي كار مردم باز هستند پس بايد مردم هم به ادارات مراجعه كنند يعني بيرون نرفتن مردم از منزل كشك
امیر۱۳۹۹۴۸۳۲۲:۲۳:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۱۵
خودتون..؟ شرکت دولتی و خصوصی دارن میگن بیاید سر کار
ناشناس۱۳۹۹۷۹۵۰۹:۰۷:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۱۶
داستان ایران وکرونا درایران با همه جای دنیا فرق داره. مثلا اول گفتند میخواهند اقتصاد ایران خراب کنند.الان هم معلوم نیست چه خبره؟ ادارات بازه کلا کارمندان وکارگران ضد کرونا هستند.
یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. کشوری که در آن هیچ خبر خوبی وجود ندارد !

 2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

 3. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

 4. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

 5. روایت خبرگزاری اصولگرا از نفوذ در دولت احمدی‌نژاد/ جزئیات اختلاف ایران و آمریکا در مذاکرات دوحه/ تناقض دولت رئیسی درباره وزارت بازرگانی

 6. مالیات ستانی در ایران نیازمند انقلاب است

 7. تهدید نماینده اصفهان : وزیر نیرو بداند ، ما نمی گذاریم طرح اجرا شود

 8. حکایت کارتخوان و پزشک

 9. بیانیه اعتراضی رتبه های برتر کنکور درباره مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

 10. بازگشت صف‌های دلار به میدان فردوسی |‌ ازدحام مردم در مقابل صرافی‌ها را ببینید

 11. فقط ۴۰ درصد سیستم مالیاتی ما هوشمند و کارآمد است

 12. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

 13. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

 14. بزرگنمایی اجتماع‌های سلام فرمانده اشتباه است

 15. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

 16. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

 17. سگ‌های ولگرد در قم جان پسر بچه ۶ ساله را گرفتند

 18. مقایسه سایپا شاهین و دنا پلاس

 19. سریال تکراری رسوایی‌های جنسی در ارتش اسرائیل

 20. اشتباه خطرناک سرباز تازه کار

 21. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

 22. تعارض منافع عامل مخالفت با راه اندازی سامانه مودیان/ چرا برای مالیات سراغ کسبه جزء و کارمندان می روند؟

 23. ایران چگونه یک اقتصادِ ضدتحریم را ایجاد کرد؟

 24. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

 25. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما