حزب‌الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است

گروه جهان الف،   3990114037 ۱۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
حزب‌الله عراق: پاسخ ما به هرگونه حماقت آمریکا غیرقابل تصور است

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه گروه‌های مقاومت عراق تأکید کرد: اگر واشنگتن مرتکب حماقتی شود٬ پاسخی به آن می‌دهیم که فکرش را هم نمی‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد در هفته‌های اخیر عراق شاهد تحولات گسترده‌ای بوده است، در این میان شیوع ویروس کرونا که بر همه جهان سایه گسترانده است، نتوانست مانع ادامه تجاوزات نظامی آمریکا علیه عراق شود و برخی اخبار حاکی از آن است که واشنگتن قصد دارد مواضع حشد شعبی را در مناطق مختلف این کشور مورد هدف قرار دهد و هم‌زمان با آن هم اخباری می‌رسد مبنی بر اینکه نیروهای آمریکایی بدون اجازه دولت عراق سامانه پدافند هوایی «پاتریوت» را در این کشور مستقر کرده‌اند، در همین راستا پایگاه خبری العهد مصاحبه‌ای با «محمد محیی» سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق انجام داده است.

محمد محیی در پاسخ به این سؤال که جریان اخبار مربوط به استقرار سامانه پاتریوت در عراق چیست و آیا این امر می‌تواند شاخصی بر قصد واشنگتن برای یک اقدام سنگین باشد و این‌که واکنش حزب‌الله عراق به این حرکت چه خواهد بود ابراز داشت: اغلب تحرکات امروز آمریکا در عراق مربوط به اتفاقات گذشته است که مهم‌ترین آنها تشدید عملیات‌های مقابله با نظامیان آمریکایی حاضر در عراق و نیز افزایش نفرت ملت عراق از حضور آنها در این کشور به‌شمار می‌آید، بنابراین واشنگتن قصد دارد با این تحرکات و راه‌اندازی یک جنگ روانی علیه عراق و توطئه‌چینی و شاید تلاش برای ضربه زدن به گروه‌های مقاومت و برخی شخصیت‌های ملی و امنیتی که دربرابر پروژه‌های ایالات متحده ایستادگی می‌کنند٬ حضور نظامی خود را در عراق تحمیل و تمدید کند.

وی ادامه داد: اطلاعاتی که ما در یکی از بیانیه‌های خود منتشر کردیم حاکی از آن است که نظامیان آمریکایی قصد انجام یک عملیات نظامی علیه نیروهای امنیتی و حشد شعبی و تعدادی از گروه‌های مقاومت عراق را دارند و ما درباره این اقدام و پیامدهای این عملیات جنایتکارانه هشدار داده‌ایم. امروز واقعیت این است که آمریکا تلاش می‌کند اهداف سیاسی موردنظر خود را بر دولت عراق تحمیل کند؛ این امر یک کودتای سیاسی به‌شمار می‌رود و واشنگتن سعی دارد تا آن را با روش نظامی از خلال تحت فشار قراردادن احزاب سیاسی و گروه‌های مقاومت که در برابر پروژه‌های ایالات متحده در عراق ایستادگی می‌کنند٬ به انجام برساند.

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در پاسخ به این سؤال که آیا عرصه عراق تا این حد ضعیف شده که آمریکا بتواند هرزمان آن را مورد تهدید قرار دهد تصریح کرد: ایالات متحده از خلال حضور نظامی در عراق٬ بر وضعیت امنیتی و نظامی این کشور مسلط شده است و به خود اجازه می‌دهد در تصمیم‌گیری‌های سیاسی کشور و دولت و برخی احزاب نیز مداخله کند. در داخل کشور نیز برخی طرف‌ها وجود دارند که با پروژه‌های آمریکایی همکاری و هماهنگی دارند؛ بنابراین نتیجه این شده است که در زمان حاضر عراق از نوعی بی‌ثباتی رنج می‌برد و بحران شیوع ویروس کرونا نیز در این شرایط مزید بر علت شده است. در زمان حاضر کشور دچار بحرانی شده که آمریکا در این بحران نقش اول را ایفا کرده است و همچنین تلاش می‌کند از معضل شیوع کرونا در عراق نیز جهت تحقق اهداف سیاسی و امنیت خود در این کشور سوءاستفاده کند.

محمد محیی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که واکنش گروه‌های مقاومت عراق در برابر تهدیدات آمریکا چه خواهد بود اظهار داشت: مواضع مقاومت در این راستا کاملاً روشن است و نیازی به توضیح ندارد؛ ما بارها اعلام کرده‌ایم که حضور نظامی آمریکا در عراق کاملاً غیرقانونی است و این حق ملت است که در برابر آن ایستادگی کند. ما به‌عنوان گروه‌های مقاومت عراق آمادگی کامل برای مقابله با هرگونه تحرکات آمریکا چه تجاوزات نظامی باشد و چه اصرار بر ابقای نظامیان خود در عراق٬ داریم.

وی خاطرنشان کرد که امروز کتائب حزب‌الله عراق هدف اصلی آمریکا بوده؛ چرا که این گروه کابوس واشنگتن و مانع اجرای پروژه‌های آن در عراق است. شاید آمریکا دچار این توهم شده است که اگر کتائب حزب‌الله را مورد هدف قرار دهد می‌تواند به وجود ما پایان دهد و در نهایت به‌طور کامل بر عراق مسلط شود. همچنین ایالات متحده در توهمات خود گمان می‌کند که پس از جنایت ترور سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» می‌تواند علیه مقاومت جسور و گستاخ شود. اما این ارزیابی‌های واشنگتن کاملاً غلط و مبتنی بر یک چشم‌انداز اشتباه از وضعیت عراق است.

محمد محیی ادامه داد: آمریکا بداند اگر مرتکب حماقتی مشابه حماقت‌های قبلی شود٬ با یک واکنش سخت از جانب گروه‌های مقاومت عراق و به‌ویژه کتائب حزب‌الله و همه فرزندان ملت عراق مواجه خواهد شد. شدت این واکنش به گونه‌ای خواهد بود که آمریکا نمی‌تواند آن را پیش‌بینی کند و همه پایگاه‌هایی را که از نظر خودش امن است به‌طور کامل مورد هدف قرار می‌دهیم.

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق در پاسخ به مطلب بعدی درباره اینکه اخیراً آمریکا درباره حملاتی که به سفارت واشنگتن در بغداد و نیز مواضع ایالات متحده در این کشور می‌شد٬ کتائب حزب‌الله را متهم می‌کند تأکید کرد: کتائب حزب‌الله از سال 2009 در لیست تروریسم ایالات متحده قرار گرفته است؛ اما این موضع به هیچ وجه نمی‌تواند ماهیت اهداف و فعالیت‌های آن را تغییر دهد.

محمد محیی ابراز داشت: کتائب حزب‌الله از زمان اشغالگری آمریکا در عراق٬ در تلاش برای اخراج نظامیان آن بوده و در این امر نقش بزرگی داشته است. امروز آمریکا می‌داند که کتائب حزب‌الله بزرگترین مانع در برابر پروژه‌های آن در عراق است و به همین دلیل تلاش می‌کند همواره با بهانه‌های مختلف آن را مورد هدف قرار دهد. ما در دوره اخیر همواره شاهد تجاوزات جنایتکارانه آن علیه نیروهای مقاومت عراق در مرزهای سوریه و نیز داخل کشور بوده‌ایم. ما در سخت‌ترین شرایط مبارزه کرده‌ایم و این تحرکات ایالات متحده تنها عزم و اراده ما را قوی‌تر می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که "آیا اکنون در برابر سناریوی یک جنگ نامحدود برای بیرون راندن آمریکایی‌ها در منطقه قرار داریم" گفت: اگر واشنگتن اصرار به ماندن در عراق داشته باشد معادله مقاومت علیه آن تحمیل خواهد شد. این مقاومت ما از زمانی آغاز شد که فهمیدیم آمریکا قصد ماندن در عراق را دارد و بنابراین از دولت و پارلمان و احزاب سیاسی خواستیم تا چارچوب‌های سیاسی و دیپلماتیک لازم جهت اخراج آمریکایی‌ها از کشور را اتخاذ کنند. پارلمان نیز مصوبه اخراج نظامیان بیگانه از کشور را تصویب کرد اما می‌بینیم که واشنگتن همچنان این تصمیم را نادیده می‌گیرد و نیز احترامی برای درخواست دولت عراق از سازمان ملل برای پایان دادن به حضور ائتلاف آمریکایی موسوم به مبارزه با تروریسم در عراق٬ قائل نیست.

محمد محیی اضافه کرد: این امر نشان می‌دهد آمریکا قصد خروج از عراق را ندارد و بنابراین صراحتاً اعلام می‌کنیم که اگر آمریکا از عراق بیرون نرود با واکنش قاطع مقاومت و ملت عراق مواجه خواهد شد.

سخنگوی کتائب حزب‌الله عراق درباره تصمیم حشد شعبی برای پایان دادن به حضور آمریکا در منطقه خاطرنشان کرد: ایالات متحده جنایات زیادی در عراق و نیز منطقه مرتکب شده است که بزرگترین جنایت آن ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس بود. ما تأکید می‌کنیم که واشنگتن برای این جنایت بهای گزافی پرداخت خواهد کرد و در پاسخ به آنها تنها به اخراج آمریکایی‌ها از عراق اکتفا نمی‌کنیم؛ بلکه آنها را از کل منطقه بیرون خواهیم کرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۹۷۷۹۳۱۵:۳۸:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۱۴
نهایت میتونید به خدا تو قیامت شکایت کنید. تو عالم دنیا هیچ کاری نمیتونید بکنید. میدونید؟ هیچ کاری.
ایرانی۱۳۹۷۸۰۳۱۵:۴۲:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ترامپ الآن دنبال یه بهانه است تا وضعیت بحرانی آمریکا را کم اهمیت جلوه بده و افکار عمومی آمریکا و جهان را به سوی خاورمیانه ببره. عجب منطقه ایه این خاورمیانه هر کدام از قدرت ها که به مشکل داخلی و افکار عمومی برخورد میکنه یه حمله ای به خاورمیانه انجام میده و مشتی از مردم میکشه و زیر ساخت ها ویران میکنه بعد دستشو به عنوان پیروز میبرن بالا و غائله رو پایان میدن.
ناشناس۱۳۹۷۸۳۹۱۵:۵۹:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ماشالا
ناشناس۱۳۹۷۸۴۲۱۶:۰۱:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
بزرگترین اشتباه مسؤلین. این بود که پس از شهادت رساندن سردار علیرغم سردادن شعار انتقام سخت به شلیک چند موشک بسنده شد. والان امریکا پرروتر شده. و خون سردار علی. الظاهرسرد. شده. وانگیزه ای. که ریشه در وجدان مردم دنیا از این جنایت. داشت و انزجار تنفر داشت بایدریشه. امریکا را. در منطقه. می. کندند
ایلامی۱۳۹۷۹۵۹۱۶:۴۸:۰۱ ۱۳۹۹/۱/۱۴
انتقام سخت میگیرید؟!
ناشناس۱۳۹۸۰۷۸۱۷:۴۵:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۱۴
مادر امریکای حرامزاده را به عزایش بشونید دیگه.
ناشناس۱۳۹۸۰۹۰۱۷:۵۲:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱۴
شما چرا زمان صدام پیدا نبودید..
ناشناس۱۳۹۸۰۹۴۱۷:۵۶:۲۲ ۱۳۹۹/۱/۱۴
یاد اون وزیر صدام افتادم که میگفت درصورت حمله آمریکا ، عراق را گورستان آمریکآ یی ها میکنیم .
ناشناس۱۳۹۸۲۸۵۲۱:۵۹:۰۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
شما به جای اینکه به امریکا گیر بدید، تکلیفتون را با خودتون مشخص کنید، نمیشه هم آمریکا بره و هم بمونه چون از پس داعش بر نمیایید. به نظر من باید امریکا بره بزاره به جون هم بیفتید. یادتون رفت که داعش تا چند کیلومتری بغداد اومده بود و رعب و وحشت گرفته بودید!
ناشناس۱۳۹۸۴۵۰۰۰:۵۹:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۱۵
البته همين امريكا بود كه به حكومت ديكتاتور عراق صدام حسين پايان داد
نجیب۱۳۹۸۵۷۹۰۶:۰۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۱۵
آره خداوند و انتقام خون دویست و پنجاه هزار شهید ما این وسط هیچ کاره بودند!!!!

پربحث‌های هفته

 1. ایران به سرعت پیر می‌شود و مسوولان فقط نگاه می‌کنند !

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 4. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 5. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 6. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 7. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 8. از لواسان به جماران بازگردید !

 9. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 10. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 11. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 12. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 13. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 14. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 15. واکنش قالیباف به اظهارات تازه ترامپ

 16. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 17. قرعه‌کشی خودرو یک شوخی تلخ با مردم است

 18. پیروز بازی شطرنج خودروسازان با بازار کیست؟

 19. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 20. یک عکس؛ یک شرح | اسب نجیب ایران خودرو !

 21. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 24. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

 25. اعتبارنامه‌ها و انتظار از مجلس انقلابی

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین