حواسمان به صنعت پس از کرونا هم باشد

گروه اقتصادی الف،   3990114020

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی با بیان اینکه کرونای اقتصادی مشکلی است که در سال جاری می‌تواند مانعی برای تولید و جهش تولید شود، گفت: باید برای جلوگیری از مشکلاتی که در اثر کرد.شیوع این بیماری در حوزه اقتصاد ایجاد می شود، برنامه ریزی کرد.

عماد مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری همواره با هدف ایجاد حرکت مثبت در کشور انجام می‌شود که در مجموع یک خط مشی برای جامعه هدف شعار روشن می‌کند.

وی افزود: در سال گذشته وضعیت اقتصادی کشور برای بخش تولید خوب بود، چراکه با توجه به افزایش نرخ ارز قطعا واردات کمرنگ شده و اقبال به تولید داخل نمایان و چشمگیر شد.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: متاسفانه مشکلات جنبی کشور از جمله عدم صادرات نفت توسط دولت و ارزآوری منجر شد تا فشارهای همچون فشارهای مالیاتی و تامین اجتماعی به تولیدکنندگان مضاعف شود.

مردانی با بیان اینکه امسال نیز با گذشت کرونا و سپری شدن دوره آن، کرونای اقتصادی خطر جدی‌تری است که بخش تولید را تهدید می‌کند، اضافه کرد: در سال 97 بالغ بر 33 هزار تن حجم واردات کشور از چین بوده و چین شریک اول تجاری ایران محسوب می‌شود، اما مدتی است که به دلیل انتشار کرونا، انتقال کالا از چین به ایران محدود شده و بخش عمده‌ای از 8 هزار ثبت سفارش استان مرکزی در سال گذشته، شامل مواد اولیه و ماشین آلات کارخانجاتی بوده که از چین وارد می‌شده و این شرایط می‌تواند صنایع را در خصوص تامین مواد اولیه و ماشین آلات دچار مشکل کند.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط لازم است با یک بررسی عمیق و مناسب این تهدید را پشت سر گذاشت چراکه در سال جاری این موضوع یک تهدید جدی برای کشور و صنعت و تولیدکننده محسوب می‌شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی استان مرکزی بیان کرد: تامین منابع درآمدی دولت از محل مالیات و پر کردن چاله‌های دیگر از جمله تامین اجتماعی یک بخش از موانع جهش تولید است و کرونای اقتصادی نیز موضوع دیگری است که می‌تواند مانع جدیدی برای تحقق جهش تولید باشد، اما در نهایت باید منتظر اقدام دولتمردان برای پیشگیری از کرونای اقتصادی بود بویژه اینکه استان مرکزی یک استان صنعتی با خانواده کارگری بزرگ است و ممکن است مسائل مربوط به صنعت تبدیل به تعطیلی واحدهای صنعتی یا بحران‌های کارگری و این قبیل مسائل شود.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

  2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

  3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

  4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

  5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

  6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

  7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

  8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

  9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

  10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

  11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

  12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

  13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

  14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

  15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

  16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

  17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

  18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

  19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

  20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

  21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

  22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

  23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

  24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

  25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

  پربحث‌های اخیر

   آخرین عناوین