کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون نفر

گروه اقتصادی الف،   3990113033 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه برای ۳ میلیون نفر کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی اختصاص دادیم، از مصوبه ۷۵ هزار میلیاردی برای پداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی خبر داد.

کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون نفر

 به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت اظهار داشت: از مردم عزیز و بزرگوار ایران متشکریم که در این ایام به مصوبات ستاد مقابله با کرونا و دولت توجه کردند و در خانه ماندند.

وی افزود: این ایام برای مردم ایران به دلیل تعطیلات سال نو،  ایام بسیار پر ترددی بوده چراکه عید نوروز جزو سنت‌های ایران است و مردم انصافا کار بزرگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با در خانه ماندن انجام دادند.

جهانگیری اظهار داشت: وزیر راه امروز در گزارشی اعلام کرد که سفرهای ریلی، هوایی و زمینی کاهش داشته است به گونه‌ای که سفر با قطار 94 درصد، اتوبوس 75 درصد و هواپیما 70 درصد کاهش داشته و سفرهای جاده‌ای نیز سیر نزولی داشته است.

وی با بیان اینکه حجم کاهش سفرها اتفاق مهمی است، خاطرنشان کرد: به صورت طبیعی مردم ایران در این ایام به طبیعت می‌رفتند اما ترجیح دادند امروز در خانه بمانند و گزارش‌هایی هم که در سراسر کشور به ما ارائه شده حکایت از همین مسأله داشته که ما در این باره از مردم تشکر می‌کنیم.

**امیدواریم نحسی کرونا هم از مردم ایران دور شود

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: امیدواریم نحسی کرونا هم از مردم ایران دور شود، ان‌شاءالله.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ‌اول همین هفته از یکی از بیمارستان‌های تهران بازدید کردم. مثلاً بیمارستان امام حسین(ع) که روزی 237 تخت بیمار بستری بود به حدود 30 تخت کاهش یافته است. البته این جدای از تخت‌هایی است که جدیدا اضافه کرده‌اند که در صورت ضرورت بتوانند استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه روند به سمت بهتر شدن می‌رود گفت: با همکاری مردم و همه دستگاه‌ها انسجام بزرگی شکل گرفته و دستگاه حاکمیتی نیروهای مسلح، صدا و سیما و همه دستگاه‌های دولت پای کار آمدند.

**تیم‌هایی برای بررسی تبعات کرونا تشکیل شود

جهانگیری با بیان اینکه موضوع اصلی کشور مسأله کرونا و سلامت مردم است، گفت: دولت با این اولویت پیش می‌رود درست است که کرونا تبعات بسیار زیادی در بخش اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت. من از دانشگاهیان و نخبگان کشور دعوت می‌کنم که در خصوص تبعات کرونا هم اکنون تیم‌هایی تشکیل داده و کار کنند و نظراتشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در اختیار دولت قرار دهند تا بتوانیم برای بعد از کرونا با توجه به اتفاقاتی که می‌افتد برنامه های بیشتری تهیه کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه دولت در بخش اقتصادی در شرایط سختی به سر می‌برد، خاطرنشان کرد: مردم ایران شرایط دولت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بهتر از بقیه می‌دانند. دولتی که به هر حال در مقابل تحریم‌های ظالمانه آمریکا قرار گرفته و مهم ترین منابع درآمدی کشور که نفت و صادرات غیر نفتی بوده به دلیل فشار آمریکا با کاهش رو به روز شده و بخش زیادی از منابع درآمدی سال‌های گذشته از دست داده و این از دست دادن منابع درآمدی اثر خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ روی تأمین نیازهای مردم و بودجه دولت گذاشته است.

وی ادامه داد: تلاش دولت این است که با شرایط تحریم بتواند کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به نحوی مدیریت کند که بودجه منابع خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تأمین کرده چراکه عملکرد سال 1398 در بودجه از نظر منابع درآمدی به هزینه خوب بود و حتی در شورای هماهنگی تصویب کرده بودیم سقف بودجه تا 386 هزار میلیارد تومان نسبت به مصوب یعنی 448 هزار میلیارد تومان کاهش یابد ولی عملا آن چیزی که اتفاق افتاد 441 هزار میلیارد تومان بود.

جهانگیری تصریح کرد: مبنا این بود که دولت راهکارهایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیدا کند تا منابع بیشتری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست آورد تا تعهدات و مطالبات را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پرداخت کند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: امروز وزیر نفت گزارش کرد که ما سال گذشته در چنین ایام حدود 100 میلیون لیتر هزینه مصرف بنزین داشتیم و الان چیزی حدود 42 میلیون لیتر بنزین مصرف داریم. ظرفیت پالایشگاه‌ها یک مسأله جدی است و تولید بنزین یک مسأله اصلی است.

وی افزود: قیمت‌های نفت خام به شدت کاهش یافته و این کاهش بر روی فرآورده‌های نفتی هم اثر  گذاشته و بنزین، گازوئیل و بقیه فرآورده‌ها جزو مسائلی که با این حجمی که الان ذخیره می‌شود باید برای آن راهکار جدی پیدا کنیم تا بتوانیم بفروشیم و منابع مورد نیاز بخش‌های مختلف تأمین شود.

**تمرکز اصلی دولت تامین منابع ارزی و ریالی برای سال 99 است

جهانگیری تصریح کرد: به هر حال تمرکز اصلی دولت بر این است که بتواند منابع ارزی و ریالی برای سال 99 تأمین کند چراکه به این نیازها هم اضافه شده است و همه بنگاه‌های اقتصادی به شدت آسیب دیده‌اند. بخش وسیعی از کشور در بخش خدمات و تولید محدودیت‌هایی اعمال کرده‌ایم. ما برخی محدودیت‌هایی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعمال کنیم.

وی با بیان اینکه طبق شرایط طبیعی کرونا کارهای اقتصادی ضعیف می‌شود، گفت: حدود 100 میلیارد تومان هفته گذشته تصویب شد که به صورت تسهیلات پرداخت شود. خود مردم افرادی که می شناسند نیازمند هستند معرفی کنند. در فضای مجازی روزهای گذشته صحبت‌های یک پیرمرد منتشر شد که می گفت من می‌خواهم برای فرزندم پنیر بخرم و ندارم. هر انسانی وقتی اینها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌شنود دلش به درد می‌آید. این که کسی به موادی نیاز داشته باشد و نتواند تأمین کند.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما برای این افراد از نظر خود فکر کرده‌ایم. یعنی 3 میلیون نفری که هیچ جا مشغول نیستند و کارهای حاشیه‌ای و فروش جزئی با یک گاری داشتند و اکنون کار خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده‌اند بین 200 تا 600 هزار تومان ماهانه دریافت خواهند کرد تا زندگی این افراد آسیب نبیند. این گونه افراد اگر معرفی شوند قطعا وزارت تعاون مورد پوشش قرار خواهد داد.

**برای ۳ میلیون نفر کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی اختصاص دادیم

جهانگیری از خیرین جامعه خواست در روزهای فعلی به افراد نیازمند که ممکن است از چشم دولت دور نگه داشته‌اند و دولت نتواند شناسایی کند کمک کنند و نگذارند این قشر آسیب ببینند و نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی باید این افرادی که تحت پوشش نیستند را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز مورد پوشش قرار دهد.

وی ادامه داد: ما حتی برای بنگاه‌های کوچک و متوسط به بالا هم که آسیب دیده‌اند فکر کرده‌ایم و 75 هزار میلیارد تومان با سود 12 درصد طی دو سال پرداخت در نظر گرفته‌ایم و امیدواریم کسی بیکار نشود.

معاون اول رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما 5 هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری کمک کردیم تا بتواند این گونه افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تحت پوشش قرار دهد.

جهانگیری تصریح کرد: کالاهای مورد نیاز بخش بهداشت و نیازهای ضروری مردم تأمین شده و فردا در جلسه ستاد اقتصاد در مورد تأمین ارز 4 هزار و 200 تومانی بحث خواهیم کرد تا کالاها تأمین و در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: اگر گفته می شود در برخی از کالاها از ذخایر استفاده می‌کنیم چنین چیزی صحت ندارد؛ چراکه دغدغه‌ای نداریم و همین الان ورودی‌هایی که بنادر داریم بیش از ذخایر مورد نیاز ما است.

دیدگاه کاربران

علی۱۳۹۶۴۷۰۱۳:۳۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۱۳
200 هزار تومان واقعا مضحکه. ما یک خانواده 3 نفره بسیار کم مصرف هستیم. هر دو روز یکبار به سوپرمارکت مراجعه و حداقل خرید ما 100 هزارتومان است. آقای جهانگیری ظاهرا خرید منزل رو تیم حفاظتیشون انجام میدن که از قیمت ها بی خبرن. ضمنا به خاطر گرانی مواد ضد عفونی کننده از وایتکس رقیق شده استفاده میکنیم. این یعنی حداقل هزینه کردن.
ناشناس۱۳۹۶۴۸۰۱۳:۳۶:۵۱ ۱۳۹۹/۱/۱۳
هم دولت و هم مردم و هم خیرین باید به فکر باشند. به افرادی که ممکنه نتونن نیازهای اولیه خودشون رو در این مدت تهیه کنن کمک کنند.
ناشناس۱۳۹۶۵۴۶۱۴:۳۳:۰۰ ۱۳۹۹/۱/۱۳
دولت باید سامانه ای راه بیاندازد ببینیم به چه کسانی کمک شده؟!! همه می‌گویند ما یارانه نگرفته ایم. پس این پول ها چه شده. مرتب از دولت پرسش کنید
آریابان۱۳۹۶۶۴۴۱۵:۴۹:۱۸ ۱۳۹۹/۱/۱۳
درسته که ماهانه 200 هزار تومان حتی بیشتر است از 4 ماه یارانه !!!!! و درست است که«کاچی به از هیچی»ولی آیا واقعا پرداخت این مبلغ در ماه میتواند کدوم گره از این درماندگان را بگشاید ؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۳۹۶۷۲۹۱۶:۵۷:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۱۳
متاسفانه در کشور ما نظام حمایت اجتماعی سیستماتیک وجود ندارد دولت وظیفه دارد بانک اطلاعاتی از وضعیت خانواده ها داشته باشد که این بانک اطلاعاتی باید بصورت روزانه به روز گردد و شامل اطلاعات دقیقی از میزان درآمد خانواده، شغل ، تعداد افراد تکفل، محل سکونت و نوع محل اقامت (مالکیت، اجاره)، نوع و تعداد وسایل نقلیه و .. باشد. در موارد این چنینی که کشور دچار بحران می شود صرفا این بانک اطلاعاتی دقیق می تواند کمک نماید تا حمایت های دولتی در اختیار نیازمندان واقعی قرار گیرد. برای ایجاد این بانک اطلاعاتی باید به جای شناسنامه کارتی مشابه کارت ملی تحت عنوان کارت خانواده توسط سازمان ثبت احوال ایجاد شود و با رویدادهای زندگی افراد نظیر تولد، ازدواج و فوت به روزرسانی شود
ناشناس۱۳۹۶۷۵۵۱۷:۲۹:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۱۳
قیمت بنزین سال گذشته چقدر بود امسال چقدر است قیمت بنزین در فوب خلیج فارس چقدر است شما که همه چیز را با اروپا و امریکاو کشور های خلیج فارس می سنجید بنزین چه قیمتی دارد ؟؟؟البته برای درآمد و هزینه مردم تحلیل خاص خودتان را دارید درآمد با ریال هزینه به دلار ؟؟؟؟
ناشناس۱۳۹۶۷۷۶۱۸:۰۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۱۳
مواظب باشیددوباره گوشت را دادید دست .. این پولها نرود وردست دلارهای ۴۲۰۰ تومانی به نام ملت به کام مدیران فامیل باز
ناشناس۱۳۹۶۸۰۲۱۸:۳۷:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۱۳
در ایام کرونا دولت دروغگو وظالم آمریکا به هر فردی که به سن قانونی رسیده هزار دلار و به افراد زیر سن قانونی هفتصد دلار پرداخت میکند . یعنی به ترتیب 15 میلیون و 10 میلیون تومان .
ناشناس۱۳۹۶۸۵۵۱۹:۴۵:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۱۳
با یک خانواده ۴ نفره بیمه ندارم حساب بانکی اصلا ندارم چون روز مزد هستم بعضی روزها هم اصلا کار گیرم نمیاد که روز مزد باشم با کرونا هم که کلا بیکار شدم زن و بچه ام رو بردم خونه پدرم چون توان تامین نون خونه ام رو ندارم این پولی که آقایون با افتخار اعلام می کنند لطفا شفاف سازی کنید
ناشناس۱۳۹۶۹۰۰۲۰:۳۹:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۱۳
به من هم دولت ماهی ۶۰۰۰۰۰ تومان بدهد
ناشناس۱۳۹۶۹۳۳۲۱:۱۲:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۱۳
یارانه روستای ..در ..بابت دزدی بنزین از خط لوله شکسته شده و نقض ظوابط قرنطینه برای یک ماه یا بیشتر باید قطع شود
ناشناس۱۳۹۷۰۱۴۲۲:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱۳
من هیچی ندارم به من که ندادند از من هم بدتر هم هست اونا هم نگرفتند به کی دادند معلوم نیست
شهرام۱۳۹۷۰۲۴۲۳:۰۸:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۱۳
گران فروشی بنزین توسط دولت
م.ر۱۳۹۷۰۲۸۲۳:۱۴:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۱۳
آقای معاون برای سه میلیون نفر خجالت بکشید کرونای بدتر دولت شماست که زود تمام بشود ودست ازسر مردم بردارد.همین
ناشناس۱۳۹۷۱۳۴۰۱:۰۸:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۱۴
ایشون جزء کسانیست که با .. بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد
ناشناس۱۳۹۷۱۶۰۰۱:۴۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱/۱۴
همه مسوولين دولتي هر چند وقت يكبار همين جملات را در سخنراني هاي خود بيان ميكنند الان بيش از يكماه هست كه رييس جمهور گفته ،بعد سخنگوي دولت گفته ،بعد رييس بر نامه وبودجه اعلام كرده،بعد وزير رفاه گفته والان معاون اول مي گويد واقعا چقدر ملال آور است اقدامي كه هنوز معلوم نيست كي اجرايي كنند بارها وبارها براي اعلام وجود كردن يك خبر را مرتب اعلام مي كنند بدون عمل وبدون اقدام
ناشناس۱۳۹۷۲۰۵۰۲:۴۲:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
برابر با 12 دلار و چقدر بزرگ نمایی برای 200 تومن
امیر۱۳۹۷۲۱۴۰۳:۰۲:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۱۴
۶۰۰ هزار تومن چه خبره مگه می‌خوان جزیره تفریحی بخرن، مثل اینکه نمی‌دونید همه چی چقدر ارزون شده!
ناشناس۱۳۹۷۲۸۳۰۸:۴۸:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۱۴
سری پیش که قبل عید پرداخت کردن من شخصی رو میشناسم که هیچی نداره حتی حقوق ماهیانه صدهزار تومنی ولی خودم پیگیریش کردم دیدم واریز نشده! پس به کی دادین؟ دوما با دویست سیصد تومن شما واقعا میشه یه ماه نون خالی خرید؟؟؟؟ به چی بدن؟
ناشناس۱۳۹۷۶۰۶۱۳:۰۹:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۱۴
یه دروغ دیگه. از کمک های قبلی بگین که چقدر داده شده.
ناشناس۱۳۹۷۶۹۱۱۴:۰۵:۳۱ ۱۳۹۹/۱/۱۴
کسب و کار های شغل آزاد مغازه دارها بازاریان تولیدی های کوچک بسیار آسیب دیدن این اصناف چندین ماه کارشان کساد است به امید رونق شب عید که متاسفانه امسال شب عید نداشتیم. برای دو تا سه ماه آینده هم احتمالا کاسبی کساد خواهد بود درصورتی که این قشر حقوق بگیر نیستند و درآمدشان از کسب روزانه است ولی هزینه های زندگی از قبیل خوردوخوراک و اجاره و قسط و وام و تورم هر روز بیشتر میشود اگر دولت به صورت فوری و ضرب العجلی اقدام مناسب و راه حلی اساسی راانجام ندهد یقینا سیل عظیم ورشکستگی و بیکاری و مشکلات عدیده اجتماعی پس از آن را شاهد خواهیم بود امیدواریم اقدامات لازم نوشدارو پس از مرگ نباشد.

پربحث‌های دیروز

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 3. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 4. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 5. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 6. اعتراض به برخی اعتبارنامه ها/ آغاز گروکشی برخی منتخبان

 7. واشنگتن: ایران و روسیه در ناآرامی‌های آمریکا دست دارند

 8. تهدید نماینده تهران بعد از اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون

 9. ابلاغ دستورالعمل قیمتی ۸ خودروی دیگر ایران خودرو؛ افزایش قیمت از ۴ تا ۴۸ درصد

 10. تایید اعتبارنامه منتخبان مجلس یازدهم؛ رد «تاجگردون و دلخوش» در مرحله اول/ «زاکانی و پیرهادی» تایید شدند

 11. پرورش الاغ

 12. حمله ماشین پلیس آمریکا به معترضان

 13. چه کسانی قیمت پراید را تا ۹۰ میلیون تومان بالا بردند؟

 14. نظر رئیس جدید مجلس درباره مذاکره با آمریکا

 15. آخرین قیمت خودروها در بازار / پژو ۲۰۶ به ۱۱۸ میلیون رسید

 16. ادعای نماینده مجلس: به علت اعتراض به اعتبارنامه «تاجگردون»‌ تهدید مسلحانه شده‌ام

 17. جلسه علنی مجلس شورای اسلامی - ۱۱ خرداد

 18. وزارت خارجه ایران خطاب به مقامات آمریکا: صدای مردم‌تان را بشنوید

 19. قالیباف: مجلس یازدهم بنای تقابل و مچگیری ندارد/ قوه مقننه پیگیر حقوق مردم است/ ۴ رویکرد تحول در مجلس؛ شفاف سازی، هوشمندسازی، مردمی سازی و کارآمدسازی

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. قانون، قاتل رومینا!؟

 3. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 4. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 5. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 6. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 7. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 8. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 9. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 10. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 11. پلیس آمریکا شهروند سیاه‌پوست را خفه کرد/ شهر به آتش کشیده شد

 12. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 13. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 14. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 15. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 16. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 17. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 18. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 19. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 20. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 21. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 22. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 23. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 24. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 25. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

پربحث‌های اخیر

  آخرین عناوین