قطر بحرین را متهم کرد

گروه جهان الف،   3990111066

قطر با استقبال از تصمیم بحرین برای موافقت با بازگشت شهروندان این کشور تصریح کرد که منامه با طولانی کردن انتظارها برای پذیرفتن اتباع خود وضعیت شهروندانش را سیاسی می‌کند.

به گزارش ایرنا، دفتر ارتباطات دولت قطر در بیانیه که روز دوشنبه در روزنامه الرایه این کشور منتشر شد با استقبال از تصمیم بحرین برای بازگشت شهروندان این کشوراز طریق دوحه ، افزود: دولت قطر امیدوار بود که بحرین به جای طولانی کردن انتظار برادران بحرینی برای بازگشت به کشور خود پیشنهاد قطر را برای انتقال آنها به بحرین با هواپیمای شخصی مجهز بپذیرد.

در این بیانیه آمده است: دولت قطر همواره بر آمادگی دائمی خود جهت ایفای نقش انسان دوستانه در این شرایط بحرانی جهان ( شیوع کرونا ) تاکید کرده اما متاسف است که بحرین اتهامات دروغین وارد می‌کند و وضعیت شهروندان خود را سیاسی می‌کند.

دولت قطر اراده بحرین برای بازگشت شهروندانش از طریق دوحه را گامی صحیح دانست و افزود: این همان چیزی است که دولت قطر در طی ارتباطات با مقامات ذیربط در بحرین درخواست کرده است.

این بیانیه با اشاره به اینکه سلامتی شهروندان بحرینی برای قطر با اهمیت است، اضافه کرد: وزارت بهداشت قطر با همتای خود در بحرین ارتباط برقرار خواهد کرد تا آنها را از نتایج آزمایش‌های انجام شده برادران بحرینی آگاه سازد و برای آنها آرزوی تندرستی و سلامتی دارد.

 دفتر ارتباطات دولت قطر روز گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که دوحه انتقال شهروندان بحرینی که در این کشور به سر می برند در قالب یک پرواز اختصاصی و بدون هیچ هزینه ای را به منامه پیشنهاد کرده اما این کشور آن را رد و اعلام کردند که یک پرواز را برای انتقال آنها در آینده اعزام خواهند کرد.

بر اساس این بیانیه روز ۲۷ مارس (۸ فروردین ) ۳۱ شهروند بحرینی با پرواز قطر ایرویز از ایران وارد دوحه قطر شدند. از آنجایی که بحرین اجازه انجام پروازهای تجاری از قطر را نمی دهد، دولت قطر در تماس با مقامات بحرین نحوه رسیدگی به آنها برای بازگشت به موطن خود را جویا شده است.

دفتر ارتباطات دولت قطر ابراز امیدواری کرده بود که پس از دو هفته قرنطینه شهروندان بحرین در دوحه، دولت این کشور به شهروندان خود اجازه بازگشت به منامه را بدهد و اگر این اقدام صورت نگیرد دولت قطر به نگهداری و درمان آنها ادامه خواهد داد.

بحرین هم در واکنش به این بیانیه قطر را به دخالت در امور داخلی خود متهم و ادعا کرد که دوحه قصد دارد از مسئله انسانی «کرونا» در طرح هایش علیه دولت ها و ملت ها استفاده کند.

خالد بن احمد وزیر خارجه سابق و مشاور فعلی در امور سیاسی آل خلیفه در سخنانی گفت: هدف از دخالت قطر در موضوع شهروندان بحرینی باقی مانده در ایران، توهین به بحرین است و موج تبلیغات هماهنگی که بعد از صدور بیانیه قطر در این باره از سوی رسانه ای این کشور به راه افتاد، نشانگر طرح و برنامه آنها علیه بحرین است.

بحرین در حمایت از اقدام عربستان سعودی از ۵ ژوئن ۲۰۱۷ ( ۱۵ خرداد سال ۹۶ ) کلیه روابط خود با قطر را قطع کرده است. 

پربحث‌های هفته

 1. عملکرد مجلس دهم ؛ شما چه فکر می‌کنید؟

 2. اسباب تمسخر دینداری نشویم ...

 3. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 4. آیا فلسطینی‌ها زمین‌هایشان را به یهودیان فروختند؟

 5. اردشیر زاهدی: همیشه به ایران افتخار می‌کنم/ نگذارید سلطه آمریکا و انگلیس برگردد/ حکومت پهلوی به مردم آزادی نمی‌داد‌

 6. پرونده مدیران سایپا ؛ محکومیت دو نماینده به حبس و اثبات دوباره یک ناکارآمدی

 7. با زوج خودرویی محکوم به اعدام بیشتر آشنا شوید

 8. چه زمانی سیلی بحران جمعیت را می خوریم؟!

 9. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 10. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 11. جمعیت جوان، کرونا را شکست می‌دهد

 12. محکومیت «محمد عزیزی» و «فریدون احمدی» به حبس/ حکم اعدام برای دو متهم پرونده شرکت سایپا/ استعفای وکلای پرونده طبری/ خبر تازه از پرونده حادثه هواپیمای اوکراینی

 13. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 14. «دپوی ۳۰۰۰۰ خودرو» توسط خودروسازان «احتکار» نیست؟ + تصاویر

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. «عادی سازی» در شرایط کرونایی و سه شنبه‌های «جوج» در شمال !

 17. روایت روح الامینی از فاصله معنادار بین رقبای ریاست مجلس/دفاع آقاتهرانی از صادق محصولی/واپسين ماموريت فراكسيون اميد/ ائتلاف لاریجانی با اصلاح طلبان در راه است؟

 18. مروری بر ازدواج‌های سیاسی؛ از احمدی‌نژاد تا روحانی + تصاویر

 19. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 20. نامه توکلی به دادستان تهران درباره کشت و صنعت مغان: حمایت برای جلوگیری از چپاول حقوق ملت را انتظار می‌کشیم/ از انجام تشریفات جدید پیش از نتیجه اعلام جرم دیده‌بان در دادگاه خودداری کنید

 21. قیمت‌های جدید شورای رقابت برای خودروهای داخلی اعلام شد + جدول

 22. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 23. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

 24. ادعای برایان هوک: ایران بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند/ ایران را مهار کرده‌ایم

 25. با این تناقض ها جواب مردم را چه باید داد؟

آخرین عناوین