پرداخت حقوق کارکنان مشروط شد / اجباری شدن ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران

گروه اقتصادی الف،   3990108095 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

از ابتدای خرداد ماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی صرفا پس از ثبت اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران انجام خواهد شد.

 پرداخت حقوق کارکنان مشروط شد / اجباری شدن ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران

به گزارش ایسنا، طی سال‌های گذشته بارها سامانه‌هایی برای دریافت اطلاعات مربوط به کارکنان به ویژه اطلاعات حقوقی آنها راه اندازی شده اما نتیجه چندان مطلوبی به همراه نداشته است؛ به طوری که دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون به طور کامل برای ورود اطلاعات همراهی نکرده و اغلب پیش آمده که از این موضوع سرپیچی کرده‌اند.

«سامانه کارمند ایران» برای دریافت اطلاعات کارکنان و همچنین «سامانه ثبت حقوق و مزایا» از جمله آنها است که همچنان کارکرد مناسبی نداشته و عملکرد آن شفاف نیست.

این در حالی است که باری دیگر در قانون بودجه موضوع الزام ثبت اطلاعات کارکنان و مدیران دستگاه‌های اجرایی در سامانه‌های اطلاعاتی کارکنان مورد توجه قرار گرفته و این بار حتی پرداخت از محل اعتبارات بودجه‌ای دستگاه‌ها و تخصیص اعتبار به آنها مشروط به ثبت اطلاعات شده است.

در تبصره (۲۱) قانون بودجه امسال تاکید شده که دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۲۹ )قانون برنامه ششم توسعه که به نحوی از بودجه عمومی استفاده می‌کنند مکلفند اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین، کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان را تا ۲۰ اردیبهشت ماه امسال در سامانه کارمند ایران و سامانه حقوق و مزایا ثبت و یا به روز رسانی کنند.

بر این اساس از ابتدای خرداد ماه هر گونه پرداخت مستقیم و مستمر به کلیه کارکنان دستگاه‌های اجرایی از محل اعتبارات هزینه‌ای و منابع عمومی و اختصاصی فقط بعد از ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران انجام می‌شود که از محل اعتبارات تخصیص یافته یا درآمد اختصاصی دستگاه توسط خزانه داری کل کشور برای ذینفع واریز خواهد شد.

در همین رابطه از تیرماه امسال تخصیص اعتبار حقوق کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی دارای شناسه دستگاه‌های اجرایی فقط بر اساس اطلاعات سامانه کارمند ایران انجام می‌شود.

پرداخت به کارکنان در حالی مشروط به ثبت و یا تکمیل اطلاعات شده که در حال حاضر گزارش شفافی در مورد عملکرد سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا از سوی دولت وجود ندارد؛ به گونه ای که سه سال از راه اندازی و الزام سامانه ثبت حقوق و مزایا گذشته ولی همچنان برخی دستگاه ها ار ورود اطلاعات سرپیچی کردند و گزارشی از وضعیت سامانه منتشر نشده است.

به هر صورت حدود ۲.۵ ماه فرصت برای دستگاه ها برای ثبت اطلاعات در این دو سامانه وجود دارد ولی باز هم مشخص نیست که آیا مشروط شدن پرداخت ها به این موضوع می تواند تضمینی برای شفاف شدن وضعیت کارکنان و پرداختی به آنها باشد و یا همچنان برخی دستگاه ها از انجام تکلیف قانونی خودداری خواهند کرد.

طبق ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه تمامی دستگاه های مشمول که باید اطلاعات آنها در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت شود عبارتند از: کلیه دستگاه‌های اجرایی شامل قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مؤسسات و دانشگاه‌ها، شرکت‌های دولتی، مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری دولتی، شرکت‌های بیمه دولتی، مؤسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، مؤسسات عمومی، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی، مجلس، شورای نگهبان قانون اساسی، بنیادها و موسساتی که زیر نظر ولی فقیه اداره می‌شوند و همچنین دستگاه‌ها و واحدهایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر یا تصریح نام است اعم از اینکه قانون خاص خود را داشته یا از قوانین و مقررات آن تبعیت می‌کنند نظیر وزارت جهاد کشاورزی، شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، صدا و سیما، ستاد اجرایی و قرارگاه‌های سازندگی و اشخاص حقوقی وابسته به آنها.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۹۰۶۰۶۱۵:۴۹:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۸
احسنت، یه تصمیم خوب دیدیم، طرف حکمش 5 تومنه و با اضافه کار و ماموریت و پاداش بالای 10 تومن میگیره!
علی۱۳۹۰۸۲۱۱۹:۱۳:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۸
باش تا صبح دولتت بدمد.
رضا۱۳۹۱۰۰۱۲۲:۲۷:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۸
آخه نمی دونم با چه مکانیسمی می خواهید مثلا قوه قضائیه را وادار با این کار کنید؟!
ناشناس۱۳۹۱۲۰۲۰۴:۴۱:۴۳ ۱۳۹۹/۱/۹
قوه قضاییه بودجه خرید کولر آبی برای کارمنداش رو نداره چه برسه به مزایا و پاداش
ناشناس۱۳۹۰۶۱۴۱۵:۵۶:۲۲ ۱۳۹۹/۱/۸
برنامه طرح اینه بازیگرا معاف از مالیات کارمندان مالیات بیشتر بدن
ناشناس۱۳۹۰۶۱۸۱۵:۵۸:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۸
دلت خوشه ها، مگه اروپا یا آمریکا است که همه چیز باید شفاف باشد.
ناشناس۱۳۹۱۲۰۴۰۴:۴۳:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۹
یا ابوالفضل! واقعا فکر میکنی تو اروپا و آمریکا همه چی شفاف! طبق گفته واشنگتن پست فقط ترامپ روزی چند دروغ میگه! حاجی نگاهت رو عوض کن.. اگه مسئولان ما هم غیر شفاف هستن به خاطر نگاه غرب گرایانه اون هاست.
ناشناس۱۳۹۰۶۵۸۱۶:۲۴:۴۳ ۱۳۹۹/۱/۸
اول مسئولین پیش قدم بشن بعد برسن به کارمندها.
ناشناس۱۳۹۰۶۸۰۱۶:۴۷:۳۹ ۱۳۹۹/۱/۸
خنده داره یعنی دولت خودش نمیدونه به کی چقدر داره حقوق میده.
ناشناس۱۳۹۱۱۵۸۰۱:۵۳:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۹
البته که دولت نیازی به این اطلاعات نداره. این برای اطلاع من و تو از میزان دریافتی عوامل دولت است.
اكبر۱۳۹۰۷۰۰۱۷:۰۹:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۸
اگر دستگاههاي خاص و نظارتي پيشقدم باشند طرح موفق است درغير اينصورت براي چند هفته حالت مزاح و سرگرمي خواهد داشت.
ناشناس۱۳۹۰۷۱۹۱۷:۲۸:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۸
اطلاعات حقوق و مزایای هر کارمند در سیستم کارگزینی سازمان مربوطه موجود هست لذا بجای اینکه از کارمندان بخواهید به عقلتان یه خرده زحمت بدید و از سازمان‌ها این مورد را بخواهید این همه دولت الکترونیک می کنید پس کجا بدرد تان خواهد خورد فایل کارگزینی تمامی کارمندها را از طریق کد ملی و کد کارگزینی دریافت کنید خواهشا از سازمان‌ها بخواهید
حبیب۱۳۹۱۲۰۳۰۴:۴۲:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۹
نکنید اینکار. من راضی نیستم که برخی معاون مالی ها و مسئول حسابداری و تعاون زندگیشون مثل ما بشه و امروز که هشتم فروردین ماه هستش فقط 23000 تومان موجودی کارتم هستش و با کلی بدهی. نکنید اینکار حداقل بگزارید پول های بی در و پیکری که وارد اداره میشه این عزیزان بخورند و مثل ما زندگی نکنند. از طرفی بعضا اداره ای خودش کلی درآمد داره از فروشگاه و اجاره مغازه و مستغلات بگیر تا دلالی کردن از کاسب هایی که کارمنداشونو بهشون معرفی می کنند مثل فرش فروشی و لاستیک ماشین و بیمه و غیره و از اونا هم درصد می‌گیرند. حالا چطور دولت میخواد اینا رو سر و سامان بده. حاجی .. کلی کار دیگه داری این یکی بیخیال شو. با سپاس یا حق
ناشناس۱۳۹۰۷۴۷۱۷:۴۵:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۸
ببخشید الان شکست خورده چون کسی که تخلف کرده خوده تخلف باید رسیدگی کنه یعنی عملا هیج
غلامرضا۱۳۹۰۷۵۶۱۷:۵۴:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۸
متاسفانه هیچ وقت سیستم اداره کشور به دنبال شفافیت نبوده و نخواهدبود و هیچ اراده و تصمیم قاطعی که دال بر شفافیت باشد وجود ندارد اگرچه در ظاهر قوانین بالادستی به ثبت حقوق در سامانه ها ، شفا فیت در اطلاع رسانی و هم چنین حقوق شهروندی اشاره شده لکن هیچ امیدی به اقدام اساسی نمی رود چون بقای برخی صاحبان قدرت و میزان بهره مندی از رانت های متعدد بستگی به این عدم شفافیت دارد.
ناشناس۱۳۹۰۸۸۸۲۰:۲۰:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۸
کارمندان؟ پس مدیران چی میشن؟
ناشناس۱۳۹۰۸۹۷۲۰:۲۴:۰۳ ۱۳۹۹/۱/۸
به کارمندانی که با پارتی بازی و بدون هبچ آزمونی درحال اشتغال در اداره ها هستند چه کسی رسیدگی میکنه؟
ناشناس۱۳۹۱۰۱۳۲۲:۴۲:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۸
متاسفانه ،هیچ کلمه ای این مصیبت رو توصیف نمی تونه بکنه
ناشناس۱۳۹۰۹۱۰۲۰:۳۴:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۸
چرا مسئولین محترم چنین سامانه شفافی وجود ندارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۳۹۰۹۶۲۲۱:۴۵:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۸
اگه دولت بخاد میشه؟یک ماه حقوق اداراتی که اسامی رو به سامانه ندادن ندین ببین چجوری التماس میکنن برای ثبت اطلاعات البته عملی نیس چون اونایی که ارقام انچنانی رومیزی زیرمیزی کارانه یارانه بارانه دارانه و......... میگیرن خودشون تصمیمگیرن
ناشناس۱۳۹۰۹۶۵۲۱:۵۰:۰۱ ۱۳۹۹/۱/۸
اون قدر زیرمیزی کارمند مازاد و مفت خور گرفتن ،دیگه این طرح ها جواب نمیده .
ناشناس۱۳۹۱۰۲۶۲۳:۱۲:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۸
دست شما درد نكنه
هموطن۱۳۹۱۲۰۷۰۵:۰۱:۵۹ ۱۳۹۹/۱/۹
دولت خودش باعث ایجاد بی عدالتی است چرا باید این همه تبعیض بین حقوق دستگاههای مختلف باشه ؟ در حالیکه با چند تا بخشنامه میشه عدالت را حاکم کرد
ناشناس۱۳۹۱۲۲۳۰۷:۰۹:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۹
جالبه. کارمند دولت باشی. از یک منبع مشخص حقوق دریافت کنی. هر سازمان واحد نیروی انسانی داره که اطلاعات هفت جد و آباد آدمو داره. حالا می‌گه ثبت مشخصات کنه. این دولت فکر میکنه بعد عمل کنه یا عمل میکنه تا فکر کنه
محمود۱۳۹۱۴۸۰۱۱:۵۵:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۹
کارمندان دولتی و نیمه دولتی که دستشان در بیت المال است باید به مردم پاسخگو باشند . کارمند جزء یا ارشد یا مدیر و وزیر و.. باید عملکردشان شفاف باشه. کسبه مغازه هایشان را تعطیل کردند ولی هیچ کارمندی حاضر نشد از مرخصی استحقاقی خودش برای نجات مردم کشورش استفاده کنه . تا اینکه دولت آنها را تعطیل کرد و از مرخصیشان کسر نشد.!!!! مرخصی استحقاقی در سنوات قابل تبدیل به پول نقد است .
قاسم۱۳۹۲۳۷۱۲۱:۱۹:۵۶ ۱۳۹۹/۱/۹
به نظر من دولت اصلا نباید حقوق رو سال به سال افزایش بده، حقوق رو افزایش نده هیچ چیزی رو هم گران نکنه، همه چیز رو ثابت نگه داره، افزایش حقوق سالانه گرانی و تورم رو افزایش میده. بالا رفتن حقوق کاملا به نفع دولت هستش، همه چیز رو چند برابر گرون میکنه.
محسن۱۳۹۲۷۲۰۰۷:۲۰:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۱۰
حالا بعدش که متوجه شدن کی زیاد می گیره وکیا کم حقوق می گیرند می خواهند چه کار کنند

پربحث‌های دیروز

 1. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 2. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 3. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 4. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 5. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 6. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 7. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 8. تذکر شدیداللحن رهبر انقلاب به مسئولین درباره عدم استفاده از خودروی دولتی

 9. تخم‌مرغ ارزان از شنبه به بازار می‌آید

 10. سقوط لیر ترکیه رکورد زد

 11. کاهش جمعیت در ایران توطئه خطرناکی است

 12. قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!

 13. رسوایی شبکه سلطنت‌طلب/ پاسخ ظریف به سوالی درباره قصاص نوید افکاری/ دلیل ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر به روایت سردار کوثری/ روحانی بعد از پایان ریاست جمهوری کجا می‌رود؟

 14. جهانگیری: وزرا و دستگاه‌های اجرایی شجاعانه نسبت به حذف مقررات دست و پاگیر اقدام کنند

 15. قهرمانان کتابم حقیقی­‌اند

پربحث‌های هفته

 1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 2. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 3. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 4. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 5. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 6. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 7. روحانی: شنبه و یکشنبه روز پیروزی ایران و شکست آمریکا است/ نباید اجازه دهیم مردم در رنج قرار گیرند

 8. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 9. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 10. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 11. گرانی خودرو تا کجا!؟

 12. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 13. برادر من! انقلابی‌گری با سیاست زدگی بیگانه است

 14. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 15. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 16. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 17. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 20. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 21. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 22. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 23. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 24. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 25. اطلاعیه دادگستری استان فارس درباره شبهات مطرح شده در خصوص پرونده «نوید افکاری»

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 2. گرانی خودرو تا کجا!؟

 3. قیمت سکه به ۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان رسید/ دلار ۲۶,۹۰۰ تومان شد + جدول

 4. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 5. جهانگیری: امیدوارم آثار مثبت مقابله با گرانی روزهای آینده روشن شود

 6. افزایش ۳ برابری دلار طی ۲ سال 

 7. دستور ویژه سرپرست وزارت صمت به سازمان حمایت برای کنترل قیمت ها

 8. وزیر جهاد کشاورزی: تخم مرغ ارزان می شود/ صادرات بی رویه علت گرانی بود

 9. هزینه یک صبحانه ساده چقدر می‌شود؟

 10. تخم‌مرغ ارزان از شنبه به بازار می‌آید

 11. سقوط لیر ترکیه رکورد زد

 12. قیمت لپ‌تاپ از پراید هم گران‌تر شد!

 13. وزیر نفت: برای صدمین بار افزایش قیمت گازوئیل را تکذیب می‌کنم

 14. جدول/ افزایش مجدد قیمت سکه، طلا و دلار

 15. جهانگیری: وزرا و دستگاه‌های اجرایی شجاعانه نسبت به حذف مقررات دست و پاگیر اقدام کنند

 16. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 17. ارزش یک میلیارد تومان در بازار مسکن چقدر است؟

 18. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 19. ماجرای حاشیه‌ساز «دناپلاس»/ نمایندگان درباره تحویل خودرو به بهارستان‌نشینان چه نظراتی دارند؟

آخرین عناوین