امکان تولید واکسن کرونا با وجود جهش ویروس

گروه فناوری الف،   3990108079 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

دانشمندان با بررسی‌هایی که در مورد ویروس کرونا انجام داده اند، به این نتیجه رسیده اند که اگر چه ویروس مذکور در حال جهش است، اما سرعت این جهش در حدی نیست که مانع تولید واکسن شود.

به گزارش مهر به نقل از اینترستینگ اینجینیرینگ، تحقیقات علمی ثابت کرده که جهش اساسی ویروس کرونا چند سال دیگر رخ می‌دهد و لذا فرصت کافی برای تولید واکسنی به منظور مهار کرونا وجود دارد.

بررسی‌هایی که در این زمینه در مرکز تحقیقاتی هاچینسون آمریکا صورت گرفته، نشان می‌دهد ویروس کرونا در زمان انتقال از فردی به فرد دیگر نسبتاً بدون تغییر مانده و ویژگی‌های اساسی آن تقریباً ثابت باقی می‌ماند. بر همین اساس ویروس یادشده هر ماه دو بار جهش می‌کند که نصف تعداد جهش‌های ویروس آنفلوآنزا در هر ماه است.

علاوه بر این، تغییرات ژنتیکی این ویروس و جهش‌های ناشی از آن تغییرات اساسی در کارکرد ویروس کرونا ایجاد نمی‌کند. بنابراین نرخ آهسته جهش و تغییر ویروس کرونا دانشمندان را به خرید زمان کافی برای تهیه واکسن مناسب برای مقابله با این بیماری امیدوار کرده است.

لذا می‌توان نتیجه گرفت که تزریق واکسن کرونا یا ابتلاء به این بیماری موجب ایجاد مصونیت در سیستم ایمنی بدن برای چند سال و نه فقط چند ماه می‌شود. البته مردم باید با رعایت سیاست‌های قرنطینه به محققان کمک کنند تا زمان کافی برای تولید واکسن کرونا در اختیار داشته باشند.