پاکستان: در موضوع کرونا با ایران در تماس هستیم

گروه سیاسی الف،   3990107137

ایرنا نوشت: سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان روز پنجشنبه با اذعان به دشواری ایران در مبارزه با ویروس کووید-۱۹ به دلیل تحریم های یکجانبه آمریکا، تاکید کرد: اسلام آباد در رابطه با مدیریت شیوع این بیماری در تمامی سطوح با تهران در تماس است.  

نشست خبری هفتگی «عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز در اسلام آباد و با توجه به اتخاذ تدابیر جهت جلوگیری از شیوع کرونا، بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و وی به پرسش های دریافتی از نمایندگان رسانه های خارجی و داخلی پاسخ داد.

فاروقی در پاسخ به سوال مکتوب خبرنگار ایرنا گفت: دولت پاکستان به طور مرتب با مقامات ایرانی در تماس است و هماهنگی نزدیکی میان دو کشور هم در سطح مقام های بلندپایه و همچنین کارگروهی وجود دارد.

وی تاکید کرد: ما کاملاً به مشکلاتی که ایران در نبرد با کرونا به دلیل تحریم های یکجانبه اقتصادی مواجه است، آگاهیم. نخست وزیر پاکستان نسبت به این وضعیت به شدت ابراز نگرانی کرده خواستار لغو فوری تحریم های ایران شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان افزود: وزیر خارجه این کشور نیز چهار روز پیش با همتای ایرانی خود گفت وگوی تلفنی داشت و ما معتقدیم که لغو تحریم ها باعث می شود تا جمهوری اسلامی ایران به طور موثر با بیماری همه گیر کرونا مبارزه کند.

وی همچنین در واکنش به پرسش هایی درخصوص تردد زائران پاکستانی در مرز مشترک این کشور با ایران، گفت: ما با مسئولان ایرانی هماهنگ هستیم و هرگونه تلاش برای پرداختن به مسائل مرتبط با تردد زائران، از طریق هماهنگی متقابل صورت می گیرد.

دولت پاکستان امروز اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کووید-۱۹ در مناطق مختلف این کشور به یکهزار و ۱۲۳ نفر رسید.

تاکنون هشت تن نیز در پاکستان بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند. ۲۱ بیمار کرونایی تاکنون بهبود یافته و وضعیت ۵ نفر از مبتلایان به این ویروس نیز بحرانی اعلام شده است.