جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی؛ توقیف یک ماهه خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

گروه اجتماعی الف،   3990107033 ۱۶ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، جزییات طرح مقابله با زنجیره انتقال کرونا را تشریح کرد.

جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی؛ توقیف یک ماهه خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

رئیس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، جزییات طرح مقابله با زنجیره انتقال کرونا را تشریح کرد.

به گزارش «انتخاب»، حسین ذوالفقاری گفت: اگر زنجیره انتقال بیماری قطع نشود نمی توانیم شاهد کاهش ابتلا باشیم و آمار نشان از کاهش مبتلایان نمی دهد.

وی افزود: کسانی که قصد مسافرت دارند از همین لحظه سفر خود را قطع کنند، در این طرح صرفا به افراد ساکن اجازه ورود داده می شود.

ذوالفقاری ادامه داد: کسانی که الان در مسافرت هستند سریعا به خانه‌های خود برگردند، کسانی هم که در محل سکونت خود هستند برای سفر تصمیم نگیرند، کسانی که مسافر هستند باید بدون ورود به شهرهای در مسیر به مقصد اصلی بروند.

او گفت: کد ملی، پلاک خودور و بیمه افراد ملاک شناسایی است، برخی کارمندان یا کارگران باید برای کار به جای دیگر بروند؛ استانداری‌ها در این خصوص تدابیری اتخاذ کرده‌اند.

ذوالفقاری ادامه داد: هر طرحی برای محدودیت قاعدتا مشکلاتی دارد و ما پیش بینی لازم را انجام داده‌ایم، محدودیت‌هایی هم در حمل و نقل عمومی و خطوط ریلی، هوایی و زمینی اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه کلیه وسایل نقلیه باری، نیروهای درمانی، پلیس و آتش نشانی از این طرح مستثنا هستند، عنوان کرد: محور دیگر طرح تعطیلی ادارات، پارک ها و بوستان ها است. هر نقطه ای که محل تجمع باشد باید بسته شود.

** مردم نگران تامین مایحتاج ضروری خود نباشند

معاون وزیر کشور با بیان اینکه سه گروه برای اصناف درنظر گرفته شده است، اظهار داشت: گروه اول که خدمات برای مردم هستند باید فعال باشند و محدودیت زمانی ندارند و مردم برای خدمات ضروری خود نگران نباشند.

رئیس کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: گروه دوم اصناف باید تعطیل شوند و تا پایان طرح باید تعطیل باشند. گروه سوم اصناف با نظر استانداری‌ها فعالیت خواهند کرد، تمام اصناف و مراکزی که فعالیت دارند باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. البته بخشی از این تصمیمات قبلا در برخی استانها برگزار می‌شده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیر رسمی که محل تجمع افراد باشد لغو می شود، عنوان کرد: رهبر انقلاب هم با توجه به تاکیدات بر رعایت مسائل بهداشتی داشتند سفر به مشهد را لغو کردند.

توقیف خودرو و جریمه ۵۰۰ هزار تومانی در انتظار قانون شکنان

وی با بیان اینکه باید حداقل حضور در ادارات باشد، گفت: تعداد بسیاری از کارمندان دولت مانند آمورش و پرورش تعطیل هستند.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور در خصوص ضمانت اجرایی این تصمیم، گفت: رانندگان خودروهایی که قصد رفتن به شهرها را دارند و تخلف کنند و وارد شهرهای دیگر شوند خودروهای آنها یک ماه توقیف و ۵۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

محل کار اصناف خاطی یک ماه پلمب می‌شود

ذوالفقاری با بیان اینکه اصناف خاطی هم یک ماه محل کسب آنها پلمب خواهد شد، تاکید کرد: عزم راسخ برای اجرای این طرح وجود دارد. امروز مردم معترض هستند که چرا تصمیمات سخت اجرایی نشده است، لذا این طرح بنا به درخواست خود مردم بوده است، امیدوارم آن تعدادی که این بیماری را جدی نگرفته اند آن را جدی بگیرند تا نیاز به تصمیمات سخت نباشد، تمام دادستان ها در طرح حضور دارند اما اجرای طرح با احترام خواهد بود.

وی گفت: پبش بینی شده طرح به مدت دو هفته اجرایی شود و پس از هفته اول مشکلات آن رفع خواهد شد. اگر روند بیماری کاهشی باشد اجرای طرح هم بررسی خواهد شد، اما اگر شدت بیماری افزایش یابد نحوه اجرای طرح هم تشدید می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه روند بیماری هنوز کاهشی نیست، گفت: واقعیت این است دنیا با یک مشکل بزرگی روبرو شده است، باید اجازه دهیم کادر درمانی تنفس کند، ما باید عادات خود را در این شرایط ترک کنیم.

دیدگاه کاربران

آریابان۱۳۸۸۹۹۳۱۱:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۷
توقیف یک ماهه خودرو و..= نوشداروی پس از مرگ سهراب  !!!!!!! که البته از دیگر سوی واقعا جای شکرش باقیست که هر چند دیر ولی بالاخره 2زاری افتاد !!!!!! ولی واقعا چرا در پایان سفر ها و نه در آغاز ؟!؟!؟!؟!؟  اونهائیکه ناقل بوده اند انتقال رو در مقصد انجام داده اند و شمار زیادی هم که قبلا سالم بوده اند در جریان سفر ناقل و مبتلا شده اند و سوغاتی حتی مرگبار  !!!!! را برای دیگران بارمغان خواهند آورد ؛ هم همون مشکل همیشگی ««نبود کارشناس»» و ««ناتوانی مدیریتی»» و..؟!؟!؟!؟!؟
ناشناس۱۳۸۸۹۹۴۱۱:۴۴:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۷
.. یه کم از پول های بلوکه شده قراره آزاد شه یه کم هم تحریم ها سبک تر شه حالا محدودیت گذاشتند از اون اول هم به خاطر همین اینقدر دولت مقاومت میکرد
اصفهانی۱۳۸۸۹۹۹۱۱:۴۸:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۷
البته طرح بسیارخوبی هست کاش زودتر بفکر مسئولان میرسید منتهی باید تا اواخر وقت روزجمعه15فروردین به قانون شکنان وافراد کم شعور بی فرهنگ که بنابر ههردلیل غیرمنطقی مسافرت رفته اند برگردند ازروز شنبه 16فروردین اجرایی گردد لذا من بعنوان شهروندگرفتار دربند از همه نهادها.. .. استدعا دارم اگر ازهمکارانشان بنابرهردلیلی باهردرجه وسمتی باهرنوع مرگی چه شهادت چه بخاطر کرونا مراسم تشیع برگزار نکنند واین خودش موجب میشود تازحمات پزشکان وپرستاران وکلیه کارکنانی بیمارستان که واقعا بمدت8ساعت درلباس ایزوله وماسک وعینک کارسختی هست وهمچنین دیگرنهادها ونیروهای مسلح که مشغول زحمت هستند را بخاطر خودخواهی سازمانی خود به هدر ندهیم
ناشناس۱۳۸۹۰۳۷۱۲:۰۵:۵۱ ۱۳۹۹/۱/۷
امیدوارم موفق باشید و مثل شیشه دودی یا بستن کمربند جلو که الان هیچ کدام رعایت نمیشه فقط به گفتن قانون اکتفا نشه.
بیگی29۱۳۸۹۰۸۳۱۲:۳۴:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۷
قَسَمتان را باور کنیم..؟
فالانژ۱۳۸۹۰۸۶۱۲:۳۵:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۷
بسیار تصمیم خوب گرفتید از خواهش درمانی دراومدید دستتون درد نکنه فقط کاش 3 هفته پیش این کار میکردید .
ناشناس۱۳۸۹۱۲۳۱۲:۵۵:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۷
ای کاش زودتر اینکار انجام میشد
ناشناس۱۳۸۹۱۳۱۱۲:۵۹:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۷
خوشحالم از آن نظر قرنطینه نداشتیم، نداریم و نخواهیم داشت برگشتید و مانند کشور های پیشرفته روش عاقلانه و دانش بنیان را تصمیم گرفتید امتحان کنید!
بیگی29۱۳۸۹۱۴۴۱۳:۲۲:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۷
عده ای از ناجوران با دستکاری مختصر پلاک خودرو اعداد۱،۲،۳،و..را تغییر میدهند و جریمه را به گردن دیگری می اندازند با اینها چه میکنید؟خودرو من دوسال است بعلت خرابی خوابیده نیاز به تعمیر دارد ولی دائما جریمه طرح و بزرگراه و ..می آید آیا هر روز باید بروم اعتراض؟
ناشناس۱۳۸۹۱۹۵۱۴:۰۱:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۷
بالاخره جنبیدید. یک ماه بنزین مختصر دهید تا بیهوده در شهر رفت و آمد نکنند
ناشناس۱۳۸۹۲۰۸۱۴:۰۷:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۷
کاش جریمه خودروهای متخلف را به دو میلیون تومان افزایش دهید و از درآمدهای حاصل از این شهروندان بی مسئولیت , تجهیزات پزشکی مانند دستگاه تنفسی برای بیماران خریداری بشود واقعا کسی که با علم به کُشنده بودن بیماری مسافرت میرود هم مدیون جان خود و خانواده اش و هم مدیون جان سایر شهروندان است و باید دیه بپردازد.
مجید۱۳۸۹۳۰۴۱۵:۳۴:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۷
چرا تو ایران همیشه دولت از مردم عقب تر و کند تر. هست؟
ناشناس۱۳۸۹۳۰۸۱۵:۳۷:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۷
هیچگاه یاد نگرفتید مردم را راهنمایی کنید، آموزش بدهید. جریمه تنها راه و آسان ترین برای آنهایی که معلم خوبی برای اجتماع نیستند.
ناشناس۱۳۸۹۴۱۹۱۶:۵۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۷
بنظرم کاری کنند که کارتهای بانکی تنها در شهر صادر کننده کارت ، کار کند و در سایر شهرها با محدودیت برداشت و یا خرج کردن و یا انتقال کارت به کارت.
ناشناس۱۳۸۹۴۷۰۱۷:۴۲:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۷
نمی دونم تا کی باید حساب ندونم کاری دولت روحانی را ملت بدهند. مرد حسابی یک ماه است کارشناسان دارند التماس می کنند این کار رو انجام بدید، بعد شش روز از بهار و رفتن بیشتر مسافرتهای نوروزی وسط کار یادتون افتاده.
ناشناس۱۳۸۹۴۷۵۱۷:۴۸:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۷
بابا چرا اینقدر دیررررر آخه

پربحث‌های هفته

 1. رای قاطع نمایندگان به ریاست قالیباف/ اعضای هئیت رئیسه مجلس یازدهم مشخص شدند

 2. وقتی مردم مانند رییس مجلس دهم فکر نمی‌کنند...

 3. "دیپلماسی بنزین"، نمادی از بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا

 4. کارناوال نفتکش های ایرانی در اقیانوس ها

 5. نامه احمد توکلی به روحانی: برای نجات کشور پیروی از اقتصاد آزاد را کنار بگذارید

 6. شاخ «غول» هم شکستنی است...

 7. اسکورت نفتکش «فارست» توسط هواپیماها و ناوهای جنگی ونزوئلا

 8. گشت و گذاری در آپارتمان‌های شمال شهر تهران با اجاره‌های نجومی

 9. درد کهنه غیزانیه، «امنیتی» نیست

 10. مجلس تراز انقلاب و حق مسکن یازده میلیونی؟!

 11. امروز تهرانی‌ها سورپرایز شدند!

 12. مجلس خدمت یا مجلس قدرت؟!

 13. تلفاتی سنگین‌تر از تلفات جنگ بر دوش ایالات متحده

 14. فطر و اعیاد مذهبی؛ آیا مسابقه شادمانی عمومی کافی است؟

 15. چرا فرزندآوری کم شده/ آیا جامعه هم پیر می‌شود؟

 16. واکنش «آشنا» به توئیت «محسن رضایی» درباره غیزانیه

 17. پایان ریاست لاریجانی با تقدیر روحانی/جدال توییتری نادران و آشنا/زیباکلام: هیچ‌کس به جهانگیری و هاشمی رای نمی‌دهد

 18. رهبر انقلاب: در عدالت نمره مطلوب به دست نیاورده‌ایم/ مجلس متعهد به وظایف، نقطه امید مردم و اتکاء مجریان است

 19. دو نشست معنادار توسط قالیباف و حاجی بابایی/ حیاط خلوت نمایندگان دوره دهم/ دلیل حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف برای انتخابات ریاست جمهوری

 20. توضیح میرسلیم درباره مصاحبه با بی‌بی‌سی

 21. ریشه قتل دختر ۱۴ ساله تالشی اختلافات مذهبی نیست

 22. غیزانیه از نمای نزدیک

 23. رهبر انقلاب: وضعیت رژیم صهیونیستی در آینده‌ سخت‌تر خواهد شد/ فلسطین قابل فراموش شدن نیست

 24. وامی‌ برای آشنا، آشنایی برای وام !

 25. قیمت‌های شورای رقابت به خودروسازان ابلاغ شد/پراید ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان+جدول

آخرین عناوین