در نامه توکلی به رئیسی مطرح شد: اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

گروه سیاسی الف،   3990105019 ۳۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس قوه قضائیه، علیه خریدار شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری مغان به دلیل اعمال نفوذ خلاف حق و قانون در تصاحب این شرکت و همچنین علیه رئیس و اعضای هیئت عامل وقت سازمان خصوصی‌سازی، معاون وقت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل اهمال و تفریط‌ ،که موجب تضییع اموال و وجوه دولتی شد، اعلام جرم کرد

اعلام جرم دیده بان علیه خریدار کشت و صنعت مغان و برخی دیگر از مسئولان مرتبط با این واگذاری غیرقانونی+ متن کامل شکایت

 وی در نامه ای دیگر اقدام قوه قضائیه در تصویب دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با این قوه را گامی در جهت مردمی کردن قوه قضائیه برشمرد و آن را مهم و کارساز دانست.


به گزارش الف متن این نامه بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم
برادر ارجمند آیت‌الله رئیسی
رئیس محترم قوه قضائیه؛
سلام علیکم


بعثت پیامبر (ص) و عید نوروز مبارک باد.


در دو سال اخیر در بین رویکردها و اقدامات مهم و کارساز قوه قضائیه، بی‌تردید مردمی کردن قوه از طریق میدان دادن به نهادهای مردمی مهم‌تر و کارسازتر از همه است. تصویب «دستورالعمل نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضائیه». نهادهای مردمی از منبر و مسجد تا شبکه‌های اجتماعی و از هیئت هفتگی جوانان در حسینیه شهری دورافتاده تا یک سازمان مردم نهاد قدرتمند ملی، همه را دربر می‌گیرد. کشاندن این ظرفیت عظیم به یاری دستگاه قضایی کشور، کاری بس عظیم است. پربرکت باد.
گمان می‌کنم دیده‌بان شفافیت و عدالت نخستین سازمان مردم نهادی است که تاکنون، بیش از ده اعلام جرم علیه یقه‌سفیدان زورمدار و یقه‌سفیدان زرپرست تقدیم قوه قضاییه کرده است.
اعلام‌جرمی که به پیوست تقدیم می‌شود و چکیده آن در سطور آتی به نظرتان می‌رسد، نخستین نمونه در سال جدید و پس از ابلاغ دستورالعمل مذکور است. رسیدگی سریع و شفاف با حداکثر میدان‌گشایی برای این سازمان مردم نهاد، جدا از حسن ذاتی، مشوق مؤثری برای مبارزان با فساد خواهد بود. علی‌القاعده این اعلام جرم باید مستقیماً به دادستان محترم تهران داده می‌شد، ولی ترجیح دادیم این نمونه نخست در سال و شرایط جدید، پس از اطلاع شما ارجاع شود تا ضمن افزودن بر حسن ظن جنابعالی نسبت به نهادهای مردمی، برای رسیدگی سریع و عادلانه از پشتیبانی رئیس محترم قوه نیز برخوردار گردد.


با احترام
احمد توکلی
رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
دیده‌بان شفافیت و عدالت


چکیده اعلام جرم علیه مسئولان واگذاری غیرقانونی دشت مغان و خریدار آن


شرکت ملی کشت و صنعت و دام‌پروری مغان با سرمایه اولیه یکصد میلیون دلار در ۱۳۵۳ تأسیس و تا زمان واگذاری 5/2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در این مجموعه شده است. این شرکت بزرگترین بنگاه اقتصادی خاورمیانه و وسیع‌ترین مجتمع کشت و صنعت کشور است. 27 هزار هکتار زمین و یک میلیون متر مربع تأسیسات، کارخانه و ساختمان و آب تضمینی از دو سد اختصاصی دارد. سازمان خصوصی‌سازی، در مزایده مرداد ۹۷ شرکت را برخلاف قانون، بدون ارزیابی اهلیت متقاضیِ برنده، به وی واگذار می‌کند ولی بعد او بدهکار بزرگ بانکی از کار در می‌آید. قیمتِ مبنایِ قرارداد، دوره اعتبارش گذشته بود ولی سازمان بدون اعتنا به دو قانون ذیربط، قرارداد را بسته بود، لذا، با مداخله وزارت اطلاعات قرارداد ابطال گردید. به همین مناسبت هیئت وزیران مقرر نمود واگذاری این شرکت با جلب نظر وزارت اطلاعات و مطابق روال قانونی اقدام شود.

 وزارت اطلاعات نیز ‌به دلایل عدم اهلیت خریدار و مهم‌تر، قیمت‌گذاری نازل و ظالمانه، الزامات ادامه واگذاری را چنین اعلام کرد: بازبینی فرایند ارزش‌گذاری، برگزاری مجدد مزایده و تشخیص اهلیت متقاضیان با استعلام از سابقه آنان...
سازمان خصوصی‌سازی برخلاف مصوبه هیأت وزیران، در دی 97 شرکت مزبور را به نفر دوم مزایده مختومه قبلی واگذار کرد. این اقدام کاملاً غیرقانونی بود، زیرا اولاً برخلاف قانون بدون تجدید مزایده الزامی صورت گرفت؛ ثانیاً با ثمن بخس و با نقض دو قانون با قیمت کارشناسی نامعتبر انجام شد، ثالثاً به نفر دوم مزایده مختومه قبلی واگذار گردید، با آنکه قانون این کار را ممنوع کرده، رابعاً اهلیت متقاضی را برخلاف مصوبه الزام‌آور دولت، از مرجع ذیصلاح استعلام نکرد.


 خریدار، کارخانه‌ای با مساحت دو هکتار با 10 هزار متر مربع سالن تولید و مستحدثات در شهر صنعتی کاوه دارد که در بورس چهار هزار میلیارد تومان قیمت خورده است. حال وی می‌خواهد شرکتی را با حداقل 27 هزار هکتار زمین (در مقایسه با کارخانه 2 هکتاری خودش 13.5 برابر بزرگ‌تر) و یک میلیون متر مربع تأسیسات و ابنیه و کارخانه‌های متعدد موجود در شرکت، با آب آماده دو سد اختصاصی، با 100 میلیارد تومان پول نقد بخرد و 1740 میلیارد بقیه را با دو سال تنفس با نرخ سود 14 درصد و طی 9 سال به اقساط بپردازد که با نقض دو حکم قانونی، حصه نقدی کمتر از حداقل و دوره اقساط بیشتر از حداکثر مجاز است. البته در دو سال اول که دوران تنفس است، سودی نمی‌دهد؛ یعنی صرف‌نظر از قیمت‌گذاری نازل و فضیحت‌بار 1840 میلیارد تومانی، یک وام 1740 میلیارد تومانی دوساله با بهره صفر درصد دستخوش هم می‌گیرد! این دیگر معامله نیست همان چپاول و به تاراج دادن است!


 به دلیل احراز وقوع تخلفات قانونی و تضییع حقوق بیت‌المال پرونده مسئولان ذیربط در واگذاری شرکت کشت و صنعت و دام‌پروری مغان در دادسرای دیوان محاسبات کشور مطرح و رسیدگی شده و دادستان محترم دیوان محاسبات با تقاضای فسخ قرارداد، آن را به هیئت‌های مستشاری آن دیوان ارسال کرده و منتظر صدور حکم است. هیئت واگذاری در جلسه 09/10/1398 خود مصوب نمود به علت ایرادات و ابهامات مطرح شده در خصوص قیمت پایه تعیین شده، اعتبار گزارش کارشناسی، نحوه رجوع به نفر دوم مزایده و فقدان اهلیت مالی در او، سازمان خصوصی‌سازی دادخواستی با خواسته ابطال قرارداد به هیئت داوری ارائه کند. پرونده منتظر حکم است. چهار مرجع وزارت اطلاعات، بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و اتاق تعاون ایران در مکاتبات متعدد و جداگانه بر غیرقانونی بودن واگذاری، به ویژه قیمت‌گذاری غیرقانونی و کاملاً جانبدارانه، بر بازگرداندن اموال ملت اصرار داشتند.


قانون کارشناسان را مکلف می‌کند هر اتفاق مهم مؤثر در قیمت‌ها را در ارزش‌گذاری لحاظ کنند. در فاصله تعیین قیمت مورد اعتراض و معامله با خریدار اول، بزرگ‌ترین بحران ارزی ایران اتفاق افتاد که در 100 روزه 21 فروردین 1397 تا مرداد، نرخ تورم با 3 برابر شدن، از 9/7 به 2/24 درصد و تا دی (تاریخ قرارداد)، نرخ تورم را به 6/39 درصد می‌رساند. لگدمال کردن قانون و چشم بستن بر نرخ تورم 40 درصدی چه نام دارد؟ مسئولان واگذاری با علم به این الزاماتِ قانونی و با نقض بیش از ده قانون، اموال ملت را به تاراج داده‌اند. شاید هم تاراج کرده‌اند!


خریدار، آقای یونس ژائله مالک شرکت شیرین‌‌عسل است و متأسفانه در زیر مجموعه‌های اجرایی نفوذ دارد از پشتیبانی ویژه برخوردار است. توجه فرمایید: به درخواست آقای ژائله در تاریخ ۲1/۹/۱۳۹۸ کارگروه رونق تولید در معاونت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور با حضور معاون ذیربط تشکیل جلسه می‌دهد. صورت جلسه تنظیمی جمع‌بندی و مصوباتی غیرقانونی، ناراست و نادرستی دارد که به وضوح، برای امحاء تخلفات و جرائم عدیده صورت گرفته در واگذاری ساخته شده، ملاحظه می‌فرمایید:

خریدار در وقوع ایراداتی که در فرایند واگذاری پیش آمده، نقشی نداشته؛

برخی از اقدامات سازمان که دستگاه‌های نظارتی تخلف شمرده‌اند، برای تسهیل واگذاری صورت بوده و توجیه‌پذیر است!

تعهدات خریدار در حکم شروط ضمن عقد است و اگر به آن‌ها عمل هم نکند، قرارداد باطل نمی‌شود!

کلیه حاضران جلسه صراحتاً اعلام نمودند که اهلیت خریدار فعلی (آقای ژائله) برای آن‌ها محرز است.

 این همه جانب‌داری، آن هم بدین صراحت، واقعاً حیرت‌آور است! رد دعاوی گزاف فوق چندان دلیل نمی‌خواهد فقط به کسانی که اهلیت آقای ژائله را محرز می‌خوانند، باید گفته شود:
هنگام واگذاری شرکت 124 میلیارد تومان بدهی معوق بانکی داشت. (معلوم میشود آن 100 میلیارد حصه نقدی را هم از کیسه ملت برداشته بود). با اخذ نامه‌ای به تاریخ ۲۱/۹/۱۳۹۷ از بانک ملت، تلاش کرد حقیقت بدهکاری بانکی خود را بپوشاند. گزارش ۲۰/۵/۱۳۹۸ شرکت مشاوره رتبه‌بندی ایران ریسک شرکت شیرین عسل را خیلی بالا خوانده و ذکر گردیده این شرکت بدهی سررسید شده پرداخت نشده در ۱۲ ماه گذشته، داشته است. همچنین شرکت شیرین عسل ۴ قرارداد یا بیشتر با وضعیت منفی در دوسال گذشته داشته است. با این اوصاف، محرز خواندن اهلیت نامبرده، یا جهالت است یا خیانت.


این کارگروه تصمیم غیرقانونی دیگری هم گرفت و بدون صلاحیتی برای چند دستگاه تکلیف مقرر کرد: 1) دستگاه‌های نظارتی کلیه دعاوی خود را «صرفاً از کانال هیئت داوری... دنبال کنند». 2) رئیس سازمان خصوصی‌سازی به عنوان خواهان پرونده به هر روش ممکن، هیئت داوری را راضی کند که رسیدگی به پرونده را به تعویق اندازد. 3) رئیس سازمان خصوصی‌سازی با مشورت دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل پیش‌نویس لایحه‌ای را تهیه کنند که دولت تصویب کند که پرونده از هیئت داوری گرفته شود «و به کمیته‌ای نظیر کمیته رونق تولید» واگذار گردد!!


 با صراحت تام بدون شرم و آزرمی در متن جمع‌بندی، یک دلیل صدور این فرامین را چنین بیان می‌کنند:
«با عنایت به [اینکه] احتمال ابطال این قرارداد در هیئت داوری به علت مشکل قیمت‌گذاری، به عنوان مهم‌ترین ایراد دستگاه‌های نظارتی به فرایند واگذاری، بسیار زیاد است... لذا مقرر گردید...»
این کارگروه به جای تلاش در احقاق حقوق حقه دولت و صیانت از اموال ملت، با گستاخی و آشکارا در دفاع از ویژه خواری یک سرمایه‌دار زیاده‌خواه سینه‌چاک می‌کنند.
براساس دلایل و شواهد تقدیمی، سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه رئیس و اعضای هیئت عامل وقت سازمان خصوصی‌سازی، معاون وقت هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل اهمال و تفریط‌ موجب تضییع اموال و وجوه دولتی، موضوع ماده 598 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 مجلس شورای اسلامی و نیز قبول نفوذ اشخاص در اقدامات یا تصمیمات اداری خود، موضوع ماده 3 قانون مجازات اعمال‌نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، مصوب 1315 مجلس شورای ملی، اعلام جرم می‌کند. همچنین علیه آقای یونس ژائله، خریدار شرکت ملی کشت و صنعت و دام‌پروری مغان، به دلیل اعمال نفوذ خلاف حق و قانون مصرح در مواد 1 و 3 قانون مجازات اعمال نفوذ برخلاف حق و مقررات قانونی، مصوب 1315 مجلس شورای ملی و به دلیل تحصیل مال بدون مشروعیت قانونی، موضوع قسمت اخیر ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری مصوب 1367 مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعلام جرم می‌کند.


رسیدگی فوری و تعیین و اجرای مجازات عادلانه درخواست دیده‌بان شفافیت و عدالت است. برای دسترسی به متن کامل اعلام جرم اینجا کلیک کنید.

 

دیدگاه کاربران

علی 671۱۳۸۵۸۹۳۱۱:۵۰:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۵
خدایا چه ضربات جبران ناپذیری این دولت و اصلاح طلبان به این کشور مظلوم و این مردم زجر کشیده زده اند که تا سالیان دراز خیلی بعید است بتواند کمر راست کند .تا کی باید از این دولت و اذنابش کشور صدمه بخورد و با شعار زندگی کند .که کم کم دارد دستی از آستین عدالت بیرون می آید انشا الله
ی الف بچه۱۳۸۶۸۷۲۲۰:۳۲:۰۰ ۱۳۹۹/۱/۵
دل گفت مرا علم لدنی هوس است تعلیمم کن اگر ترا دست رس است گفتم که*الف* گفت دگر هیچ مگو در خانه اگر کس است یک حرف بس است سال نو و اعیاد رجب و شعبان بر تمامی دست اندرکاران سایت الف و سازمان دیده بان شفافیت و عدالت مبارک
ناشناس۱۳۸۵۹۴۳۱۲:۰۷:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۵
چرا قوانین سخت علیه کارشناسان فاسد تصویب نمیشه تا جلوی این فساد ها گرفته بشود
حسنعلی سبد سبد گل یاس۱۳۸۵۹۶۵۱۲:۱۷:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۵
جناب دکتر توکلی با توجه به شعار جهش تولید که از سوی رهبری عزیز اعلام گردیده لطفا پیگیر اجرای قانون از کجا اورده ای و وصول معوقات کلان بانکی و طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که همه اینها اگر بدرستی اجرا شود کمک زیادی به ت لید و اشتغال خواهد شد
ناشناس۱۳۸۵۹۸۷۱۲:۲۷:۲۲ ۱۳۹۹/۱/۵
ریاست محترم دیده بان شفافیت و عدالت جناب رییسی در ابتدای ورود به قوه قول اجرای قانون از کجا آورده ای را دادند
ناشناس۱۳۸۵۹۹۱۱۲:۲۹:۴۷ ۱۳۹۹/۱/۵
در جراید امده که معاون اول رییس جمهور در فساد واگذاری نیشکر هفت تپه دستی بر اتش داشته لطفا دیده بان بدون خط قرمز به این مهم رسیدگی و اعلام نظر فرمایند
ناشناس۱۳۸۶۶۵۲۱۸:۰۰:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۵
امسال بطور جدی به مسله فساددها و تخلفات مدیران بانکی بپردازید و میزان دریافتی مستمر و غیر مستمردمدیران بانکی و هیت مدیره های انان را طی جدولی از 10 سال گذشته تا حال بررسی فرمایید میزان حقوق و پاداش و وام های اخذ شده با سود ناچیز 1 و یا 2 درصد و سایر دریافتی های غیر مستمر که از مستمر بسیار بیشتر است
اكبر۱۳۸۵۹۹۴۱۲:۳۱:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۵
احسنت. خدا رحمت كند رفتگان شما را. خيلي خيلي ممنون.
ناشناس۱۳۸۵۹۹۹۱۲:۳۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۵
اقای توکلی از آبانماه که حوادث بنزینی صورت گرفت تا این زمان فسادها و تخلفات فراموش شده و مشموب مرور زمان شده مسولان هن قرار بود لیست حقوق و دستمزد و لیست اموال در سایت بدهند نمایندگان رد صلاحیت شده اقتصادی را پیگیر باشید مدعیرالعموم به جرایم انها رسیدگی کند
ناشناس۱۳۸۶۰۱۸۱۲:۴۱:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۵
حالا باید دید رئیس قوه قضائیه چه دستوری خواهد داد که حقوق ملت برگردانده شود عدالت پایمال نگردد و رانت متوقف شود
ناشناس۱۳۸۶۰۲۴۱۲:۴۴:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۵
آقای توکلی عزیز. الان موقع این است که چشمتان را به مدیریت کرونا بدوزید تا کار از کار نگذشته. نوشدارو بعد از مرگ سهراب بی فایده است.
ناشناس۱۳۸۶۰۳۳۱۲:۴۶:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۵
دولت در امر مبارزه با کرونا بجای بکار بردن روش های علمی منتظر درصد شیوع می نشیند و بر اساس ان تصمیم میگیرد در واقع نوش دارو بعد مرگ سهراب عمل میکند شیوع ویروس منحوس چندین گام از عملکرد مسولین جلوتر است
م۱۳۸۶۰۳۹۱۲:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۵
به همین خیال باشید...
ناشناس۱۳۸۶۰۴۴۱۲:۵۴:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۵
ای مرجع قضایی / اقدام انقلابی
ناشناس۱۳۸۶۰۴۵۱۲:۵۵:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۵
اسحاق جهانگیری باید در مورد واگذاری غیرقانونی شرکت کشت و صنعت مغان پاسخگو باشد.
ناشناس۱۳۸۶۰۴۷۱۲:۵۷:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۵
قوه قضاییه باید در اسرع وقت به تخلفات واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان رسیدگی نماید.
ناشناس۱۳۸۶۰۴۹۱۲:۵۸:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۵
میلیارد تومان اموال بیت المال با نام خصوصی سازی به تاراج رفته شرکت کشت و صنعت مغان یکی از آنهاست.
ناشناس۱۳۸۶۰۵۸۱۳:۰۴:۰۶ ۱۳۹۹/۱/۵
بر علیه دولتی که در زمان شیوع گسترده کرونا 2 بزرگراه افتتاح و مردم را تشویق به سفر و تردد کرده اعلام جرم بفرمایید جان و سلامتی مردم ارزشی نداشتع و آقایان در پی تبلیغ بوده اند
ناشناس۱۳۸۶۰۸۸۱۳:۲۳:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۵
این فقط یک مشت از نمونه خروارها خیانت و جنایت در حق مردم ایران و کشور و نظام ایران است. از این نمونه ها هزاران و هزاران انجام شده است، و هنوز هم انجام میشود.
ناشناس۱۳۸۶۰۹۶۱۳:۲۶:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۵
واقعا دردناکه... ممنون از دیده بان شفافیت و عدالت...
ناشناس۱۳۸۶۱۳۱۱۳:۳۷:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۵
ایشان رییس اتاق بازرگانی تبریز هستند و در بین مسئولین سیاسی تماما نفوذ دارند و بعید است با این نامه ها ککی از ایشان گزیده شود.
ناشناس۱۳۸۶۱۴۳۱۳:۴۱:۱۸ ۱۳۹۹/۱/۵
کی قراره علیه کسانی که بعد از تصویب مجس در راهرو مجلس مصوبه را تغییر دادند شکایت می کنید
م خاتمي۱۳۸۶۲۱۰۱۴:۰۸:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۵
توجه و واكنش مناسب قوه قضاييه به هشدارهاي جناب آقاي توكلي كه صرفا در راستاي حفظ منافع ملي مطرح مي شود ، آزموني تعيين كننده براي آقاي رييسي در اثبات جديت ايشان در برخورد با مفاسد واقعي است
ناشناس۱۳۸۶۲۸۰۱۴:۴۷:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۵
خدا قوت بر دکتر توکلی و همکارانشان با قدرت ابن اقدامات را ادامه دهید
ناشناس۱۳۸۶۲۸۹۱۴:۵۲:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۵
ای کاش مردم عادی هم می توانستند در خصوص مصوبات اقتصادی مجلس هفتم نیز اعلام جرم کنند
ناشناس۱۳۸۶۵۱۸۱۶:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۵
آقای توکلی خودتان رو خسته نکنید تابحال خود شما چند ده مورد رو افشا کردید چی شد مثل آب در هاونگ کوبیدن است
ناشناس۱۳۸۶۵۱۹۱۶:۵۰:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۵
کاش فقط همین یک قلم بود تمام واگذاری ها را بین خود مثل گوشت قربانی دارند تقسیم میکنند و کردن تا حالا از هفت تپه بگیر تا ....
ناشناس۱۳۸۶۵۲۸۱۶:۵۳:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۵
آفرین دیده بان جان شفافیت خیلی خوبه
ناشناس۱۳۸۶۵۴۷۱۷:۰۴:۴۲ ۱۳۹۹/۱/۵
دستگیری افراد دست چندم برای ردگم کردن است
حسین۱۳۸۶۵۸۲۱۷:۲۵:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۵
خدا عمر با عزت به آقای توکلی بدهد. انشاءالله
ناشناس۱۳۸۶۷۰۱۱۸:۳۵:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۵
من از آقای توکلی بسیار تشکر می کنم که اینچنین پیگیر جلوگیری از ضایع شدن بیت المال هستند . خدا به ایشان اجر دهد . ولی ای کاش ایشان گزینشی کار نمی کردند و پیگیر صدها واگذاری مورد دار که با ثمن بخس به بعضی شرکت های صوری وابسته به بعضی نهادها شده است نیز بودند از جمله در صنایع نفت و پتروشیمی . مرد آنست که در اعلام حقایق و مطالبه حق الناس همه را ببیند و همه را فریاد بزند و قوه قضائیه هم همه را با یک چشم ببیند . مردم اینها را می بینند و می فهمند و بالاتر از مردم خداوند در جایگاه حق نشسته است و کسانی که به مردم خیانت کنند سخت کیفر خواهد داد . ان شاا...
ناشناس۱۳۸۶۷۷۱۱۹:۲۵:۲۵ ۱۳۹۹/۱/۵
اگر حکومت مبارزه با فساد و رانت را سرلوحه کار خود قرار دهد بقای خود ،رضایت مردم را تضمین کرده است. و گرنه فساد مانند موریانه ساختار را از درون می‌خورد و با تکانی فرو می ریزد. درود بر شرافت کسانیکه اهتمام به مبارزه با فساد بسته اند. منتقد وضع موجود
ناشناس۱۳۸۶۹۶۶۲۱:۲۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱/۵
البته آقای توکلی اون مابقی را هم نخواهد داد هر چند که پس از ۹ سال آن املاک فروخته شده مغان دهها هزارمیلیارد تومان ارزش پیدا خواهد کرد. مثل سایر فر.شها مثلا فروش مشابه شرکت آذرقند نقده در سال ۹۰ توسط شستا که دقیقا همین وضعیت را داشت

پربحث‌های هفته

 1. با نارضایتی عمومی درباره حجاب چه باید کرد؟

 2. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

 3. چرا خودروسازی ایران از ترکیه عقب افتاد؟

 4. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

 5. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

 6. مدیریت ناکارآمد کرونا در ایران/ اقدامات محدودکننده برمی‌گردند؟

 7. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

 8. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

 9. ترس از سوال !

 10. رمزگشایی از پشت پرده مانتوهای جلوباز

 11. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

 12. خاندوزی: طرح مالیات بر خانه‌های خالی افزایش قیمت مسکن را متوقف می‌کند/ تعداد خانه‌ها از جمعیت کشور بیشتر است!

 13. مردم اندونزی حیوانات را در آتشفشان ریختند

 14. ضریب هوشی «مریم میرزاخانی» چقدر بود؟

 15. تاجگردون کیفش را از مجلس برداشت و رفت

 16. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

 17. صادرکنندگانی که زور دولت هم به آنها نمی رسد !

 18. ارائه طرحی برای کاهش محسوس قیمت ماشین/ دارندگان چند خودرو ملزم به پرداخت مالیات می‌شوند

 19. پرواز عمودی خلبان ایرانی با بمب افکن F ۴

 20. چگونه جمهوری اسلامی را از چشم مردم بيندازيم !

 21. جوابیه سید میعاد صالحی بر بیانیه دیوان محاسبات

 22. جزئیات طرح ساخت ۶میلیون مسکن؛ تامین ۶۰درصد هزینه با وام ارزان و زمین رایگان

 23. شهردار تهران: ۹ میلیون دلار ضرر کردیم

 24. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

 25. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آيا چين واقعا جزيره كيش را خريده است؟!

  2. ايران و چين و بوقچی های آن ور آبی !

  3. مجلس به تهدیدهای تاجگردون چه پاسخی می‌دهد؟

  4. یک نماینده مجلس فیش حقوقی‌اش را منتشر کرد + عکس

  5. اعتبارنامه تاجگردون رد شد

  6. ترس از سوال !

  7. واکنش کاربران توییتر به رد اعتبارنامه تاجگردون؛ مجلس از اولین آزمون بزرگ خود سربلند بیرون آمد/ حالا نوبت تلاش مضاعف برای حل مشکلات است

  8. چرا برای بی بی سی فارسی، تاجگردون متفاوت از طبری است!؟

  9. اینستاگرام پست ضرغامی را حذف کرد / اینبار وحشت از نام دختر سردار سلیمانی

  10. ۱۵ استان در وضعیت قرمز یا هشدار کرونا/روایت جدید از همکاری ۲۵ ساله ایران و چین/تابوشکنی احمدی‌نژاد/ روحانی استیضاح می‌شود؟

  11. اولین واکنش تاجگردون به رد اعتبارنامه‌اش

  12. دیوان محاسبات اظهارات میعاد صالحی را تکذیب کرد

  13. ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی منطقه است

  14. شکایت دیده‌بان شفافیت و عدالت از تاجگردون به شعبه ۷ ارجاع شد

  15. رهبر انقلاب: نباید به وزرا توهین و یا تهمتی زده شود/ دولت‌ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند/ موضوع مسکن از مسائل اصلی کشور است

  16. وقتی اقوام ایرانی از نمایندگانشان جلوترند...

  17. روحانی: اعتراف می‌کنم دولت یازدهم در موضوع مسکن عقب‌ماندگی داشت/ زدن ماسک در حمل‌ونقل عمومی و ادارات الزامی می‌شود/ ظریف سمبل قدرت سیاسی است

  18. جناب دادستان! قوه قضاییه از افشاگری مستند رسانه‌ها استقبال کند

  19. پاسخ ظریف به ادعای فروش کیش/ حمایت کارگزاران از بهزاد نبوی مقابل عبدالله نوری/ادعای روزنامه اصلاح‌طلب درباره قاليباف/یار کمکی روحانی کجاست؟

  20. توئیت زاکانی خطاب به مردم گچساران

  21. توئیت سعید جلیلی درباره برخی مدیران دائمی کشور

  22. ضرغامی: آملی لاریجانی نمی‎تواند بگوید فساد طبری به من ربطی ندارد/ احمدی‌نژاد از نظر محبوبیت جزء دو سه نفر اول کشور است/ دوران خلع لباس یک روحانی به خاطر اندیشه‌اش گذشته

  23. جهانگیری؛ پاس گل در انتخابات، سکوت در مشکلات

  24. تاجگردون بعد از جدایی از مجلس کجا رفت؟

  25. پرونده اعتبارنامه تاجگردون بسته شد/ توصیه آیت‌الله جنتی به دولت/ اعتراف روحانی/ آیا آخوندی محاکمه می‌شود؟ 

  آخرین عناوین