سفیر چین: اتهامات آمریکا به پکن درباره منشأ شیوع کرونا کذب است

گروه جهان الف،   3990104021

سفیر چین در لبنان اتهام‌زنی مقامات آمریکایی به پکن درباره شیوع کرونا را رد کرد و گفت، این اظهارات به مقابله با بیماری کمکی نمی‌کند و به همکاری بین‌المللی برای مقابله با کرونا ضربه می‌زند.

به گزارش فارس، «وانگ کی جیان» سفیر چین در لبنان اعلام کرد، اتهامات سیاستمداران آمریکایی و اعضای کنگره این کشور مبنی بر اینکه چین در پشت پرده شیوع کروناست، صحت ندارد و هدف آن تخریب وجهه پکن است.

با وجود اینکه چند روز است چین ابتلای جدیدی به ویروس کرونا در این کشور اعلام نکرده، اما سفیر این کشور در گفت‌وگو با شبکه لبنانی «المیادین»  اعلام کرد خطر هنوز در دو مورد نهفته است؛ اول: بازگشت فعالیت اقتصادی به کشور و جابجایی و برخورد مردم با یکدیگر که خطرناک است و مقامات باید تدابیر سختی اتخاذ کنند. دوم:شیوع بسیار زیاد کرونا در کشورهای جهان به نحوی که این ویروس در کشورهای اروپایی و آمریکا هنوز به اوج خود نرسیده است.

وانگ کی جیان سپس ضمن رد اتهامات سیاستمداران آمریکایی به چین گفت: این اظهارات به مقابله با بیماری کمکی نمی‌کند و به همکاری مطلوب بین‌المللی برای مقابله با کرونا ضربه می‌زند.

وی ادامه داد، چین با کمک پزشکی به کشورهای متضرر از کرونا دنبال کسب نتایج سیاسی نیست؛ همه جهان در برابر یک دشمن مشترک به نام کرونا قرار گرفته‌اند و باید با آن مقابله کرد.

سفیر چین در پایان بر همکاری میان پکن و بیروت در مقابله با کرونا تأکید کرد و گفت، کارشناسان چینی و لبنانی از طریق اینترنت می‌توانند در این زمینه تعامل داشته باشند.

تعداد مبتلایان به کرونا در لبنان - با جمعیتی بیش از شش میلیون نفر- روز به افزایش است و به بیش از ۲۵۰ نفر رسیده است. ارتش لبنان دیروز (یکشنبه) از استقرار یگان‌های ارتش در سطح شهرها به منظور اجرای طرح‌های مربوط به مقابله با شیوع کرونا خبر داد.