هزینه درمان بیمار مبتلا به کرونا در آمریکا چقدر است؟

گروه جهان الف،   3990104009

یک رسانه آمریکایی هزینه درمان یک بیمار مبتلا به کرونا در این کشور را بیش از ۳۴ هزار دلار گزارش داده است.

 به گزارش فارس، یک رسانه آمریکایی گزارش داده هزینه درمان برای فرد فاقد بیمه‌ای که به کرونا مبتلا شده بالغ بر ۳۴ هزار دلار است.

مجله تایم گزارش داده به شرح خدمات دریافت‌شده پزشکی از یک فرد مبتلا به «کرونا» به نام «دانی اسکینی» پرداخته و نوشته او نخستین بار اواخر ماه فوریه بعد از تجربه درد سینه، نفس‌های کوتاه و درد میگرن با یک سرطان‌شناس که یک بیماری قبلی او را درمان کرده بود تماس گرفت. پزشک او تصور کرد که ممکن است نشانه‌های او از واکنش بدن او به دارو‌های جدید ناشی شده باشد بنابراین او را به یک مرکز اضطراری در بوستون فرستاد. آنجا پزشک‌ها گفتند ممکن است به ذات‌الریه مبتلا شده باشد و او را روانه منزل کردند.

چند روز بعد آسکینی متوجه شد که دمای بدنش نوسان دارد و اندکی بعد شروع کرد به سرفه کردن. بعد از دو بار مراجعه به مراکز پزشکی در همان هفته پزشک‌ها بار دیگر او را برای معالجه روانه منزل کردند. سه روز بعد یکی از مراکزی که به آنجا مراجعه کرده بود گفت که جواب آزمایش او نشان می‌دهد که به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده است. 

چند روز بعد او صورتحساب آزمایش کرونا و درمانش را دریافت کرد: ۳۴۹۲۷.۳۴ دلار. آسکینی به تایم گفت: «واقعاً شوکه شدم. واقعاً کسی را که از این پول‌ها داشته باشد نمی‌شناسم.»

تایم نوشته آسکینی همانند ۲۷ میلیون آمریکایی دیگر هنگام رفتن به بیمارستان فاقد خدمات بیمه بود. 

«برنی سندرز»، نماینده مجلس سنای آمریکا در واکنش به این گزارش در توئیترش نوشته که در حال حاضر ۸۷ میلیون نفر از مردم آمریکا فاقد خدمات بیمه‌اند و یا از خدمات اندک بیمه‌ای برخودارند. 

او نوشته است: «نظام بهداشت سودمحور ما خطری برای مردممان به شمار می‌رود.»