جانسون: کرونا ممکن است سیستم بهداشتی انگلیس را فروبپاشد

گروه جهان الف،   3990103110

نخست وزیر انگلیس نسبت به شکست خوردن و فروپاشی سیستم بهداشت و سلامت این کشور در برابر گسترش ویروس کرونا هشدار داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه هشدار داده است که این احتمال وجود دارد که سیستم بهداشت و سلامت بریتانیا همانند ایتالیا توسط شیوع ویروس کرونا شکست خورده و ظرف مدت 2 هفته با فروپاشی روبرو شود.

بر اساس این گزارش، هشدار نخست وزیر انگلیس در شرایطی است که تلفات ناشی از ویروس کرونا به شدت رو به افزایش است.

تعداد کل فوتی های مبتلا به ویروس کرونا در ایتالیا روز شنبه به 5 هزار نفر رسیده و این رقم در انگلیس به بیش از 233 نفر رسید.

ایتالیا بیشترین آسیب را از بحران ویروس کرونا در بین کشورهای جهان متحمل شده است.

دفتر جانسون با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر از مردم بریتانیا خواست تا برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در خانه های خود بمانند.

وی افزود: آمارها بسیار زیاد است و به سرعت رو به افزایش است. ما تنها چند هفته شاید 2 یا 3 هفته با ایتالیا فاصله داریم. اگر با همدیگر متحد نشویم و برای جلوگیری از گسترش ویروس به یک تلاش جمعی و ملی روی نیاوریم، این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا سیستم بهداشت و سلامت ما را شکست دهد.

ایتالیا با پشت سر گذاشتن چین بیشترین تعداد قربانی های ناشی از ویروس کرونا در جهان را در اختیار دارد. ایتالیا به همه کسب و کارها دستور داده است تا 3 آوریل تعطیل شود.

دولت جانسون به سرعت اقدامات هشدارآمیز خود با هدف جلوگیری از گسترش ویروس کرونا را افزایش داده است.

سرویس ملی بهداشت و سلامت انگلیس 1.5 میلیون نفر از شهروندان این کشور را "در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری جدی ناشی از تماس با ویروس کرونا" تشخیص داده است.

گرچه دولت انگلیس تدابیر مربوط به مقابله با ویروس کرونا را افزایش داده است ولی هنوز تدابیر اتخاذ شده در این کشور به مراتب کمتر از سایر کشورهای اروپایی است.

پزشکان به افرادی که در معرض خطر جدی قرار دارند، توصیه کرده‌اند که به مدت 12 هفته در خانه باقی بمانند.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس شنبه هفته گذشته اعلام کرد که افراد بالای 70 سال می توانند با قرنطینه خانگی به مدت 4 ماه خود را در برابر این ویروس محافظت کنند.