ژاپن: به آمریکا نروید، به کرونا مبتلا می شوید

گروه جهان الف،   3990103053

وزارت خارجه ژاپن در اقدامی احتیاطی در قبال تهدید ویروس کرونا، به شهروندانش توصیه کرد از هرگونه سفر غیر ضروری به آمریکا خودداری کنند.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاری «رویترز» وزارت خارجه ژاپن امروز یکشنبه با انتشار پیامی در وبگاهش،  با توجه به شیوع کرونای جدید در آمریکا، به شهروندان خود توصیه کرده از انجام سفرهای غیرضروری و غیرفوری به این کشور خودداری کنند.

وزارت خارجه ژاپن به اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا از سوی رئیس جمهور این کشور و اعمال محدودیت‌ها برای عدم شیوع ویروس کرونا اشاره کرده است.

طبق تازه‌ترین گزارش وبگاه «ولد مترز» در آمریکا تا یکشنبه صبح (به وقت تهران) از ابتلای 2685 نفر جدید به کرونا و مرگ 46 نفر دیگر در کشور خود خبر داده است. آمار کلی مبتلایان 26892 نفر و جان باختگان، 348 تن شده است.

میزان مبتلایان به ویروس کرونا در ژاپن 1054نفر و شمار جان باختگان تا به امروز، 36 نفر اعلام شده است.

با بالارفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، کادر درمان و پزشکی و مقام‌های ایالتی آمریکا در خصوص معضل کمبود تجهیزات پزشکی هشدار داده‌اند.

بنا به گزارش شبکه «سی ان ان»، دکتر «مگان رانی» یکی از پزشکان آمریکایی بخش اورژانس در خصوص کمبود تجهیزات پزشکی گفت: «اگر تعداد ماسک‌ها و گان‌های موجود را افزایش ندهیم، دیر یا زود، اکثر کارکنان خط مقدم درمان آلوده (به کرونا) خواهند شد»