رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

گروه سیاسی الف،   3990103036 ۴۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۸ تکراری یا غیرقابل انتشار

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: اگر امروز صادقانه عمل کرده و تنبلی، کوته‌بینی و ساده‌نگری نکنیم می‌توانیم ایران را به همان قله ابتدای حکومت اسلامی در زمان پیغمبر(ص) برسانیم.

رهبر انقلاب: اگر صادقانه عمل کنیم و کوته‌بینی نکنیم می‌توانیم ایران را به قلّه حکومت اسلامی برسانیم

به گزارش الف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رهبر انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در سخنانی زنده و تلویزیونی خطاب به ملت بزرگ و شریف ایران، با درخواست از پروردگار متعال برای رفع هرچه سریع‌تر بیماری کرونا از سر ملت ایران و همه بشریت و با تأکید برضرورت عمل به همه دستورالعمل‌های بهداشتی، نسخه مبتنی بر حقایق بعثت مبارک پیامبر خاتم را نسخه نجات‌بخش بشریت در طول تاریخ خواندند و افزودند: عمل به حقایق بعثت بویژه «صبر و استقامت» تنها راه رسیدن ملت شریف ایران عزیز به قله رفیع پیشرفت و قدرت است.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه هر سال سخنرانی عمومی اول سال ایشان در حرم مطهر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) برگزار می‌شد، افزودند: امسال از دیدار با مردم و حضور در حرم رضوی محروم هستیم اما دلهایمان همچون همیشه با یاد امام رئوف مأنوس است.


ایشان با تبریک عید بزرگ مبعث، بار دیگر عید نوروز و حلول بهار را به مردم تبریک گفتند و افزودند: اهمیت واقعه بسیار با عظمت مبعث به‌گونه‌ای است که خداوند به فرموده قرآن کریم از همه پیامبران بزرگ میثاق گرفته است که هنگام بعثت رسول خاتم، هم به او ایمان بیاورند و هم او را با توصیه به امتشان برای ایمان آوردن به پیامبراسلام یاری رسانند.


رهبر انقلاب اسلامی، منظومه معرفتی اسلام را از جمله حقایق بسیار مهم بعثت برشمردند و افزودند: در این منظومه، نظر اسلام درباره هستی، انسان، ذات پروردگار، مسیر انسان در دنیا و آخرت و مسائل اساسی دیگر به روشنی بیان شده است.


ایشان منظومه ارزشی اسلام از جمله خُلقیات فردی و اجتماعی و مفاهیم زندگی‌ساز نظیر آزادی، عدالت اجتماعی و سبک زندگی را بخش مهم دیگری از حقایق بعثت رسول گرامی اسلام خواندند و افزودند: آحاد مردم و جوامع بشری در صورت عمل به این ارزشها، معنای حقیقی و شیرین زندگی را درک خواهند کرد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در همین زمینه افزودند: عده‌ای گمان می‌کنند که خاستگاه مفاهیمی نظیر آزادی و عدالت اجتماعی غرب است اما غرب تنها سه چهار قرن است که با این مفاهیم آشنا شده در حالی‌که اسلام، ۱۴۰۰ سال قبل این مفاهیم را به بشریت هدیه کرده و بر خلاف رفتار ناصادقانه غربی ها، در صدر اسلام و هر جا امکان‌پذیر بوده آنها را محقق کرده است.


ایشان احکام اسلامی یعنی مجموعه بایدها و نبایدها در زمینه‌های فردی و اجتماعی را از دیگر حقایق بعثت دانستند و افزودند: این احکام برخاسته از معارف اسلامی و منطبق با ارزشها است و به حرکت صعودی انسان کمک می کند.


رهبر انقلاب اسلامی تشکیل حکومت اسلامی را ضروری و زمینه‌ساز تحقق حقایق بعثت خواندند و افزودند: اگر قدرت سیاسی شکل نگیرد قلدرها، مستکبران، مخالفان آزادی و عدالت و دیگر دشمنان بشر، و نیز برخی ویژگی‌ها نظیر تنبلی اجازه نمی‌دهد مفاهیم و ارزشها و احکام محقق شود و انسان در مسیر نجات و پیشرفت حرکت کند، به همین علت بود که پیامبر خاتم در اولین فرصت ممکن و در هجرت به مدینه، تشکیل حکومت داد.


رهبر انقلاب اسلامی در نوعی جمع‌بندی از این بخش از سخنانشان تأکید کردند: امام خمینی(ره) با درک بسیار عمیق از حقایق اسلام، دقیقاً به نسخه بعثت عمل کرد و با ایمان عمیق و توکلِ مبنایی خود و تکیه بر مردم مؤمن ایران علیه رژیم فاسد، ظالم وابسته پهلوی به‌پا خاست و نظام اسلامی را شکل داد تا بر اساس معارف، ارزشها و احکام بعثت، ملت ایران را در مسیر فلاح و رستگاری قرار دهد.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تکیه امام راحل بر ایمان ملت ایران را زمینه‌ساز توفیق در تشکیل نظام اسلامی برشمردند و افزودند: این یک واقعیت است که مردم ایران با وجود برخی ظواهر، از ایمان عمیق و راسخ برخوردارند و امام خمینی نیز با درک این حقیقت زیبا معجزه انقلاب اسلامی را محقق کرد.


ایشان پیشرفت اسلام در زمانهای مختلف از جمله قرنهای اول بعثت را ناشی از ریشه‌دار بودن حقایق بعثت دانستند و افزودند: طبیعت اسلام پیشرفت و قوی‌تر شدن است و اگر امروز نیز صادقانه به نسخه بعثت عمل کنیم، می توانیم ایران را از ابعاد مختلف به قله‌های رفیع برسانیم و در افقی دورتر تمدن اسلامی را محقق کنیم.


رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تأکید خداوند متعال در قرآن به موضوع دشمنی‌های گسترده با پیامبران الهی و پیامبر اسلام(ص)، دشمنی‌های وسیع با نظام اسلامی را عجیب ندانستند و افزودند: در میان دشمنان جمهوری اسلامی، آمریکا خبیث‌ترین و عنودترین دشمن است زیرا مسئولان آن، انواع رذائل اخلاقی اعم از دروغگویی، پشت هم‌اندازی، طمع ورزی، وقاحت و شارلاتان بودن را دارند، ضمن آنکه ظالم، تروریست و به‌شدت بی رحم و سنگدل نیز هستند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: خداوند متعال از ابتدای بعثت یک دستورالعمل به پیامبر اسلام(ص) برای مقابله با دشمنی ها داده که عبارت است از «صبر» یعنی «ایستادگی»، «مقاومت»، «محاسبات دقیق خود را با خدعه‌گری دشمن تغییر ندادن»، «با روحیه به سمت اهداف والای ترسیم شده حرکت کردن» و «ادامه دادن به مسیر».


رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه اگر «صبر و استقامت» با «عقل، تدبیر و مشورت» همراه شود پیروزی قطعی خواهد بود، افزودند: با قاطعیت می گویم که ملت ایران ملت صبوری است و ملت در این چهل سال صبر و استقامت خود را نشان داده است، اگرچه برخی اوقات مسئولین بی‌صبری کرده‌اند و یا برخی روشنفکر نماها بی‌صبری از خود نشان داده‌اند و تا مرز همکاری با دشمن هم پیش رفته‌اند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: نقطه مقابل این افراد بی‌صبر، جوانان بسیار زیاد و مؤمنی هستند که در عرصه‌های مختلف فرهنگی، علمی، فناوری، سیاسی و فهم بین‌المللی مسایل حضور دارند و هر روز نیز بر تعداد آنها افزوده می‌شود.


ایشان در جمع‌بندی این بخش از سخنانشان گفتند: صبر کردن به معنای تسلیم نشدن، دچار ضعف و تردید نشدن، با شجاعت و تدبیر جلوی دشمن را گرفتن و او را مغلوب کردن است.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تأکیدهای اخیر خود مبنی بر لزوم قوی شدن کشور، آن را فراتر از عرصه دفاعی و نظامی دانستند و خاطر نشان کردند: قوی‌شدن شامل ابعاد اقتصادی، علمی، فرهنگی، سیاسی و تبلیغاتی هم می‌شود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه قوی‌شدن نیازمند ابزارهایی است، گفتند: یکی از این ابزارها، حفظ اکثریت جمعیت جوان کشور است و به همین علت در سالهای اخیر بارها بر این موضوع تأکید شده است.


ایشان قوت و برتری در فضای مجازی و پیشرفت و برتری در زمینه بهداشت و درمان را که کارها و تحقیقات علمی فراوانی نیز در این عرصه انجام شده است، از دیگر ابزارهای قوی شدن برشمردند و افزودند: جهش تولید یکی دیگر از ابزارهای قوی‌شدن است که البته الزاماتی از جمله مقابله با قاچاق کالا و واردات بی رویه، اعطای مشوقها به تولیدکنندگان و برخورد قضایی با سوء استفاده‌کنندگان از کمکهای دولتی دارد که این کارها باید امسال انجام شود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین به موضوع بیماری همه‌گیر و بین‌المللی کرونا اشاره کردند و گفتند: این ویروس که تقریباً همه کشورهای دنیا را گرفتار کرده و برخی کشورها حقایق را درباره این بیماری و تلفات آن می‌گویند و برخی هم پنهان‌کاری می‌کنند ، مصداق آیه شریفه قرآن یعنی ابتلا با خوف و ترس، مشکلات اقتصادی و گرفته‌شدن جانها است اما خداوند متعال در مقابل این ابتلا نیز به صبر توصیه می‌کند.


ایشان افزودند: صبر در اینجا به معنای انجام درست و عاقلانه کارها یعنی عمل به دستورها و توصیه‌های مسئولان ذی‌ربط برای حفظ جان خود و مردم کشور و کنترل این بیماری خطرناک است.


رهبر انقلاب اسلامی به اظهارات چندباره مقام‌های آمریکایی مبنی بر آمادگی برای ارسال کمکهای دارویی و درمانی در صورت درخواست ایران اشاره کردند و گفتند: صحبتهای آمریکایی‌ها جزو حرف های بسیار عجیب است زیرا اولاً خودشان دچار کمبود شدید دارو و تجهیزات پیشگیری از بیماری هستند و برخی مسئولانشان صراحتاً از این کمبودهای وحشت‌آور سخن به میان آورده‌اند، بنابراین آنها اگر امکاناتی دارند به مردم خودشان برسند.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: ثانیاً آمریکایی‌ها خودشان متهم به تولید این ویروس هستند البته نمی‌دانیم این اتهام چقدر صحت دارد اما با وجود این اتهام، کدام انسان عاقلی، کمک از این کشور را قبول می کند.


ایشان گفتند: به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نیست زیرا ممکن است داروهایی را ارسال کنند که ویروس را در ایران شایع‌تر و یا ماندگار کند و یا حتی ممکن است افرادی را به‌عنوان درمان‌کننده بفرستند تا ببینند اثرگذاری این ویروسی را که گفته می شود بخشی از آن فقط مخصوص ایران ساخته شده، چگونه بوده و اطلاعات خود را تکمیل و دشمنی خود را بیشتر کنند، بنابراین سخنان آمریکایی‌ها قابل قبول نیست.


ایشان با یادآوری تجربه ۴۰ ساله و ظرفیت فوق‌العاده کشور برای مقابله با همه چالشها و مشکلات، خطاب به ملت عزیز ایران تأکید کردند: ظرفیتهای کشور بسیار زیاد است ولی مهم آن است که مسئولان این ظرفیتها را شناسایی کنند و در همه بخشها افراد جوان، مؤمن، با انگیزه و متشرّع به‌کار گرفته شوند.


ایشان در پایان بار دیگر همه مردم را به جدی گرفتن و عمل به دستورهای مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا توصیه کردند و افزودند: بر اساس این دستورالعمل‌ها حتی اجتماعات دینی و حرم‌های مطهر تعطیل شد که در طول تاریخ ما به این شکل بی سابقه بود اما چاره‌ای نبود و مصلحت اینگونه اقتضاء می‌کرد.


رهبر انقلاب اسلامی اظهار امیدواری کردند خداوند متعال هرچه زودتر این بلا را از ملت ایران و ملتهای مسلمان و همه بشریت دفع کند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۸۳۰۸۰۱۲:۱۶:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۳
توجه به حقایق و واقع بینی کلید حل مشکلات است.
ناشناس۱۳۸۳۲۵۴۱۳:۴۹:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۳
دولت پس از 7 سال امیدش به برجام و اینستکس بود اینک امیدش را به ترحم امریکا بسته تا شاید بواسطه کرونا رحم نماید و تحریم ها را بردارد
ناشناس۱۳۸۳۴۹۹۱۷:۰۱:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۳
بخش صنعتی ایران به اندازه 3 برابر جمعیت ایران زیر ساخت دارد ولی الان به اندازه یک سوم ان دارد کار میکند و اگر دولتهای محترم که سر کار می ایند دست از دستکاری در اقتصاد که برای مقاصد کوتاه مدت سیاسی انجام می دهند بر دارند به ان قله می رسیم
ناشناس۱۳۸۳۰۹۲۱۲:۲۱:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۳
رهبری عزیز پس از 7 سال که چشم و دل دولت در پی برجام و اینستکس بود الان هر روز از سوی دولت اعلام میشود که با وجود کرونا امریکا باید بخاطر مسایل این ویروس تحریم ها را بر دارد و اینطور که از شواهد انر بر می اید یکسال باقیمانده را هم به این امید که امریکل دلش برحم آید میگذراند لطفا نهیب و تشر لازم را به این دولت فشل و در پی کدخدا بزنید
ناشناس۱۳۸۴۷۰۳۱۷:۵۰:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۴
دولت چکار کنه خوبه ؟؟ به آمریکا حمله کنه ؟؟ تنگه ی هرمز را ببنده؟؟ آمریکا را تحریم کنه ؟؟ یه طوری حرف می زنید که انگار اصلا در این دنیا زندگی نمی کنید
ناشناس۱۳۸۳۱۱۱۱۲:۳۳:۴۱ ۱۳۹۹/۱/۳
کرنا ویروس از چین آمد. پنهان کردن یک ماه شیوع کرنا ویروس توسط دولت چین دنیا را درگیر این ویروس کرده
ناشناس۱۳۸۳۳۶۵۱۵:۰۴:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۳
احتمالا کووید 19 را متصل به کووید20 که زمستان بیاد میکند با این روند پیشگیری
ناشناس۱۳۸۳۵۳۱۱۷:۱۸:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۳
قاضی زاده هاشمی گفته از اواخر آذر به رئیس جمهور تذکر دادم، ولی اول اسفند(29 بهمن) به مردم اعلام شد. تقصیر چینه همه ش
ناشناس۱۳۸۴۰۸۶۰۹:۴۰:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۴
تمام بدبختی های حال حاضر موجود ایران فقط به خاطر چین و روسیه است
ناشناس۱۳۸۳۱۱۸۱۲:۳۵:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۳
دولت تدبیر و امید(تردیدو بیم) در شرایطی که ویروس منحوس کرونا بیداد میکند اقدام به افتتاح دو بزرگراه نموده و با اینکار خود مشوق سفر و تردد شده است همین کافی است که دولت بخاطر عدم کفایت استیضاح شود سایر ندانم کاری های قبلی که یر جای خود
ناشناس۱۳۸۳۱۲۰۱۲:۳۵:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۳
تولید بدون سرمایه گذاری و فضای آرام سیاسی و اقتصادی محال است که رونق گیرد.
ناشناس۱۳۸۳۷۹۶۲۱:۳۳:۱۱ ۱۳۹۹/۱/۳
ناشناس ۱۳۸۳۱۲۰ رونق نه جهش تولید. پارسال رونق انجام گرفته توجه نمیکنی
ناشناس۱۳۸۳۸۹۴۰۰:۲۰:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۴
رونق پارسال بود. امسال جهشه.
ناشناس۱۳۸۴۰۷۳۰۹:۲۴:۴۰ ۱۳۹۹/۱/۴
قرار نیست رونق بگیرد قرار است جهش کند
ناشناس۱۳۸۴۰۸۴۰۹:۳۹:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۴
دیگه قرار نیست رونق بگیره امسال جهشه
ناشناس۱۳۸۳۱۳۵۱۲:۴۳:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۳
اگر به اقتصاد مقاومتی عمل می شد، اکنون اقتصاد کشور شکوفا بود.
ناشناس۱۳۸۳۲۷۰۱۳:۵۳:۴۷ ۱۳۹۹/۱/۳
حال که دولت عرضه اداره کشور و کنترل کرونا را ندارد مراجع محترم عظان فتوایی تا یخی همچون فتوای میرزای شیرازی بدهند تا تردد ها و سفرها را برای پیشگیری از شیوع بیماری بشود کنترل و مهار کرد
ناشناس۱۳۸۳۴۰۷۱۵:۴۲:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۳
پسرم تو ازاقتصاد مقاومتی بجز کامنت ان چی میدانی؟ تو نمیتوانی پول کیفتو بشماری تو بلد نیستیپول4تا نون سنگک راجساب کنی دم ازاقتصاد مقاومتی میزنی؟
ناشناس۱۳۸۳۶۹۰۱۹:۴۲:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۳
اقتصاد میدان همدستی علم و تجربه است !! چیزی که اینجا نداریم !!
ناشناس۱۳۸۳۸۰۱۲۱:۳۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۳
پارسال شکوفا شده توجه نمیکنی. امسال سال جهش هستش
بینام۱۳۸۴۱۸۵۱۱:۱۷:۴۳ ۱۳۹۹/۱/۴
اقتصادمقاومتی ویاجهش تولید استزاتژی ودرنهایت برنامه اجرایی _عملیاتی می خواهد
ناشناس۱۳۸۳۱۹۲۱۳:۱۹:۰۱ ۱۳۹۹/۱/۳
لازمه ان برای رسیدن به قله این است که افراد خائن در حکومت پاک سازی شوند چون با اقتصاد سیاسی بازی میکنند نمونه ان همین دولت است که برای باج دادن به خارجی ها اقتصاد را شرطی و سیاسی کرده
ناشناس۱۳۸۳۲۱۸۱۳:۳۱:۵۱ ۱۳۹۹/۱/۳
امریکایی ها اگر راست می گویند تحریم غذا و دارو را بردارند.
mostafa.kamali95@yahoo.com۱۳۸۳۲۸۵۱۴:۰۴:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۳
لطفا از مسولان بخواهیدحتی یکریال بابت بنر و تبلیغات شعار سال هزینه نکنند و در عمل به جهش تولید کمک کنند
ناشناس۱۳۸۳۲۳۹۱۳:۴۲:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۳
باید از روش کشورهای موفق الگو بگیریم.
ناشناس۱۳۸۳۳۵۳۱۴:۵۴:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۳
اونا جیره خوار تمدن اسلامی هستند
محمد قاسمی۱۳۸۳۴۷۵۱۶:۴۱:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۳
مشکل اصلی اینجاست که ما هیچ کس رو جز خودمون قبول نداریم
ناشناس۱۳۸۳۳۱۷۱۴:۲۲:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۳
چون گفته می شود یک بخش با استفاده از آشنایی های ژنتیک ایرانی، مخصوص ایران تولید شده. به فرانسه و امارت هم اعتماد نکنید،فرانسه چرا برا انگلستان نمی فرسه؟
ناشناس۱۳۸۳۴۰۹۱۵:۴۲:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۳
اگر ساخته آزمایشگاه هم باشد کار چینه نه آمریکا
ناشناس۱۳۸۳۴۵۱۱۶:۱۵:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۳
احسنت به این درایت.سخنان گهر باری بود.
ناشناس۱۳۸۳۵۹۹۱۸:۱۵:۴۲ ۱۳۹۹/۱/۳
انشاالله در انتخاب های مان دقت کنیم ودر 1400فردی شایسته رو انتخاب کنیم اگه دولت قوی چابک انقلابی رو مردم انتخاب کنن باهمکاری مجلس قوی کشور به قله های پیشرفت میرسد انشاالله تا رهبری اینهمه خون دل نخورد
ناشناس۱۳۸۳۶۵۰۱۸:۵۸:۴۷ ۱۳۹۹/۱/۳
اگر همه مسیولین مثل رهبری بودند و دست از ثروت اندوزی در دبی و اروپا برمیداشتند اوضاع به سامان میشد.
ناشناس۱۳۸۳۶۵۲۱۹:۰۱:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۳
مسوولین و مدیران ما ،سالیان سال است با عملکرد خودشان ما را ته دره نگه داشته اند و اجازه صعود به قله را نمی دهند.
ناشناس۱۳۸۳۶۹۲۱۹:۴۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱/۳
دوست دارم این سه کلمه را از مسئولان کشور نشنوم: اگر باید بشود
ناشناس۱۳۸۳۷۳۱۲۰:۱۷:۳۷ ۱۳۹۹/۱/۳
شک نکنید همانطور که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بیاناتشان فرمودند این ویروس منحوس توسط آمریکایی‌ها تولید شده تا به ما ضربه بزنند.
ناشناس۱۳۸۴۳۹۳۱۴:۰۷:۳۸ ۱۳۹۹/۱/۴
رهبری نگفتند این ویروس توسط آمریکا تولید شده فرمودند آمریکا متهم است که اینکار را کرده . این اتهام هم توسط دانشمندان خارحی اولین بار مطرح شده
محمد۱۳۸۳۷۹۴۲۱:۳۱:۴۷ ۱۳۹۹/۱/۳
به نظر من بیانات ایشان در باره تولید مختص این زمان نیست چون امروزه شرکتهای داریم تولید دارند و فروش ندارند یا حتی برخی با 30 درصد ظرفیت کار می کنند .
نمیدونم۱۳۸۳۹۰۸۰۰:۳۶:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۴
جهش تولید نیاز به فراهم‌ بودن بستر زیر بنایی و پشتیبانی و اقتصاد قوی دارد که خوشبختانه سالهاست همه چیو ما داریم
ناشناس۱۳۸۴۱۲۰۱۰:۱۸:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۴
امسال برای ما سال تکریم مدافعان سلامت است
ناشناس۱۳۸۴۳۴۰۱۳:۰۶:۲۱ ۱۳۹۹/۱/۴
احسنت
ناشناس۱۳۸۴۳۴۲۱۳:۰۷:۲۸ ۱۳۹۹/۱/۴
برای ما هم همینطور
ناشناس۱۳۸۴۱۳۱۱۰:۳۰:۲۰ ۱۳۹۹/۱/۴
تا بساط ژن برتری و آقازادگی و رفیق بازی تو این مملکت بر چیده نشه نه تولیدی متصور هست و نه حرکتی در جهت آن

پربحث‌های دیروز

 1. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 2. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 3.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 4. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 5. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 6. طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

 7. سطح فساد در کشورهای جهان و آمار جانباختگان در زلزله !

 8. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

 9. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

 10. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد/ سود ۶۷۳ هزار تومانی در یک روز

 11. آیا گل‌آرایی حرم امام رضا(ع) اسراف است؟

 12. واکنش احساسی بازیگر نقش «بی‌بی» به درگذشت سیروس گرجستانی

 13. بررسی‌های فنی و امنیتی علت حادثه در سایت هسته ای نطنز مشخص شده/ در زمان مناسب اعلام خواهد شد

 14. خطر رشد بی‌سابقه قیمت سهام در بورس جدی است؟

 15. اقدامات خصمانه آمریکا علیه «حشد شعبی» عراق /اهداف واشنگتن چیست؟

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 8. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 9. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 10. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 11. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 12. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 13. به چه قیمت؟

 14. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 15. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 19. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. پایان داستان غم انگیز زم

 22.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 23. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 24. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 25. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 2. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 3. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 4. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 5. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 6. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 7. به چه قیمت؟

 8. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 9. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 10. پایان داستان غم انگیز زم

 11. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 12. روحانی: زمان دعوای سه قوه نیست/ ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ سال ۹۹ سخت‌ترین سال از لحاظ فشار اقتصادی است

 13. دوای درد کارگران هفت‌تپه چیست؟

 14. رهبر انقلاب: تنها راه مقابله با ویروس فساد، قطع دست مفسد است/ امنیت گزارشگران فساد را حفظ کنید

 15. احیای چپ رادیکال به روایت قوچانی/سناریوی جدید درباره مرگ قاضی منصوری/محسن رضایی نامزد انتخابات ۱۴۰۰ می‌شود؟

 16. جزئیات «تایید اعتبارنامه تاجگردون» در کمیسیون تحقیق

 17. حل مشکلات حمل‌ونقل عمومی تهران با «هل دادن»مدیران شهری!

 18. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ واگذاری کیش به چینی‌ها صحت دارد؟

 19. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

 20. درخواست تاجگردون از هیئت رئیسه مجلس/افزایش عجیب قیمت سکه/ انتقادات تند کرباسچی از اصلاح‌طلبان/ پشت‌بام‌خوابی واقعاً وجود دارد؟

 21. واکنش حسین شریعتمداری به نامه خوئینی‌ها؛ از کجا دیکته شده بود؟

 22. محسن رضایی: سیاست‌های لیبرالی این دولت، پول ملی را از خاصیت انداخته/ خوئینی‌ها، آدرس غلط داده است

 23. عبدی: موضوع تحول خواهی ساختارها هستند نه افراد / سه نهاد در خط مقدم برای ایجاد تحول

 24. سخنگوی قوه قضائیه: روح‌الله زم به اعدام محکوم شد/ دریافت تصویر منتسب به جنازه قاضی منصوری/ حسن رعیت بازداشت است

 25. واعظی: روحانی به امور اجرایی تسلط کامل دارد/ در ماجرای ملک جماران به رئیس‌جمهور، جفا شد/ تحولات اخیر در بازار ارز موقت است

آخرین عناوین