رشد ۵درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران/ برخی تهرانی ها به دلیل کرونا در حین مسافرت بستری شدند

گروه اجتماعی الف،   3990102090 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دکتر علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران، از رشد ۵ درصدی بیماران در مراکز درمانی و رشد ۱۲ درصدی بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه خبر داد.

رشد ۵درصدی مراجعه بیماران کرونایی به مراکزدرمانی تهران/ برخی تهرانی ها به دلیل کرونا در حین مسافرت بستری شدند

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر زالی ضمن ابراز تاسف از عدم توجه مردم تهران به پویش "در خانه بمانیم" و خودداری کردن از سفرهای نوروزی، اظهار داشت: بر اساس گزارش‌های واصله، ترددهای مردم برای خروج از تهران و رفتن به سفر از روز ۲۵ اسفند آغاز شد که متاسفانه یکی از پرترددترین روزها برای خروج از تهران بود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد: این موضوع نشان می‌دهد مردم هشدارها را جدی نگرفته و اشتباها تصور می‌کنند که کووید-19 یک بیماری نسبتا ساده مثل سرماخوردگی است. در حالی‌که کووید-19 یک بیماری کشنده است و در ۲۰ درصد موارد منجر به بروز فرم بسیار شدید بیماری در مبتلایان می‌شود که به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نیاز دارند.

وی ضمن ابراز تاسف، اعلام کرد: متاسفه بر اساس آمار، امروز (شنبه، دوم فروردین) ۵ درصد رشد مراجعان به مراکز درمانی در تهران را داشتیم.

دکتر زالی با ذکر این مطلب که تعداد زیادی از این مسافران تهرانی یا در استان‌های مقصد آلوده خواهند شد و یا این‌که با دوره نهفتگی از تهران خارج می‌شوند، افزود: متاسفانه شب گذشته تعدادی از شهروندان تهرانی که به استان‌های خراسان رضوی، هرمزگان و یزد سفر کرده بودند، به‌دلیل بروز علایم بیماری در بیمارستان‌های سه استان مذکور بستری شدند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در ادامه سخنان خود به برنامه‌های طراحی‌شده برای کنترل و غربالگری مسافران تهرانی در هنگام بازگشت به تهران اشاره کرد و گفت: هفته سوم فروردین اوج بازگشت مسافرانی است که احتمالا یا آلوده‌تر از هنگامی هستند که از تهران خارج شده‌اند و یا این‌که در هنگام خارج شدن در دوران کمون بیماری بودند.

وی با اشاره به موج بازگشت مسافران تهرانی برای بازگشت مجدد آنان، گفت: برای کنترل و غربالگری این مسافران در مبادی ورودی شهر برنامه‌هایی را با کمک و همراهی دولت و استانداری و ... تدارک دیده‌ایم اما واقعیت این است که این غربالگری به صورت تب‌سنجی حداقل اثربخشی را دارد. زیرا ممکن است فرد در هنگام غربالگری در دوره نهفتگی بیماری و بدون تب باشد. در ۵ تا ۶۰ درصد بیماران تب مشاهده می‌شود و ممکن است در هنگام غربالگری تب نداشته باشند.

دکتر زالی تاکید کرد: اگر همین الان هم با کمک مردم بتوانیم خروج از تهران را متوقف کنیم، بار کمتری ناشی از شیوع بیماری در روزهای آتی به ما تحمیل می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: درطی ۲ روز گذشته حدود ۴,۹ درصد رشد مراجعان به مراکز درمانی را شاهد بودیم و حدود ۱۲ درصد رشد بیماران بدحال نیازمند به بستری در بخش مراقبت‌های ویژه را داشتیم. متاسفانه این آمار کماکان تصاعدی است و تغییر نکرده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران در خاتمه خاطرنشان کرد: نگرانی ما از بابت بازگشت این مسافران تهرانی به شهر است. زیرا علاوه‌بر این‌که ممکن است با آلودگی به تهران مراجعت کنند، امکان دارد انواع مختلفی از ویروس‌های بیماری‌زا را با خود به تهران بیاورند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۸۲۶۹۰۲۳:۴۳:۳۶ ۱۳۹۹/۱/۲
پس چرا اجازه دادید که جاده ها باز باشد دلیلش چیست؟
ناشناس۱۳۸۲۶۹۵۲۳:۴۸:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۲
به آقای رئیس جمهور بگویید مبارک است
پیرمرد۱۳۸۲۶۹۹۲۳:۵۱:۰۸ ۱۳۹۹/۱/۲
پدر جان چرا قرنطینه نمیکنید؟
ناشناس۱۳۸۲۷۰۳۲۳:۵۴:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۲
باید مانع برگشت مسافران به تهران شد، آنها باید تاوان سهل انگاری و جهالتشون رو بدن
منتقم۱۳۸۲۷۱۲۰۰:۱۵:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۳
..اقای رییس جمهور با ابتلای ۷۰درصد جامعه ایران حدود ۶میلیون کشته خواهی داد که فقط شامل کهن سالان نمی شود به پیر و جوان رحم نکرده این ویروس
کوروش فرهودیان۱۳۸۲۷۱۶۰۰:۱۷:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۳
جلوی بازگشت اینها را بگیرید قرنطینه کنید یا تست بگیرید ما خانه نمانده ایم که به خاطر یک عده زبان ..گرفتار شویم
ناشناس۱۳۸۲۷۴۵۰۰:۵۸:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۳
اونهایی که سفر کردن و بیماری رو منتقل میکنند خائن به جان دیگران هستند بنظر من باید برای درمان از این افراد پول هنگفتی گرفت چون اینها ضربه جبران ناپذیری به سلامت جامعه وارد میکنند
مسعود۱۳۸۲۷۹۳۰۱:۵۱:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۳
این خواهش و التماسی که دولت برای خانه ماندن و مسافرت نرفتن داشته مثل این میمونه که از دزد و قاتل فقط خواهش کنی دزدی و قتل نکنه اگرم کرد که هیچی دیگه دلش خواسته!!!!
کوروش فرهودیان۱۳۸۲۸۰۰۰۲:۱۳:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۳
توصیه کافیست یک عده شعور ندارند و‌فقط زور می فهمند ورودیهای تهران را ببندید و راه ندهید غیر از این فاجعه میشه میفهمی
ناشناس۱۳۸۲۸۵۴۰۴:۳۵:۴۵ ۱۳۹۹/۱/۳
آقای زالی. چرا دولت مثل دیگر کشورها فرمول قرنطینه را اجرا نمیکند؟ فقط با توصیه و خواهش و تمنا که نمیشه کاری کرد که. ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی کننده هم که کمیاب است.فقط فروشگاه های بزرگ را باز نگه دارید . بقیه را تعطیل کنید. در ابتدای این فروشگاه ها هم که هم نان و هم میوه بسته بندی وجود داشته باشد قرار دهید و هر نفری که وارد می شود را ماسک دهید و اجبار کردن ماسک در فروشگاه هم بکنید. تا کی میخواهید با این مسامحه جان بقیه مردم را به خطر بیاندازید؟
ناشناس۱۳۸۲۸۹۱۰۸:۱۸:۳۲ ۱۳۹۹/۱/۳
خوب بابا شما که اینو می دونین چرا خروجی شهرها رو آزاد گذاشتین؟ همه جای دنیا عده ای به حرف دولت گوش نمیدن و برعکس عمل میکنن. اما این مورد خاص هم جان مردم و هم اقتصاد کشور رو به خطر جدی میندازه. چه فرق میکنه 4 میلیون از تهران خارج بشن و تو کشور پخش بشن یا چهارصدهزار نفر ی حتی 40 هزار نفر. تأثیرش تو یه بیماری مثل کرونا یکیه چون کافیه صد نفر تو یه شهر پخش بشن و برن بازار و غیره. ظرف دو هفته چندین هزار نفر آلوده شدن.
تبریزی۱۳۸۲۹۱۶۰۹:۲۶:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۳
"در ۵ تا ۶۰ درصد!!! بیماران تب مشاهده می‌شود" منم تو مدرسه نمراتی که می گرفتم بین 0 تا 20 بود (البته تقریبا همیشه 20 بود)
ناشناس۱۳۸۲۹۸۷۱۰:۵۷:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۳
با این مسئولین و این ملت فقط معجزه میتواند ما را نجات دهد
ناشناس۱۳۸۲۹۹۰۱۰:۵۹:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۳
امان از دست انسانهای نادان
ناشناس۱۳۸۳۱۳۲۱۲:۴۱:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۳
کدام را باور کنیم؟حرف ایشان را یا گفته های استاندار تهران ؟تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰ اجتماعی » جامعه و شهری محسنی بندپی در مصاحبه اختصاصی مطرح کرد کاهش تعداد مبتلایان به کرونا استاندار تهران: تعداد مبتلایان به کرونا در روز دوم فروردین کاهش یافته است. آقای انوشیروان محسنی بندپی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار داشت: شیب کاهشی شتابان مبتلایان به کرونا ویروس دیروز نسبت به پریروز از ۷ درصد به ۴.۹ درصد را شاهد بوده ایم که این مهم ناشی از تلاش‌های صورت گرفته در ستاد مقابله با کرونای استان تهران در گسترش اقدامات پیشگیرانه بوده است.
مجید۱۳۸۳۲۸۹۱۴:۰۵:۵۲ ۱۳۹۹/۱/۳
شما نگران برگشتن این افراد آلوده به تهرانید ما که بالاجبار باید این افراد رو تو شهرهامون تحمل کنیم چی بگیم خدا از مسببینش نگذره
ناشناس۱۳۸۳۳۷۰۱۵:۰۶:۲۶ ۱۳۹۹/۱/۳
آقایون پس چرا مسافرتها را ممنوع نمیکنید؟؟؟؟؟ مگر نمیبینید که خواهش و التماس و عجز و لابه در بعضی موارد کارگر نیست؟؟؟؟؟ خوب چرا جرات اعلام ممنوعیت مسافرت را ندارید؟؟؟؟؟پس شماها چکاره هستید که فقط حرف میزنید؟؟؟؟ اگر عرضه انجام کارها را ندارید، دستجمعی به حضور رهبر انقلاب بروید و دست به دامان ایشان شوید. ایشان میتوانند در اینکار به شما کمک نمایند. چرا دست روی دست گذاشته اید و فقط مثل همیشه حرف میزنید؟؟؟؟ بابا یک کاری کنید، تا مردم بیشتر از این مبتلا نشوند و عده ای هم جان ندهند. آخر شماها به چه دردی میخورید؟؟؟ همگی دارید خواهش میکنید. پس امیر کبیرتان کجاست، که کشور را از این مهلکه برهاند؟؟؟؟؟ چرا دست بدامان رهبری نمیشوید، که دستور ممنوعیت مسافرتها را صادر فرمایند. چرا اینقدر بی خیال هستید. مردم دارند از بی عملی شماها مسئولین بی خیال و بیلیاقت و بی عرضه میمیرند. میفهمید؟؟؟؟ مردم دارند میمیرند. پزشکان و پرستاران و کادر بهداشتی که سربازان خط مقدم هستند دارند روی مین راه میروند! میفهمید؟؟؟؟؟ کاری بکنید که فردا دیر است. مسافرتها را ممنوع کنید و برای خاطیان جرایم ده میلیونی و با مصادره خودرو تعیین کنید، تا جان هموطنان را حفظ کنید. بخاطر خدا هم که شده کاری کنید که فردا خیلی دیر است!

پربحث‌های دیروز

 1. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 2. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 3. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 4. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 5. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 6. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 7. روایت گلوبال ریسرچ از چهره مخفی و زشت نامزد دموکرات‌ها

 8. مرکز نقاهتگاه ایران مال

 9. قربانیان کرونا در آمریکا از ۷ هزار نفر فراتر رفت/ تعداد مبتلایان به ۲۷۳ هزار نفر رسید

 10. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 11. واکنش کاربران توئیتر به سریال پایتخت۶

 12. معاون سیما: نوروز امسال پرمخاطب‌ترین سال تلویزیون در یک دهه گذشته بود

 13. روحانی: طرح فاصله گذاری اجتماعی به فاصله‌گذاری هوشمند تبدیل می‌شود/ هر تصمیمی که در دولت گرفته می‌شود مبتنی بر مطالعات دقیق علمی است

 14. اتحادیه اروپا خواستار «معافیت بشردوستانه» تحریم‌های ایران شد

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 8. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 9. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 10. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 11. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 12. کرونا و برخوردهای جناحی

 13. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 14. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 15. وزیر بهداشت: روزهای آینده وضعیت مقابله ایران با کرونا در جهان متحول می‌شود

 16. کرونا و اشک کباب! ...

 17. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

 18. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 19. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 20. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

 21. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 22. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 23. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 24. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

 25. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

  2. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  3. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

  4. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

  5. نمکی: طرح فاصله‌گذاری هوشمند به‌زودی اجرا می‌شود

  6. مدرسه مجازی و کارکردهای تربیتی

  7. حجت‌الاسلام فرحزاد: با "صلوات" گرفتاری و بلا دور می‌شود

  8. ۸ توصیه‌ آیت‌الله وحید خراسانی برای رهایی از کرونا به روایت یکی از شاگردان

  9. فرمانده مقابله با کرونا در تهران: ریشه‌کنی زودتر، مداخلات جدی‌تر می‌خواهد

  10. دل‌های پُر تاکسی‌رانان در روزهای کرونایی شیراز

  11. دلیل آشوب‌های اخیر در زندان‌های کشور

  12. توضیح سازمان ثبت احوال در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات ایرانیان

  13. متوسط عمر ازدواج‌هایی که در ایران به طلاق ختم شدند

  14. عبرتهای کرونا

  15. وزارت علوم تکلیف دانشگاه‌ها را روشن کرد

  16. زالی: در شرایط اپیدمی برخورد قهری ضروری است/ همه مناطق تهران آلوده است

  17. نگاه مادی به جان انسان

  18. اطلاعیه شماره ۲ ستاد ملی مدیریت کرونا / لزوم رعایت ۷ نکته مهم برای جلوگیری از شیوع ویروس

  19. وزیر کشور: زمان آغاز عادی فعالیت‌ها مشخص نیست

  20. ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تا ۲۰ فروردین/فوت ۳۲۰ نفردر کشور به دلیل مصرف فرآورده‌های الکلی

  21. آخرین آمار کرونا در کشور/ شناسایی ۳۱۱۱ مورد جدید و فوت ۱۴۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

  22. خالی بودن ۳۵ درصد ظرفیت سدها برای مهار سیلاب‌

  آخرین عناوین