رانت اطلاعاتی درباره کرونا ۱.۶ میلیون دلار به سناتور آمریکایی سود رساند

گروه جهان الف،   3990102010

یک نماینده مجلس سنای آمریکا پس از دسترسی به اطلاعات محرمانه درباره شیوع ویروس کرونا نزدیک به ۱.۶ میلیون دلار از سهام خودش را فروخته است.

 رانت اطلاعاتی درباره کرونا ۱.۶ میلیون دلار به سناتور آمریکایی سود رساند

به گزارش فارس، یک سناتور ارشد آمریکایی که به دلیل آگاهی از آثار مخرب اقتصادی شیوع کرونا نزدیک به ۱.۶ میلیون دلار از سهامش را فروخته به شدت در آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است. 

پایگاه «ان‌بی‌سی‌نیوز» نوشته پس از انتشار گزارش‌هایی که نشان می‌دهند «ریچارد بور»، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا ماه گذشته نزدیک به ۱.۶ میلیون دلار از سهامش در بازار بورس را فروخته درخواست‌ها برای استعفای او بالا گرفته است. 

این رسانه نوشته ریچارد بور علاوه بر فروش سهام خودش به برخی از افراد نزدیکش هم درباره این آثار مخرب هشدار داده است. 

بور اوایل ماه فوریه در یادداشتی برای فاکس‌نیوز نوشته «ایالات متحده امروز بهتر از هر زمان دیگری آماده مواجهه با تهدیدهایی پیش رو در زمینه سلامت است.» او اواسط ماه فوریه تقریباً یک هفته قبل از سقوط بازارهای بورس به دلیل شیوع کرونا سهامش را فروخته است. 

طبق این گزارش، از جمله سهم‌هایی که این سناتور فروخته ۱۵۰ هزار دلار سهام «هتل و مجموعه تفریحی ویندهام» بوده که بعد از شیوع کرونا دو سوم ارزش خودش را از دست داده است.

وی علاوه بر این، نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار از سهام یک هتل دیگر به نام « Extended Stay America» (اقامت طولانی در آمریکا) را نیز فروخته است. 

ریچارد بور در کسوت رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس سنا در ماه‌های ژانویه و فوریه گزارش‌ها و نشست‌های محرمانه‌ای در خصوص همه‌گیری ویروس کرونا دریافت کرده است. 

بازار سهام آمریکا از زمانی که ریچارد بور سهم‌هایش را فروخته نزدیک به ۳۰ درصد سقوط کرده است. یک سخنگوی ریچارد بور مدعی شده فروش این سهام‌ها «معامله‌ای شخصی» بوده که چندین هفته قبل از بروز نشانه‌های افت بازار بورس انجام شده‌اند. 

 ان‌بی‌سی نوشته بررسی‌های این رسانه نشان می‌دهد سه سناتور دیگر هم سهام‌های خودشان را در همان زمان فروخته‌اند. سناتور «دایان فاینشتاین»، «کلی لوفلر» و «جیمز اینهاف» هم اقدامی مشابه ریچارد بور انجام داده‌اند.