روحانی: با مشاهده جاده‌ها خستگی من تمام شد

گروه سیاسی الف،   3990101102 ۲۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس جمهور گفت: ما از قوه قهریه استفاده نکردیم فقط از مردم تقاضا کردیم به سفر نروند و امروز می‌بینیم که مردم به خوبی رعایت کردند و با مشاهده وضعیت امروز جاده‌ها خستگی من تمام شد. این وضعیت نشان می‌دهد که مردم فهیم و آگاه با کمک و همکاری خود با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند و امیدواریم امسال تلفات جاده‌ای هم بسیار پایین باشد.

روحانی: با مشاهده جاده‌ها خستگی من تمام شد

به گزارش الف، حجت الاسلام و المسملین روحانی،‌ ساعت ۹ صبح جمعه پس از تحویل سال نو با حضور در دفتر کار خود، در ارتباط ویدئوکنفرانسی ضمن گفت و گو با سه استاندار کشور، با مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راهور ناجا، سه بیمارستان و مرکز درمانی در استان‌های خراسان رضوی، گلستان و سمنان و همچنین یک واحد تولیدی پارچه‌های بیمارستانی یکبار مصرف و ماسک، در جریان اقدامات انجام شده برای درمان بیماران کرونایی و همچنین اجرای پروتکل‌های بهداشتی و کنترل ترددها و وضعیت راههای کشور در ایام تعطیلات قرار گرفت.

رییس جمهوری گفت: در شرایط امروز مهمترین عمل خیر، کمک به درمان سریع بیماران است، این ایام تلخ می‌گذرد اما خاطره فداکاری‌ها در تاریخ و ذهن ما خواهد ماند. تلاش برای عبور از کرونا یک مسابقه خیر و ‌مطلوب است.

وی با تاکید بر اهمیت کیفیت و کمیت محصولات تولیدی مورد نیاز بیمارستان‌ها؛ اظهار کرد: خلوت شدن جاده‌های کشور بخاطر همکاری مردم با پویش در خانه می‌مانیم، افتخارآمیز است.

روحانی از کادر درمانی بیمارستان‌ها، نیروهای مسلح، پلیس راهور و تولیدکنندگان و همه خدمت رسانان به مردم در ایام نوروز قدردانی کرد.

در اولین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود با بیمارستان ثامن‌الائمه، نیروی زمینی سپاه پاسداران گرگان با تبریک سال نو به کادر درمانی این بیمارستان تاکید کرد: امروز کار شما در درمان بیماران کرونایی بسیار ارزشمند است و همه مردم و ما قدردان زحمات شما هستیم و آرزوی موفقیت داریم.

در این تماس تصویری، رئیس بیمارستان از اقدامات انجام شده طی روزهای گذشته برای درمان بیماران کرونایی در این بیمارستان گزارش داد و نیازمندی‌های ضروری برای سرعت بخشیدن روند درمان بیماران را مطرح کرد.

روحانی در گفت و وگو با یکی از بیماران بستری در این بیمارستان، در جریان روند خدمت رسانی و چگونگی درمان وی قرار گرفت و برای همه بیماران آرزوی سلامتی کامل کرد.

رییس جمهور همچنین در پاسخ به اظهارات استاندار گلستان مبنی بر کمک ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی خیرین استان برای تجهیز بیمارستان‌های گلستان در راه درمان بیماران کرونایی گفت: در شرایط امروز کشور مهم‌ترین عمل خیر، نجات بیماران و درمان سریع آنان است و کار خیرین نیز در تجهیز و کمک به بیمارستان‌ها بسیار ارزشمند است.

روحانی در دومین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود با پزشکان و کادر درمانی مرکز جامع سلامت مهر سمنان گفت‌وگو کرد. در این گفت‌وگو ابتدا رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گزارشی از وضعیت درمان بیماران کرونایی در این مرکز و همچنین اجرای طرح غربالگری کرونا در استان سمنان ارائه کرد.

دانایی با بیان اینکه تعداد بیماران بستری در این مرکز درمانی رو به کاهش است، گفت: در حال حاضر ۱۵۶ بیمار با مشکلات تنفسی در این مرکز بستری هستند.

آشناگر استاندار سمنان نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل شیوع ویروس کرونا در استان، از تجهیز یک‌هزار تخت بیمارستانی، فعال شدن تشکل‌های مردمی و خیرین استان برای کمک به مراکز درمانی و همچنین همکاری اتاق بازرگانی و بخش خصوصی برای تهیه اقلام مصرفی بیمارستان‌ها خبر داد.

رییس جمهور در این ارتباط با یکی از پرستاران مرکز جامع سلامت مهر سمنان که در اجرای طرح غربالگری کرونا در استان فعالیت می‌کند گفت‌وگو کرد و از چگونگی همکاری مردم با اجرای این طرح جویا شد.

روحانی با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی این پرستار مبنی بر موفقیت این طرح در شناسایی بیماران و تفکیک افراد سالم از بیمار، گفت: از اینکه کار شما موفق بوده بسیار خوشحالم.این ایام تلخ می‌گذرد اما خاطره این فداکاری‌ها در تاریخ و ذهن ما می‌ماند.

وی افزود: لحظاتی هست که ظاهر شیرین ندارد مانند میدان جنگ که بعد از پایان به خاطره‌ای شیرین، دلنواز و روحیه‌بخش تبدیل می‌شود و تا پایان عمر باقی می‌ماند.ممکن است کار امروز شما سخت و دشوار باشد اما این کار سخت به عنوان یک خاطره شیرین در ذهن شما باقی خواهد ماند. برای شما و همه کسانی که برای شفای بیماران تلاش می‌کنند آرزوی موفقیت دارم.

واحد تولید بافت‌سان ملایر سومین مرکزی بود که رئیس‌جمهور به صورت ویدئوکنفرانس با کارکنان آن گفت‌وگو کرده و ضمن تبریک سال نو در جریان روند فعالیت آنان قرار گرفت.

مدیر عامل شرکت بافت سان که فعالیت این ماه خود را به صورت کامل به تولید پارچه‌های یکبار مصرف بیمارستانی و ماسک اختصاص داده گزارشی از روند فعالیت کارخانه ارائه کرد و گفت: از یک ماه قبل کل خط تولید خود را به تولید پارچه‌های یکبار مصرف و ماسک مورد نیاز بیمارستان‌ها اختصاص داده‌ایم و با افزایش تولید از روزانه ۶۰ تن به ۷۵ تن همه تلاش خود را برای تامین نیاز بیمارستان‌های کشور انجام می‌دهیم.

مدیر کارخانه در پاسخ به سوال رئیس جمهور که آیا در مسیر تولید و تامین مواد اولیه با مشکل خاصی مواجه نیستید، گفت: مواد اولیه تولیدات ما از شرکت‌های پتروشیمی داخلی تامین می‌شود و مشکلی نداریم. در ایام تعطیلات همه کارکنان به صورت سه شیفت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی کار می‌کنند تا بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم.

روحانی با بیان اینکه کار شما بسیار مهم است، گفت: این روزها که نیاز بیمارستان‌ها به این تولیدات شما بیشتر است اهمیت کار شما بیشتر خود را نشان می‌دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: تلاش برای عبور از بحران کرونا امروز یک مسابقه خیر و مطلوب است و اینجا جایی است که باید سبقت‌جویی کنیم.

روحانی افزود: امیدوارم بعد از پایان این روزهای سخت بتوانیم استانی را که به عنوان استان اول اعلام می‌کند از کرونا پاک شده، به عنوان استان پرتلاش و برتر معرفی کنیم.

در این گفت‌وگوی ویدئوکنفرانسی شاهرخی استاندار همدان نیز گزارشی از اقدامات انجام شده برای کنترل ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان ارائه و از همکاری خوب مردم قدردانی کرد.

استاندار همدان تاکید کرد: خوشبختانه اقدامات پیشگیرانه و رعایت اصول بهداشتی از طرف مردم اثربخش بوده و با انجام اقدامات لازم از سوی دانشگاه علوم پزشکی استان در شرایط خوبی هستیم.

استاندار همدان در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص وضعیت مسافران نوروزی به این استان گفت: خوشبختانه مردم با پاسخ مثبت به پویش "در خانه می‌مانیم" از مسافرت به استان خودداری کرده و امسال ۵۰ درصد کاهش مسافر داشته‌ایم.

رئیس جمهور در این خصوص خاطرنشان کرد: معنی کاهش مسافر این است که مردم با دولت همکاری می‌کنند و با در خانه ماندن سعی در کنترل ویروس کرونا دارند. امیدواریم بعد از کرونا امکان استفاده از تعطیلی و مسافرت برای مردم فراهم شود.

روحانی همچنین با تعدادی از کارگران این واحد تولیدی گفت‌وگو کرد و از وضعیت کاری آنان مطلع شد.

رئیس جمهور در پاسخ به سخنان یکی از کارگران این کارخانه که گفت از اینکه در تعطیلات نوروز برای کمک به حل مشکلات مردم و درمان بیماران کار می‌کنیم بسیار خوشحالیم، گفت: کار شما بسیار ارزشمند است تولید شما امروز مورد نیاز جامعه است و کیفیت و کمیت این تولید برای ما بسیار مهم است.

وی همچنین برای همه مردم استان و کارکنان این واحد تولیدی و همه تلاش‌گران عرصه درمان استان آرزوی موفقیت کرد.

گفت‌وگو با مرکز پلیس راهور ناجا

رییس جمهور در چهارمین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود در نخستین ساعات از اولین روز سال ۱۳۹۹ با فرمانده پلیس راهور ناجا مستقر در مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک فرماندهی پلیس راهور ناجا گفت‌وگو و ضمن تبریک سال نو به همه پلیس‌های راهور در سراسر کشور از فرمانده پلیس راهور خواست گزارشی از وضعیت راه‌های کشور ارائه کند.

سردار سید تیمور حسینی در گزارش خود به رئیس جمهور گفت: امسال به واسطه شرایط خاص کشور و شیوع بیماری کرونا خوشبختانه با کاهش چشمگیر مسافران در جاده‌ها مواجه هستیم و مردم با در خانه ماندن، به جلوگیری از انتقال ویروس کرونا کمک می‌کنند.

فرمانده پلیس راهور ناجا با بیان اینکه از ۲۹ اسفند تا امروز شاهد کاهش چشمگیر ترددها هستیم، گفت: در مجموع بیش از ۴۰درصد کاهش سفر در حوزه سواری‌های شخصی و ۶۰درصد کاهش جابجایی مسافر از طریق اتوبوس‌های عمومی بوده‌ایم.

سردار حسینی افزود: تا امروز ۶۷درصد کاهش تعداد تصادفات جاده‌ای را شاهد بوده‌ایم که امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

روحانی در ادامه این ارتباط ویدئوکنفرانسی از فرمانده پلیس راهور ناجا خواست تا تعدادی از جاده‌های اصلی کشور اعم از شمال و جنوب کشور و همچنین راههای استان خراسان رضوی را در نمایشگرها نشان دهند.

رئیس جمهور با مشاهده وضعیت جاده‌های کشور اعم از محور کرج- قزوین محور هراز، جاده چالوس و جاده مشهد که حکایت از کاهش چشمگیر تردد داشت، گفت: امروز به نقطه بسیار افتخارآمیزی رسیدیم کشورهایی که همه ارتش و پلیس خود را به کار گرفتند، نتوانستند این طور جاده‌های خود را خلوت کنند.

وی افزود: ما از قوه قهریه استفاده نکردیم فقط از مردم تقاضا کردیم به سفر نروند و امروز می‌بینیم که مردم به خوبی رعایت کردند و با مشاهده وضعیت امروز جاده‌ها خستگی من تمام شد. این وضعیت نشان می‌دهد که مردم فهیم و آگاه با کمک و همکاری خود با ویروس کرونا مبارزه می‌کنند و امیدواریم امسال تلفات جاده‌ای هم بسیار پایین باشد.

رییس جمهوری با مشاهده تصاویر محور کرج- قزوین در محدوده پلیس راه مهرشهر که به خاطر اجرای طرح غربالگری مقداری تراکم خودروها را نشان می‌داد، گفت: در جاهایی که خروجی‌ها را کنترل می‌کنید همه باید تلاش کنید با افزایش تیم‌ها و سرعت کار مانع از ایجاد تراکم و ترافیک شوید.

روحانی با بیان اینکه از مشاهده امروز جاده‌ها خوشحال شدم، گفت: از همه ملت به خاطر همکاری و از نیروی پلیس که همیشه در جاده ها حضور دارند تشکر می‌کنم شما باعث افتخار همه ما هستید و مردم قدردان تلاش شما هستند.

رییس جمهوری در پنجمین ارتباط ویدئوکنفرانسی خود، با کادر درمانی بیمارستان شمس‌الشموس نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در خراسان رضوی گفت‌وگو کرد.

وی در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با تبریک سال نو و قدردانی از تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان در درمان بیماران کرونایی گزارش رئیس بیمارستان را از اقدامات انجام شده و وضعیت بیمارستان دریافت کرد.

رئیس بیمارستان شمس‌الشموس با بیان اینکه دوسوم تخت‌های خود را به بیماران کرونایی اختصاص داده‌ایم، اظهار داشت: از سوم اسفند ماه بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این بیمارستان بستری و نسبت به درمان آنها اقدام شده است و در حال حاضر ۹ نفر در بخش و ۶ بیمار در آی سی یو بستری هستند.

وی در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص امکانات و تجهیزات بیمارستان و نیازهای احتمالی گفت که این بیمارستان فاقد دستگاه سی تی اسکن است که رئیس‌جمهور تاکید کرد حتما در این شرایط حساس که بیماران کرونایی به این دستگاه نیاز مبرم دارد، تامین خواهد شد.

روحانی بعد از پایان گزارش رئیس بیمارستان شمس‌الشموس تاکید کرد: از این که نیروهای مسلح ما در مرزها سلامت هستند و تعداد کمی بیمار شده‌اند بسیار خوشحالیم. از اولویت‌های ماست که نیروهایی که حفاظت مرزها را به عهده دارند مشکلی نداشته باشند، سالم باشند و وظیفه خود را انجام دهند.

رئیس جمهور با آرزوی موفقیت برای کادر درمانی بیمارستان شمس‌الشموس و همه نیروهای مسلح کشور و همچنین همه ملت ایران گفت: امیدوارم خداوند مشکلات سال ۹۸ را با لطف و عنایت خود برای همه مردم کشور جبران کند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

علی۱۳۸۱۳۴۴۱۶:۱۸:۰۱ ۱۳۹۹/۱/۱
خیلی خسته شده این مدت آقای روحانی !!!!!لطفا بزارید استراحت کنه
علي۱۳۸۱۳۵۱۱۶:۲۹:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۱
شما مگه خسته هم ميشين؟؟
ناشناس۱۳۸۱۳۶۰۱۶:۳۸:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱
باید استفاده میکردی خیلیها رفتن و به انهایی که در خانه ماندن و کادر درمانی خیانت شد تو باید حداقل سفر رو گرون میکردی سهمیه بنزین فروردین رو با اردیبهشت میدادی عوارض جاده ها رو چند صد هزار تومانی میکردی
علی۱۳۸۱۳۹۷۱۷:۱۸:۲۸ ۱۳۹۹/۱/۱
ببخشید جناب شما بابت چی خسته اید ؟
ناشناس۱۳۸۱۶۴۰۲۲:۱۷:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۱
خسته بعلت جوابگو بودن هزاران غلطی که دیگران کردن و گردن دولت انداختید
ناشناس۱۳۸۱۶۵۹۲۲:۵۹:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۱
بابت تله کابین توچال
ناشناس۱۳۸۱۳۹۸۱۷:۱۸:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱
آخی، خسته نباشی پهلوان
ناشناس۱۳۸۱۴۰۴۱۷:۲۲:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۱
خسته نباشی دلاور علی برکت الله
ناشناس۱۳۸۱۴۳۹۱۷:۴۶:۰۴ ۱۳۹۹/۱/۱
آقای روحانی سفرها قبل از روز اول سال انجام شده
ناشناس۱۳۸۱۵۱۵۱۹:۲۸:۴۸ ۱۳۹۹/۱/۱
《 گفتار درمانی 》 بدترین نوع خستگی را ایجاد می کند ، پس خسته نباشی دلاور .
ناشناس۱۳۸۱۵۲۶۱۹:۳۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱/۱
کدام جاده و کدام خستگی !
ناشناس۱۳۸۱۵۷۶۲۰:۳۶:۴۶ ۱۳۹۹/۱/۱
خستگی قرنطینه رو میگه؟!
ناشناس۱۳۸۱۵۷۹۲۰:۳۸:۳۵ ۱۳۹۹/۱/۱
مشخص نیست ایشان کدام جاده را دیدند که خستگی شان تمام شده است!!
ناشناس۱۳۸۱۶۴۹۲۲:۴۱:۲۳ ۱۳۹۹/۱/۱
جاده داخل کاخ سعدآباد به کاخ مرمر وگرنه جاده های کشوری ترافیک سنگین دارند
ناشناس۱۳۸۱۶۲۴۲۱:۵۱:۰۵ ۱۳۹۹/۱/۱
اقاى روحانى ظاهراً از وضعيت جاده ها و ترافيك بيخبر است
محمد۱۳۸۱۶۳۱۲۲:۰۰:۲۴ ۱۳۹۹/۱/۱
خسته نباشی قهرمان خدا قوت پهلوان
ناشناس۱۳۸۱۶۳۹۲۲:۱۶:۲۷ ۱۳۹۹/۱/۱
فقط بلدی رئیس جمهور میکوبی هنر دیگر ندارید
ناشناس۱۳۸۱۶۷۱۲۳:۳۱:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱
دقیقا کدوم جاده خستگیتو تموم کرد؟
محمدایوب۱۳۸۱۶۹۱۰۱:۱۰:۳۱ ۱۳۹۹/۱/۲
خسته نباشی دلاور حالا که خستگی در رفت کمک کن یک کیلو گوشت بخریم به قیمت سابق
ناشناس۱۳۸۱۷۰۰۰۱:۲۰:۵۳ ۱۳۹۹/۱/۲
پس این ۵۳۰۰۰ ماشین که وارد مشهد شدند پرواز کردند؟
ناشناس۱۳۸۱۷۰۴۰۱:۲۶:۵۵ ۱۳۹۹/۱/۲
پس چرا بعضی مسئولان خلاف حرف آقای روحانی میگن؟!
ناشناس۱۳۸۱۷۳۶۰۲:۱۱:۵۷ ۱۳۹۹/۱/۲
آی جوووونم خسته شدی؟ ؟
رضا۱۳۸۱۷۴۵۰۲:۳۹:۵۴ ۱۳۹۹/۱/۲
لطفا میشه بگید از چی خسته اید؟
حسن۱۳۸۱۷۴۷۰۲:۴۱:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۲
خسته نباشی دلاور علی برکت الله
ناشناس۱۳۸۱۸۵۴۰۹:۵۶:۱۷ ۱۳۹۹/۱/۲
مردم اگر دو هفته هم رعایت کنند سیر این بیماری رو به پائین خواهد رفت. صدا و سیما هم باید برنامه های جذاب پخش کند. حتی خندوانه بدون تماشاگر یا مسابقات استند آپ کمدی بدون تماشاگر.
مهدی۱۳۸۱۹۰۴۱۰:۴۱:۰۲ ۱۳۹۹/۱/۲
چه جالب دوستان فقط تیتر رو دیدند و بدون اینکه متن خبر رو بخونن نظر میدن. فقط میخوان یه نظری داده باشن. چقدر تنبل همه چیزمون به همه چیزمون‌میاد
ناشناس۱۳۸۱۹۷۴۱۱:۵۵:۱۹ ۱۳۹۹/۱/۲
وای وای .چقدر کار کردی مگه تو؟

پربحث‌های هفته

 1. «پایتخت ۶» و شوخی‌های مبتذل با ارزش‌های اساسی جامعه

 2. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 3. انتقادات تند مسیح مهاجری از سریال پایتخت

 4. قالیباف: با خوش‌بینی کرونا کنترل نمی‌شود/ قرنطینه شدید تنها راه مقابله با کروناست

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ لازم اما دیرهنگام

 7. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 8. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 9. کرونا و برخوردهای جناحی

 10. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 11. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

 12. "سخنان فریبنده" کافی است / دو روزنامه مهم آمریکایی خواستار رفع تحریم های ایران برای مقابله کرونا شدند

 13. کرونا و اشک کباب! ...

 14. تکذیب ساخت داروی کرونا/ تحقیق روی درمان کرونا با «سلول بنیادی»

 15. زیر پوست پایتخت...

 16. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 17. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

 18. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

 19. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 20. اتهام زنی پمپئو به ایران در خصوص اهداف کشورمان برای رفع تحریم‌ها

 21. ماجرای شبیه‌سازی پاندمی بیماری شبه کرونا در سال ۲۰۱۹ میلادی چه بود؟

 22. در عراق چه خبر است: کودتا، تهاجم نظامی یا عملیات فریب؟

 23. روحانی: طرح فاصله‌گذاری تا ۲۰ فروردین است/اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد به کرونا

 24. کرونا چگونه ممکن است نظم جهانی را تغییر دهد؟ / چین جای آمریکا را می گیرد؟

 25. فرصت طلبی ترامپ در عراق به بهانه کرونا

آخرین عناوین