رهبر انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند

گروه سیاسی الف،   3990101014 ۱۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
رهبر انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند

به گزارش الف، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی، با اشاره به تقارن روز اول سال با سالروز شهادت حضرت موسی‌بن‌جعفر (علیه‌السلام) به پیشگاه مقدس آن حضرت سلام و درود فرستادند و با تبریک عید سعید مبعث و عید پر طراوت نوروز به همه ملت بویژه خانواده‌های معظم شهیدان و جانبازان، جهادگران عرصه سلامت و همه خدمتگزاران سختکوش، سال جدید را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تسلیت و تبریک به خانواده‌های شهدای سال ۹۸ از جمله شهدای دفاع از حرم و مرزها و در رأس آنان شهید بزرگوار سردار سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و همراهان آنها و همچنین شهدای حادثه کرمان و حادثه هواپیما و شهدای سلامت، سال ۹۸ را سالی پر تلاطم برای ملت ایران خواندند و خاطرنشان کردند: سال قبل با سیل آغاز و با کرونا تمام شد و در طول سال نیز حوادث گوناگونی مانند زلزله و تحریم‌ها پدید آمد اما اوج این حوادث، جنایت تروریستی آمریکا و شهادت سردار نامدار ایران و اسلام، شهید سلیمانی بود.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: سال قبل، سال سختی بود و گرفتاری‌های مردم نیز کم نبود اما در کنار سختی‌ها، سربلندی‌های بعضاً بی‌سابقه‌ای وجود داشت و ملت ایران واقعاً خوش درخشید.
ایشان روانه شدن سیل مردم مؤمن و با همت برای کمک به مناطق آسیب‌دیده در قضیه سیل اول سال را از جمله زیبایی‌های سال ۹۸ برشمردند و افزودند: هیجان عمومی و حضور دهها میلیونی مردم در حادثه شهادت بزرگ شهید سلیمانی و خلق اجتماعات شکوهمند در تهران، قم، اهواز، اصفهان، مشهد و کرمان که در دنیا و در تاریخ کشورمان بی‌نظیر بود، جلوه دیگری از سربلندی مردم و مایه آبروی کشور و عزت ملت بود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای فداکاری‌های چشمگیر و تحسین‌برانگیز مردم در قضیه کرونا را نمونه دیگری از درخشش ملت در سال ۹۸ خواندند و گفتند: زحمات مجموعه‌های درمانی یعنی پزشکان، پرستاران، بهیاران، مدیران و کارکنان مراکز درمانی و در کنار آنها خدمات مجموعه‌های داوطلب مردمی مانند دانشجویان، طلاب و بسیجیان، همگی مایه عزت و آبرو است.

رهبر انقلاب اسلامی با برشمردن مصادیقی از همکاری و تعاون اجتماعی مردم در این روزها مانند تولید و توزیع اقلام بهداشتی، ضدعفونی کردن معابر، کمک به افراد سالمند، بخشودگی اجاره‌ها و به تأخیر انداختن دریافت مطالبات، افزودند: ملت ایران زیبایی‌ها و فضائل خود را در خلال حوادث سخت نشان داد و من قلباً و صمیمانه از همه این فعالیتها و افراد تشکر می‌کنم و مژده می‌دهم که پاداش الهی در انتظار آنها است.

ایشان آزمونهای سال ۹۸ را آزمونهایی دشوار خواندند و با تأکید بر اینکه هیچ ملتی با راحت‌طلبی و رفاه‌جویی محض به جایی نمی‌رسد، گفتند: غلبه بر دشواریها و عبورِ با روحیه از آنها موجب قدرتمند شدن یک ملت و کسب اقتدار و اعتبار است، همچنانکه ملت ایران تاکنون به این شکل بر مشکلات غلبه کرده و بعد از این نیز خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درس دیگر حوادث مختلف را شناخت ضعف‌های درونی، خارج شدن از غرور و غفلت و لزوم توجه به پروردگار دانستند و با درخواست از خداوند برای قرار دادن سال ۹۹ به‌عنوان سال پیروزی‌های بزرگ و با استمداد از پیشگاه حضرت بقیة‌الله برای حمایت از مردم مؤمن ایران گفتند: ملت همچنانکه در طول سالهای متمادی، شجاعانه و با روحیه با حوادث مواجه شدند، از این پس نیز با روحیه و امید با همه حوادث برخورد کنند و مطمئن باشند که تلخی‌ها می‌گذرد و یُسر و آسانی در انتظار ملت ایران خواهد بود چرا که اِنَّ مَعَ العُسرِ یُسرا.

ایشان با اشاره به جریان داشتن کار و تلاش در بخشهای مختلف کشور از جمله در بخشهای علمی، تحقیقی، اجتماعی، دولتی و قضایی، افزودند: خداوند متعال به همه این تلاشها برکت می‌دهد و ملت را از این گذرگاه با عافیت و سربلندی عبور خواهد داد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در ادامه به ارزیابی میزان پیشرفت شعار سال ۹۸ یعنی رونق تولید پرداختند و با اشاره به گزارشهای موثق از بازگشت به کار برخی از کارخانه‌های راکد یا تعطیل، افزایش ظرفیت تولید بعضی از واحدها، به میدان آمدن شرکتهای دانش‌بنیان و برداشتن گام‌های جدی در پژوهش و تحقیق به‌عنوان سرچشمه تولید، گفتند: این گزارشها نشان می‌دهد در سال ۹۸ علاوه بر استقبال صاحبنظران از شعار رونق تولید، در عمل نیز از آن استقبال شد و با کار و تلاش دستگاههای مختلف، تولید تا حدودی به راه افتاد البته اثر آن در زندگی مردم محسوس نشد.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه باید با کار ده برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد، افزودند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله «اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی» و «بهبود فضای کسب‌وکار» اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ضمناً ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی قطعاً پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.

ایشان افزودند: تحریم تاکنون در کنار ضررهایش، سودهایی نیز داشته و ما را وادار کرده است که به فکر تهیه لوازم زندگی و نیازهای کشور از طریق امکانات داخلی باشیم که این حرکت بسیار مغتنم ان‌شاءالله ادامه خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با جمع‌بندی سخنانشان در خصوص نیاز قطعی کشور به تولید، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

ایشان افزودند: البته لازمه تحقق این هدف برنامه‌ریزی است و بخشهای مختلف مانند سازمان برنامه، مجلس و مرکز تحقیقات آن، قوه‌قضائیه، مجموعه‌های دانش‌بنیان و گروههای پر شمار جوان، مبتکر و فعال باید در این برنامه‌ریزی‌ها شرکت کنند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان با تبریک مجدد سال جدید و عید مبعث و آرزوی جلب توجهات الهی، از ملت ایران خواستند به‌طور روزافزون به توجهات، توسلات و معنویات خود بیفزایند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۸۰۸۴۷۰۷:۴۴:۱۵ ۱۳۹۹/۱/۱
امید است سال 1399 سال تحولات اساسی باشد.
ناشناس۱۳۸۱۳۸۶۱۷:۰۷:۴۴ ۱۳۹۹/۱/۱
دولت تدبیر در زمانی که کرونا بیداد میکند بزرگراه افتتاح کرده و مردم را به تردد و مسافرت تشویق کرده تازه اگر جلویش را نگرفته بودند بنزین نوروزی هم می خواست بدهد لطفا دولت را نهیب بزنید مردم از اینها ملولند
ناشناس۱۳۸۱۴۷۶۱۸:۳۱:۵۰ ۱۳۹۹/۱/۱
برای جهش تولید باید از بازار سرمایه حمایت بشه....
ناشناس۱۳۸۰۸۵۱۰۷:۴۷:۰۷ ۱۳۹۹/۱/۱
غلبه بر ویروس کرونا باید مهمترین هدف کشور باشد.
ناشناس۱۳۸۰۸۵۳۰۷:۵۰:۳۳ ۱۳۹۹/۱/۱
انشالله در سال جدید سایه جنگ از ایران دور باشد.
ناشناس۱۳۸۰۸۵۶۰۷:۵۵:۳۴ ۱۳۹۹/۱/۱
انشاالله خداوند بزرگ همه رفتگان از این دنیا را بیامرزد.
ناشناس۱۳۸۰۸۶۶۰۸:۰۶:۲۹ ۱۳۹۹/۱/۱
در سال 98 در مقایسه با سال 97 به مراتب پس رفت بیشتری داشتیم. آرزو دارم در سال 99 ترمز تورم پس رفت کشیده شود!!!
ایرانی۱۳۸۰۸۶۹۰۸:۰۹:۱۰ ۱۳۹۹/۱/۱
نوروز آمد، پیروز آمد بهاران پیدا شد ز غوغای بلبل ز هر سو می آید، صدای پای گل نوروز آمد، پیروز آمد بهاران پیدا شد ز غوغای بلبل ز هر سو می آید، صدای پای گل در این نوروز کیان دلت خرم به جهان لبت پر خنده باشد. گل خوشبختی بچین الهی سال نوین به تو فرخنده باشد.
ناشناس۱۳۸۰۸۷۳۰۸:۱۹:۰۸ ۱۳۹۹/۱/۱
جانم فدای رهبر.
ناشناس۱۳۸۰۸۸۸۰۸:۳۷:۱۲ ۱۳۹۹/۱/۱
باسلام وآرزوی خوشبختی ملت ایران ایکاش رهبری معظم با زبان عربی هم برای امت اسلام جهان پیام می دادند
ناشناس۱۳۸۰۹۰۲۰۸:۵۳:۱۴ ۱۳۹۹/۱/۱
معمولا در زمان تنظیم بودجه هر سال فعالیت های آن سال باید به ریز دیده شود تا اعتبار لازم برای اجرای هر پروژه موجود باشد سال جهش مبارک باد
ناشناس۱۳۸۰۹۳۰۰۹:۱۷:۴۲ ۱۳۹۹/۱/۱
مثل همیشه سخنانی ر از امید و روحیه بخش و البته پر از حکمت ان شاالله امسال سالی پر از خیر و برکت و معنویت برای همه ما و مردم صبور ایران باشه
يه الفي۱۳۸۱۰۵۷۱۱:۰۳:۰۹ ۱۳۹۹/۱/۱
متأسفانه برخي مسئولان هر سال بر خلاف شعار رهبري عمل مي كنند به عنوان مثال سال همت مضاعف و كار مضاعف مصادف بود با تعطيلي مضاعف سال رونق توليد مصادف بود با افزايش تعطيلي واحدهاي توليد اميد كه اين روند استمرار نيابد
ناشناس۱۳۸۱۳۱۰۱۵:۳۰:۵۸ ۱۳۹۹/۱/۱
با این بازی که برای افزایش حقوق کارگران راه انداختن تولید حتما هم جهش پیدا میکنه.حتما!!!
ناشناس۱۳۸۱۳۴۶۱۶:۲۰:۱۰ ۱۳۹۹/۱/۱
به جاي اين شعار ها كاشكي شعار رفاه مردم انتخاب ميشد پارسال سال رونق توليد شد خودروسازي ها پدر مردم رو در آوردن
جعفر۱۳۸۱۴۲۳۱۷:۳۳:۱۳ ۱۳۹۹/۱/۱
خدا را شکر تولید سال گذشته رونق پیدا کرد و امسال هم جهش خواهد داشت.
ناشناس۱۳۸۱۴۴۶۱۷:۵۳:۲۲ ۱۳۹۹/۱/۱
انشاالله همه چیز درست میشود ماشاالله احسنت
نمیدونم۱۳۸۱۷۱۶۰۱:۳۹:۴۹ ۱۳۹۹/۱/۲
مهم عمل کردن به اهداف و تحقق یافتن تولید به معنای واقعی و خودباوریست که جهش تولید اتفاق بیفتد. سالهاست مردم چیزی رو احساس نمیکنند

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

  2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

  3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

  4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

  5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

  6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

  7. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

  8. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

  9. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

  10. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

  11. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

  12. کرونا و برخوردهای جناحی

  13. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

  14. بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله

  15. وزیر بهداشت: روزهای آینده وضعیت مقابله ایران با کرونا در جهان متحول می‌شود

  16. کرونا و اشک کباب! ...

  17. نامه وزیر بهداشت به روحانی و اعتراض به دستورالعمل بازگشایی مشاغل

  18. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

  19. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

  20. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

  21. وزیر بهداشت: به نقطه روشنی از کنترل بیماری‌های ویروسی رسیده‌ایم/ دستاوردی جدید به‌زودی ایران را در رتبه نخست دنیا قرار می‌دهد

  22. طبخ و توزیع غذای متبرک رضوی برای بیماران کرونایی

  23. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

  24. پزشکی که تا آخرین لحظه عمر، خودش را وقف مردم کرد

  25. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

  آخرین عناوین