امن ترین مکان به روایت یک بیمار کرونایی

گروه اجتماعی الف،   3981229039

یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در خرم آباد گفت: در خانه ماندن را جدی بگیریم چرا که امن ترین مکان برای پشگیری از ابتلا به کرونا منازل شخصی است.

امن ترین مکان به روایت یک بیمار کرونایی

به گزارش ایرنا،مهتاب ایمانی دانشجوی کارشناسی ارشد، خانمی ۲۴ ساله و مبتلا به کرونا است  که به گفته خودش تنها با ۲ بار بیرون رفتن از منزل با وجود استفاده از ماسک و دستکش ، به بیماری کرونا مبتلا شده  و اکنون چندین روز است که پس از ترخیص از بیمارستان در منزل قرنطینه است.

در حین صحبت کردن با تلفن صدایش بسیار ضعیف و لرزان بود با خواهش و تاکید از مردم تقاضا می کرد که به هیچ وجه از منازل خود خارج نشوند و در شکستن زنجیره ابتلا به این بیماری با همدیگر همکاری کنند.

او می گوید پس از چندین روز ماندن در منزل به همراه مادر و برادرم برای خرید مواد غذایی به یکی از فروشگاه های خرم آباد رفتیم و سعی کردیم علاوه بر استفاده از ماسک و دستکش تمام نکات بهداشتی را نیز با دقت رعایت کنیم و زمان برگشتن از فروشگاه نیز موادغذایی خریداری شده را ضدعفونی کردیم.

همان روز متوجه شدم که کارت بانکی ام دچار مشکل شده و امکان انتقال وجه ندارد فردای آن روز پس از تماس تلفنی با بانک مجبورشدم برای تعو یض رمز کارت به بانک مراجعه کنم این بار نیز علاوه بر استفاده از ماسک و دستکش پس از خروج از بانک دستهایم را با محلول ضدعفونی کردم و وقتی به خانه برگشتم دستهایم را با آب و صابون شستم.

مهتاب که از رفتن به بانک و فروشگاه بسیار پشیمان شده با صدای لزران می گوید بعدازظهر همان روز آبریزش بینی داشتم که گمان کردم به دلیل حساسیت فصلی است اما چند ساعت بعد حالت تهوع و سردرد نیز به سراغم آمد اما به خودم دلخوشی می دادم که به دلیل همان حساسیت است.

پس از چند ساعت از مرکز بهداشت محله برای غربالگری با من تماس گرفتند که من نیز از سردرد و حالت تهوع شکایت کردم آنها بلافاصله من را به مرکز غربالگری معرفی کردند و پس از مراجعه احتمال مبتلا شدنم به کرونا قوی تر شد و در نهایت در بیمارستان بستری شدم و پس از دریافت پاسخ آزمایش مشخص شد که به بیماری کرونا مبتلا هستم.

مهتاب ایمانی دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت با بیان اینکه جدی گرفتن هشدارهای پزشکان و مسوولان برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را باید جدی گرفت و زنگ خطر این بیماری به صدا درآمده است،گفت: بیمارستان شهدای عشایر خرم آبادمرکز بستری بیماران مبتلا به کرونا است که متاسفانه اکنون تعداد زیادی بیمار مبتلا به کرونا در این بیمارستان بستری هستند.

وی با گلایه مندی از وضعیت بهداشتی و نحوه رسیدگی به بیماران در این بیمارستان اظهار داشت: برخلاف رسیدگی پزشکان و پرستاران به وضعیت بیماران اما بیمارستان به علت شلوغی در وضعیت نظافت و بهداشت مطلوبی نیست.

وی بیان کرد: مکان بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا باید از بیماران مشکوک به کرونا مجزا باشد چراکه با وضعیتی که اکنون در بیمارستان وجود دارد احتمال ابتلای قطعی تمام موارد مشکوک به کرونا بسیار زیاد است.

این بیمار مبتلا به کرونا ادامه داد: همچنین تجهیزات کافی برای درمان بیماران در این بیمارستان وجود ندارد و به راحتی با توجه به شرایط بیماران و با گفت وگویی کوتاه از درددل پرستاران و کادر درمانی می توان متوجه شد.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه بیماران نمی توانند همراه داشته باشند و دستکش و ماسک از بیرون تهیه کنند اما بیمارستان نیز این تجهیزات را به اندازه لازم در اختیار بیماران نمی گذارد و در مدت بستری بودن در بیمارستان تنها یکبار توانستم از پرستاران ماسک دریافت کنم.

وی همچنین به سختی پیدا کردن داروها اشاره کرد و گفت: پس از ترخیص از بیمارستان دارویی برای ادامه درمان دارویی در اختیار من گذاشته نشد و با وجود اینکه تمام داروخانه های شهر را برای گرفتن داروها گشتم اما متاسفانه موفق به پیدا کردن داروها نشدیم و در نهایت از طریق یکی از دوستان داروها را از داروخانه یکی از بیمارستان های استان گرفتم که دوز آنها با داروهایی تجویز شده متفاوت است و ناچار به نصف کردن قرص ها شده ام.

این بیمار مبتلا به کرونا که هم اکنون نیز دچار دردقفسع سینه و سرفه است اکنون چندین روز است که به امید بهبودی به تنهایی در منزل قرنطینه شده است.

اکنون در این روزهای کرونایی که احتمال ابتلا به این بیماری برای هر فرد و در هر شرایطی بسیار قوی است برخی افراد هنوز این حقیقت را خواسته یا ناخواسته جدی نمی گیرند و با حضور در خیابان و معابر روز  به روز باعث افزایش مبتلایان و گسترده شدن انتشار ویروس کرونا می شوند.

در حالیکه افرادی که به حقوق خود و دیگران احترام می گذارند و  با صرف نظر از کارهای واجب خود و خانوداه همچنان در منازل به سر می برند اما متاسفانه در آستانه سال نو همچنان خیابان ها مملو از خودروها و بازار نوروزی طرفداران خود را دارد و ویروس کرونا نیز به راحتی  مشغول انتخاب میزبانان خود است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:تاکنون ۳۶۳ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

 دکترمحمدرضا نیکبخت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکهزار و ۱۱۰ نمونه از بیماران مشکوک به «کرونا» در استان لرستان به آزمایشگاه مرجع ارسال شده که  یکهزار و ۱۸ نمونه پاسخ داده شده است وه از این عدد ۳۶۳ مورد مثبت و ۶۵۵ نمونه منفی اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه تا به امروز ۲۹ مورد فوت قطعی بر اثر بیماری «کرونا» در استان ثبت شده است، گفت: مزید اطلاع اینکه تعداد ۲۰ مورد فوتی منفی، نتیجه آزمایش آنها از طریق آزمایشگاه مرجع اعلام شده است.

نیکبخت با اشاره به تفکیک شهرستان مبتلایان مثبت کرونا در لرستان، گفت: در سلسله ۱۰۹ نفر، خرم آباد ۹۵ نفر، بروجرد ۴۳ نفر، دلفان ۵۰ نفر، دورود ۲۵ نفر، ازنا ۲۰ نفر، کوهدشت ۸ نفر، الیگودرز ۵ نفر، چگنی ۳ نفر، پلدختر ۲ نفر، رومشکان ۲ نفر و سپید دشت ۱ نفر بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۹ نفر در بیمارستان بستری هستند، گفت: تا کنون نیز ۴۴ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۱۹۱ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند.

پربحث‌های دیروز

 1. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 2. از لواسان به جماران بازگردید !

 3. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 4. نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

 5. حسینی: برای احیای اقتصاد باید مگاپروژه تعریف کنیم/ ایراد بودجه فقط عدم توازن حسابداری نیست

 6. آیا گوش شنوایی در کاخ سفید هست؟

 7. تعزیرات: کاربرد واژه «احتکار» برای نگهداری خودرو به قصد گران فروشی درست نیست

 8. رونمایی از گرانترین قرارداد تاریخ ورزش ایران

 9. شمخانی: تبادل زندانیان نتیجه مذاکره نبود/مذاکره‌ای در آینده انجام نمی‌شود

 10. تایید دیدار فرماندار سابق آمریکایی با ظریف / سخنگوی وزارت خارجه: این ملاقات چند ماه پیش انجام شده

 11. جزئیات تازه ازکشتی ایرانی غرق شده در بندر عراقی/ ۲ نفرفوتی تاکنون

 12. گزارش هزینه‌کرد سود سپرده حساب‌های قوه قضائیه: سود کل حساب‌ها در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان بود

 13. ظریف در واکنش به ترامپ: مشاوران شما قمار احمقانه‌ای انجام دادند

 14. ایران حذف وزیر ورزش از انتخابات را پذیرفت

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 5. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 6. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 7. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 8. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 9. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 10. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 11. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 12. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 13. از لواسان به جماران بازگردید !

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 16. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 17. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 18. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 19. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 20. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 21. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

آخرین عناوین