وزیر راه: شرکت‌های حمل ونقلی باید پول بلیت مسافران را بازگردانند

گروه جهان الف،   3981228002

وزیر راه و شهرسازی گفت: شرکت‌های حمل ونقلی موظف هستند پول بلیت مسافران را بدون کسر جریمه بازگردانند.

به گزارش مهر، محمد اسلامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با بنابراین بنادر و شرکت راه آهن با بیان اینکه شاهد شکوفایی راه‌آهن مدیران شرکت راه آهن در سال ۹۸ بوده است گفت: بخشی از محورهای مهم و زیرساختی در حوزه حمل و نقل بخش ریلی است و ما اهتمام ویژه برای توسعه زیرساخت‌ها و توسعه ناوگان و بالا بردن کیفیت خدمات راندمان و ضریب ایمنی داشته ایم.

وی اضافه کرد: پاسخگویی برخط از راه آهن هم اکنون بین تمامی مردم باعث ایجاد اطمینان در بین مردم شده و این اقدامات ناشی از تلاش خستگی ناپذیر مدیران و اعضای هیئت مدیره بوده است.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه ما رضایتمندی مردم از صاحبان بار را فراهم کرده و حمل کالا و بار رتسهی کرده ایم افزود: افزایش بهره وری، توسعه خطوط دوم توسعه ایستگاه‌ها و افزایش سهم بار در راه آهن تبدیل به یک استراتژی شده که ما آن را در دستور کار خود قرار داده ایم.

اسلامی با اشاره به اینکه اعتمادسازی بین سرمایه‌گذاران را فراهم کرده‌ایم گفت :۱۳۷۳۵ میلیارد ریال امروز سرمایه گذاری انجام شده و با این میزان سرمایه گذاری سهم جابجایی بار به ۱۶ میلیون تن در سال می‌رسد.

وی توضیح داد: این افزایش سهم قابل توجه بار در راه آهن امسال برای ما بسیار مهم و ارزشمند بوده است. راه‌آهن امسال به دلیل تحریم‌ها با کاهش حجم ترانزیت روبرو بوده است اما استقبال مردم در حوزه مسافری رشد چشمگیری داشته است.

اسلامی با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا میزان حجم جابه جایی مسافران کاهش یافته است در صورتی که ویروس کرونا ایجاد نمی‌شد رکورد چشمگیری در جابجایی مسافران در تاریخ راه آهن ثبت می‌شد.

اسلامی تاکید کرد: ۵ استان به خطوط ریلی اضافه شده و ما شاهد افزایش کیفیت در حوزه ناوگان بوده ایم.

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه امسال شاهد ورود واگن‌های نو و لوکومتیو های نو و بازسازی‌های با کیفیت بسیار زیاد در حوزه ریلی بوده ایم گفت: خط راه آهن دورود به اندیمشک بعد از یک دوره ۶۰ ساله بازسازی شد و این یک رکورد بسیار خوب در حوزه ریلی برای ما به شمار می‌رود.

اسلامی با بیان اینکه راندمان خط در این مسیر به کمتر از ۴۰ کیلومتر رسیده بود اما با بازسازی‌های خط این میزان بسیار افزایش گفت: خط دوم در مسیرهای مختلفی بعد از یک وقفه طولانی ایجاد شد و ما در اوایل سال آینده خط دوم کرج_ قزوین را به بهره‌برداری خواهیم، کرد.

وی با بیان اینکه قسط اول راه آهن چابهار به زاهدان را دریافت کرده ایم گفت: این پروژه فعال است و برکورد بسیار متفاوتی با اجرای پروژه‌ها در حوزه ریلی را دنبال خواهیم کرد.
اسلامی گفت: تحریم موجب شده که سایر اقدامات وابسته به بخش ریلی در بخش خارجی کاهش یابد و از سوی دیگر با عضویت ایران در اتحادیه جهانی راه آهن و امضای پروتکل حجم بالا ترانزیتی افزایش یابد.

وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: هم اکنون امروز جابجایی بار در حوزه حمل ونقلی ۱۰ میلیون تن است که ۲ میلیون تن آن مربوط به بخش ریلی است

وی افزود: با توجه به توسعه بنادر شمالی ایران و با توجه به اینکه ایران به ایران به عضویت کشورهای USI درآمده کمک می‌کند که با توسعه بنادر شمالی کشور میزان ترانزیت ما در اقیانوس هند افزایش و سهم ترانزیت کشور به ۳۰ میلیون تن برسد.

وزیر راه وشهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت تردد مسافران در این ایام گفت: ما شاهد کاهش ۷۰ درصدی جابجایی مسافران در بخش هوایی و ریلی بوده ایم و در بخش جاده‌ای هم شاهد کاهش ۹۰ درصدی بوده ایم.

او درباره بازنگرداندن مبالغ بلیت‌ها از سوی شرکت‌های هواپیمای گفت: تمامی شرکت‌ها و دستگاه‌های حمل ونقلی موظف هستند مبالغ بلیت‌ها را به صورت کامل بازگرداندند که در چند روز گذشته مشکلی در پرداخت مبالغ از شرکت رجا ایجاد شده بود که با پیگیری‌های انجام شده این مبالغ پراخت شده است.

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

  2. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

  3. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

  4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

  5. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

  6. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

  7. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

  8. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

  9. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

  10. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

  11. به چه قیمت؟

  12. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

  13. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

  14. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

  15. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

  16. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

  17. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

  18. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

  19. سیروس گرجستانی درگذشت

  20. پایان داستان غم انگیز زم

  21. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

  22.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

  23. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

  24. سیف: بانک مرکزی استقلال ندارد و تابع نظرات رئیس‌جمهور است/ برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد

  25. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

  ابر آروان

  آخرین عناوین