چهارشنبه آخر سال؛ مصدومیت ۷۵۱ نفر و ۳۹ قطع عضو/ جان باختن ۲ نفر

گروه حوادث الف،   3981227159 ۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

در حالی سال ۹۸ به آخرین شب چهارشنبه رسیده است که بسیاری از مردم با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و توصیه این است که هم‌وطنان با انجام اقدامات خطرناک وضعیت سلامتی خود را به خطر نیندازند.

چهارشنبه آخر سال؛ مصدومیت ۷۵۱ نفر و ۳۹ قطع عضو/ جان باختن ۲ نفر

به گزارش  فارس، آخرین شب چهارشنبه سال همواره با نام چهارشنبه سوری شناخته می شود چهارشنبه ای که متاسفانه سالهاست به جای چهارشنبه سوری چهارشنبه سوزی شده است.

در زیر اخبار مرتبط با این روز و شب را می‌خوانید

00:25/ 751 مصدوم

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت تاکنون  751 نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که از این تعداد  612 مرد و 139 زن هستند و همچنین 520 نفر از این افراد پس از درمان از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

از این تعداد 39 نفر دچار قطع عضو و 220 نفر با مصدومیت چشمی مواجه شدند. تهران با 190 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان را دارد و پس از آن آذربایجان غربی با 93 و آذربایجان شرقی با 82 مصدوم در رده‌های بعدی هستند.

23:20/ مصدومیت 603 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت تاکنون 603 نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که از این تعداد 494 نفر مرد و 109 نفر زن هستند و همچنین 399 نفر از این افراد پس از درمان از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

از این تعداد 32 نفر دچار قطع عضو و 183 نفر و مصدومیت چشمی مواجه شدند تهران با 150 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان را دارد و پس از آن آذربایجان شرقی با 71 مصدوم و آذربایجان غربی با 67 مصدوم در رده‌های بعدی هستند.

23:00/ مصدومیت 540 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت تاکنون 540 نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که از این تعداد 447 نفر مرد و 93 نفر زن هستند و همچنین 358 نفر از این افراد پس از درمان از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

از این تعداد 28 نفر دچار قطع عضو و 149 نفر و مصدومیت چشمی مواجه شدند تهران با 141 مصدوم بیشترین تعداد مصدومان را دارد و پس از آن آذربایجان غربی با 58 مصدوم و آذربایجان شرقی با 52 مصدوم در رده‌های بعدی هستند.

22:50/ پسر بچه 12 ساله: مشغول نگاه کردن ترقه بازی بودم

نوجوان 12 ساله گفت: در محلی مشغول تهیه مواد محترقه بودند که من نیز در آنجا ایستاده بودم و مواد محترقه نداشتم  و تماشا می کردم که یکدفعه آتش گرفت و انفجار پیش آمد و آسیب دیدم.

22:45/ بازدید سخنگوی اورژانس از بیمارستان فارابی

مجتبى خالدى رئیس مرکز مدیریت بحران و هدایت عملیات وزارت بهداشت در بیمارستان فارابى حضور پیدا کرد و از نزدیک از روند درمان مصدومان چهارشنبه سورى مطلع شد.

 

22:45/ مراجعه 30 مصدوم به بیمارستان مطهری 

مصطفی دهمرده ، رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: تا این لحظه 30 آسیب دیده در اثر سوختگی چهارشنبه آخر سال  به این بیمارستان مراجعه کرده‌ند.

وی ادامه داد:12 نفر از افراد مراجعه کننده بستری شده و بقیه افراد خدمات سرپایی دریافت کرده اند.

22:40/ اعزام مأموران آتش نشانی به 160 مأموریت

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: تا ساعت 22:30 امشب مأموران سازمان آتش نشانی به 160 مأموریت اعزام شدند.

وی افزود: از ساعت 21 تا 21:45 پیک کار مأموران آتش نشانی بود و الان 45 دقیقه است که وضعیت پایداری را شاهدیم.

22:30/ مصدومیت 470 نفر

 سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت تاکنون ۴۷۰ نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شدند که از این تعداد ۳۸۹ نفر مرد و ۸۱ نفر زن هستند و همچنین ۳۰۴ نفر از این افراد پس از درمان از مراکز درمانی مرخص شده‌اند.

از این تعداد ۲۵ نفر دچار قطع عضو و ۱۲۳ نفر و مصدومیت چشمی مواجه شدند تهران با ۱۱۶ مصدوم بیشترین تعداد مصدومان را دارد و پس از آن آذربایجان غربی با ۵۴ مصدوم و آذربایجان شرقی با ۴۶ مصدوم در رده‌های بعدی هستند.

22:10/ 33 درصد افراد آسیب دیده عابران و افراد عادی بودند

سخنگوی اورژانس کشور گفت: در حوادث چهارشنبه آخر سال 21 نفر دچار نقص عضو شدند؛ ضمن اینکه 90 نفر دچار آسیب از ناحیه چشم شده و چشم 3 نفر از این افراد تخلیه کامل شده است.

خالدی افزود: 33 درصد افراد آسیب دیده که تحت معالجه قرار گرفته اند عابران و افرادی بوده اند که در حال مراجعه از کار روزانه به خانه بوده اند.

22:00/ هیچ مشکل انتظامی گزارش نشده است

سردار حمید هداوند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه موضوع ترقه بازی هیچ جایگاهی در آیین و سنت ما ندارد و این موضوع در سالهای اخیر مشکلات،معضلات و خسارت های فراوانی را در پی داشته است، بیان داشت: پلیس مخالف شادی و نشاط مردم در چهارچوب ضوابط و مقررات نیست و همه تلاش خود را بکار خواهد بست تا امنیت و آرامش مردم را فراهم کند.

 

وی با اشاره به آماده باش صددرصدی پلیس پایتخت واینکه بخش ها و نقاط مختلف پایتخت توسط پلیس بطور دقیق رصد پی شود، گفت: اجازه نخواهیم داد کسی به امنیت و آرامش مردم خدشه ای وارد کند. 

سردار هداوند با اشاره به اینکه تا کنون هیچ مشکل خاصی در زمینه انتظامی نداشته ایم،افزود: ایجاد مزاحمت برای مردم جرم است و کسانیکه با بمب های دستی و ترقه و ... آرامش شهروندان را به مخاطره می اندازند تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

21:50/ حوادث نسبت به سال قبل کاهش داشته است

ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران تا این لحظه براساس مشاهدات عینی مأموران سازمان آتش نشانی شهر تهران نسبت به سال گذشته حوادث کمتری در حال وقوع است.

21:50/ افزایش مصدومان به 330 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۳۳۰ نفر از هموطنان در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری خبر داد که از این تعداد ۲۶۶ نفر مرد و ۶۴ نفر زن هستند.

همچنین ۱۹۶ نفر پس از درمان ترخیص شده‌اند از این تعداد ۲۱ نفر دچار نقص عضو و ۹۰ نفر آسیب چشمی دیده‌اند.

استان تهران با ۷۱ مصدوم در صدر آمار مصدومیت‌ها قرار دارد آذربایجان شرقی با ۳۲ معصوم و کرمانشاه بیست و نه مصدوم در رده های بعدی هستند.

 

21:45/ مراجعه 22 مصدوم به بیمارستان شهید مطهری

 مصطفی دهمرده، رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: تا این لحظه 22 نفر آسیب دیده در اثر سوختگی چهارشنبه آخر سال  به این بیمارستان مراجعه کردند.

21:15/ افزایش مصدومان به 258 نفر

براساس اعلام سخنگوی اورژانس کشور تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال به 258 نفر رسید که از این تعداد 216 مرد و 42 نفر زنان هستند.

این در حالی است که از این تعداد 154 نفر درمان و ترخیص شده اند و از سوی دیگر هم 18 نفر دچار نقص عضو شده اند.

همچنین به 63 نفر از ناحیه چشم آسیب وارد شده و متاسفانه 2 نفر هم تا این لحظه فوت کرده اند که یک نفر مرد 23 ساله در اسلامشهر بوده و دیگری مرد 20 ساله در تهران.

بیشترین مصدوم در استان های تهران با 56 نفر ، آذربایجان شرقی با 25 نفر و کرمانشاه 21 نفر را تشکیل می‌دهند

21:10/ 84 مورد عملیات آتش نشانان تهرانی

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: تا ساعت 21 تماس های زیادی با سازمان آتش نشانی داشته ایم که 84 مورد از آنها عملیاتی شد البته بیشتر این آتش سوزی ها آتش های خیابانی بود.

 

21:05/ انفجار در محله غیاثی

انفجار در منزلی در محله غیاثی منجر به مصدومیت خانم 26 ساله و تخریب دو خودرو منجر شد

21:00/ دیدار مدیران شهری از ستاد فرماندهی آتش نشانی

مدیر دفتر شهردار تهران به اتفاق معاون خدمات شهری شهرداری پایتخت با حضور در محل ستاد فرماندهی(سامانه 125) با مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران دیدار کردند.

همچنین مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری از سامانه 125 و مرکز اعزام نیروهای آتش نشانی ایستگاه های سطح شهر به محل حوادث بازدید کرده و در جریان آخرین فعالیت ها و اقدامات این سازمان و نیز چگونگی اعزام نیروهای آتش نشانی به محل حوادث ناشی از شب چهارشنبه آخر سال قرار گرفتند.

20:45/ افزایش مصدومان به 187 نفر

براساس اعلام سخنگوی اورژانس کشور تعداد مصدومن چهارشنبه آخر سال به 187 نفر رسید که از این تعداد 159 مرد و 28 نفر زنان هستند.

این در حالی است که از این تعداد 101 نفر درمان و ترخیص شده اند و از سوی دیگر هم 15 نفر دچار نقص عضو شده اند.

همچنین به 42 نفر از ناحیه چشم آسیب وارد شده و متاسفانه 2 نفر هم تا این لحظه فوت کرده اند که یک نفر مرد 23 ساله در اسلامشهر بوده و دیگری مرد 20 ساله در تهران.

بیشترین مصدوم در استان های تهران با 34 نفر ، آذربایجان شرقی با 19 نفر و آذربایجان غربی با 15 نفر را تشکیل می‌دهند

20:35/ پلیس در آماده باش صددرصدی است

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت با تاکید بر این مطلب که ماموران پلیس تهران در تمام نقاط مستقر بوده و به صورت آماده باش صد در صد هستند اعلام کرد: برخورد با افرادی که با اقدامات هنجارشکنانه رعب و وحشت ایجاد کرده و آرامش روحی و روانی مردم را به مخاطره بیندازد در دستور کار ویژه پلیس بوده و ماموران بلافاصله برخورد خواهند کرد.

وی گفت: خوشبختانه تا این لحظه مشکلی در تهران نداشته ایم و ماموران پلیس در سلامت هستند.

20:15/ افزایش مصدومان به 140 نفر

براساس اعلام سازمان اورژانس کشور تعداد مصدومین حوادث چهارشنبه آخر سال به 140 نفر رسید که از این تعداد 122 مرد و 18 نفر زن هستند.
این در حالی است که از این تعداد 59 نفر درمان و ترخیص شده اند و متاسفانه 12 نفر هم دچار نقص عضو شده اند.

همچنین 27 نفر نیز از ناحیه چشم دچار آسیب شده اند

بیشترین مصدوم نیز در استان های تهران با 20 نفر، کردستان با 17 نفر و  آذربایجان غربی با 14 نفر گزارش شده است.

20:00/ آسیب به آمبولانس اورژانس در شیراز

دقایقی پیش در شیراز یک دستگاه آمبولانس اورژانس حین مامورین توسط عده ای با مواد محترقه آسیب دید و از چرخه عملیات خارج شد.

از هموطنان در سراسر کشور تقاضا داریم با توجه به ظرفیت کامل اورژانس ۱۱۵ برای ارائه خدمات به بیماران به ویژه مبتلایان به ویروس کرونا امشب برای جلوگیری از حوادث چهارشنبه سوری در منزل بمانند

 

19:50/ کودک خردسال یکی از مراجعان بیمارستان شهید مطهری

در تازه ترین مراجعه شهروندان مصدوم در چهارشنبه آخر سال کودک خردسالی که قسمت های مختلف بدن وی دچار سوختگی شده بود به اورژانس بیمارستان شهید مطهری منتقل شد.

 

19:45/ مصدومیت 13 تهران در چهارشنبه آخر سال

پیمان صابریان رئیس مرکز اورژانس تهران درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به مصدومان چهارشنبه آخر سال در شهر تهران اظهار داشت: تاکنون ۱۳ نفر در شهر تهران دچار مصدومیت شدند که از این تعداد ۱۰ نفر در محل درمان و سه نفر نیز به مراکز درمانی انتقال یافته‌اند.

هفت نفر از این افراد در بیمارستان مطهری دو نفر در بیمارستان فارابی و یک نفر در بیمارستان حضرت رسول (ص) بستری هستند همچنین یک جوان ۲۲ ساله نیز جان خود را از دست داده است.

19:35/ 86 مصدوم در کل کشور

براساس اعلام سازمان اورژانس کشور تا این لحظه 86 نفر از جمله 77 مرد و 9 زن در سراسر کشور مصدوم شده اند

از این تعداد 34 نفر درمان و ترخیص شده اند و متاسفانه 10 نفر هم دچار نقص عضو شده اند.

همچنین 15 نفر از ناحیه چشم دچار آسیب شده و  بیشترین مصدوم در استان های آذربایجان غربی با 11 نفر، همدان  با 9 نفر و کردستان با 7 نفر است.

19:30/ استقرار مدیر عامل سازمان آتش نشانی پایتخت در ستاد فرماندهی 125

مهدی داوری مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران به اتفاق واحد کیانی معاون عملیات و همچنین مدیران ارشد این سازمان برای نظارت بر فعالیت های نیروهای آتش نشانی در ساختمان ستاد فرماندهی(سامانه 125) مستقر شدند.

مدیر عامل آتش نشانی تهران ابراز امیدواری کرد که امسال شب چهارشنبه آخر سال را با توجه به شیوع ویروس کرونا با همکاری مردم در کنار نیروهای امدادی به خوبی و با حوادث کمتری پشت سر بگذاریم و هیچ یک از شهروندان دچار حادثه نشوند و به دلیل ضرورت تخت های بیمارستان ها برای بیماران کرونایی، هیچ یک از این تخت ها برای حوادث چهارشنبه سوری اشغال نشود.

19:17/ فوت یک نوجوان 20 ساله

مصطفی دهمرده رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: یک جوان 20 ساله بر اثر شدت جراحات ناشی از مواد محترقه جان باخت.

16:45/ انتقال 6 بیمار سوختگی به بیمارستان مطهری

مصطفی دهمرده رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: تاکنون ۶ نفر در اثر سوختگی به  این بیمارستان انتقال پیدا کرده و ۳ نفر نیز بستری شده‌ا ند.

18:30/ مصدومیت 54 نفر و 8 قطع عضو

سخنگوی اورژانس کشور گفت: تاکنون 54 نفر در کل کشور مصدوم شده اند که از این تعداد 51 نفر آقا و 3 نفر خانم هستند.

از این تعداد تاکنون 20 نفر پس از طی مراحل درمانی ترخیص شده اند و ما بقی بستری شده اند. 

این در حالی است که 8 نفر متاطفانه دچار نقص عضو شده و یازده نفر از ناحیه چشم مصدوم هستند.

17:45/ بلایی که سوختگی بر بدن وارد می‌کند

سیداسماعیل حسن پور فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی بیان کرد: هر سال برای مجروحان  چهار شنبه آخر سال در بیمارستان‌ها ظرفیت ایجاد می‌کردیم و تمام کادر درمانی و پرسنل آماده باش کامل بودند، اما امسال پرسنل با تمام قوا برای مقابله با بیماری کرونا در تلاش هستند و بخش اعظمی از ظرفیت بخش ها به این بیماری اختصاص دارد. 

 حسن پور با اشاره به مواردی که در سال‌های اخیر به علت شرکت در مراسم چهارشنبه آخر سال به بیمارستان ها مراجعه می‌کردند، ادامه داد: در سال‌های اخیر با نزدیک شدن به روز سه شنبه آخر سال مجروحان بسیاری را به علت انفجار مواد محترقه در بیمارستان پذیرش می‌کردیم و حتی در بسیاری از مواقع افرادی که فقط نظاره گر مراسم افراطی این روز بودند در لیست بیماران قرار می گرفتند. 

فوق تخصصی جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی اضافه کرد: از همین رو، شاهد جراحت‌هایی بودیم که درمان آنها اغلب به بهبودی کامل ختم نمی‌شد و افراد با معلولیت به جامعه بازمی گشتند. 

وی سوختگی‌های وسیع، انفجار اندام‌ها، خردشدگی مفاصل، آسیب شدید به تاندون‌ها و بافت پوست، آسیب شدید به اندام‌های صورت و کوری را از جمله عوارض استفاده از مواد محترقه در مراسم چهارشنبه آخرسال دانست.

17:30/ افزایش تعداد مصدومان به 35 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور آخرین آمار مصدومان حوادث چهارشنبه آخر سال را ۳۵ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۱۲ نفر ترخیص شده‌اند و همچنین ۷ نفر دچار نقص عضو و پنج نفر آسیب چشمی دیده اند.

استان‌های خراسان رضوی، سمنان و کردستان هر کدام دارای چهار مصدوم هستند. 

17:00/ افزایش مصدومان به 31 نفر

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تا کنون 31نفر در حوادث چهارشنبه آخر سال مصدوم شده و 12 نفر پس از درمان ترخیص شده‌اند.

وی افزود: همچنین تا کنون 7 نفر دچار نقص عضو و 4 نفر آسیب چشمی دیده‌اند.

16:25/ برخورد با رانندگان خاطی

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت به آمادگی 100 درصدی پلیس در چهارشنبه سوری اشاره و تصریح کرد: ماموران رفتارهای رانندگان را رصد می‌کنند و در صورتی که راننده یا سرنشینان اقدامات خارج از عرف انجام دهند با آنها برخورد می کنند؛ لایی کشی، مارپیچ و حرکات خطرناک از جمله رفتارهای ترافیکی است که پلیس بلافاصله آنها را رصد کرده و با متخلفان برخورد می کند؛در این صورت خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد.

سردار مهماندار در خصوص پرتاب اشیا محترقه و مواد خطرناک و مزاحمت برای مردم نیز اعلام کرد؛ رانندگان یا سرنشینان خودروهایی که اقدام به پرتاب اشیای محترقه و مزاحمت برای مردم کنند خودروی شان به پارکینگ منتقل شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل می شود.

16:20/ برخورد قانونی پلیس با مخلان نظم و امنیت

سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار داشت: صلاح مردم است که امسال برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در خانه بمانند و جشن چهارشنبه آخر سال را در کنار اعضای خانواده برگزار کنند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران ادامه داد: شهروندانی که در این شرایط از خانه بیرون می روند احتمال دارد با توجه به شیوع کروناویروس به این بیماری مبتلا شوند و شرایط برای آنها و خانواده هایشان سخت می شود و در نگاه دیگر با توجه به اینکه جوانان و نوجوانان برای خالی کردن هیجانات خود اقدام به پرت کردن نارنجک های دستی و ترقه به بیرون از خانه می کنند احتمال آسیب دیدن مردم یا تخریب خودروها و آتش گرفتن درختان کنار خیابان ها محتمل است.

سردار ظهیری خاطرنشان کرد: پلیس در صورت مشاهده افرادی که اقدام به برگزاری مراسم چهارشنبه سوری کنند طبق قانون با آنها برخورد می کند و شهروندان در صورت مشاهده هرگونه اقدام و مشکلی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تماس بگیرند؛ چرا که ماموران برای خدمت رسانی به مردم در آمادگی کامل قرار دارند تا بتوانند آرامش و امنیت را برای مردم ایجاد کنند.

16:15/ لذت در خانه ماندن را از دست ندهیم

 

16:10/ سوختگی دست 5 نفر با الکل

مصطفی دهمرده، رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری گفت: تاکنون یک مورد بیمار سوختگی که جوانی 25 ساله است در اثر سوختگی ناشی از چهارشنبه آخر سال به این بیمارستان منتقل شده است.

وی ادامه داد: این فرد از ناحیه چشم و بدن دچار سوختگی و از از ناحیه دست نیز دچار شکستگی شده است.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری خاطر نشان کرد: 5 مورد سوختگی نیز به دلیل شستشو وضدعفونی کردن افراد با الکل در داخل خانه  و در مجاورت با بخاری صورت گرفته است.

16:00/ مصدومیت 20 نفر

گزارش شماره 3 حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال حکایت از مصدومیت 20 نفر تا این ساعت و درمان و ترخیص 8 نفر دارد.

15:50/ مصدومیت مرد 25 ساله

مراجعه مرد ۲۵ ساله به اورژانس که به علت انفجار نارنجک و شکستگی دست و آسیب به چشم ها دچار مصدومیت شده بود

 


15:10/ عامل انتشار کرونا نباشیم

سازمان آتش نشانی شهر تهران با انتشار پوستری از شهروندان خواسته است تا امشب عامل انتشار کرونا نباشند و در خانه بمانند

 

14:45/ مصدومیت 18 نفر

گزارش شماره 2 حوادث مرتبط با چهارشنبه آخر سال/ مصدومیت 18 نفر در کل کشور و درمان و ترخیص 5 نفر

13:45/ انفجار مواد محترقه در محله مهرآباد جنوبی

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از انفجار مواد محترقه در منطقه مهرآباد جنوبی خبر داد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۷۷۹۱۲۲۲:۱۰:۱۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
با این همه تذکر و خواهش هنوز موجوداتی پیدا می شوند که با بی مسولیتی عمل می کنندو ضمن به خطر انداختن خود و دیگران در این برهه زمانی که پزشکان و کادر درمانی خسته از مواجهه با کرونا هستند باری اضافه بر دوش این عزیزان قرار می دهند. به نظر می رسد عدم رسیدگی به این موجودات در مراکز درمانی در این مقطع زمانی از دید اکثریت مردم هیچ اشکالی نداردو اولویت با بیماران کرونایی است.
ناشناس۱۳۷۸۰۳۰۰۰:۰۱:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
مشکل ما کرونا نیست یک بلای بدتر است که هربار به یک صورت خودش را نشان می دهد و راه را برای بلاهای بیشتر باز می کند و آن نامش " حماقت " است .
سید۱۳۷۸۰۴۲۰۰:۱۰:۵۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
بعد صدا و سیما میاد انواع مراسم گوجه پرانی و پرتقال زنی و گاو بازی را که در کشورهای دیگر اجرا و تعدادی مجروح دارد را با انتقاد مضاعف پخش میکند
ناشناس۱۳۷۸۰۶۵۰۰:۳۸:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
ملت عقب افتاده. مردم بی فرهنگ
ناشناس۱۳۷۸۰۶۹۰۰:۴۱:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
خدايا خودت كمك كن پديده اي هستن اين ملت در همه ابعاد حضوردارند حتي در مجروحيتي كه همه داد مي زنند بابا جهت عبور از اين بحران درخانه بمانيد به اين رفتار چي بگيم ؟آخه صد ها مجروح؟
ناشناس۱۳۷۸۱۵۰۰۲:۵۲:۴۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
به درک که مجروح شدن یا مردن به آ دم یکبار میگن در صورتیکه هزاران بار اعلام خطر کردن باز اینکار را انجام میدهند پس به درک
ناشناس۱۳۷۸۱۹۹۰۶:۵۶:۴۴ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
برای همه چیز درمانی هست حتی کرونا ولی برای حماقت درمانی نیست جهل مرکب عده ای مثل اینکه خیلی جدی است
ناشناس۱۳۷۸۴۱۴۰۹:۵۶:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
عقل که نباشد جان در عذاب است.
hamid۱۳۷۸۵۴۷۱۱:۳۷:۰۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۸
واقعا بعضی از ما بسیار سطح فهم پایینی داریم برای اصلاح امور هرکشوری باید اول سطح شعور اونهارو افزایش داد

پربحث‌های دیروز

 1. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 2. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 3.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 4. حکم یک دادگاه آمریکایی: محموله نفتکش‌های ایرانی که به ونزوئلا رفته بودند، مصادره شود

 5. واکنش همتی به برخی اقتصاددانان؛ نقدینگی موجود نمی‌تواند به تورم بالا منجر ‌شود

 6. طرح هر ایرانی یک مسکن در مجلس کلید خورد

 7. سطح فساد در کشورهای جهان و آمار جانباختگان در زلزله !

 8. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۵ میلیون تومان شد/ سود ۶۷۳ هزار تومانی در یک روز

 9. دعوت یک پژوهشگر تاریخ از موسوی خوئینی‌ها به مناظره

 10. آیا گل‌آرایی حرم امام رضا(ع) اسراف است؟

 11. واکنش احساسی بازیگر نقش «بی‌بی» به درگذشت سیروس گرجستانی

 12. موسوی: سفیر ایران در یکی از کشورهای مهم همسایه خواهم شد

 13. خطر رشد بی‌سابقه قیمت سهام در بورس جدی است؟

 14. اقدامات خصمانه آمریکا علیه «حشد شعبی» عراق /اهداف واشنگتن چیست؟

پربحث‌های هفته

 1. اصرار بر تحقیر ایران در ماجراي واکسن کرونا !

 2. اين فريبكاری برای مجلس يازدهم جواب نمی دهد!

 3. عروسی میلیاردی به سبک سیندرلا در لواسان!

 4. تاملی در نامه موسوی خوئينی‌ها

 5. پایان شوروی گونه آمریکا ؟

 6. مغالطه عجیب تاجگردون درباره «شیشه کثیف و دستمال تمیز» 

 7. توکلی: یقه سفیدها در حال نابود کردن کشور هستند/ مجلس، تصمیم‌گیری دشواری را درباره تاجگردون پیش روی خود دارد

 8. جهانگیری: رای ۲۴ میلیونی مردم در انتخابات تایید کارنامه اقتصادی دولت روحانی بود/ ۳.۵ میلیون شغل ایجاد کردیم

 9. دوره آموزشی سربازی ۲ ماهه شد

 10. ازدواج دختر سردار سلیمانی با فرزند مقام ارشد حزب‌الله لبنان

 11. از تنور سوال از رییس جمهور نانی گرم ‌می‌شود؟!

 12. اگر خوب نشم، می‌کشمت!

 13. به چه قیمت؟

 14. جنگنده تهاجمی پیشرفته «قاهر۳۱۳» چه پیامی به آمریکا و روسیه داد؟

 15. حمله به حشد شعبی؛ زنگ خطر فتنه داخلی درعراق

 16. تهیه طرح تغییر الگوی سهمیه بندی بنزین در مجلس/ اختصاص سهمیه بنزین به خانواده به جای خودرو

 17. معجزه ای که اتفاق نیفتاد!

 18. مرامنامهٔ انقلابیون ساده انگار ...

 19. جزئیات جدید بسته حمایت ازمستاجران/چرا سقف اجاره ۲۵ درصد تعیین شد؟

 20. سیروس گرجستانی درگذشت

 21. پایان داستان غم انگیز زم

 22.  ردپای زنگنه در هپکو به نقل از نماینده تهران/ وزارت نفت: بیژن زنگنه از سال ۸۵ بازنشسته است  

 23. مجلس «مچ‌گیری» نکند،‌ دولت هم «وظیفه» ‌اش را انجام دهد

 24. تخریب ویلای لوکس داماد شمخانی

 25. عیار ناکارآمدی دولت الکترونیک؛ بلاتکلیفی صدور ۱۰ میلیون کارت ملی

ابر آروان

آخرین عناوین