قیمت واقعی هر کیلو گوشت ۸۰ هزار تومان است اما در بازار ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود!

گروه اقتصادی الف،   3981226026 ۳۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور گفت: قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان است. این در حالی است که قیمت گوشت در خرده فروشی ها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

قیمت واقعی هر کیلو گوشت ۸۰ هزار تومان است اما در بازار ۱۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود!

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: با گسترش بیماری کرونا و شایعات مختلف مبنی بر قرنطینه شدن شهرها، بسیاری از خانوارها برای خرید مایحتاج خود به فروشگاه ها و مغازه های سطح شهر هجوم بردند که همین امر زمینه را برای سودجویی عوامل واسطه و دلال و التهاب قیمت در بازار فراهم کرد.

این در حالی است که مسئولان ذی ربط معتقدند کمبودی در عرضه دام و گوشت وجود ندارد و تنها ازدیاد تقاضا برای خرید تا حدی زمینه را برای افزایش قیمت در بازار فراهم کرده است.

ماجرا تنها به این جا ختم نمی شود چرا که با نوسان نرخ ارز، قاچاقچیان نسبت به خروج قاچاق دام‌ انگیزه بیشتری پیدا می کنند.

بررسی ها از سطح بازار نشان می دهد که هر کیلو شقه گوسفندی با نرخ ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار تومان، شقه گوساله ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان، سردست گوسفندی ۱۳۰ هزار تومان، سردست گوساله ۱۱۰ هزار تومان، راسته گوسفندی ۱۲۰ هزار تومان و راسته گوساله ۱۰۵ هزار تومان در بازار عرضه می شود، در حالی که مسئولان معنقدند به سبب فراوانی عرضه دام نرخ واقعی هر کیلو شقه گوسفندی ۸۰ هزار تومان و شقه گوساله ۶۰ هزار تومان است‌.

حال به سراغ مسئولان ذی ربط می رویم تا از آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز در پی گسترش ویروس کرونا و تاثیر قاچاق دام بر وضعیت عرضه گوشت باخبر شویم:

شیوع ویروس کرونا بازار گوشت را بی رمغ کرد

منصور پوریان رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور، با اشاره به اینکه بازار گوشت قرمز به ثبات نسبی رسیده است، اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، رکود سنگینی بر بازار حاکم است که انتظار می رود هر چه سریع تر این بحران مرتفع شود.

وی افزود: با توجه به عرضه گوشت برزیلی و گوشت منجمد گوساله با نرخ ۴۰ هزار تومان، بازار گوشت به ثبات نسبی رسیده است.

پوریان با اشاره به اینکه ویروس کرونا بازار خرید و فروش تمامی اقلام را تحت تاثیر خود قرار داده است، بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و ایجاد جو روانی بر بازار، قیمت گوشت در خرده فروشی ها با نوساناتی روبرو شده است.

رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قیمت لاشه در عمده فروشی ها تغییر نداشته است، بیان کرد: این در حالی است که به سبب نبود تقاضا رکود سنگینی بر بازار حاکم است که انتظار می رود بازار هر چه سریع تر به شرایط عادی بازگردد.

پوریان در پایان تصریح کرد: سال گذشته در ایام پایانی سال، گوشت منجمد به شکل گسترده خرید و فروش می شد که امسال به سبب تعطیلی صنوف رکود سنگینی بر بازار حاکم است.

قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوسفند ۸۰ هزار تومان

سعید سلطانی مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور، درباره تاثیر شیوع کرونا بر وضعیت عرضه دام‌ اظهار کرد: با توجه به گسترش ویروس کرونا، تقاضا برای خرید گوشت در بازار افزایش یافته که همین موضوع بر التهاب قیمت گوشت دامن زده است.

وی افزود: با ازدیاد تقاضا برای خرید گوشت، قیمت همانند دیگر کالاها سیر صعودی داشت چرا که در شرایط بحران دلالان و واسطه گران از هجوم افراد برای خرید سو استفاده می کنند تا بتوانند سود هنگفتی را به جیب بزنند.

سلطانی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام و گوشت وجود ندارد، بیان کرد: این در حالی است که قیمت گوشت در خرده فروشی ها به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تومان هم افزایش یافته است.

مدیر عامل اتحادیه دامداران کشور ادامه داد: با توجه به شرایط مساعد تولید و زایش دام، جای هیچ گونه نگرانی مبنی بر کمبود عرضه گوشت و دام زنده در بازار وجود ندارد.

وی قیمت فعلی هر کیلو دام سنگین را ۲۷ تا ۲۸ هزار تومان و دام سبک ۳۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس قیمت واقعی هر کیلو گوشت گوساله ۶۰ تا ۶۵ هزار تومان و گوسفند ۸۰ هزار تومان است که متاسفانه به سبب حلقه های واسط با نرخ های بالاتری در بازار عرضه می شود که این موضوع هیچ ارتباطی به دامدار ندارد و تنها با اعمال نظارت بیشتر باید از سو استفاده متخلفان جلوگیری شود‌.

بازار دام ملتهب شد

علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از افزایش ۳ هزار تومانی قیمت گوشت در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۵ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان به مغازه دار و ۱۱۰ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.

وی افزود: بنابر آخرین اطلاعات طی روزهای اخیر مقدار زیادی دام از مرز خارج شد که همین موضوع بر التهاب مجدد قیمت گوشت د بازار دامن زده است.

ملکی تعجیل افراد برای خرید گوشت همزمان با ویروس کرونا و شایعاتی مبنی بر قرنطینه شدن تهران را یکی دیگر از دلایل التهاب قیمت گوشت در بازار اعلام کرد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه دام نداریم، بیان کرد: با توجه به آنکه پشتیبانی امور دام هر کیلو گوشت برزیلی را با نرخ ۴۰ هزار تومان بدون محدودیت در اختیار عاملان فروش اتحادیه و فروشگاه می گذارد، از این رو پیش بینی می شود که با جلوگیری از قاچاق دام بازار به روال عادی باز می گردد.

 وی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را ۴۳ هزار تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به خروج دام و عدم تمایل دامدار به عرضه در بازار داخل، قیمت دام تا حدی بالا می رود.

 با گسترش ویروس کرونا و محدودیت سفر و دید و بازدید و همچنین تعطیلی رستوران ها پیش بینی می شود که با جلوگیری از قاچاق دام، بازار گوشت به تعادل می رسد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۳۷۵۴۱۴۰۹:۱۸:۰۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خوب حالا که چی ؟ اعلام اینکه قیمت واقعی چقدر است و ما چقدر میخریم چه مشکلی را حل میکند؟ آیا جز این است که اثبات میشود که همه چیز به حال خود رها شده و هیچ حسابرسی نیست ؟
ناشناس۱۳۷۵۴۱۵۰۹:۱۸:۳۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
کاری با چیری ندارم قصد ندارم زحمات کسی رو انکار کنم ولی مدیریت دولت روحانی به درد .. هم نمیخوره و متاسفانه از کسایی بودم که دور اول بهش رای دادم
ناشناس۱۳۷۵۴۱۹۰۹:۲۱:۵۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
وای بر دروغگو یکی میگه بازار گوشت راکده، یکی میگه تقاضا زیاده، یکی میگه خروج از کشور باید حدود 100نفر از اینها رو مصادر اموال کنند و از کار بیکار کنند ببینن چندین میلیارد میلیارد همین ها در آب گل آلود به جیب میزنن، هدفشون فقط گل آلود کردن آبه
ناشناس۱۳۷۵۴۲۷۰۹:۲۶:۵۶ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
معنی این حرف را نمیفهمم یعنی‌چی قیمت گوشت ۸۰هزار تومان است ولی ۱۴۰هزار تومان فروخته میشود؟؟؟؟؟؟؟ پس نظارت و تعزیرات حکومتی کجاست؟ یعنی به همین راحتی ۶۰هزار تومان گرانفروشی می شود ولی نظارتی هم نیست؟؟؟؟؟؟؟
علی۱۳۷۵۴۲۸۰۹:۲۹:۰۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
ملت مظلوم ایران توانایی تحمل این مشکلات و گرانی را ندارند . از وعده وعید مسوولین خسته شده‌ایم چون سیر از گرسنه خبر ندارد . اجاره خانه و اقساط مختلف امان ازما بریده است . با وجود فراوانی کالا و ارزاق بخاطر قیمت بالای آن کالاها خریدار کمی دارند . نه از کسی متشکریم و نه توهین میکنیم . خسته ایم . به مردم برسید و دست از لجاجت ..بردارید
علی 671۱۳۷۵۴۳۲۰۹:۳۰:۳۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
ما دیگر به بی تدبیری دولت در اینگونه مسایل عادت کرده ایم .دولت بیخیال و بدون پشتوانه ی مردمی همین است .دولت حرف و شعار ..از این بهتر نمی شود .خدا خودش به این ملت مظلوم رحم کند و گرنه از روحانی و دولتش دودی بر نخواهد خواست و هر روز دریغ از دیروز .چون دل دولت با مردم نیست .بدتر می شود تا دوره اش سر آید .
حمید۱۳۷۵۴۴۷۰۹:۴۱:۵۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
تواین مملکت کدام قیمت واقعیه که قیمت گوشت واقعی باشه مملکت رو سپردین دست دلال و محتکر
ناشناس۱۳۷۵۴۷۰۰۹:۵۳:۴۷ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
اگه قیمت 80 تومنه و 140 به فروش میرسد بی عرضگی چه کسی است؟
ناشناس۱۳۷۵۵۴۹۱۰:۴۲:۴۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
دروغ گفتن یک مرض واگیر دار شده هر روز یک دروغ جدید به خورد مردم میدهند .فروشگاه ..مرکز اتحادیه گوشت شقه گوسفندی را خودش 120 هزار تومان میدهد
ناشناس۱۳۷۵۵۹۱۱۱:۰۵:۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
۸۰ نه ۷۹۵۰۰ تومان قیمت واقعی است لطفا اصلاح کنید
ناشناس۱۳۷۵۶۰۲۱۱:۱۳:۱۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
گرانی مرگبار واجحاف مردم بیکدیگر از افتخارات ..است
فیثاغورس۱۳۷۵۶۰۴۱۱:۱۵:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
مثل اینکه خیلی از اوضاع بی‌خبری؟ بر چه اساسی به 80 رسیدی؟ پراید 20 تومنی مگه بیش از سه برابر نشده؟ و سکه و دلار و مسکن و بنزین و.. چرا گوشت 45 تومنی باید دو برابر شود؟ همون 140 شقه درسته. اگه صادرات آزاد بشه دام زنده کمتر از 60 نیست.
ناشناس۱۳۷۵۶۱۶۱۱:۲۳:۰۲ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
گوشت مرغ کمتر از 12000 تومان هست.متاسفانه کسی از مرغداران حمایت نمیکنه. مرغداران جوجه یک روزه را با قیمت 5000 تومان خریده اند الان علی رغم اینکه قیمت گوشت قرمز سر به فلک کشیده قیمت مرغ کمتر از 12000 تومان است اگر حمایت نشه مطمئنا تولید کاهش خواهد یافت و قیمت گوشت قرمز از الان هم بالاتر خواهد رفت.کمی به فکر تولید و آینده باشیم. گوشت مرغ هیچ ارتباطی به کرونا نداره
ناشناس۱۳۷۵۶۲۰۱۱:۲۴:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
تقصیره کیه؟
بانو۱۳۷۵۶۲۷۱۱:۲۷:۲۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
پیشنهاد من ( اشکنه)
ناشناس۱۳۷۵۶۴۲۱۱:۳۴:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
به دلیل حبابی هست که توی گوشتها نفوذ کرده . این حباب از مسئولین مربوطه تا فرزندان آنها ادامه داره تا برسه به دست مصرف کننده فلک زده
ناشناس۱۳۷۵۶۴۸۱۱:۳۶:۰۱ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خوب ماسک هم سه هزار تومن سی هزار تومن هم پیدا نمیشه هنوز شما بازار را با کنترل و شعار و دستور ونه عرضه و تقاضا میخواهید اداره کنید
ابلی۱۳۷۵۷۰۱۱۱:۵۷:۰۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
قیمت واقعی نمی‌دونم از نظر آقایان یعنی چی که همش از این لغت استفاده میشه قیمت واقعی دلار اینه ولی اینقدر فروخته میشه قیمت واقعی ماشین اینه ولی اینقدر فروخته میشه قیمت گوشت’ماسک’الکل’بابا سرتون رو بزارین .. که فقط متخصص تعیین قیمت واقعی هستین در عمل .. واسه دنیا هم شاخ شونه میکشین
ناشناس۱۳۷۵۷۵۳۱۲:۱۸:۱۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
قیمت واقعی دلار هم ۸ هزار است! خوب که چی؟!!!!
ناشناس۱۳۷۵۷۹۶۱۲:۴۷:۲۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
لیاقت این مردم هم مسئولان خوب هست ..
ناشناس۱۳۷۵۹۱۷۱۳:۴۲:۵۹ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
كنترلي وجود نداره كيلو ١١٨ خريدم واضح بگم ما برده ايم
ناشناس۱۳۷۵۹۳۱۱۳:۴۷:۴۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
ترا به هر چیزی که اعتقاد دارید یه مقدار وقت بگذارید اقتصاد بخوانید. قیمت واقعی و غیر واقعی نداریم. فقط یک قیمت داریم آن هم چیزی است که در بازار معامله می شود. چیزی که اسمش را می گذارید قیمت تمام شده ربطی به قیمت ندارد ! الان قیمت تمام شده زمین چقدر است؟ کی زمین را ساخته ؟ دست بردارید . هنوز اطلاعاتتون مال 1910 و به قبل است.
ناشناس۱۳۷۵۹۸۲۱۴:۲۲:۰۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
«شیوع ویروس کرونا بازار گوشت را بی رمغ کرد»!!! «رمغ» یا «رمق»؟! مسئله این است!
ناشناس۱۳۷۵۹۸۴۱۴:۲۴:۱۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
خدا را شکر همه چیز به دو سه برابر قیمت قبلی توی بازار فراوانه.
ناشناس۱۳۷۶۰۰۴۱۴:۳۶:۵۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
.. محتکرین مایحتاج عمومی خیلی کار زشتی میکنند. بچه های بی ادب چقدر بد هستید شما محتکرین.
ناشناس۱۳۷۶۰۳۶۱۵:۰۰:۴۳ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
غلط کردند گران میفروشند به تعزیرات خبر بدین.
ناشناس۱۳۷۶۰۴۳۱۵:۰۳:۳۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
دولت باید اینها رو از لیست 3 میلیون کسبه که میخواد بشان کمک کنه خط بزنه
ناشناس۱۳۷۶۰۹۶۱۵:۴۱:۰۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
همان 80 تومان هم زیاده برای خیلی ها و نمیتونن بخرند- برای کشوری که بر روی انواع نعمتهای الهی بنا شده بشدت درد آوره که عده زیادی زیر خط فقر هستند. بخاطر چی ؟ بخاطر سومدیریت بخاطر نبود عدالت بخاطر سیاست های غلط .. مصونیت و وجود خط قرمزها برای مسئولین .. جوابگو نبودن اینها و خودرای بودن در تصمیم گیریها بدون در نظر گرفتن منافع ملی و عدم شناخت آن و خیلی چیزهای دیگه. با اینهمه ثروت خدادادی "انگار که کیسه دینارهای ما سوراخه هرچی که داخلش میریزی ازونطرف میریزه بیرون" با این روند بکجا خواهیم رسید؟ فعلا که بدبختی بیشتر ملت و ثروت اندوزی یک قشر خاص
ناشناس۱۳۷۶۱۴۴۱۶:۰۹:۱۸ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
چند تا از قاچاقچیان و محتکران عمده را دستگیر و اموال خود و وابستگانشان را مصادره و بعد بدون دادگاه اعدام کنید و یا آنها را زنده زنده بسوزانید. باور کنید که مشکل قاچاق و احتکار برای همیشه حل خواهد شد. الان که بعضی از شهروندان کرونا گرفته اند و خیلی ها هم جانشان را از دست داده اند، این زالوها ماسک و دستکش و ژل را هم احتکار میکنند، تا پسران و دختران ایران زمین نابود شوند. چرا چند راس از ابر قاچاقچیان و محتکران را نابود نمیکنید؟؟؟؟؟ چرا همیشه مردم باید چوب کم کاری .. .. .. مسئولین همیشه خواب را بپردازند؟؟؟؟؟
ناشناس۱۳۷۶۲۴۵۱۷:۱۹:۲۰ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
بی رمغ دیگه چ صیغه ای !! است؟
ناشناس۱۳۷۶۳۵۶۱۹:۲۱:۴۵ ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
آقای سلطانی قیمت گوشت باید 35 تا 40 هزار تومان باشد نه 80 هزار تومان. گوشت منجمد که تا چندماه پیش 29 هزار تومان بود به 40 هزار تومان افزایش دادید. اخیرا همین گوشت یخ زده یا منجمد ( سردست ) را خریداری کردم تاریخ تولید آن طبق برچسب 2019/3/14 یعنی یکسال پیش. یک سال است که دپو کردید که گرانتر بفروشید. احسنت به اتحادیه و/یا هر نهادی که اینکار را کرده است . شرکت وارد کننده پشتیبانی امور دام کشور میباشد. برچسب موجود است .

پربحث‌های دیروز

 1. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 2. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 3. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 4. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 5. روحانی خطاب به وزیر بهداشت: تمامی فعالیت‌های اقتصادی از ۲۰ فروردین باید با پروتکل آغاز شود

 6. با کرونا چه کردیم؟ چه باید بکنیم؟

 7. جهانپور: مردم عادی هم از ماسک استفاده کنند/ وضعیت تهران قرمز است/ تعطیلی کامل کشور امکان پذیر نیست

 8. روحانی: فعالیت اقتصادی در تهران از ۳۰ فروردین آغاز شود/ تصمیمات مهم درباره نحوه فعالیت ادارات، مدارس و اماکن مقدسه

 9. شهردار تهران: نمی‌توان حمل و نقل عمومی را تعطیل کرد/ تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هسیتم

 10. صحبت‌های تامل برانگیز نوام چامسکی درباره آینده جهان

 11. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 12. انگشتر حاج قاسم در اختیار شرکت کننده عصرجدید

 13. ۳ دستورالعمل اقتصادی برای دولت‌ها در بحبوحه شیوع ویروس کرونا

 14. یک فرمانده حزب‌الله در لبنان ترور شد + عکس

 15. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 16. ولایتی: «فاووپیراویر» با رعایت موازین قانونی در اختیار بیمارستان مسیح دانشوری قرار گرفت

 17. آمریکا با درخواست وام ایران از صندوق بین‌المللی پول موافقت می‌کند؟

پربحث‌های هفته

 1. آقای رئیس‌جمهور، اندکی سنجیده تر!..

 2. آقای مطهری، «دست الهی مجلس را تعطیل کرد»؟!

 3. کرونا اثبات کرد خدا فقط "رخنه پوش" نیست

 4. نمایندگان خواستار همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران کارگران شدند

 5. خوش بود گر محک کرونا آید به میان سلبریتی ها

 6. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 7. دستور ویژه رئیس سازمان صداوسیما برای بررسی حواشی قسمت آخر «پایتخت۶»

 8. دارویی که توزیع هر چه زودترش درمان بسیاری از شایعه‌هاست!..

 9. خیر‌خواهان خوب _ خیر‌خواهان بد/چه کسی دچار سندرم توهم توطئه است؟

 10. زمان خلاصی از شر كرونا/ طرح سه فوریتی تعطیلی کامل کشور/قرنطینه در تهران شکسته شد!

 11. سی ان ان: ترامپِ دروغ گو و مسئولیت ناپذیر، حریف کرونا نمی شود

 12. اژدهای رسانه‌ها و پادشاه فیلترشکن‌ها: کرونا ! ...

 13. پشت پرده مخالفت برخی مسئولین وزارت بهداشت با توزیع داروی موثر در درمان کرونا

 14. طلاب ایرانی، پرستار سالمندان آمریکایی و اروپایی

 15. فارین پالیسی: کمک های کرونایی روسیه و چین، خیرخواهانه نیست

 16. آیا اشتباهات «معمولی» هم به «ستون پنجم نفوذی» ربط دارد؟

 17. روحانی مدعی طب اسلامی بازداشت شد + عکس

 18. زائری: این نقی دیگر «معمولی» نیست/ نظارت‌های صداوسیما حداقلی و ظاهری است/ رواج حجم بالایی از «دروغ» در میان خانواده

 19. گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، آن هم وسط بحران کرونا !؟

 20. ضدعفونی‌کردن قم توسط حشدالشعبی

 21. تناقض‌های کرونائی دولت تدبیر و امید

 22. تهران در وضعیت قرمز کرونایی/ادامه جنجال حواشی پایتخت ۶/استقبال مطهری از عفو و آزادی زندانیان/ بعد از یک ماه ژست نمایندگی گرفته اند!

 23. تهران را در برابر کرونا بی دفاع نکنیم!...

 24. عادت‌هایی که نباید از نقی، ارسطو و بهتاش یاد بگیریم

 25. اکثر آمریکایی‌ها از نحوه پوشش رسانه ای شیوع ویروس کرونا در کشورشان ناراضی هستند

پربحث‌های هفته

 1. چرا مردم بايد قرباني منافع فعالان ارز شوند؟! 

 2. نامه ۱۹۱ منتخب مجلس یازدهم به رهبر انقلاب با موضوع تحقق شعار سال

 3. لطفا برای جهش تولید دنبال "راهکار" نروید، فقط موانع را بردارید !

 4. نامه ۵۰ اقتصاددان به روحانی برای مدیریت تبعات اقتصادی کرونا

 5. وزیر کار؛ حقوق بازنشستگان ۱۵ تا ۷۷ درصد افزایش می‌یابد

 6. تداوم جدی روند مدیریت علمی و بدون هیجان بازار ارز

 7. آمادگی بانک مرکزی برای اجرای گسترده عملیات بازار باز

 8. روحانی: ۴میلیون تُن کالا وارد کشور خواهد شد/ کرونا ممکن است تا پایان سال باشد

 9. کاهش قیمت جهانی مواد غذایی رکورد زد

 10. احساس شرمندگی نوبخت به خاطر عدم تعیین دستمزد کارگران

 11. کمک مالی ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی برای ۳ میلیون نفر

 12. نامه مردم مغان به آیت الله رییسی برای ابطال یک واگذاری ناعادلانه

 13. ۹ پیشنهاد عملیاتی برای جهش تولید

 14. قیمت آپارتمان‌های لوکس در مناطق گران تهران

 15. جزئیات تازه از افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

 16. کرونا بهانه جدید اخراج کارگران

 17. کرونا و مشکل اجاره‌نشین‌ها/ مستأجرانی که نمی‌توانند خانه پیدا کنند

 18. جهش قیمت مسکن بعد از افزایش قیمت بنزین

 19. تداوم برداشت‌ غیرمجاز از حساب‌ها/بانکها حرف رئیس‌کل رانمی‌خوانند؟

 20. سکه ۶ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان شد

 21. پیش بینی بازار مسکن در سال جاری

 22. افزایش دو برابری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری

 23. پیش بینی قیمت نفت در سال ۹۹

 24. جزئیات دستورالعمل اختصاص کارت اعتباری ۱ و ۲ میلیون تومانی به اقشار آسیب‌پذیر

 25. نوبخت: افزایش حقوق کارگران خارج از اختیار من است

آخرین عناوین